Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

mica_micova

Po tom, co Sandra vylezla ze skafandru jen v kalhotkách a přiléhavém tílečku jsem myslela, že mě asi "nepřekvapí" už nic, ale ten srdceryvný konec, to nakonec zvládnul... Za mě HROZNÝ. Tímto vyzývám všechny, před hodnocením filmu, aby se zamysleli nad tím, jestli je skutečně, kvůli vizuálnímu 3D vesmírnému orgasmu, který Vám rozhodně film dá, nutné posouvat tuhle přehnanou vesmírnou nudu o nudě na vrch žebříčku díky Vašim 5ti *. ()

Henry Morgan

Zanechalo to ve mně velký dojem. Už ten nápad, že se to bude odehrávat celé ve vesmíru, mimo jakékoliv zázemí je úžasně úzkostný. Skvělé Clooneyho podání a Sandra Bullock byla skvělá. Možná se v mých očích vyhoupla z béčkové herečky na áčkovou. Celý film byl naprosto dynmický, s perfektním načasováním různých psychických i psychologických změn a paradoxů. Je to geniálně sestavené, odehrávající se v totálně neobvyklém prostředí, na hranici mezi vesmírem a zemí, stejně jako mezi životem a smrtí. Nelze to nijak zvlášť popsat. Prostě si na to každý musí utvořit svůj dojem a užít si to! ()

Kofolacik

Po dlhej dobe tu je zas dokaz toho ze Cinema is Magic :) Pri prvom pozreti som nedychal, odisiel som z kina absolutne zmyslov zbaveny a dalsich par dni som nonstop pozeral videa o vesmire, astronautoch a ISS. Po dvoch tyzdnoch zo mna nadsenie opadlo, ale stale mi Gravity ostalo v hlave zafixovane ako jednoznacne to najlepsie co som za velm dlhu dobu videl... Ale nevedel som to presne zadefinovat, co bolo na tom filme take super? Pred druhym pozretim som mal obavy ze film ma uz nebude tak bavit, a ze v nom najdem chyby. Hrozne som sa toho bal a hrozne som to nechcel. A nastastie sa tak nestalo... musim povedat, ze po druhom pozreti sa moje nadsenie len zvysilo... Gravity je absolutny MASTERPIECE. Uz pri prvom nestrihanom- 14 minutovom? zabere je divakovi hned jasne ze sa jedna o nieco naozaj vynimocne. A potom to je len jedna velka jiiiizda... ktora je ale neustale obohacovana neuveritelnymi detailami (prechody do prilby a von, odrazajuca sa zem v Sandrynych ociach, sunrise, sachova figurka, ping pong, zaba). Su to male veci, ktore ale robia ten obrovsky rozdiel. Nemozem si pomoct ale Gravity je najlepsie zrezirovany film za velmi dlhu dobu... Preco? Pretoze ked chce byt napinavy tak je napinavy, ked chce byt dojimavy tak je dojimavy, ked chce byt vtipny tak je vtipny, a ked nas chce fascinovat svojou krasou tak fascinuje - bezchybne, na 100% a pritom vsetkom sme vo vesmire. Cuaron sa tymto filmom zaradil medzi absolutnu spicku filmarov, all eyes on him! A velky respekt k Emmanuel "Chivo" Lubezki, a Tim Webber... zlate sosky maju v suchu. Videne 2x v BFI IMAX, 10/10. Film of the Year. ()

degster

To najlepšie, čo som tento rok videl v kine. A s ústami dokorán. Fuck-upy, pri ktorých som skákal zo sedadla. Film, ktorý som chcel vidieť celý život. ()

Hunadarik

Rozhodne by som tento film doma nepozeral , nato treba ísť do kina , 3D a užiť si tú "vesmírnu drámu" . Neľutujem že som tento film videl , no neviem si pomôcť - nechytilo ma to niejak , dejom teda vôbec. Rusi si zostrelia satelit čím zničia ďalšie , nakoniec jeden raketoplán , ISS a ešte aj tú čínsku základňu... Ale fajn , veľmi rýchlo teda pochopíte že za tým netreba hľadať dej , ani nič.. proste si musíme užiť pohľad na Zem , vesmír a "bojovať o život" spolu so Sandrou . Vážne , ak by som tento film videl doma na Tv , nenadchol by ma asi vôbec. ()

Oonika

Občas až trochu moc přestřelné, ale rozhodně napínák + skvělé zpracování.... Ale radši bych dýl koukala na George než na Sandru :) ()

Quido

Syrové, plné pocitů vyvolávajících skoro neustálou beznaděj. Fascinující zážitek - doporučuji shlédnutí v kině, nebo v podobné kvalitě. Naprosto nevhodné na večerní film na Nově, přerušovaný každých 15 minut reklamou. Doporučuji. ()

Jolee

Jo, já vim. Gravity není o příběhu, Gravity je o efektech... Ale to si Cuaróni nemohli odpustit aspoň trochu toho americkýho patosu? Jasně, první záběr bez střihu několik minut, to krásný ticho a nádherný pohledy na naši planetu...Chápu, skvělý. Ale to nemohl přežít George Clooney, aby bylo na co koukat? Nebo nemohla umřít na konci i Bullock, aby milovníci americkýho happy-endovýho kýče odcházeli naštvaní? Ne. A tak mi při závěrečných titulkách zní slavná: "And the rocket’s red glare, the bombs bursting in air, Gave proof through the night that our flag was still there", zamačkávám slzu a odcházím. ()

