Zombieland: Rana istoty

• Česko Zombieland: Rána jistoty (viac)

Herecké hviezdy Woody Harrelson, Emma Stone, Jesse Eisenberg a Abigail Breslin sa v pokračovaní kultovej zombie komédie vydávajú na cestu naprieč postapokalyptickou Amerikou. Cestou budú mať dočinenia s novými, vyvinutými druhmi zombie aj ďalšími preživšími, no najväčšou výzvou bude nezblázniť sa z ich svojskej provizórnej rodiny. (Itafilm)

drackula

Pár podarených vtipov tu síce bolo, ale o nič prelomové sa nejedná. To čo fungovalo pred desiatimi rokmi, sa tvorcovia pokúsili preprať a do bodky využiť znova, ale opätovne je to už trochu nuda. A finále bolo obrovským sklamaním. 50% ()

zigíš

Z jedničky jsem nijak zvlášť unešený nebyl (přišla mi možná až moc ´chtěná´). Rána jistoty je uvolněnější, stylovější a na jeden trapný džouk připadnou dva tři povedené. Pohodová jízda co nic neřeší a víc než jen slušně baví. ()

blackJag

"VÍŠ, PROČ JE POŘÁD NAŽIVU? PROTOŽE ZOMBÍCI JEDÍ MOZKY A ONA ŽÁDNÝ NEMÁ!" Nemohu si pomoci, já byl spokojen, vrátilo se vše, co posledně fungovalo a i když se to v podstatě nikam neposunulo, nemám důvod hodnocení ponižovat... "ZPÍČENEJ MINIVAN." A Murray boží, perlil jako dlouho ne. 80% ()

blackkocour

Země zombií jsem už nějaký pátek, možná až tři roky neviděl, a dvojka mě zasáhla asi jak ateistu boha. Mám se posrat, že vyšla dvojka až po tolika letech, jen abysme stihli film vydat na výročí Zombielandu? Joo tak, tenhle film stejně hnije jako roškvařené maso zombie-vegetariána, co konzumuje mozek čistě ze 100% živiny, ale dvojce strašně škodí, že má až moc zbytečných postav, které s dějem nemají nic společné, než to že se právě hodily k trapnému vtipu. Ani sám Woodpacker nevěděl, co v tom filmu má od té trýznivé nudy dělat, což se jen utvrzuje že občas není na škodu mírnit slova, a nechat ať se postavy sami vyvijí, bez zbytečného okecávání. Tak třeba, já si stihl vyhonit klobásníka, seřadit si a spočítat roční daně a poslední výzvy za uplynulý rok, řádně je potom sešívačkou spojit a vyhodit je do skartovačky, protože já se nestarám o trestní rejstříky svýho fotra, kterého ho asi brzy zavřou do lochu za neplacení alimentů, prosurfoval příspěvky svý imaginarní expřítelkyně na facebooku, jak si krásně hoví v tom červeným Peugeotu na dovolené v Maledivách, a samozřejmě napsat tenhle komentář. Pokud se má v pozdějších letech natočit i "trojka", tak radši udělejte samostatný zombie biják s Billem Murrym (okey, tahle varianta se také moc neosvědčila, Jarmuschi mrk mrk). Horor to není, komedie už vůbec, jen otravná průjmovka. Postavy už nemají svoji hloubku a soudnost, jsou to jen chodící panáci v Člověče, neustřel se. Jednička byla hlavně výborná, že mi vrátí nostalgii na super gamesu The Walking Dead, kterou jsem si zapařil už nesčetněkrát. ()

Hollohlaway

Stále baví, ale je to už trochu klopýtavější. Scénář přeci jen není tak promakanej jak by to asi chtělo. Ale hláškující partička je pořád fajn, včetně nových tváří. Je to sice nastavovaná kaše, ale je prima vidět staré známé. ()

Ironfood

Zatímco jednička působila svěže a neotřele, dvojka působí jen jako pokus bez velkého vymýšlení vytěžit nějaký ten dolar z popularity jedničky. ()

Maynard.

