Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

ondrula

Snaha tam jistě byla, ale když si vezmu to hvězdné obsazení, rozpočet a vůbec potenciál filmu, tak musím shrnout, že jsem byl docela zklamán. ()

Warle

De Niro chytá na starý kolena druhý dech. Statham zahrál to svoje, co mu jde (akce, akce a akce). Celkově jsem sem velmi bavil, jediné, co mi připadalo klišé, je příběh odehrávající se v roce 1980, ačkoliv film kromě aut tak vůbec nepůsobí a skoro celou dobu jsem si toho pořádně nevšiml. Také mě mrzí, že některé scény byly opravdu odfláknuté, určitě by se z nich dalo vyždímat víc, prachy, neprachy. I když taková bitka v nemocnici byla světlá momentka. A do třetice, proč se Clive Owen se začíná projevovat až v druhé části filmu a ne již od začátku, což by si zasloužil? Rozhodně by to celé ještě o kousek pozvedl. ()

Milodar

Elitní zabíjáci umí prostě všechno dokonale - drsné grimasy, střílení, ruční souboje, honičky v autech, honičky po střechách atd. Jsou to vůbec lidi? A tady je jejich jediná slabost - lidi kolem nich. Přítelkyně, děti, kamarádi zabíjáci. Nic nového pod sluncem, ale proč nevyrobit další povedený kousek ve svém žánru. ()

Haymar

Je to dlouhý... Je to strášně dloouhý (přiznávám, že sem to sjížděl na 3 etapy)! Z toho první polovinu se navíc v podstatě nic moc neděje, takže na tu pořádnou jízdu si musíte počkat až v půlce druhý (ovšem pak to zas aspoň stojí za to)! Druhým nejvýraznějším problémem je žánrová rozpolcenost mezi akčňákem, politickým thrillerem, drámou a autentickou rekonstrukcí hmm... Tím to naštěstí končí a následují jen samá pozitiva a sociální jistoty jako sou solidně zvladnutý akční scény, slušný tempo (především již ona zmíněná "2. část"), perfektně vykreslená atmosféra 80tek a samozřejmě famózní casting kde jasně vládne DeNiro v těsném závěsu s Owenem. Statham - ač je sice pořád buldozérem par ex'allance a z tělocviku má 1 s * - se oběma výše zmíněným pánum nemůže (herecky) rovnat ani náhodu (Sry, Jasone!). P.S.: "Fanoušci" Purcela (i pro mě do teď neskousnutelnýho) zajásají!! Velšan Davies - kotletama až na prdel, ulíznutým hárem, černejma masařkama a pokérovanej jak námořník - je neskutečně "cool"... ()

Shimargh

Tak tohle je pro mne zklamání, je to béčko které by se uchytlo tak maximálně před deseti lety, akce málo, scénář vyloženě roztahaný a klišovitý, Statham hraje hůř než kdekoliv jinde. Jediné scény s Nirem stojí za to. Další mínus přepálená stopáž, když už jsem čekal spásný konec najelo dalších 30 minut, tohle se skutečně nepovedlo. ()

Prochy38

Jak bylo dobré obsazení, tak byl dobrý film. Lépe řečeno, kdyby to hrály méně známé xichty, asi by to nebylo ono... Akce skvělá, příběh zamotaný až až a vyústění dostatečně dobré! škoda jen, že Y. Strahovski nedostala více prostoru. Bylo kolem toho hodně humbuku, ale já jsem spokojen. Takové akční pohidivky můžu kdykoliv a kdekoliv. ()

ThomasCrown

Objektívne tri a pol. Drobnou, ale zásadnou chybičkou krásy je dĺžka a už v polovici máte pocit, že film by mal končiť. Čo je aj logické, keďže je akoby rozdelený na dve hlavné dejstvá, no samotná druhá časť je vynikajúca. Výborná oldschoolová atmosféra spolu s prostredím, skvelý Clive Owen a Rober De Niro, ktorý veľmi pripomína Sama z Ronina. Svižne zostrihané naháňačky a útek po strechách. Vlastne je to veľmi elegantný film, len skrátiť stopáž. ()

angloumene

Kdyby ve filmu chyběly všechny scény alá "běž domů za blondýnkou" určitě by mu to dost pomohlo. Navíc by ale bylo potřeba podstatně přepracovat scénář, a dát tomu celkově trochu víc času. Škoda, protože Elitní zabijáci mohli být dobří... ()

lareinna

Tak moment, neozdobím tento snímok dvomi alebo tromi hviezdičkami len preto, že Owenovi neslušil knírek a že Purcell vyzeral ako "nejpříšernější kolotočář". V kine som sa vôbec nenudila, toto je určite nadpriemer. Celkové obsadenie De Niro, Owen, Statham mi vyhovovalo a aj keď sa možno chvíľami zdalo, že kompromis nefunguje, práve to bolo na tom zaujímavé a dalo to filmu to správne korenie. ()

aLPaC

Už to tak bývá pravidlem, že všechny akčňáky, ve kterých účinkuje mistr Statham ode mě dostávají minimálně 4*. Nejinak tomu bude i teď, jelikož Elitní zabijáci patří k nejlepším letošním akcím. Honičky, střílečky, rvačky, vše OK a v docela hojné míře. Jason ukazuje, že má nejlepší fyzičku ze současných herců, jeho typicky fucking výraz se vyskytuje velmi často, což samozřejmě kvituji s povděkem. Další ostrovan Owen by dle mého názoru měl být nový Bond, no a De Niro je stále mástr, kterým bezpochyby zůstane do konce svých dnů. ()

