Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

Hapretor

Nebýt Stathama, dám o jednu hvězdu méně. Děj byl takový obyčejný, utahaný. Ani ta akce nic moc. Čekal bych více invence a rozhodně více akce. ()

montongery

Taková průměrná Stathomovka. Vyniká zde povedená kamera, akční scény a výkony herců. Jen ten příběh kolísal, ale to o tom asi podobné filmy nejsou. Nejlepší a originální se mi zdál být šejch, kterého měli s jeho hlasem obsadit taky v nějakém fantasy filmu. Takže nakonec jsem byl mile překvapen (moc jsem zezačátku nečekal kvůli zdejším komentářům). ()

mala_kea

No, buď je tu málo akce, nebo přeplácaný scénář. Každopádně jde o slušnou zábavu s velmi fajn retroatmosférou, ikonickým obsazením a solidními pěstními souboji. Honičky už tak McKendrymu nejsou, děj je docela úsměvný a některé zvraty vysloveně tahají příběh ze slepých uliček násilím. Pokud se vám líbil Bank Job, máte rádi Jasona a pořád věříte de Nirovi, určitě stojí za shlédnutí. Zabíjet lidi není moc easy job, zabíjet bývalé členy SAS je pěkná divočina, škoda, že se nepovedla tak jak jsme si slibovali... 60% ()

DHDV

Ke konci slabší tempo i atmosféra, režisér se měl držet klasického žánrového stylu a zbytečně neexperimentovat se složitým dějem. Jediným překvapením pro mě byl Purcell… 3 hvězdy za průměr. ()

Radek.SCH

Člověk by podle místních ohlasů řekl, že je to vyloženě špatný film. Nejspíš by tomu sedlo spíš zpracování typu Baader Meinhof Komplex než Statham nakope všem prdel. Ale i tak spokojenost. ()

Rokle

Zpočátku připomínající starou školu, jenž se postupem času stává Stathamovskou přehnanou akční jízdou. Ta jízda není kdovíjak dobrá a ke konci jsem čím dál víc kýval hlavou jakože tohle už ne... De Niro potěšil svými vtípky, i když je tam jen pár minut. ()

GOREGASM

Jason, Clive a Bobby, podobně úderné trio se podaří dát málokdy dohromady a v Elitních zabijácích kluci dávají svým protivníkům těžce zabrat. Statham a jeho hrubá síla v kombinaci s rychlostí zachraňuje ze zajetí De Nira, který své řemeslo rozhodně nezapomněl. Na druhé straně barikády neústupný a charismatický Owen. Vše v rámci příběhu pomsty okořeněného svižnou a třaskavou old school akcí, kdy se plechy aut nekompromisně lámou a kaskadéři si o přestávkách hojí modřiny. Absolutorium musím vyseknout Dominicu Purcellovi, kterému mám obvykle tendenci skládat ironické komplimenty, tady je to badass numero uno. Kdyby snímek zbytečně nepracoval s vedlejší příběhovou linii, která vykresluje Jasonův vztah se "selkou" Anne a následně ji zapojuje i do hlavní dějové linky, šlo by o dynamičtější akční jízdu. 70% ()

Heroine odpad!

Přemýšlela jsem, jestli nedat hvězdičku alespoň jednu, z úcty ke skutečným událostem. Ale něco mi říká, že tohle bude mít od skutečnosti ještě opravdu hodně daleko. Neskutečně drsný řeči, máchání pistolema, svaly Jasona Stathama, honičky v autech i pěšky, “krásná” přítelkyně, která čeká až se jí ten její zabiják vrátí domů, to už tu všechno bylo tolikrát... Jako film je to docela úplně nezajímavý, kromě toho v několika místech i vyloženě blbý, trapný, a nedůvěryhodný. ()

J. T. Kirk

Co říct k tomuto filmu? No, moc mě toho nenapadá. Trailer byl hodně dobrý, ale protože jsem ho viděl už docela dávno, tak jsem ani nevěděl, že šlo o tento film. Až při scéně se židlí mě to docvaklo. Vlastně je to taková klasická akční rubačka. Není na tom nic extra, ale De Niro si to valil hodně dobře, obzvlášť ta scéna s devítkou s tlumičem na té zastávce, to bylo hodně dobré. Chtěl jsem ještě něco, ale teď mě to nějak vypadlo, každopádně jako oddychovka to bylo dostačující. ()

agassi68

Rôzne exotické lokácie, záporák hlavný a vedľajší, pekná žena, porcia naháňačiek, streľby, boja zblízka, klasické herecké obsadenie, presná hudba, rýchly strih. Ani veľmi niet čo dodať. Profesionálne odvedená nuda. Ešteže tá druhá polovica to potiahla.. ()

aslavey

První půlka je fakt otřesně dlouhá, nudná a jednotvárná. Ještě, že to druhá jakškakš zachraňuje. Bitky by byly pěkný, ale jsou nepřehledný, rozkmitaný, i když vím, že to asi sedí k tomu celkovýmu retrostylu stříbrných osmdesátých. Šlo to ale udělat líp. Nicméně v tom celku mi byly velice sympatické hlavní postavy. Herecký výkony dle očekávání slušný, Sem tam nápady, který potěšily a schválně sem píšu takhle zmateně, protože to přesně vystihuje můj pocit z tohohle filmu :) ()