Tak si říkám, esi náhodou nejsem krapet zvrácenej, když si na Štěpána večer místo pohádek rači pustím film o Zombíkách :o). A víš co, asi jo :o). Možná už sem byl krapet přepohádkovanej, tak sem do sebe potřeboval střelit krapet jinej žánr. No, i když tohle je taky tak trochu pohádka, není to zrovna film, u kterýho by se člověk bál, jako u ostatních filmů o zombích. Tohle je regulerní komedie, která i dobře skončí. Musím uznat, že sem se bavil skvěle. Woodyho žeru. POzitivní je, že je to na dnešní poměry krátkej film a že je fakt prošpekovanej džoukama. Určo si nenech ujít závěrečný titulky... Páč esi si ze sebe velikán Murray v jedničce udělal bžundu, tak tady si ze sebe udělal totální prdel :o) ()

kenkaku

Nevyvážené a schyzofrenní. Už jen to stylové zneucnění znělky Columbia Pictures vydalo na plný počet. Pak nastala houpačka. Rozpaky a recyklace (nevěřil bych, že film bude vykrádat sám sebe) střídaly zábavné a vtipné momenty. (ne ale zas tak tak moc, abych toleroval “zmutované” zombie). Ty tři jsou s odřenýma ušima. ()

LexBarker

Přijde mi, jako kdyby tvůrci vystříleli všechen prach v prvním díle a v tomto už jen vařili z vody. Přibylo plno otravných keců a nesympatických postav, viz např. růžová bloncka. A tak nakonec to jediné co mě opravdu pobavilo, bylo úvodní, originálně pojaté logo filmové společnosti... ()

Soweek

Už první Z-land mi přišel jako podprůměrný, ale doufal jsem, že dvojka to vše napravý. Bohužel jsem se šeredně mýlil. Film se snaží neustále hláškovat, ale opravdu všechny vtipy jsou natolik trapné, že jsem se sám sebe neustále ptal, proč to vlastně dokoukávám. ()

sedm.1

Pokračování Zombielandu je prakticky ve všech ohledech stejné jako jeho předchůdce, se všemi jeho chybami i pozitivy, takže koho bavila jednička, bude maximálně spokojen i tentokrát, a koho ne, tak bude kydat znovu tu samou špínu, jako předtím. Dvojka tak nabízí opět spoustu opravdu skvělého a fungujícího humor, úderně vtipné slovní přestřelky, všemožně zábavné glosy a minimum přešlápnutí do trapna, tudíž v tomto směru hodně silný nadprůměr. Po hororové stránce je to ale též opět mnohem horší, jelikož přestože jsou gore efekty i tady zase na vrcholné úrovni, velmi se zde s nimi šetří a stejně jako v prvním díle je především očekávaný závěrečný krvavý festival opět pořádně odfláknutý. Krom humoru tak celý film táhne nahoru ještě obsazení, kdy jediný, kdo mi fakt vadil, né-li až sral, byla ten hnusnej buřt Abigail Breslin, takže pokud plánují tvůrci ještě třetí díl, doufám, že jí hned na začátku nechají brutálně odpravit, neboť zde byla jednoduše jen příšernou zátěží! Naopak, kdo mě ale dostával do kolen, byla, tedy krom očekávaného hlásiče Woodyho, nadupaná blondýna Zoey Deutch, která mě svýma hlodama fakt ničila, takže u mě prostě hvězda filmu! Dějově je to pak taková pitomoučká jednohubka, což ovšem není kritika, naopak, přímočarost, jednoduchost a spád má v těchto filmech po mě daleko větší význam, než nějaká přeplácaná, rádobychytrá zápletka. Jinak není asi dál co dodat, za mě jde zkrátka o prvotřídní zábavu, kde mi chybělo skutečně jen větší množství těch hororových ingrediencí, i tak ale super jízda. ()

JADIM

Ak máte radi tú partiu, tak sa vám to bude páčiť aj napriek tomu, že to už není úplne na spôsob výbornej jednotky. Tu išlo skôr o nahliadnutie do bežného života v Zombielande, už to jednoducho nemal byť "poriadny" film.  6,5/10  ()

