Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

M.Snehota

Pro mě jednoznačně nejlepší díl z celé série. I když se jelo podle klasického klišé a nechyběly akční scény, rychlé auta a nějaká ta pěkná baba, bonus v podobě Dwayna Johnsona byl podle mě třešničkou na dortu a u tohoto filmu jsem se bavil od začátku do konce… ()

Kroup4

Některé dialogy jsou napsané snad lidmi z Jedličkova ústavu,příběh a vyústění filmu byli jasné už od traileru,akce často přitažená za vlasy,ale když se na tohle díváte,řeknete si: ''seru na to'' a necháte se svést na adrenalinové jízdě.Justin Lin se do toho obul se vší vervou a baví diváka celých 130 min.Tenhle film nebude asi bojovat o Oscary za scénář apod.Proto u něj logiku nehledejte a jen se příjemně bavte tak jako já a celý sál v kině.[7,5/10] ()

Melvej

Fast five bych spíš pojmenoval Fast BUM, protože o ničem jiném to ani není - BUM - bouračka - BUM - světe div se, opět bouračka - BUM - střílení z pistolí - BUM - rána pěstí a ještě závěrečné BUM - to když pan Newton i všechny fyzikální zákony dostaly pěkně po tlamě - je to až do očí bijící především u toho trezoru - někdy se chová vcelku uvěřitelně, jindy jako na kolečkách. Kromě toho, že se podíváte na pěkná auta a na dvě nebo tři hezké slečny - rozpočet byl nejspíš vyčerpán po všech těch bouračkách a půjčených autech - není důvod, proč se na tenhle film dívat (nechápu to vysoké hodnocení, ale budiž). ()

kwaicheng odpad!

Nehorázná píčovina....a pořád to samé. Drsně vážnej buřt Vin Diesel, kterýmu kouká z prdele celá jeho grupa mě už opravdu, ale opravdu nebaví. Dwayne Johnson je věru hvězda první velikosti, minimálně co se konfekční velikosti týče. Takový prase vykrmený, to se vám jen tak nevidí. Blbost, blbost a zase blbost, tisíckrát blbost! ()

Pathrose

Jednoznačně nejlepší díl série. Famózní jízda. Celý film jsem se skvěle bavil a tomuhle pokračování F&F nejde vytknout vůbec nic. ()

Camarro14

90-ti% vysokooktanová, testosteronová (bitka mezi Dwaynem a Vinem je už teď legendární!), bezmyšlenkovitá, destrukční a skvěle bavící akční nálož letošního roku, před kterou musí sklopit světla i samotný Optimus Prime a zajet s ostatními Transformery zpět do garáže! Jednoznačně nejlepší díl celé série. P.S.: Dwayne Johnson? Yes, he´s back! ()

Acrobat

Výhodou tesného zhliadnutia Miami Vice (unrated) niekoľko dní predtým je ten krásny nadhľad, ktorý pri tomto filme ináč potrebujem, aby ma neopil rožkom. Strach pred kliknutím myškou do MPHC, čo za revolučné sa bude diať, a či pochopím vraj novú novú definíciu akčného žánru, bol trochu veľký. Woo, Scott, Bay môžu zostať pokojný v podstate sa nič nedialo. Len to pobralo námety a know-how iných filmov, kde to fungovalo a umiestnilo to do ináč skvele vyzerajúcich slumov. Iste, od čias Bayových mizerov(2) je nutnosť umiestniť silné autá na most, že? Hm. O scenáry a fatálne vyzerajúcich postavách nemôže byť vážna reč. Ani jedna by neobstála pred zrkadlom. Banda zločincov (Diesel, Walker a všetci, áno všetci do jedného) sa snažia natlačiť kaleráby o súdržnosti rodiny plnej vznešených ideálov a boju proti ako inak polícii, pretože len na ten jediný sa to celé zvrtne. Či ten trezor pozabíja na ulici stovky ľudí, to je stalinova štatistika. Nádej vkladaná do Rocka zmizla na povestnom moste, hoci na úvod mal myslím silné reči. Oslava anabolickej muskulatúry je viditeľná na každom kroku, človek sa až pýta, prečo všetci chlapi vo filme nechodia s trvalou erekciou. Akcie je ako to tu všetci hovoria "výplachom". Grandióznou srandou popierajúcou absolútne všetko fyzikálne je trezor ťahaný dvoma americkými mustangmi. Autá efektne odlietajú, no čo z toho, keď kvôli slzám zo smiechu ich ledva ako divák vidím. Jednoducho smiech namiesto slov. Kristus sa len bezmocne musí dívať na tú brazílsku háveď, od primitívnych krvavých gangov, skorumpovanej polície, vlády, špiny, bordelu...A k tomu všetkému sa ešte pridá Justin, ktorý to z T-800kou, dúfam nemyslí vážne. Dementný akčný film striedajúcim výborné mainstreamové akcie z uletenými; z bezmyšlienkovitými postavami, plných steroidov a zaujímavou snahou presvedčiť, že ford M si to ide rozdávať s japonským GTR. Srandisti! Revolúcia sa nekonala, neodchádzam sklamaný. (21.08.2011, BD rip) ()

haroska

Dynamické,akční,napínavé,fascinující,uhrančivé,rychle plynoucí,neokoukané...nevím jaká superlativa dál doplnit.Od první minuty mě film stáhl a už nepustil,ba naopak jsem mu propadala hlouběji a hlouběji.Nejlepší a nejpoutavější díl celé série s velkou kopou akčních scén,velmi příjemně protkaných břitkým humorem a "rodiným kodexem".Takový velký kříženeček Fastu jedničky a loupeže po Italsku,v tom nejlepším slova smyslu.Po závěru jen doufám,že bude 6. díl po kterém tolik dychtím. ()

patushik

Tak nevím jestli jsem koukal na stejný film jako ostatní, protože jestli ano, tak by tohle hodnocení muselo být v úplně jiný barvě.. Opravdu velká béčková hovadina s upoceným The Rockem, který se po 3/4 film tváří tvrdějc než Chuck Norris s Arnoldem dohromady, aby ho při první rvačce seřezal poloviční Vin. Dále tu máme opravdu imbecilní dialogy, spoustu nesmyslů a nelogičností, minimum závodů (spíš žádné) a tohle všechno ve víc jak 2hod. Už mi neni 15, abych takovejhle film ocenil. 40% ()

