Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

Eki

Dwayne Johnson je vážně moc. On s těmi jeho svaly skoro ani nemůže chodit, ale když otevře pusu, tak to vážně stojí za to. To se člověk musí smát. Určitě je to pro tuhle asi nekonečnou sérii velké oživení. Pro mě je pátý díl Rychle a zběsile nejlepší a nejzábavnější. Hlavně akční scény jsou zajímavé, originální, přehledné a hlavně zapamatovatelné. Jen ve většině případech mají pramálo společného s realitou. ()

Jeand´Boa

Hodně svižná pecka, která je po předchozích dílech velice milým překvapením, které od začátku až do konce drží průtok stříkajícího adrenalinu na hodně vysokých otáčkách...souboj Riddicka a Rocka je pak jen pořádně nabušenou třešničkou na dortu...přesně takový měl tento film být...s minimem zbytečných řečiček... ()

Pacek

Fast and Furious už dávno nejsou o závodění. Justin Lin nám tentokrát nabídl něco, co už dávno každý proklínal a říkal si že to uvidí jen z donucení a že ho to už nijak nepřekvapí. Jak by taky mohlo jde už o pátý film že. JENOMŽE pátý a zaručeně nejlepší a nejnápadnější FaF jaké mohlo být. Takhle skvadra prostě musela na plátně odvýst svou práci dokonale vždyt tu máme pomalu všechny řidiče z předchozích dílů. Snad je The Rocka mohlo být daleko víc. ()

IXOXI odpad!

Nejprve mě napadlo "To snad ne!", později "Proboha proč?" a po 15-té minutě jsem už i přestal doufat. 130-ti minutový film, kde prvních 120 minut je hrůza a pak už následují jen titulky. Ve filmu se střídají mizerné okamžiky (všechny scény s auty) s velmi bídnými (zbytek). Typický americký nelogický akční film pro masy a zvláště puberťáky, nedoporučuji. Ve filmu je mnoho scén "vystřiženo", prostě se něco našim akčním hrdinům povedlo - diváku nestarej se. Jít na toto do kina, tak jako poděkování nechám exkrement pod promítačkou. ()

darkreider

Dva Challengere ťahajúce niekoľko tonový sejf, oukej, vypínam mozog a nechám sa unášať, ale ten soft, čo z čmuhy analyzuje xicht, už mi fakt leze krkom. Inak je to fajnová jazda, pekný tribute. Zošli sa tu skoro všetci, dokonca v medzititulkovej scéne aj slečna Rodriguez. Bijec Diesel, ktorý ničí pohľadom a drtí hlasom, stojí proti napumpovanej monstrnabušenej velemlátičke menom Dwayne "Ramba si dávam k večeri" Johnson, ktorý mu v zabšklých pohľadoch veľmi dobre sekunduje. Zbytok ansámblu sú starý známi, ktorý potešia a nesklamú. Pri projekcii majte na pamäti, že nejde ani trochu o logiku, fyziku,. alebo zdravý rozum. Ide o to pumpovať adrenalín a testosterón všade kam sa dá a vo veľkom množstve. ()

Torgal

Miesto nitra do motorov sa tentokrát šľape na skôr na steroidoch do svalov a to je jedine dobre. Rýchle káry ustúpili mierne do úzadia, ich miesto zaujali namakaní chlapi s búchačkami a nečakane je z toho najlepší rýdzi akčňák za posledné roky. Ďakovať za to môžeme Justinovi Linovi, z ktorého sa vykľul prekvapivo schopný režisér - dal dohromady tých najlepších borcov z minulých častí a ako čerešničku na torte pridal Rocka (ktorý pripomína skôr býka než človeka). Jeho konfrontácia s Dieselom predčí čokoľvek z Expendables. Scenár očakávane nedosahuje oskarových kvalít, ale na daný žáner je to skôr štandard. Najväčšie problémy som tak mal len so záverečnou naháňačkou mestom s trezorom za zadkom, pri ktorej zlyhali snáď všetky fyzikálne zákony. 8/10 ()

Kissak

Ač pátá pokračování různých sérií bývají většinou sračky, tak tady se děje pravý opak. Přes neuvěřitelnost a šílenost některých scén je to výborná akční podívaná s překvapením v podobě Dwayna Johnsona, který podal společně s ostatními výborný výkon. ()

maciii

Racingový koncept prvních dílů se postupně mění v cosi komplexnějšího a megalomanštějšího a zatímco vytuněné sportáky dostávají stále méně prostoru, dopředu se dere akce mnohem tělesnější a upocenejší. Poměrně fantasmagorická, přesto úchvatná a originální honička městem mi však nevynahradí tu hodinu a půl nechutných patetických gest, okoukaných a prvoplánových charakterů Dominicových parťáků a hlavně nemožně napsanou postavu agenta Luke Hobbse, který má sval i místo mozku. Na druhou stranu mám pro ustřední dvojici slabost a bavila jsem se taky celkem slušně, takže lehký nadrůměr. ()

jacko

hodne solidni akcni narez bez zbytecnych hluchych mist, rychla auta, pekny baby plus naslaplej soundtrack z toho delaji fajn podivanou, i kdyz zaver s trezorem vlecenym pres pul ria a demolujicim vse, co mu stoji v ceste, je uz trochu moc...kazdopadne nesrovnatelne lepsi nez 4. dil (videl jsem vsechny... 2 shit, 3 ok, 4 slaba ) ale jednicka je pro me stale top ()