Devadesát Dva

Epizoda dvě. O deset let později. Bylo nutné tohle vůbec natáčet? Eh, ne. Ale pokud jste fanoušci dnes už prakticky kultovního prvního dílu, který jsem si i já během těch roků občas pustil, asi vás to bude těšit úplně jiným způsobem, na úplně jiném místě, než řadový diváky a v tomhle smyslu mám pro 'Zombieland' taky malé slabé místo, ale pořád nic, co by mě nutilo dvojku označil víc, než jako jednohubku. Už to postrádá esenci prvního dílu, spíš jej jen vykrádá, utahuje si z něj a jako většina zombie pokračování je to pořád dokola o tom samým... nemůže to už vymyslet nic novýho, než přežití, zachování, pořád dokola. První díl byl svěžím komediálním náhledem s ultimátním intrem a neurotickým hlavním hrdinou, který přežívá díky svému pragmatickému a logickému myšlení, zároveň se člověk dokázal i vcítit do oné situace a bylo tam spousta drobných malých detailů (například motiv hracích hodinek z Leoneho 'Pro pár dolarů navíc' když se Columbus potká s Tallahasseem, tyhle detaily). Je zajímavý, jak všichni roztrubovali, že se s dvojkou otálelo, protože se čekalo na scénář, co opravdu bude stát za to a přijde mi, že tohle je jak kdyby si produkce prvního filmu dala pár gramů z vapu a vzpomněla, "hej brzo bude desátý výročí Zombielandu", zrovna když si dávali opáčko projekci a narychlo zmastili ke kulatinám scénář. Není to průser a není to špatnej film, ale kvalitou je o dost podstanej level a krok níž, oproti původnímu Zombielandu, který přeci jen žánrově vyčníval. P.S.: Notable mention - Emma Stone (in general). "Dont listen this guy, he killed more celebrities than cocaine." ()

iXtr3m3

Podľa mňa na úrovni prvej časti. Úvod síce už nie je taký "úderný" ako prvý raz, ale stále je "dosť úderný" na to, aby to postačovalo. Postavičky sú čistá groteska, cameo Luka Wilsona je peckové. Kto ma na celom filme fakt sral, tak to Abigail Breslin, ktorá je tak spuchnutá s nesympatická, až to pekné nie je SPOILER a oni zrovna ju idú zachraňovať, nechal by som ju umrieť ako prvú SPOILER KONIEC. Technicky na vysokej prevysokej úrovni, krvičky relatívne dosť, ale mohlo byť aj viac. Kto si to kradne pre seba, tak samozrejme ako v prípade aj predchádzajúcej časti veterán Woody Harrelson, ale to sa dalo čakať. A Bill Muray Satisfaction? Nečakal som... :) ()

Lukoboss

Po deseti letech přichází pokračování ulítlé zombie apokalypsy, která si neláme hlavu s nějakýma složitostma. Přímočaře si jde za svým cílem, tady není potřeba nic moc vymýšlet. Hlavním rozdílem ale je styl humoru. Tenkrát se rýpalo do zombie filmů, resp. seriálů, sem tam do něčeho jinýho. Za deset let se ale situace změnila, takže se ryje do politiky, do mladické naivity až hlouposti, ale hlavně do genderové metoo filmařiny, která se v poslední době řeší čím dál víc. W. Harrelson je tady přesně tím prototypem bílýho burana, kterej má rád pořádný auta, zbraně, ženský, násilí mu není cizí a pro nějakou tu sprostou hlášku taky nejde daleko. A zároveň je (navzdory Hollywoodu) kladným hrdinou. Sám to pak dokonale shrnul na konci filmu: "Thank God for rednecks!". Takový postavy se dneska už moc neobjevujou. A tím je, myslím, řečeno vše. P.S.: Master of Puppets od Metallicy na začátku filmu potěší! ()

666Carnage

Zábavná jízda plná hlášek násilí a super odkazy jak na zombie filmy tak na jiné věci. Film má adekvátní stopáž k tomu aby to nepřehnal a bavil i dokázal zplodit nějaký ten příběh. Akční scény šlapou a muzika opět dodává slušný drive scénám. Hlavní čtveřice baví ale opět je pro mě hlavním tahounem Woody. 80% ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (viac)