Lukadlo

Jednoznačně nejlepší ze série. I přes to, že jsem se občas z trochu přehnaných akčních scén smál od ucha k uchu, musím říct, že jsem se bavil a snímek svůj drive kupodivu moc nezpomaloval. Jsem rád, že už to není to, co jsme jako diváci mohli vidět například v XxX, který jsem nedávno viděl v televizi a vyloženě umíral jeho stupiditou. ()

Varney

Pohodlne sa usadiť, pripútať sa, zaradiť jednotku, pomaly sa pohnúť a vychutnávať si túto spanilú jazdu. Jeden z najlepších akčných filmov sezóny a bezpochyby najlepšia časť celej série. A záverečná naháňačka s trezorom po meste - proste jedna akčná báseň. 5* ()

dauni1

Nejlepší díl z celé série všech Fast and Furious. Celý film jsem se skvěle bavil a závěr neměl chybu, především minuta před závěrečnýma titulkama. :) ()

Listyx

Na tenhle film jsem se opravdu těšil. Měl jsem reference, že to je fakt jízda, trapné pokusy o závodění prý jsou ty tam a je to pořádnej akční nářez. No a jak to tak bývá, po velkém očekávání přicháuí.... áno... velké zklamání. Film bohužel po většinu svého času neposkytuje prakticky žádnou zábavu. Teda pokud vás nebaví silácká moudra, drsné pohledy (překládej "trapné drsné pohledy") a pokusy o romantiku dosahující úrovně dvoupokojové telenovely. To že účinkující neumí hrát nevadí. Od akčního filmu také těžko někdo bude očekávat nějakou složitou rošádu. Ale akční film musí především diváka musí usadit do křesla. Beru zpět. Ne usadit. Zarazit! Narve ho tam a fláká ho jednou za druhou akční scénou z které kažné sólo (měkoty prominou) uchcává radostí a přeje si aby mu vlepil další a další. A ve chvíli kdy si i ten nejdrsnější frajer musí v šestiraňáku po třech stech mrtvejch vyměnit zásobník prohodí onen který geniální hlášku která toho žrouta popkornu v křesne rozseká na milión droboulílinkaťoulinkatinkatějtších kousků. Šťastnecjh kousků. A to 5 díl rychle a zběsile nemá. A když to nemá tak ať zaleze někam do díry. Áno, jo je to asi docela dobrej letošní akčňák. Jo, dlouho nic pořádného nevyšlo. Ale tohle je málo rychlá pětko. Kurňa málo. Přestaň kecat, přestaň do toho cpát šestákovou romantiku. Nech ty drsňáky dělat něco cool, stylem kterej má švih a v rytmu kulek se nám předveď v dalším díle. Zatím dva palce nahoru za posledních dvacet minut a tři palce dolu za těžkou nudu předtím. BTW taky vám přijde, že Diesel špulí pusu na Johnsona na když mu podává ruku po rvačce v garáži? Chvilku jsem se lek, že si daj hudlana :) ()

renoarko

Fast Five je akčná nakladačka preplná super autiskami, svalnatými chlapiskami (Vin Benzín a The Shock), krásnymi babizňami (Gal Gadot a spol.) a perfektnou muzikou. Skvelá akcia, automobilové naháňačky, polka Ria na padrť (okej, priznajme si to bolo ozaj prehnané, akože pri takejto naháňačke by bolo kopu mrtvych civilistov samozrejmosťou, ale to nechajme bokom) a celkom solídne hlášky, aj tak by sa dal charakterizovať tento réžijný počin uja Justina Lina. A ten potitulkový prídavok bol Boží. Možno príliš vysoké hodnotenie, ale ja mám k celej sérii veľmi vrúcny vzťah :) ()

Jazz06

Našlo by se hodně věcí, co mi na filmu vadily, ale ta akce to přebila.... Btw už kvůli souboji Dwayne Johnson vs. Vin Diesel to stojí za 5* XD ()

arkie

No neviem ake sracky museli byt predosle diely, ked tento je tak dobre hodnoteny. Herecke vykony priemerne, silacke hlasky, ale nic extra. Fyzika samozrejme neplati a nahanacky nie su moc originalne (iked co na tom uz vymysliet, ze?). Samotny heist je kopia kopie, s realitou samozrejme ziadna spojitost. Lokacia do Ria je len kulisa, dej to ani v najmensom nezohladnuje. Vin je stale superman s nadhladom, Dwayne sa poti ako prasa. ()

Drtic

Musíme si říct na rovinu, že už rychlí zbesilí nejsou ani tak o autech i když tam pořád hrají roli, ale už ne takovou jako v předchozích dílech, ale už de jenom a jenom o akci která už od minulého dílu pořád jen graduje a u tohodle filmu to neni jinak. Všechno co třeba udelat je jenom vypnout a dívat se to je jediný zpúsob jak si film užít. Sem strašne rád, že do filmu dosadili pána buffalo billa tvrdáka poldu alias The rocka který filmu dodal šťávu. Taky se musí odcenit účast vetšiny hercú zpředchozích dílú která ze sebou přináší určitou nostalgii což je jen dobře. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011