Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

Allica

Je to film, který vás pohltí už pouhým trailerem. Film vás neskutečně vnese do vesmírného prostředí a umožní vám prožít zděšení, kterým si prochází hlavní hrdinka filmu. Vše je víc reálnější než jak to známe z většiny přehnaných sci-fi filmů. Konec je už trochu přetaženější za vlasy ale i tak je to možná v pořádku a film o něco lépe vygraduje. ()

kokoro

Prekrásna, emocionálna filmová jazda od začiatku do konca. Film pretiekol tak rýchlo, že som mal pocit, akoby mal polhodinu. To sa mi ešte nikdy nestalo - obyčajne sa filmy skôr naťahujú. Geniálna kamera, ktorá ukázala všetko, čo sa len dalo. O postavách som vedel len to minimálne, a predsa ma to chytilo za srdce, keď bojovali o prežitie. Film som pozeral na mini obrazovke v autobuse, ale mal som z neho rovnaký pocit akoby som odchádzal z kina. Taká to bola šupa. ()

Pepina123

I přes přehodnocení filmu je to vcelku pěkná podívaná.Hlavně výkony obou hlavních herců jsou famózní,zatímco ostatní padali nudou při pohledu na dva kosmonauty ve vesmíru,já si to vcelku užívala hlavně krásné záběry na planetu zemi. ()

Killy

Nemuzu nenapsat, v tom filmu bylo tolik chyb! Ale tolik ze je laickym okem odhali i dvoulette dite! Vizualni efekty super, Sandra uzasna ale...ne proste tenhle film nemuzu akceptovat ()

mezonek

Uvědomujete si vůbec, co jste viděli? Gravitace je krátký film, který se odehrává v omezeném prostoru bez rozmanitosti, vlastně celý děj spočívá v několika krocích, postav je tam málo, a ještě míň se o nich dozvíte, k tomu jen jedna je hlavní, a konec je dosti jednoduchý. Film není velkolepý, je však geniální. Díky svému pojetí a zpracování, díky dobrému vykreslování zoufalých situací, je velmi zábavný a rádi se na něj podíváte. Režisér prostě zkusil zariskovat a vyšlo to. Co musím vytknout, je několik zbytečných a naprosto nezajímavých dialogů. ()

Lady_Gaga

Škoda výběru těch hlavních postav - naštěstí to nebylo tak náročné, aby to nezahrála i Sandra Bullock. Film neurazil, nenadchl. Taková pohádka pro dospělé, při které se můžeme proletět vesmírem. Očekávala jsem víc. ()

quido.morava

Prostředí, animace, technické zpracování, kamera - všechno supr, ale mnoho prohřešků proti fyzikálním zákonům, lidským možnostem a skoro vůbec žádný příběh. Škoda, bylo to nadějné téma. ()

Dobry_clovek

Skoda, ze evropane nemaji penize na to aby podobny film natocili. Filmove je to nadherne, zvlast pro nas, milovniky vesmiru. Co ale cely film srazi na kolena jsou trapne a neverohodne dialogy "vedeckych pracovniku", kteri maji inteligenci pulrocniho Bernardyna. Na me film pusobil jako krasna pisen s hloupym textem. Jenze, mne na textu opravdu zalezi. ()

Macik1

Ve 3D formátu pro mě nezapomenutelný a úchvatný zážitek! Mám moc ráda filmy z vesmíru, ať už sci-fi nebo reálně možné, a Gravitace je moje jednička! Žádný složitý příběh, a přesto napětí až do konce, nádherné záběry z kosmu, výstižná hudba, hlavně v závěru. Škoda, že film nedostal hlavního Oscara… ()

megacik

Videl som to na domácom kine, pôvodne som si to pustil ako oddychovku, ale nakoniec z toho bol adrenalín a nervák od začiatku do konca. Skvelý zážitok. O Sandre si myslím, že až tak dobre nevie hrať, avšak v tomto filme jej rola sadla ako riť na šerbeľ. ()

roloend odpad!

Povedzme si otvorene: ak by tam neboli Sandra Bullock a George Clooney len málokto by si film pozrel celý. Príbeh o ničom a dialógy úbohé. Jediné, čo sa na tom dá pozrieť sú efekty a tie by boli rovnaké aj keby vymenili hercov za Lajku a Enosa. ()

bratr_jezek

Na začátku krásné vizuálka, pár zajímavých triků a celebrity jako hlavní hrdinové. Jenže pak prolétne pár rozbitých satelitů a malér je na světě. Filmů o tom, že ten nejméně kvalifikovaný, ten nejmladší, ten nejméně zkušený atd. se ocitl najednou sám a ztracený tu pár bylo a občas vás to nutilo danému jedinci držet palce. Bohužel to tu nefunguje a výkony Sandry srážejí filmu hvězdy, které by si vykoledoval díky nějaké lepší herečce. Když už potřetí někam přeskakuje, přestupuje a přelétává, přestává vás zajímat, zda se tato "kňoura" zachrání či nikoliv, otevřený konec jen celou nesmyslnost scénáře podtrhuje. Někomu se asi líbilo, jak neustále něco vybuchuje, naráží, hoří či odlamuje se ve stavu beztíže. Megafilm a zároveň zklamání z nevyužitého potenciálu. ()

AdamSmith

Krásný film na který dlouho nezapomenu. Vydařený snímek do posledního detailu z vesmíru jak v dlouhých efektních záběrech tak pohledů z první osoby astronauta. Až jsem byl zklamaný, že to mělo jen 90 minut. Přesně takových filmů by měli dělat víc! ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)