Rituál

• Česko Obřad (viac)

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue). Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael se během svého pobytu v Římě seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins), který mu ukáže i temnou stranou jeho víry. (oficiálny text distribútora)

Jack333

Hodně lidí tento film podceňuje a podhodnocuje...pravdou je, že film o mladém knězi, který hledá své poslání, bylo natočeno mnoho...ale spojit to s exorcismem, vytvořit temnou atmosféru dotvořenou hudbou, která Vás uchvátí, a dát do hlavní postavy Anthony Hopkinse, je prostě záruka kvality. Nedá se ale brát jako horor, k hororu, tomu pravému, to má opravdu daleko. ()

myse

A tak ne že by to bylo úplně zlé, námět byl naopak velmi dobrý. Jen toto zpracování mi přišlo přespříliš laděné do sci-fi až hororu. Možná, že kdybych na tyto věci věřila, nahlížela bych na to trochu jinak, ale těžko říci. Jako hlavní pozitivní poznatek jsem si odnesla to, že Colin nejen dobře vypadá, ale i dobře hraje; jen tak dál! ()

john.h

Další film Håfströma a opět podhodnocený. Od začátku do konce to má solidní atmosféru a lekavé scény jsou podobného ražení jako v Pokoji 1408, takže vše v pořádku. Co mi vadilo je, že v druhé půlce se to až moc přestřelilo do stylu šablonovitého hororu. Kdyby to zůstalo v takovém reálnějším duchu první poloviny a zůstaly maximálně jen takové ty jednoduché mrazivé momenty (hovor s tátou po telefonu, chůze po sněhu, který náhle zmizí, facka malé holce), tak to bude ještě lepší. Ten finish s vizuálně až příliš změněným a abnormálně silným Hopkinsonem už byl trochu za hranou. Přitom stačila jen ta slova a Hopkinsonův herecký talent. ()

DavidWebb

Podobným filmom sa nevyhýbam a nie som voči nim ani zaujatý. Skôr naopak, v takýchto prípadoch budem vždy subjektívny, pretože hoci som na Boha momentálne nehorázne nasraný, tak viera sa nedá zo srdca vytrhnúť ako burina v záhradke. Rituál by nebol ani z polovice taký dobrý a éterický bez Anthonyho Hopkinsa. V zásade sa jedná o jednoduchý príbeh, ktorý sa opiera o údajné skutočné udalosti a stavia hlavne na atmosfére a hereckých výkonoch. Keďže som kresťan, pozeral som to sám a v noci, tak priznávam, že to na mňa urobilo určitý dojem. Síce nie taký silný ako to dokázala Emily ale aj tak to bol slušný dusňák a párkrát som sa cítil ozaj nepríjemne. Film ťahá dole príliš veľa klišé a záverečné vymietanie (nie formou), v ktorom mladý, neskúsený a nevýrazný kňaz behom jediného sedenia vyháňa z Hopkinsa jedného z najmocnejších démonov. Hoci Tony tvrdil, že to trvá mesiace a niekedy až roky... Haueva, celkovo to bolo pomerne slušné ale stále "iba" priemerné dielko. ()

Renci

Už X tá variácia na Exorcistu mohla dopadnúť dobre, keby sa tvorci fakt pozreli na jednu vec. A teda dôvod, prečo boli filmy s touto tématikou úspešné a prečo tomu tak bolo. Pridlhá stopáž, nudní herci (Anthony Hopkins ako hlavný ťahák možno funguje, ale po pár minútach začína pôsobiť unavene, a záver som mu teda neveril vôbec). Scenár nie je najhorší,ale mne osobne vadilo to, že sa to celé tvári ako nejaká sonda do hlbín duše hlavnej postavy, ktorá sa pohybuje niekdy medzi vierou a ateizmom. A to je niečo, čo herec obsadený do tejto role buď nevie,alebo nechce zahrať. Vznikajúce situácie tak vyznievajú strašne do prázdna. The Rite/ Rituál nefunguje pretože postráda iskru. Akékoľvek ľakačky sú zmarené, lebo všetko sme už niekde videli. Ide o rutinu aj čo sa týka strihu a kamery. S týmto scenárom si viem predstaviť naozaj zimomriavkový večer, avšak jediné čo som dostal bol čajové posedie pri koláčiku. Škoda, asi mám v poslednom čase šťastie na ,,dobrý,, výber. ()

