Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

bourec

Film povedenej každym coulem.Podle knihy natočený,je to někde kolem roku 1980,a je v tom něco,co mi malinko připomíná stylem natáčení i výslednou podobou legendární seriál Profesionálové.Ve filmu je dost akce,je to dobře natočený,skvěle obsazený.Prostě tohle je mi stokrát milejší než moderní ,novodobý,podle her nebo komiksů zmatlaný píčoviny,nad kterejma tady většina z vás slintá jak 4%retarda. 90%. ()

Crawler-D

Ani fikce, ani fakt. Ani kočka, ani pes. Angažovanost nulová, zábavnost mizivá. Dílo se utápí v nepochopení překonaných klišé žánru a beze studu je opakuje. Střídání světových lokací nepomůže, když chybějí nevšední a poutavé kulisy. Akce je k ničemu, když De Niro film prosedí v zajetí, Statham znuděně trénuje a Owen dokazuje, že v rolích na opačném spektru akční terminologie mu je lépe. ()

enjoi

Průměrná akční oddychovka. Statham ani De Niro nic moc nepředvedli, což je škoda. Také stopáž kolem 2 hodin je hodně. Půl hodina méně by filmu slušela určitě víc. 60 % ()

Flynn

Statham jako vyšitý :) zarostlý drsnák (strniště má stejnou délku ve všech filmech, za všech situací) který všechno vyřeší. De Niro hraje překvapivě skutečně vedlejší roli a je docela odstaven na vedlejší kolej. Owen se povedl, celkově to nebylo špatné, ale nekonalo se nic zázračného. Za shlédnutí to ale stojí. ()

campix

Jak Jason Statham, tak i Clive Owen dokáží svá akční béčka povětšinou bez problémů utáhnout. Ale jak to bude vypadat, když se spojí ne až tak špatný nápad s těmito dvěma nařachanými borci a navrch přidáme lehounké přicmrdávání Roberta De Nira. Musím bohužel říct, že ne tak dobře, jak to zní. Killers Elite má i docela zajímavou první půlhodinku, poté je děj už trochu nutný a vždy, když to vypadá na zajímavou týmovou akci, nebo souboj dvou zmíněných pánů, tak se něco pokazí. Killers Elite mohla skončit hodně dobře, takhle je to solidní, průměrná akce. ()

kvasiva

Solidní akční podívaná. Trošku překombinovaný děj s politickým podtextem, ale moc mi to nevadilo. Robert De Niro je Pan herec, stále na to má a je radost se na něj dívat, protože u něj je očividné, jak si podobné role užívá. A role Dominica Purcella byla taky parádní. Lepší 3* ()

Googlak

Fajn, má to par chýb, sakra , ale keď de niro vyzerá s pištolou v ruke stále drasticky hlavne kvôli nemu hviezdička hore starej dedek ma stále na to vybaviť si svoje problemy ručne stručne ()

Maty85

S tak nabitým hereckým obsazením se z toho dalo vytřískat rozhodně o dost víc. Jeden z těch případů, kdy trailer vysoce předčil samotný snímek. ()

c.tucker

Tak nějak to koketuje s různými styli a neví čím to má být. Akční momenty slušné, ostatní taky, ale celkově to na mě působí moc nataženě a někdy až nudně a to se mi u filmů tohoto typu nestává tak běžně. ()

Ice123

Nevim proč tak malý hodnocení. To, že film bude trochu přitaženej za vlasy bylo jasné již se zveřejněním Stathama do hlavní role, jelikož ten nehraje v ničem s přiměřenou akcí. Jede buď naplno nebo nic... Přesně tohle jsem čekal (pořádná dávka akce, rvačky a přestřelky každou chvíli, brilantní herecké výkony a hlavně žádný stereotyp a nesmyslné jednání postav) a jsem nadmíru rád za to, jak je to natočený ;) 95%. ()