Ondr@932

Tak tohle bylo opravdový nářez!!!Justin Lin mně dost překvapil, že natočil takto dosti luksusní film! Z tuningové show se to mění krvelačnou pořádnou akční palbu - BEZVA! 100% ()

Whitebeard

Rychle a zběsile 5 ve mě nechal rozporuplné pocity. Méně záživná první polovina filmu, kdy jsem se nachytal několikrát s otevřenou pusou při zívání, poté druhá polovička filmu nadupaná neskutečným testosteronem, po kterém si každej pořádnej chlap musí v obýváku vedle gauče dát několik kliků. The rock výtečnej a dodal filmu potřebnou šťávu a spolu s Vin Dieslem vytvořili naprosto dokonalou rvačku, při který se mi napínaly všechny svaly v těle. Původně jsem hodnotil jako lepší 4, ale i pět dní po shlédnutí filmu se mi vrací v hlavě spousta záběrů a tam nakonec nemůžu jinak, než 5*. Bravo a máme tu nejlepší díl serie. ()

guri

Konecne sa seria vratila po troch slabych dieloch k vybornej jednotke. Ustupil tuning, pridala sa akcia a prekvapenie leta bolo na svete! ()

Joppo88

Tak toto mi zobralo dych... Po Tokijskej jazde a FF 4 som začal byť skeptický... ale... Soudtrack mi doteraz hrá v aute... Kvalitná akcia, napätie, vášeň, krásne ženy a autá a samozrejme Vin Diesel pre mňa robia tento film skutočne rýchlym a zbesilým... Ozaj podarené! ()

aR3Zz

Vynikající vzkříšení celé série a po delší době díl, který se může rovnat prvnímu. Nemyslím, že by to bylo pouze herci (ikdyž přiznejme si to, staré známé tváře nám jsou přeci jen bližší a sympatičtější), ale "Rychlá pětka" dosahuje kvalit jedničky. Děj je akční s rychlým spádem tak, jak jsme byli zvyklí u všech dílů, jenže tentokrát má také hlavu, patu a drží hezky pohromadě. Nechybí zápletka, pořádné zvraty a nejlepší jsou zrady a podfuky. Oceňuji i ryzost scénáře, který nehraje na "spravedlnost", ale odsoudí hned tak, jak by to hrdina opravdu udělal, čili nekompromisně. Také jsem si nemohl pomoci, ale ve filmu jsem cítil prvky Loupeže po italsku či Dannyho parťáků, což ale rozhodně nebylo na škodu. Takže velká spokojenost a 80%. ()

Ká$aM.D

Na pátý díl serie Rychle a zběsile jsem se těšil, ale nečekal jsem od toho moc. Pokračování filmů zpravidla nemají takovou kvalitu jako první díl a asi je lepší od filmu tolik neočekávat. Jenže takový akce nabitý film jako je Fast Five jsem snad ještě od Transformers 2 neviděl. Nejen že se do filmu vrací hlavní představilé z dřívějších dílů, ale obejevují se i další skvělí herci. A celkově jak příběh vrcholí do konce, se stupňuje i napětí a akce. Rozpočet na tento film musel být díky nespočtu totálně rozšrotovaných aut obrovský, ale stálo to za to. ()

Rockerman

Žádná z komédií mi neposkytne tolik srandy, jako špičkový akční film! Už dávno jsem akční filmy vzal na milost. Před několika lety jsem je totiž nesnášel, ale když jsem zjistil, že je v nich více humoru než v běžné komedii, změnil jsem názor. I u tohoto filmu jsem se několikrát válel smíchy. Hlavně u těch dvou největších akčních scén. Tedy u té, kdy se kradou auta z jedoucího vlaku. Fantasticky absurdní!!! Jenže to jsem netušil, že přijde ještě větší bomba. Závěrečná jízda, kdy dvě auta tahají na ocelových lanech několikatunový trezor se 100 milióny dolary přes půl Rio de Janeira a demolují a ničí jím vše, co jim stojí v cestě, je něco nevídaného!!! Doslova jsem brečel smíchy! Tato scéna by měla být zapsána zlatým písmem do historie akčního filmu, tohoto na výsost "uměleckého" žánru. Větší absurditu budete jen těžko hledat!!! Kdyby byl film o půl hodiny kratší a akčních scén by bylo více (střílečky tak legrační nejsou) dal bych i pět hvězd. Jen se čiňte, tvůrci akčních filmů. Jistě se dá jít ještě dál a já se pak budu královsky bavit!!! ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011