Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

Pilda17

Příběhově hodně zajímavý snímek, akorát děj od poloviny trošku kolísal, ale dalo se to přežít. První polovina byla opravdu geniální, ale zhruba od poloviny už celý snímek jen kolísal do závěru bez špetky geniality jako bylo na začátku. I tak se jedná o kvalitní dílo a Neil Burger vytvořil dobrý film, ale bohužel né dokonalý na plný počet. Příště zabrat i v druhé polovině a mohl to být snímek, na který by se těžko zapomínalo. Jinak herecké obsazení Bradley Coopera mi sedělo a nemám ani jedinou námitku, poněvadž svojí roli zvládl perfektně.. 8/10 = 80% ()

Rosaviva

Tak tahle pilulka by se občas docela hodila. Nicméně, velice zajímavý film, na který by mě nejspíš ani nenapadlo se podívat, kdyby tam nehrál Bradley Cooper. Občas mi to přišlo jako slušný psycho na který jsem se nemohla dívat. V podstatě se mi to líbilo, ale můžu, respektive musím to vytknout jednu věc, a to je to, že když se na ten film budou dívat teenageři, nebo děti, můžou z toho filmu chytit mylnou představu "Berte drogy a jednoho dne to dotáhnete vysoko." Takže já bych změnila konec filmu, rozhodně ne happy end. 4* ()

Aky

Odvěků promýšlená a vyprávěná pohádka o naplnění snu, jak získat nadpřirozené schopnosti. Zde ovšem podávaná dokonalou filmařinou, přesazená do dnešní Ameriky a vynalézavě vyprávěná skrz všemožné nečekané zákruty a bezvýchodné situace, ze kterých se přece jen nalezne nečekané východisko. Skvělá ne plytká a navíc dobře zahraná zábava. ()

Cappuccino

Námet originálny, začiatok a priebeh prvej polovice skvelý a zábavný, ale ku koncu už príliš nezáživné, s množstvom miest, ktoré by som zaplnil niečim iným. Navyše ten záver bol prepísknutý. SPOILER: Pitie krvi z mŕtvoly človeka, ktorý si pichol NZT, mi príde ako úplna somarina. To by jednak asi musel vycucať tej krvi viac a zároveň si dokážem získanie novej tabletky predstaviť aj racionálnejším spôsobom. Ďalej vrah, a.k.a. vymáhač, a.k.a. ochranca pana Atwooda, ktorý celý film Eddieho naháňa, sa po smrti svojho šéfa behom niekoľkosekundového monológu postaví na jeho stranu, pomstí svojho šéfa zabitím podvraťáckeho právnika, ale hlavnej postave bez akýchkoľvek okolkov prenechá nájdené NZT, po ktorom celý čas pátral (síce kvôli séfovi, ale pátral). A bože, to sa už na začiatku hlavná postava nevedela nejako inteligentnejšie zbaviť toho človeka, ktorý mu spočiatku požičal peniaze a neskôr od neho pýtal NZT? Nemyslím si, že osoba, ktorá využíva 100% kapacitu svojho mozgu by len tak pred neho nacválala a jednu tabletku mu dala, pričom by vôbec neočakávala, že bude chcieť viac. Niekedy akoby u Eddieho tá tabletka pôsobila len z polovice, alebo vôbec. Tie výrazné logické kiksy skrátka vedia dosť znehodnotiť celkovú kvalitu snímku. ()

Chlupis

Co je ohromným kladem je zároveň i znatelným záporem. Těší mě, že se ve vodách mainstreamu může urodit něco tak chytrého a odvážného, na druhou stranu právě škatulka komerce tomu místy velmi svazuje nohy a nedovolí filmu "naplno ovládnout svůj vlastní mozek". VŠEMOCNÝ proto není všemocný, ale pouze překvapivě mocný. ()

-OverLord-

Uf, tak na příští shlédnutí si určitě musím sehnat malou průhlednou pilulku, díky níž bych využil 100% svého mozku přesně tak, jako frajer Bradley Cooper. Film se rozjel velmi zlehka a pomalu nabíral na obrátkách až jsem měl co dělat všechny informace vstřebat. Původní znění s titulky plné ekonomických pojmů jakbysmet, a vlastně spousty dalších odborných věcí. Ale právě díky tomu je to velmi inteligentní a v neposlední řadě svižné drama plné opravdu nečekaných dějových zvratů. Zkrátka napínavé až do samého konce. Ovšem De Niro mohl dostat více prostoru. PS: cizojazyčné scénky byly úžasné! ()

