Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú. (Cinemart SK)

Wade W.

Oproti prvému dielu dosť nudný film. Akoby tomu chýbal zaujímavejší konflikt a epickosť a bolo to viac zamerané na efekty v scénach pod vodou. Väčší dôraz na akciu a menej sa venovalo postavám a atmosfére. Stephen Lang bol fajn v prvom diely ako záporák, no tu už akoby len opakoval to čo bolo videné predtým. Bolo by fajn do ďalších pokračovaní vymyslieť už aj niekoho nového (v podobe Vin Diesela napr). ()

Saxos

O tom, že bude moře každý věděl. Času bylo spousta a je znát, že to zpoždění, nejen přirodní silou, prospělo. A jak se k moři z lesa vlastně dostaneme. Zasr-ní pozemšťani se zase klono/čipnou do modráků, protože poznalli, že jinak zmůžou úplný hovno. Jakem s rodinou zdrhne k zelenejm, šupinatejm, pandorskejm krasavcům a příběh může pokračovat. Stejně, jak dokázal překvapit les, tak moře není pozadu. Závěr: doporučuji. ()

necrosrandist

CGI samozřejmě špička, ale jinak těžkej opruz. Je tam skryto zhruba 30 minut reálného filmu, zbytek je jízda na zvířátkách. Objektivně to má tak na 50 % a to jen díky technický stránce. ()

Kushina

Tak dlouho očekávané, ale bohužel musím konstatovat, že oproti jedničce příběhově docela nudné. Co se filmu rozhodně nedá vytknout jsou grafické efekty, ty jsou zkrátka a jednoduše dokonalé. Ano, vážně dokonalé, při pohledu pod mořskou hladinu se mi fakt zatajil dech. Každopádně na 3h se toho zase tolik nestalo a tak nějak doufám, že třetí díl přinese nějaké rozuzlení. 65% ()

Mersis

Nechápu nad čím se tady většina rozplývá, ale tohle je hezký jen díky přírodě a efektům, jinak jen to jen o opakování toho, jak děcka neposlouchají a rodiče je permanentně vytahují z průserů. 55% ()

arcy666

Utahaná předvídatelná filmová údálost s jednorozměrnými nesympatickými postavami ať už na straně hrdinů či na straně záporných postav. Technicky dokonalé zpracování víc než co jiného připomíná soudobé videohry, které ovšem mají řádově lepší příběh a dějovou linku. Za chybu považuji že film nevznikl primárně jako videohra ale jak oprojekt pro stříbrné plátna. Technické zastarání celého Avatar universa je nevyhnutelné a do 5 let bude absolutně nekoukatelné. ()

marekspanel

Za jednoduchý a znovu se opakující scénář a překvapivě dosti umělý dojem z animace postav v úvodu bych dal tak 2*. Ale jakmile se děj přeorientoval do vodní říše, šel můj zájem hodně nahoru. Opět jsem byl uchvácen vizuální stránkou, na Disney+ ve 4K UHD na OLED TV hotové porno! Za tu neskutečnou práci s detaily musím přidat. Forma opět vítězí nad obsahem, i když je to to samé, bledě modré v bledě modrým, dokázalo to zase chytnout a ty 3,2h utekly jak nic. ()

TesterX

Je to opět hrozně moc nádherný. Technické zpracování vskutku na jedničku s hvězdičkou. Problém je, že vlastně často sledujete spořič obrazovky a příběh je tak plytký, jak kýbl s hovnama. Prostě hovna, který vylejete na dvoře, prasata to sežerou a vy si dáte bráník na verandě s výhledem na zapadající slunce. Avatar dvojka je naprosto nekonzistentní prázdná přeskakující změť nezáživných postav a dějových obloučků a zároveň vizuálně ultimátní perfekcionistickou show, která se jen tak nevidí. Hrozně mě mrzelo, že jsem se u tohoto dalšího Cameronova díla po čase opravdu nudil, ale tak to prostě je. Jednička byla také svým způspbem plytká, ale byla konzistentní, měla silné postavy, které se vyvíjely a dokázala tak upoutat široké publikum. Tady bohužel vyhrává jen ta lepší grafika, ale emoce jdou stranou, ()

