Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

Lukkyn

Film který má smysl vidět v kině. Nejde o žádnou akční scifi pecku naopak jde o pocitový film , který 3D projekce neuvěřitelně umocňuje. Jediné co mě mrzí , že jsem to neviděl v Imaxu :-) ()

camomilla

Na zacatku filmu jsem si rikala jake to je, byt ve vesmiru. Na konci jsem byla rada, ze jsem nohama na Zemi. Lituji, ze jsem to nevidela na velkem platne. Citm ctyri hvezdicky, ale predstava jaky pocit bych mela z kina Gravitaci jednoznacne katapultuje na pet. ()

numan

Sádra Buldok Lost In Space. O5 jsem zklamán - oba dva slavné celovečerníčkové overhypy konce roku 2013 mě totálně minuly - ať už hlavní stádo ječelo nadšením na závodech F1 a nebo fascinovaně zíralo na vesmírnou verzi Slečny Drsňáka v asexuálním spodním prádle. Cuarón nestvořil žádný kinematografický zázrak, ale kosmos předstírající trenažér pro módní "zážitkový" byznys. Dobrá, technicky vzato je to film, ale bez 3D a obřího plátna působí skoro jako polotovar. Rozebírat "o čem to je" fakt nemá smysl - provařená hulywůdská stár Bullock, lapající tu americkou, tu sovětskou a tu dokonce i čínskou družici, užvaněný Clooney jako nezastavitelný chrlič historek (ani po smrti si nedá pokoj), sem tam nějaké to citové vydírání ohledně kdysi zemřelé holčičty a hromada trosek, která to celé čas od času zbombarduje. Pardon, ale Gravitace není sci-fi ani náhodou - spíš jakési mainstreamové naivistické melodrama, nacpané vtipálkem Cuarónem na oběžnou dráhu. ()

Rawenika

Bylo, nebylo, sešli se tři chlapy, scénárista, režisér a producent a povídají si: hele kluci taky jste chtěli bejt kosmonauti jako malý? ...no jasně....tak pojďte natočíme film, jo...hrdinka bude břídilka roku, chvílema bude mít děsnou smůlu a chvílema víc štěstí jak rozumu....přidáme pár rádoby úžasných záběrů na modrou planetu z vesmíru a to by bylo aby to nebyl kasovní trhák! A šli a natočili to....kromě předlouhé řady faktických nepřesností a nesmyslů, dokonale držícího účesu Sandry Bullock tenhle film má taky divný a nicneříkající konec....snad jen Clooneyho typická poloha všechno chvíli zachraňuje , ale tragédií filmu je jeho brzká smrt se kterou mizí grácie a jediná špetička šarmu...film se asi dá skouknou nejlépe ve 3D kde se divák opájí statickými záběry zeměkoule... ()

migl

Okrem konštatovania že S.Bullock má na svoj vek stále sexy postavu ktorú by jej mohli závidieť aj podstatne mladšie herečky+pár krásnych záberov na našu planétu z vesmíru,ma tento film ničím výnimočným nezaujal ()

Alien777

Doslova ťažko opísateľný zážitok. Takto som sa do hlavnej postavy ešte nevžil. Film narába s pocitmi diváka naozaj drasticky! Experiment ktorý im naozaj vyšiel! Klobúk dole pred tvorcami, najlepší film roka :) ()

opiumka

Naprosto fenomenální. Neuvěřitelně natočené, herecké výkony úžasné a ani to nebylo moc "americké". Bezmoc a zoufalství je hmatatelné. Opravdu doporučuji se na to jít podívat do 3D...pokud to ještě někde jde. ()

ghoston

Super zážitek. Tohle vidět v IMAXU, tak mám nohy spletený jako vánočku. Konečně jsem si schladil žáhu pěkným "sci-fi", trochu mi to připomínalo starý sovětský film, taky o kosmonautech, jak jim tam nahoře dochází kyslík nebo co. Každopádně si po shlédnutí Gravitace uvědomíte, že ta nejlepší raketa ve vesmíru jakou můžete mít, je Země samotná a vzhledem k tomu, že žádná jiná taková raketa už není k dispozici, tak Vám to (i těm tupějším) jemně naznačuje, abyste se o tu "raketu" pořádně začali starat, a o to, myslím, tvůrcům šlo. Díky za připomenutí! ()

Trescha

Woooow. Nádherný vizuál ukazuje krásu a hrůzu vesmíru zároveň.... Do nekonečna by se dala sledovat naše planeta v ohromujících záběrech z vesmíru, naštěstí si to nemyslí režisér filmu a dílo tak neztroskotalo na nesmyslně natahované stopáži. Hoďka a půl v kůži Sandry Buldokové,uletí jak voda! Vidět to na kinoplátně,tak bych asi dopadl jako Matýsek:-D ()

takamanohara

Film pro velké plátno. Nádherný vesmír, všudypřítomné ticho a stav beztíže, v člověku vyvolává nutkání se odrazit a nechat se unášet, tak jako George Clooney. :) Skvělá Sandra Bullock. Díky ní máte pocit že lidská bytost zvládne i nezvládnutelné. Záběry Země a východ Slunce v hlubokém vesmíru jsou opravdu velkolepé. Suma sumárum, Cuaron natočil dechberoucí podívanou, která v duši zanechá zvláštní neklid, odeznívající jen velmi pomalu. :) ()

stLukaz

Tak tomu říkám den blbec . všichni si asi uvědomujeme jaka by byla skutečnost kdyby do raketoplánu začaly narážet trosky 3x rychlejší než vystřelená kulka, ale koho to zajímá. Sandra a George své role zahrály perfektně. vizualní efekty ve vesmíru byly dokonalé. tenhle snímek na vesmírné téma ještě dlouho nic nepřekoná. ()