Rominator

Film pracuje s velmi zajímavým námětem a v hlavní roli vynikající Bradley Cooper (Eddie Morra). Eddie Morra je nepříliš úspěšný spisovatel, jemuž se do rukou dostane pilulka NZT a v tu chvíli se mu obrátí život naruby, protože se stává nejchytřejším člověkem na světě. NZT dokáže aktivovat mozkovou aktivitu na sto procent. Co byste dělali, kdyby jste se dostali k pilulce, která Vás může udělat bohatými a mocnými? Hodnoceni 75%. ()

Vančura

Vcelku zábavná oddychovka, která mě mile překvapila. Sice mě iritovalo vědomí, že je celý námět postaven na vědeckém nesmyslu, kterých je ostatně tento film plný, ale čert to vem - u tohoto typu filmu je asi vznášení podobných výtek malicherné. Film jsem viděl na ČT2 v příšerném českém dabingu - začíná mě vážně srát, jak je čím dál těžší narazit na jediném koukatelném českém kanále na film v původním znění. Mimochodem nelíbí se mi ani český titul filmu, který podle mě nevystihuje zcela věrně ducha filmu ani význam anglického "limitless", ale co už. Děj pěkně odsejpá, herci jsou výborní, taktéž kamera, hudba i střih, a závěr mě vyloženě nesmírně potěšil. Snad ještě poznámku závěrem. Vyloženě zhnusen jsem byl ze scény, v níž se hlavní hrdina napije krve chlápka - kterého chvíli před tím zabil - aby do sebe dostal vytouženou drogu. Musel jsem si u toho hned vzpomenout na jinou scénu z filmu Lovci hlav, v níž se hlavní hrdina pro změnu schová po hlavu do hromady sraček v latríně, aby se skryl před pronásledovatelem. Musím říci, že mě podobné momenty poněkud zneklidňují, protože se obávám, zda neindikují určitý posun v prolomení něčeho, co by dříve bylo nemyslitelné. V obou případech to má stejný průběh - nevěřícně koukáte na to, jak se vyvíjí děj, a začíná vám docházet, co asi přijde, protože tomu VŠECHNO nasvědčuje, ale pořád tomu odmítáte věřit a říkáte si, to přece nejde, aby se napil té krve nebo aby se schoval do těch hoven, a voilà - vážně k tomu dojde. Kristebože, tohle by přece ještě před pár lety vůbec nebylo možné a vážně se mi to nelíbí. Méně je někdy více. ()

Vavča

Technicky brilantní film, dynamická kamera, pohyblivé kompozice obrazů, dokonalé zpodobnění drogových stavů člověka, hlavně jeho vnímání času. Parádní zápletka a brilatně vybrané herecké obsazení v čele s Bradleyem Cooperem doplácí na jednu podstatnou věc. Scénář zazdívá mnoho zajímavých dějových linek, které by si zasloužili probrání, navíc finále potápí nesmyslně jednoduchý nekonfliktní konec, který vlastně nic neřeší. Ale abych jen nenadával, hudbu to mělo dobrou, postavy též a bavilo mě to. Přesto zde vidím silně nevyužitý potenciál. ()

Goldbeater

Lákavý a oddychový thriller s místy humornými a chytrými scénkami a sympatickým obsazením (z Brada Coopera se stává hvězda). Robert De Niro mi v tomto snímku přišel najednou o hodně starší, než když jsem ho viděl naposledy. No jo, časy Zuřícího býka už jsou dávno pryč. Limitless je určitě velmi povedený a napínavý film, který nějak zvlášť neuchvátí, ale zaručeně pobaví. Alespoň já se dobře bavil. ()

mzss1

Dost zajímavý film s perfektním příběhem a temnou, zvláštní, poutavou atmosférou. Ve filmu fungovala dobře i napínavost a nepředvídatelnost. Film není o akci, která tu moc není. S režií jsem naprosto spokojený, kamera byla v pohodě, dost nápadů měl film, charismatického herce Bradleye Coopera, který předvedl skvělý herecký výkon. Robert De Niro mě zde nějak extra neoslnil. Hudba byla povedená. Konec mohl být lépe dořešen, přesto pro mě solidní podívaná, která se nevidí každý den a podobných filmů je málo. Film hodnotím na zasloužených 86% = **** ()