22matelko

Geniálny film natočený podľa skutočnej udalosti. Nechápem 65 percentám, pretože si zaslúži ovela viac. Z niektorých hodnotení je mi tu na grc. Keď sa tu niekto snaží robiť zo seba filmového odborníka prvého stupňa tak nech to robí aspoň oprávnene. Ale chápem to - Sto ľudí sto chutí takže beriem z rezervou. ()

gumolit

Zopár najomných zabijákov v podaní J.Stathama, R.De Nira a C.Owena si možno s členmi S.A.S. vo filme poradí ale proti tak nešikovnému režisérovi a nedokonalému scenáru nemá vôbec šancu.Film nepôsobí vôbec ako akčný ani ako thriller, dej sa brzdí nejakými blbými flashbackmi a až na zopár nahánáčiek v aute a pár bitiek je to jedno veľké nuda.I napriek tomu že sa točia takéto béčka , ktoré sa hodia rovno do kartónového obalu DVD z PNS stánku vedia predsa trochu aj zaujať.Samozrejme žiadna sláva to nie už len kvôli De Nirovi , ktorý má doma dvoch Oscarov a takýto úlet si môže dovoliť sa to oplatí vidieť.A Jason Statham týmto filmom bohužial dalej rozširuje svôj klasický už nudný drsnácky potencionál.Možno si to pozriem ešte raz za pol roka doobedu na nejakej komerčnej televizii ˇ,pretože určite sa tam skoro dostane takýto film. ()

Zombi

Není to klasický přímočarý akčňák, na jaké jsme v poslední době od Stathama zvyklí a možná právě proto mě zaujal, Statham i trochu hraje, není usazený pouze ve své drsné a nasrané poloze, což je fajn. Dalším velkým kladem je přítomnost De Nira v roli drsňáka s velkou bouchačkou, ten stařík na to pořád má a bylo fajn ho takhle zase vidět, dalším bodem do plusu je Owen, který to celé pozvedá v druhé půlce filmu. Tvurci se snažili vytvořit inteligentní zápletku a hlubší pozadí, někdy to je ku prospěchu, někdy to zbytečně zdržuje, stejně tak scény s Yvonne. Akce není moc, ale když už na ni dojde je fajn, až na občas trochu nepřehledný střih. Díky dějovým zvratům a prodlužovanému konci film moc neutíká, ale dívalo se mi na to dobře. Slabší 4 hvězdy. ()

petrfox

Konečně kvalitní akčňák a navíc s hvězdným obsazením... Ani chvíli jsem se nenudil, jako mnozí jiní, kteří zřejmě čekali něco "uměleckého"... Film odehrávající se v 80. letech minulého století (žádné mobily, iPhony, iPady, "vtipní" počítačoví chytrolíni, atd.) byl velmi příjemným osvěžením... ()

Marla Singer

Přestože verbal prská jako starej kocour, kterýmu někdo přišláp ocas i koule najednou, Zabijáci se mezi červenou 'elitu' asi nedostanou. Lidi si prostě zvykli na akční spektákly, kde primitivní příběh tvoří jen povinný tmel a u filmu se nepřemýšlí, ale jen zírá (poděkování patří v první řadě Bayovi). Tak jak naložit se snímkem, který se stylizací a dějem tváří jako dobovka (Owen s knírkem), ale přitom staví na současném trendu akčních scén? Zajímavé je, že překombinovanost akce nikdy není na škodu, ale u příběhu se jedná o neodpustitelnou chybu. Přitom Elitní zabijáci žádnými extrémními mindfucky neoplývají a vše je (aspoň trochu vnímajícímu) divákovi logicky vysvětleno. Jediné, co filmu láme vaz, je pozastavení se nad lidskou stránkou Stathama přes jeho blonďaté etýdy – což mu s 'herectvím' univerzálně nasraného výrazu stejně nikdo nežere. Nezbývá než doufat, že tak pitomé to bylo záměrně. Sice jsem se svíjela v křečích prakticky pokaždé, když se někdo ze zabijáků verbálně projevil (dialogy se to nazvat nedá), ale na druhou stranu jsem si takhle osmdesátky vždycky představovala... 70% ()

mazadlo

Akční jízda plná dobře naladěných bojovek :) vyražených zubů, sražených chlapíků a převrácených aut. Aneb jak jsem si jednou sedl, zkouknul, zvedl se a vypnul. Proto čtyři hvězdy - tenhle film mi absolutně nic nového nedal ale také mi absolutně nic nevzal - čili zábavička jak má být ;). ()

Mikino00

Velmi dlouhé, hodně překombinované, až moc stran se zapojí do hry a ke konci už čekáte až se navzájem eliminují a skončí to. První hodina mě bavila, pak už neměl film co nabídnout a tak následoval akce za akcí. Moc jsem nepochopil postavu Owena a její motivy. Největší ozdobou a lákadlem filmu je jako vždy nádherná Yvonne Strahovski. ()

mosnak

Nic z čeho by člověk padl na prdel. Je pravda, že mě osobně filmy s Jasonem (teda kromě Expendables) moc neberou. A ani tentokrát mě to nějak oslovilo. Bohužel nepomohla ani přítomnost mého oblíbeného herce Clive Owena :-( slabší podprůměr 40% ()