S.Bubblegum

Na film jsem se dívala plna očekávání, protože reakce diváků byly převážně kladné a kde kdo tento film vychvaloval do nebes, já však byla zklamaná. Film se mi líbil dokud byl na plátně G. Clooney, který měl sem tam vtipnou hlášku a film zachraňoval. Musím uznat, že po vizuální stránce (vesmír, loď, apod.) je film zpracován dobře, ale proto se na filmy nedívám, to jsem si mohla rovnou pustit nějaký zajímavý dokument. Herečku S. Bullock příliš v lásce nemám a myslím, že scénu kdy se sáhodlouze svléká ze skafandru si vyřvala jenom proto, aby diváci viděli, že není tak tlustá, jako se ve skafandru jevilo a aby se mohli kochat jejím tělem - nuda. Stejně nezáživné se mi zdály i její monology a příběh (proč do všeho musí cpát děti?). Nejlepší byla asi závěrečná scéna a to převážně proto, že byla ZÁVĚREČNÁ. Jediné klady filmu - prostředí a G. Clooney. ()

Allein4

Geniální, epické, trikově dokonalé. Nemám výtek, snad jen, že tu dokonalost vyobrazení mohli dotáhnout do konce (narážím na to, že Sandra mohla mít pod skafandrem skutečný zahřívací oblek, namísto nesmyslného spodního prádla). Příběh? Není...přesto vás to do děje vtáhne. ()

josmart

Batoh se vzduchem a klimatizací by se určitě hodil i později, ne jen na začátku. Ale Sandra je šikovná. Jinak výborný zážitek. ()

svist10

Loňská atmosférická pecka, VĚDECKO-fantastické drama a také trochu nečekaně docela drsný survival thriller. Tohle všechno je Gravitace. Sandra Bullock o sobě po dlouhé době dává herecky (sakra hlasitě) vědět, Cuarón posouvá technologické možnosti současného filmu (pokolikáté už) a přitom seká jeden boží záběr za druhým jako Baťa cvičky. Dlouhý nájezd na raketoplán a posádku znovu vylepšující dědečka všech orbitálních dalekohledů, postavy se věnují své práci a volně mezi sebou konverzují, objevuje se první náznak hrozby, Clooney je zase jednou neodolatelně sympatický (a to píšu jako hetero chlap), najednou základna přerušuje misi, ale už je pozdě, vakuem ne-sviští úlomky satelitu, postavy umírají, raketoplán chytá jeden zásah za druhým, rameno jeřábu se utrhne a unáší specialistku Stoneovou do volného vesmíru, sledujeme, jak se točí kolem své osy (já už bych měl průzor dávno vymalovaný svojí snídaní, ale Sandra je drsňák), kamera se soustředí na ní, na chvilku proniká do helmy skafandru do first person pohledu, a zase ven. A tohle všechno, prosím pěkně, na DVA záběry (druhý viditelný střih přijde teprve po necelých 19ti minutách). Snad poprvé mám pocit, že takhle to ve vesmíru se současnou úrovní techniky musí vypadat. Vizuální triky a jejich fyzika je kapitola sama o sobě, předměty na sebe hezky reagují a realisticky se tříští. Zkrátka, všechny tři kolize jsou natočeny tak mrazivě a intenzivně, že Sandřino "i hate space" jí bezezbytku věřím. Stále tu chválím technickou stránku, se scénářem je to ale trošku složitější. Povrchně vykreslené postavy, byť solidně zahrané (Sandra z obrazu nesleze za celý film), děj, vršící jednu komplikaci za druhou (požár na ISS, padák, prázdná nádrž Sojuzu) až do předvídatelného závěru (SPOILER ALERT Tedy, pokud scénář není podvratnější než se zdá na první pohled, a všechno, co se děje po utažení kyslíkového kohoutku není jen výplod poblouzněného Sandřina mozku SPOILER END). Režisér Cuarón opět nezklamal, i když se film podle audiostopy traileru tvářil skoro jako porno. Přesto: rozhodně jeden z TOP 5 2013 ()

Mates Hradecky

Kde já už jsem ten příběh viděl---už vím, je to vlastně remake sovětského filmu Příběh opravdového člověka z roku 1948. V Gravitaci nahradí pilota Meresjeva americká heroická astronautka, která zvládá s přehledem situace, kdy kolegové z Ruska i Číny dávno prchli na matičku Zemi. Dlužno říci, že tento film je silný právě ve vizuální a trikové oblasti. Když dochtorce Kamenné dochází kyslík, i divák má stejné problémy, neboť napětím ani nedýchá. A nejvíce uchvátí ten nádherný klid a ticho vesmíru, pokud zrovna neletí nějaké zbytky ruských satelitů. A Lubezkiho hudba přes závěrečné titulky též potěší. ()

bobbio

vizuálne najkrajší film roku 2013. Myslel som si že Pí a jeho život(2012) už nič neprekoná, ale ono to prišlo...človeku sa až nechce veriť, že sa to neodohráva vo vesmíre. Aj keď je príbeh totálne nereálny, zahrané a natočené je to ako dokument a človek sa nakoniec stratí a nevie, či sa pozerá na realitu, alebo na Sandru, čo sa pechorí pred modrým plátnom.A tu sa dostávame k žánru. Veď to kurva bola komorná dráma!!! Scenáristicky a vizuálne dokonalé. Neostáva mi nič iné, len znova zabiť 100% ()

Dosty85

Jo jo.. sednout si do kina, nebo alespoň před velkou telku a kochat se.. tak bych popsal toto velmi povedené dílo! Plus - kamera - efekty - herecké výkony Mínus - nemá příběh, ale to zas tak nevadí ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)