Chip89

Film, který je lepší určitě jako 3D, já takové štěstí neměla, koukala jsem se na to ve 2D. Uznávám, že i tak to byly neuvěřitelné záběry, nečekala jsem, že se do toho tak ,,zažeru". Nakonec přišlo zklamání. Nejsem odborník, přesto mi některé záběry přišly strašně nereálné, přehnané až hollywoodské. Za co bych ještě pořád dala 4 hvězdy, jednu hvězdu ubralo to, že vedle Bullock se objeví z ničeho nic Clooney a poradí jí, co dělat - prostě blbost, která se do celého příběhu vůbec nehodila.... ()

Forty-

Pozeral som doma na telke, čo zjavne nebol dobrý nápad. 90 minút síce originálnej, ale za to silne koncentrovanej nudy, kde si hlavná hrdinka dýcha do kozmonautskej masky a snaží sa nejak nelogicky zachytiť za kadejaké vesmírne plechy. Verím, že vizuálne efekty v kine by na mňa urobili dojem, ale zhodou okolností je Sandra Bullock moja najneobľúbenejšia herečka, a tak idea platiť za pozeranie sa na ňu mi príde v rozpore s mojimi zásadami. Holt, Gravity je pre inú klientelu. ()

peti13

do pěti hvězdiček už chyběla jen nějaká vizuálně povedená smrt rozmašírované Sandry...ikdyž sem ji v průběhu fandil a občas mi zatrnulo..ten konec sem jim nějak nežral.. ()

Jan.Mlynar

Budou mi říkat "čůráku", "nehodnoť, když to nechápeš" a podobně, ale doprdele, co na tomhle bylo skvostnýho? Když jsem zjistil po 45 minutách, že mě čeká ještě jednou stejná nálož, málem jsem modlel.. což by tak nevadilo, páč už tak jsem usínal na pohodlný postýlce.... Nuda, nuda, nuda... nuda.... Klůnyho orvuár jsem odzíval ... Dvě hvězdy za obrázky... a sic to byly hezký obrázky, furt jen obrázky... Chraň Vás akademici ruka páně, jestli za tohle dostane Buldock plešouna, už tak měla z prdele kliku, že jí ani jednou netrefil vesmírnej bordel... ()

Withree

Pravdu díte, když to nesledujete v kině a ve 3D, je to docela naprd. Minimálně skvělá kamera a hudba to ale mocně zachraňují. ()

eMatt

Gravitace se pro mě stala unikátním zážitkem. Velmi lituji, že jsem tento skvost nešel zhlédnout do kina, ale i tak jsem si užil neskutečnou atmosféru, kterou Cuarón dokázal vytvořit. Nejde tu až tolik o příběh či postavy, ale o to, jakým způsobem je jejich osud podáván. Kvalitní filmy ještě nevymřely. ()

Idahou

Mno, létají tu superlativy, jako "geniální!" "Užasné!" "Dechberoucí!", to poslední platí, pokud počítate i to, když jsem se v závěru filmu snažil přijít na to, na jak dlouho zadržím dech. Rozhodně je to dobrý film, to bezpochyb, zase něco trochu jiného, ze zajímavého prostředí. 90 minut to má ovšem i s titulkama, což není zas tak na škodu, protože i tak jedna či dvě scény působí trochu natahované, respektive delší než by bylo optimální. Nicméně na 5 hvězdiček to rozhodně nemá a tak dávám 3 až 4, což je stále hodně slušné ()

ppetrnosek

Ukázka toho, jak se dá udělat dobrý film i s opotřebovaným příběhem. Cuarón (nebo Cuarónové) prakticky jenom zasadil ve filmografii už archetypální dramatickou zápletku do skvělého prostředí a z něj vytěžil co nejvíce, což se mu povedlo na jedničku. Znalý divák musí také uznat, že Gravitace je s největší pravděpodobností ten nejrealističtější film, co se vesmíru týče. Všechno tohle spolu s atmosférou, protkanou prvotřídní animací, ze které se až tají dech, dává dohromady solidní osmdesáti procentní snímek posouvající hranici vizuální filmové fantazie zase o kousek dál. ()

dawnie

Jak to bylo krátký, tak to bylo dokonalý. Přijde mi, že Gravitace se vyznačuje takovou formou dokonalosti, která je v naprostý symbióze s tónem filmu: nepředvádí se, prostě tam je. Nekonal se žádnej patos (ač jsem se chvilku bála, že přišel, ale nééé, a za to jsem vděčná pane Cuarón, protože to jste kanóóón:D), Sandra příjemně vynervená a realisticky funící, stárnoucí švihák Clooney proklatě sympaticky poletující kolem, všechno rámováno dlouhatánskýma záběrama à la Kubrick v nejlepší formě, hudba (hlavně v závěru) opravdu dechberoucí. Neuvěřitelně osobně a zblízka je nám tu zprostředkovanej pocit, jaký to up there nejspíš je pro bytost ze Země - vakuum, klid, ticho, a obrovská prázdnota. Nějak tenhle film pořád nemůžu dostat z hlavy... v tom je jeho největší síla. ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)