Icefist

Na půl cesty mezi bídou a nářezem. Nad vodou to drží známé herecké obsazení (i když De Niro je tak nevyužitý, že tam mohl hrát jakýkoliv dědek beze jména) a vcelku solidní hudba, naopak pod hladinu jsou Elitní zabijáci stahováni roztříštěnou příběhovou linkou a opravdu monstrózním množstvím nesmyslů a otazníků. Ke konci už jsem měl co dělat, abych udržel pozornost. Dejme tomu 50 %. Oblíbená část- Velšanův konec ()

ivet.ka

Trailer vypadal slušně, ale výsledek už tak slavný nebyl. Vlastně ani nevím, co jsem si z filmu měla vzít. Jestli to měla být čistá akční řežba, tak nač těch zbytečných řečí, a jestli to měla být hlubší sonda do zkažené tajné organizace, tak proč jsem se nic nedověděla? Herecké obsazení je fajn. De Nirovi to se zbraní pořád sluší. Akce je zde až příliš, i když některé momenty jsou hodně povedené. Celkově to na mě působilo trochu nedodělaně. A neuvěřitelně přetaženě. Ústřední motiv pomsty bohatého šejka mi neseděl stejně jako Stathamovy výlety do minulosti, jak poznal svoji milou. Tenhle film mě prostě minul, ale věřím, že fanoušky si najde. Přečtěte si celou recenzi. ()

tomeek

Proklatě syrový scénář postavený na skutečných událostech s minimem klišé, který šlape a drží si atmosféru celý film. Statham klasicky supercool, Dominic "Prison Break" Purcell jako super macho sekáč taky gut, ale kdo mě bavil, byl hlavně Bobík De Niro... Role, ve které bych ho opravdu nečekal. Vydatné, zas nechápu zdejší hodnocení. Krásné 4. ()

sir-dave

Dlouho jsem uvažoval, že tomu napálím více hvězd. Má to své akční hvězdy, De Niro se samopalem, povětšinu času se něco děje, tudíž na nudu moc prostor není a to i k docela dlouhé délce. Největší slabina asi v nedotaženém scénáři, což mi s odstupem času trochu ničí dojem. Lepší průměr. ()

Radiq

Pěkná retro věcička, kde nemusí být neuvěřitelné přestřelky, skoky, salta a bitky, aby to bylo akční a zajímavý. Proto nechápu, proč mezi Podobnými figuruje třeba Zátah od Garetha Evanse. Jason Statham tady už taky není takovej nadčlověk a bůh, ale takovej trochu polobůh to přeci jenom je. A zdárně mu sekunduje docela schopná partička, tak proč ne. Bavil jsem se, ale pro jednou stačilo. Myslim, že mi to brzo zapadne mezi filmy se Stathamem, ve kterejch je akční. Plus je stoprocentně ta retro atmosféra, retro káry a docela se to cely prostě povedlo... ()

alchac

Těch aktuálních 65 % si v případě této stylové, nadupané záležitosti dokážu vysvětlit pouze absencí amnézií stiženého Mattného Démona, imposidebilního skutra, kaučukového Dicka, napomádovaného Homosvorta, či jakékoliv jiné herecké rekvizity, která v každém své cti dbalém fanouškovi ohoblovaných véháesek musí vydatně stimulovat dávivý reflex, dále pak nedostatku mrtvých štěňat, hompýrů a bukodlaků, plytkého patosu, salutování hvězdněpruhované, nulové přítomnosti navoskovaných rudých kusů předraženého čtyřkolového plechu s umělohmotnými blondýnami na kapotách, gangsta krákorání a tak podobně. Tohle je žel jen poctivá nálož osmdesátkové akce. ()

Woody77

Uplna pohoda ! Splnil co mal akčna jednohubka hodna stravit pri nej 110 min . Bavit som sa bavil , a napriek tomu ze som to pozeral hlboko v noci tak som nezaspal ! Sthatam aj Owen si svoje zahrali a bol som prekvapeny velmi milo z De Nira. Purcell nedohral no zapasoval do deja svojim zjavom a dal nieco tejto jednohubke. Obsadenie na akcnak az az ,ale urcite si to druhy krat nepozriem . ()