Knor

Dokonale průměrný vymítačský horor, kterého zvedá z průměru pouze přítomnost Hopkinse, který je prostě démonický podobně jako v roli Hannibala. Stojí to určitě za kouknutí i když to žádná extra bomba není. ()

Scraffy

Pekný atmosférický film, kde sú vynikajúci herci a tiež dobrá réžia. Konečný obrad, kde sa z učiteľa stáva obeť je parádny. Filmy o exorcizme sú vždy dosť slabé a to čo sa momentálne točí sú odpady, takže toto je slušný filmik od čias Vyháňača diabla. ()

G04T

Režisér si asi myslel, že když obsadí do filmu Hopkinse, že to bude mít úspěch. Možná má, u mně ne. Nudně zpracované téma, které nám ukázal už v roce 1973 William Friedkin u svého Vymítače ďábla, tak nechápu, proč někdo má zapotřebí to kazit timhle "skvostem". Jak už jsem psal - nudný scénář, trapní herci (kromě Hopkinse, ten to zvládá). 2 hvězdy snad za osvětlení a Hopkinse. ()

Jarduk03

Vcelku zdařilý počin, který dokáže diváka vtáhnout do děje natolik, aby přestal přemýšlet, že má film dvě hodiny. Sem tam nějaká ta lekavá scénka, dobře zvolená hudba a Anthony Hopkins zas dokázal, že když chcete do svého filmu někoho, kdo už od pohledu bude vypadat jak psychopat, on je sakra dobrou volbou. Jen ten konec tam nepasuje. Raději než tuctový happy end bych uvítal konec špatný, aby film vygradoval a člověk z kina odcházel s pochybnostmi. Takhle to ani hláška o natočení podle skutečných událostí moc nezachrání. ()

PeterFLJilek

Anthony Hopkins film ťahal, ale jeho kolegovia, najmä Colin O'Donoghue by sa za svoj stoický herecký výkon mohli hanbiť. Rovnako happyend nebol na mieste. Kamera je však kvalitná, rovnako prostredie a zmysel pre detail. ()

RobbieM@N

Určitě slušně natočené, Hafstrom boduje hlavně temnou atmosférou a perfektní kamerou. Hopkins si po dlouhé době nepřišel jenom pro výplatu a odměnou je jeho "light" přerod v Hannibala 2.0, dostatečný důkaz že toho psychopata v sobě pořád má. Jak se dalo čekat The Rite moc neoslní scénářem, on je prakticky o ničem. Všechen děj je jaksi neambiciozní, Colin O'Donoghue má sice fotogenický obličej, ale ani ten scénář mu nedává šanci splynout s postavou a v důsledku nemá film žádné rozřešení. ()

Brmbolec

Veru, čakal som trošku viac aj keď zaujímavá atmosféra sa tomu nedala uprieť. Na klasiky žánru sa to ale neťahá ani zďaleka. Proste čistý priemer, na ktorý si o dva dni možno ani nespomeniete 6/10 ()

intro

Po dlouhé době pěkný thriller/horor. Dobrá kamera, nádherné prostředí a vynikají Anthony. Obřad můžu jen doporučit. Škoda, že dobrých hororů se objeví do roka tak 5 maximálně kousků. Tohle je jeden z nich. ()

ratpile

Tři plusy - vždy dokonalý Hopkins, úvodní a především pak velmi efektní závěrečné vymítání. Zbytek obyčejný průměr těžící jen ze zajímavosti samotného námětu. Ubrat neskutečně jalových 20 minut v druhé polovině, s klidem bych jako neškodný oddech doporučil. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)