kingik

Po požití nové a netestované drogy se z vás stane génius ve všech oblastech. Tedy jen v tomhle filmu. Ze spisovatele s tvůrčí krizí a s vizáží bezdomovce se rázem stává seladon, co umí v minutě plynně hovořit jakýmkoliv cizím jazykem, bourá hranice obchodování na burze, jako nikdo předtím, a klátí ženské na potkání. Jen je problém v tom, že na každé droze se vypěstuje závislost a dojde-li, tak má náš hrdina nepříjemný absťák a vrací se zase do normálu. A o víc ve filmu nejde. Přišlo mně to jako by byly z filmu vystříhány ty nejdůležitější pasáže a ponechal se jen jakýsi hrubý náčrt, který působil chladně a nezajímavě. Film mě vůbec nevtáhl ani na chvíli do děje. Mohla za to režie nijak zvláště osvědčeného Neila Burgera nedisponující výrazným režijním rukopisem a rovněž jsem nepociťoval sympatie k hlavní postavě nepřesvědčivě ztvárněné Bradley Cooperem, který třikrát za film změnil vzhled, ale ani jednou jsem mu jeho proměnu neuvěřil. Na co pak byla ve filmu kráska Abbie Cornish, Andrew Howard, Anna Friel nebo Robert De Niro, když jen v podstatě vyplňovali prostřihy mezi jednotlivými nudnými pasážemi. Film nebyl ani k zamyšlení, ani bizarní a ani akční, ačkoliv ode všeho trochu měl, ale právě jen trochu. Abych jen nehanil. Pár scén bylo opravdu dobrých, ale v ději nebyly až tak ideálně zakomponované. Film se po originálním a svižném začátku táhl a jen vršil jeden nesmysl za druhým. Vypadalo to dobře, ale posléze se z toho vyklubal divně nezáživný film s ještě divnějším zakončením. Vlastně to bylo o feťákovi, ze kterého se stal senátor. Pokud tomu věříte, je to přesně film pro vás. 40% ()

k212

Tyhle hodinu a půl dlouhý příhody vychcanýho hajzlíka na entou, kterej jede na IQ tripu pod taktovkou Neila Burgera, maj vlastně šťávu. Je to taková zhuštěná jízda, a že to nemá vcelku žádnej děj, natož přesah? To je vlastně jedno, páč zábavné to je! 60% (Aneb plytké dostanu, jalové dávám :) ()

Snorlax

Mimořádně dobrý námět, o poznání horší námět, zajímavá režie a přepjatý výkon Coopera jsou ingrediencemi koukatelného sci-fi, jehož potenciál bohužel naprosto nebyl využit. ()

gilmore_girl

Prvni pulka filmu je uzasna... ma naslapnuto nekam uplne jinam, nez to nakonec bohuzel skonci. Druha pulka se totiz meni v trapnou drogovou honicku a konec jako z pohadky, ktery popira vse predchozi, je splachnutim celeho filmu do zachodu. Je vazne ostuda nevyuzit tak skvely pocatecni potencial. Cekala jsem neco tajemnejsiho, vedectejsiho a dostalo se mi jen par lacinych kostickovanych zaberu a stridani sedavych obrazu a rozzarenych barev. Bradley Cooper je nastesti brilantni po celou dobu a ostatni herci vcetne De Nira vedle nej pusobi jen jako krovi, takze hlavne diky nemu a zminene prvni pulce to zaokrouhlim na peknou trojku. ()

IQ Tiqe

Slabší 4*, protože to bylo opravdu poutavý, ale na druhou stranu zas tak geniální taky ne. Popravdě jsem se tohohle kousku bál, byl přirovnáván k snímkům, pro které používám označení nudné „fantasmagorie“, takže jsem byl moc mile překvapen. # příběh 7 | hudba 6 | humor 0 | akce 4 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6 ()

Sonnery

Tak to bylo snad historicky poprvé, co jsem si přál, aby hlavní hrdina po půl hodince stopáže vylezl na ulici a tam ho v době stávky dopraváků přejela tramvaj. Jediný plus Eddiho Morry je, že mi připomíná Bradleyho Coopera - taky jste si všimli té podobnosti? ()

Jordan

problémy s pamäťou a kapacitou mozgu mal už pred dvadsiatimi rokmi johny mnemonic v trochu viac sci-fičkovom šate, no nie tento film mi Vsemocny pripominal, ovela viac som po skonceni uvazoval nad jeho podobnostou s Fight Clubom. bradley cooper ide hore a mne je čím ďalej, tým viac sympatický, aj de nirova rola je tu v pohode, s vizuálom sa kameraman pohral celkom slušne a nápad tiež potešiteľne nápaditý ale (!) ľudia, tento film je, ak sa nad tým zamyslíte, NEETICKÝ... a tu neviem, ako to spracovať - keď je žánrovo dobre remeselne spracovaný film (s dobrým koncom, ktorý ma veľmi potešil, lebo ja na hollywood neštandardný a dalo by sa povedať trochu nekorektný - čo sa snaží byť tento film na viacerých miestach) svojim posolstvom neetický a morálne pochybný. Ó - a ešte toto: film má skvelé dialógy a celkovo je scenár fungujúci, ale má jednu veľkú chybu, ani nie tak logickú, ako vyslovene na úkor napätia vedome (a dosť značne) oklame diváka na jednom príbehovo a zvratovo dôležitom mieste (no nebudem spoilerovať). ()

PF 2017

PF 2017