Wargoo

Tu ani nešlo čakať viac, ako mi bolo dopriate. Stathamove filmy sú už raz také, nič nečakajte, a oni vás ani moc nesklamú. Stále, a asi už nastálo je jeho najlepším filmom prvý Kuriér, a toto sú už len filmy ktoré mu zabezpečia nejaký ten príjem, a pomôžu nám divákom nezabudnúť na neho... Bojím sa prirovnania, ale niečo ako Seagal :( Viac zamrzí prítomnosť De Nira, ktorý tomu nejak na kráse nepridáva... Opak je však pekná Yvonne a všadedobrý Clive Owen. Bohužiaľ však, stále málo. 3*** a 58,825% ()

Rockerman

Tři šejkovi synové jsou zabiti a je třeba je pomstít. Zdá se, že úkol je nemožné splnit. Je totiž třeba zabít tři členy jednotek SAS, navíc se musí natočit před smrtí jejich doznání a ještě to musí vypadat jako nehoda. Nic těžkého pro Dannyho. Všechno probíhá hladce. Akce střídá akci, film se nezdržuje vysvětlováním detailů, vše je jen ve zkratce. Prostě zbytečně se tu nekecá, ale koná. Samozřejmě některé scény jsou naivní a působí až komicky, ale takové jsou vlastně všechny akční filmy. Absurdní, přehnané scény působí jako nechtěný humor. Právě pro to jsem akční filmy vzal na milost a teď je sleduju, jako drsné komedie. Já jsem byl tedy spokojen, dostal jsem očekáváné a hodnotím nadprůměrně. ()

strikeman

Klasická akční "Stathamovina" s bonusovým De Nirem coby aktivním žoldákem-důchodcem ničím novým nepřekvapí, ale taky neurazí. Oddechová jednohubka. Těsně "ještě modrých" 70% ()

mourinho

Střílečky, honičky, rvačky....tak má správný akčňák vypadat! Tyhle filmy vyhledávám, když chci vypnout, odreagovat se, pobavit a Statham je poslední dobou jistota všech jistot. ELITNÍ ZABIJÁCI mají možná zbytečně protahovaný závěr, ale čert to vem. Bavil jsem se. ()

helloween93

Na tomhle filmu mi zaujalo, jak je celý zasazený do počátku 80. let, sice má na můj vkus až příliš komplikovaný děj s velkým počtem postav, ale ve výsledku nevyzní tak zle, jen ten závěr mohl být lepší. Na typ filmu (politicky laděný akční film) to přeci jen končí moc pohádkově. Jen bylo trochu divné, proč v první polovině filmu věnuje příběh velkou pozornost postavám, které jsou později odklizeni z filmu. Když se to shrne, je to průměrný akční film s nadprůměrným obsazením. 3 hvězdy. ()

FilmWave

Pozor, toto není další akční stathamovka. Spíš to připomíná "Mnichov" v rytmu "Hitmana" a to ve velmi pozitivním slova smyslu - na rozdíl od "Hitmana" je toto mnohem věrnější stejnojmenné hře (díky jednotlivým "hitům") a má to výbornou dobovou stylyzaci á la "Profesionálové". K tomu navíc dobří herci (De Niro, Owen, skvělý Purcell!, Statham klasika). Jen škoda toho překombinování, nelogičností a klišé (šejk a spol). ()

MickeyStuma

Nezvyklá trojka Jason Statham, Clive Owen a Robert De Niro tu rozehrává zabijácké divadlo, které po akční stránce pobaví, ale dějově trochu zklame. Několik nelogických situací mate a některé konverzační scény nudí. Akční scény jsou adrenalinové a plné energie. Snímek po této stránce nijak nepřekvapí. Možná by to chtělo trochu zkrátit, aby si to lépe drželo rytmus a atmosféru. Těžko říci co. Dialogové scény, aby byl snímek více akčnější, anebo scény akční, aby byl výsledek více dramatičtější? Tak či onak, Jason Statham je tu přesně takový, jaký je znám, Clive Owen překvapuje knírem a Robert De Niro dokazuje, že na to pořád má. Přesto celkově k dokonalosti zaostává. I tak se nejedná o špatný film. Pokud se nebude u toho moc přemýšlet, filmový zážitek zanechá. ()

merigieren

když se nesnaží o hlubší příběh s přítelkyní a rodinou, tak jde o docela povedenou hopsačku s prvky mlátičky a střílečky :-) O příběh tady moc nejde, spíš si hledali důvod proč poslat pár týpků na vražednou výpravu. 3 cíle, 3 mrtvoly a pár těch okolo. ()