Scaevola

Tak nějak jsem si pamatoval, že když jsem film viděl minule, hrdinové méně plavali a více lezli po stromech, ale což, paměť je ošidná... jenže počkat, on je to druhý díl! J. Cameron se vyhoupl podruhé na stejnou vlnu a zkusil si s dokonalou audiovizuální technologií a promyšleným úderem na bazální emoce (rodina, děti, láska ke zvířátkům...) opět podmanit davy. Vydařilo se, respektive první dvě hodiny jsou pouhými omalovánkami, ale finální dvě hodiny (šmankote!) představují odsýpající a napínavé završení malého rodinného dramatu. Uznávám, že už jsem dlouho nepociťoval u žádného jiného snímku opravdové obavy o osud postav a že k tomu bylo nutné vykreslit všechny jejich vztahy, stavy a povahy, ale z filmu jsem měl po celou dobu neodbytný dojem, že se J. Cameron opíjí svým jednorozměrným fikčním světem: Ne všichni lidé jsou ziskuchitví parchanti, ne všichni domorodci jsou láskyplní plyšáci a ne všechny vodní breberky jsou naplněny duchem newageovského politikaření. ()

Repulsion

Moc jsem neměl chuť se na to podívat, protože provní Avatar mě hodně otrávil, ale nakonec jsem neodolal. Pokud někdo píše, že první Avatar přinesl nový svět, tak je to kec, protože ten svět byl jedna velká vykrádačka. Dynotopie. Pocahontas apod. Druhý díl také trošku vykrádá (https://www.csfd.cz/film/223623-ja-a-moje-prisera/recenze/), ale myslím, že už ne tolik jako jednička. Jako plus hodnotím určité nastavení zrcadlo člověčenstvu, jakožte nelítostnému predátorskému druhu. Mínus je taková trošku ezo rovina, kterou v tom cítím, a pak to, že to nakonec zase končí akční řežbou jak Vetřelci. To třeba Judgment day, který měl být prvoplánově akčním filmem, má ten přesah imho nakonec o něco větší. ()

Updated_Cake

Cameron zase předvádí svoje potvory a modré lidi po 13 letech. To s sebou nese i pozitiva, jako třeba lepší CGI nebo další "prostý" i když zajímavý příběh. Ovšem po 13 letech s ofiko pokračováním člověk přeci jen čekal něco trochu víc. Film z drtivé většiny i novými kousky staví na původních základech a nepřináší skoro nic nového. Takže z velkého pokračování s potenciálem vzniká spíše zatím povedený seriál, víceméně? Ovšem pokud se příběh a logika celého světa bude ubírat stejným směrem i ve 3. díle, tak už to bude spíše repetitivní a nudná záležitost. 1. díl oslnil tehdy hlavně díky skvělému CGI, propracovanému scénáři a bohatému světu. A i když byl film skvělý, docela se obávám toho, aby to nešlo hodně rychle ke dnu. Hezké barvičky a pár nových zvířat podle mě nemůže utáhnout dalších pár naplánovaných dílů. Takže pevně doufám, že Cameron má v rukávu něco víc a tohle měl být spíše rozjezd po 13 letech. Myslím si upřímně, že i těch možností tam je daleko více. ()

Santiago.

Bohužel, nablýskané nic. Jednička mi přišla úplně super, u dvojky jsem se musel nutit, abych to vůbec dokoukal. Byl bych raději, kdyby to pokračování vůbec nevzniklo. Toto už je jenom o tom, vytřískat z toho co nejvíc peněz, předpokládám, že vznikne i třetí díl, tak ten už fakt vidět nechci. Za mě veliký zklamání, i když jsem od toho moc nečekal. ()

quido_zidle

Vítěztví formy nad obsahem v poměru 10:1... Vizuál s audiem znova absolutní! (jen už tam samozřejmě není ten wow efekt z prvního dílu). Ale ten scénář,,? Tvl z Toruk Makta se stal Toruk Máslo (aneb kdo uteče ten vyhraje a co bude s ostatníma modrýma Indiánama co na mě spolíhají je mi u prdele), koule už mají jenom ženský a děti a všechno završí závěrečný Titanic. Chtěl jsem dát 4, ale ten konec (čti příprava na Avatara III.) to srazil na 3... ()

pisvejc

Naprostý skvost. Naprostá nádhera. Perfektní podívaná. Skvělá hudba. Nervozita a nejistota topová. Příběh lehce nevysvětlený. V určitých místech mám mezery a nečemu prostě nerozumím. Tyto mezery jsou trochu srdcervoucí, ale věřím, že některé mezery (snad) budou vysvětleny v rozhovorech nebo v pokračováních. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara