Rituál

• Česko Obřad (viac)

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue). Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael se během svého pobytu v Římě seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins), který mu ukáže i temnou stranou jeho víry. (oficiálny text distribútora)

petrastrela

Ve srovnání s jinými podobně laděnými filmy, jde o průměrný, trochu nudný horor. Hopkins skvělý jako vždy. O'Donoghue žádný sympaťák a ta ošklivka Braga tam byla zbytečná. V moci ďábla a Vymítač ďábla se mi líbilo víc. Hodně slabé 3*. ()

montel

Americký student Michael Kovak (Colin O'Donoghue) navštěvuje seminář na kněze. Pro jeho výborné znalosti jej pošlou do Vatikánu, kde má absolvovat školu vymítání ďábla. Škola jej pošle k Otci Lucasovi (Anthony Hopkins), který je ve svém oboru nejlepší a má za sebou několik úspěšných rituálů. Jeho dalším případem je místní mladá dívka, která je posedlá démonem. Aby obřad provedl Otec Lucas úspěšně, musí Michaela přesvědčit o existenci démona...Filmů o vymítání ďábla je už dost, ale jen pár je skutečně dobrých. Pár dobrých scén tento film bohužel nemůže zachránit a škodí mu i zbytečně dlouhá stopáž, jak jsme bohužel u těchto rádoby kinohitů zvyklí. 45% ()

Peterek82

Bylo to dobrý. Sem tam jsem sebou i cuknul. Ale jak šel Devil na Anthonyho, tak nějak už jsem ztrácel zájem. Jinak dobrý a za rok se znovu kouknu :-) ()

Chlo0opek

Jde o to, jak se na to člověk dívá - pokud tomu věří, je to dobrej film, ale když je na pochybách, tak těžko může hodnotit vysoko. Já se přikláním k tomu druhému - slabší 3*. ()

Snakefinger

Fascinující příběh (že na základně skutečné události bych nevěřil) u kterého se mi místy tajil dech. Řemeslně dokonalé zpracováno a Dr. Hannibal Lecter opravdu září (bohužel mu nebylo dáno více prostoru). Sugestivní temná atmosféra se prolíná celým filmem, možná jenom standardní klišé typu kudlanky nábožné a podobně byly na svým způsobem na škodu. Jednoznačně patří k tomu nejepšímu co filmy o vymítačích všeho zlého a nedobrého doposud nabídly. ()

Tomulka

Anthony Hopkins je opravdu výborný herec, ale bohůžel nemůže utáhnout celý film sám a to ještě k tomu když nemá hlavní roli. Film je pro mne bohůžel sklamáním hlavně díky režii a hudbě, která nepodpořila okamžiky děsu. Také tato tématika by měla býti brána serioznějším způsobem třeba jako Vymítač ďábla (Lepší film na toto téma snad ani neexistuje, proto se neubráním srovnání). A vůči tomu srovnání mohu dát dvě hvězdy, ale ty hlavně A.H. a tomu jeho hereckému podání úžasném nejenom v posledních scénách. ()

Peenugirl

Ten Colin O´Donoghue je pekný chlapec, a to je tak všetko. Anthony Hopkins mal svetlé miesta, ale nebolo to nič svetaborné. Pravdupovediac čakala som viac, neskôr počas filmu som polavovala svoje očakávania a dúfala som, že koniec by to mohol zachrániť. Nezachránil, dokonca zabil, pretože tak slubný materiál sa len rozprchol a unudil ma. Neverila som im ani vetu. Priemerný, tuctový filmík, premrhaný príbeh. Drama, Triller, Horor... ani jedno 55% ()

Mukade

sranda tie patetické výlevy ateistov tunaa, napr verbal. slaboduchý idiot si ty verbal, uz len tvoj slovnik to dokazuje (vo vsetkych tvojich recenziach). (btw ja krestan nie som, takze nie koli tomu ma irituje ten hllllupaak).......doplnok: no pozrel som si casom The Exorcist (1973), Exorcist: The Beginning (2004) plus nejaké ďalšie príbuzné šupačiny a Hopkinsov Rituál je ďaleko najlepší zo všetkých týchto exor filmov ()

B.e.r.n.y

Nedávno jsem si tento kousek znovu připomenul. Požitek a velmi špatný pocit po skončení filmu sice nebyl tak silný jako tenkrát v kině. Ale mráz po zádech běhal při každém silnějším momentu. Mikael Håfström mne skutečně hodně překvapil. A to nejen hereckým obsazením. Anthony Hopkins je pro svoji roli skutečně jako dělaný. Zpracování scén též nemohu hodnotit jinak než kladně. Ozvučení a hudba parádní. Napjatý jsem byl po většinu délky filmu. Bez jakýchkoliv výčitek dávám 80%. ()

Baroque

anthony hopkinsa jednoducho žeriem. ale čo má znamenať tento film... to totálne nechápem. tvorcovia si vybrali náročnú tému, pretože vo svojej kategórii má mnoho súperov. a tu veru veľmi nepochodili. a ani samotný hopkins sa nejako zvlášť nevytiahol. pripadá mi to ako odvar z jeho Hannibala (myslím tým Hannibal časť druhá), kde sa ešte tváril vskutku na úrovni. v tomto filme si evidentne odkrútil to svoje len a len za prachy. záver? dojem by nebol zlý, keby jeho "démonickosti" neboli dopomohli digitálne efekty. je mi tu sympatická aj účasť rutgera hauera, ale ani ten sa nijako extra nezapojil. takže, priemer. ostatní herci, otvorene, naprd. temná atmosféra? ani náhodou. všetko to vyzneje skôr parodicky ako strašne. jedna efektná ľakačka a auf wiedersehen. rozmýšľam, či neskôr neznížim hodnotenie na **. alebo zasa nechám pracovať moju zhovievavosť. alebo radšej na tento film zabudnem. lebo v podstate stojí za to. ach, aká škoda. ()

90125

Slaby namet, alebo povedzme pribeh, to je hlavny problem tohoto filmu. Je to skoda, lebo kamera a Anthony Hopkins su skveli. Ti, co toto pisali si vela prace s vymyslanim pribehu nedali. Vsetky charaktery postav su ploche, velmi malo prepracovane. Zapletka viazne pekelne. Hlavne druha polovica filmu je dost sklamanie. Hopkinsa asi lakalo zahrat si este raz diabla (pocitam za diabla aj jeho Hannibala), preto kyvol producentom svoju ucast. Ze kedysi extraklasa Rutger Hauer hra v srackach, sme si uz za poslednych 20 rokov zvykli. Takito velki herci si zasluzia daleko lepsie scenare. 53 %. ()

P@\/EL

Docela dobrý horor o exorcismu. Ačkoliv bylo na téma vymítání ďábla natočeno už mnoho filmů, tak daná problematika je natolik atraktivní a poutavá, že mě stále baví a zajímá. Jde ovšem vidět, že filmaři místy vaří takříkajíc z vody, a je trochu škoda, že není film o něco více strašidelnější. ()

CHYREN

Když se člověk rozhodne hledat PRAVDU, většinou to velmi brzy vzdá. Svět přeci nabízí tolik krásných lží. A umřít ve lži, která uspokojivě fungovala (až na malé a nepodstatné drobnosti), je pohodlné. Nejsem věřící člověk. Ale nejsem ani nevěřící. Církev považuji za zlo, které je nereformovatelné. A tudíž neefektivní a dodnes v mnoha zemích činí život člověka závislým na tyranii nevědění. Uměle udržovaného a v podstatě tyranského nevědění. Myslím, že jsem s tímto filmem zažil dé-javu. Myslím, že nejsem sám, kdo se dotknul fenoménu VÍRY. A na chvíli zapochyboval o ateistické sebejistotě. Mám osobní zkušenost, která se této podobá. Proto dávám 4 hvězdy. Přičemž ta čtvrtá je nikoliv za to, že jsem se (ve slabší roli hlavního hrdiny) našel kdesi v minulosti...je za to, že tento film není přehnaně efektivní a odkazy na Internetu pro člověka, který hledá PRAVDU, ho zavedou za tenkou nití lidského duchovna. Za ním je tlustší nit, skoro lano lidského spirituálna. Člověk, který hledá PRAVDU ví. Skvělý výkon A. Hopkinse, dobrá hudba a autentické prostředí. To jsou moje 4 hvězdy tomuto filmu. Dal bych 5 hvězd, ale něco mi tam chybí: Dialog skutečně upřímné a silné víry s faktem, že ji jakákoliv vědomá demagogie oslabuje a ničí. Kdybych zahlédl jen náznak něčeho takového v tomto filmu, má absolutní hodnocení bez váhání. ()

AltairAhad

Nejprve jsem filmu chtěla dát 3*, ale nakonec jsem změnila názor a ty 4* jsem dát musela. Scénář sice chvílemi pokulhává. Ne v obyčejném slova smyslu, ale jakmile zacházíme do hloubky děje už je to problém. Jak pro scénář, tak pro režii. Ovšem pořád to nic nemění na tom, že Hopkins zaří -hlavně si to pro kriste nepouštějte v dabingu!!!- protože když Anthony hraje dává do toho vše, mimo jiné svůj nezaměnitelný hlas. Nicméně měl dostat více prostoru: "Does a thief or a burglar turn on the lights while he's robbing your house? No. He prefers you to believe that he's not there... like the devil!" Ke konci filmu mi Hopkins připomněl tak trochu grimasy starého známého Dr. Lectera a také, že "Obřad" zakončil velmi vkusně. "Be careful Michael, choosing not to believe in the devil doesn't protect you from him." ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)