Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

J. T. Kirk

Všechno bylo super a šlo to tak, jak mělo. Mělo to spád, bylo to akční a samozdřejmě to i pobavilo. Všechno bohužel skazila ta projížďka po městě se sejfem. Bože jak mě z toho bylo špatně. Chápu, že tohle je ten typ filmů u kterých člověk vypne mozek a jenom hledí, ale tohle je už moc. Dvě auta, které táhnou obrovský sejf přez celé město a přitom ten sejf zdemoluje pulku města. Není to hodně přehnané? Ano to teda je. Jinak souboj mezi Dieselem a Johnsonem byl super. Honiček v autech tu bylo málo, ale kupodivu to nevadilo. Nebýt té jedné, ale zásadní chyby, tak by patřil mezi nejlepší akčňáky tohoto roku. ()

gootchy

Stahl sem si to v dabingu a to byla chyba. Protože největší zločin proti lidskosti je dabujicí Lucka Vondráčková!!!!! Ten její večně pubertální píšťák je největší mínus filmu. Jinak ok. Až na ty fyzikální zákony, ale tohle je PURE FUN:). ()

WillyMarks

No ..to byla ale blbost :D ale nebudu to hanit, to bych se nedočkal zítřku. Série Rychle a zběsile se postupně vyvijí v něco jiného, v super akci. Kam se poděli ty nahaté prdelky, rychlé natuňěné káry a rivalita mezi "závodníky"??? je pryč.. a je to jedině dobře! Toto je parádní, dech beroucí akce plná výstřélů, zlámaných rukou a rozstřískaných aut v slumy prolezlém Riu(konečně taky něco jiného než pořád USA). Bomba, skvělé rozšíření o Dwayna Johnsona, který pořádně přiložil do kotle. Výtečně jsem se bavil absolutně nemožnými momenty neslučitelné se životem a nemohu si pomoct dávám 4* 76% ()

Darkslayer

Nikdy som nebol veľkým fanúšikom série. Aj tento snímok som zhliadol len vďaka pozitívnym ohlasom. Hold akcia bola dobre natočená, ako bolo naznačované, ale o jej obsahu ... to už je z iného súdka. Pri filmoch mám určitú hranicu Over The Top akcie, žiaľbohu posledná náháňačka so zapriahnutým sejfom už túto hranicu prekročila (tam aj vyhasla nádej na 4. hviezdičku). K ostatnému by som važnejšie výhrady nemal. Všetko to v rámci série (teda jej lepších častí) šlape ako má. Vidíme staré známe tváre a nový prírastok Dwayna, który sem dobre zapadne , ale film vo mňe skrátka žiadnu silnešiu odozvu nezanechal. ()

Larsis

Ač nejsem fanoušek Rychle a zběsile a za dosavadní nejlepší díl považuji Tokio Drift, tak Fast Five ho trumfnul. Jako typ filmu ''vypni mozek a koukej'' funguje skvěle a já se od začátku do konce bavil. ()

*Colorado

Rozporuplné hodnocení, protože: líbila se mi prostřední pasáž, ale úvod a závěr mi kazilo především přihlížení potlačování všemožných fyzikálních zákonů. Jinak kvituji spád, těch 130 minut se ani nezdá býti 130 minutami. Neřekl bych, že jde o nejlepší díl série, ale je to povedený akční snímek a vaše spokojenost poroste, pokud přivřete oči nad zmíněnými nedostatky. ()

strikeman

Nadhodnocený testosteronový výplach, ve kterém nemá místo logika a hlavně nefungují fyzikální zákony. No ale nenudil jsem se a i na takovou blbinu je někdy fajn se podívat. 60% ()

Rockerman

Žádná z komédií mi neposkytne tolik srandy, jako špičkový akční film! Už dávno jsem akční filmy vzal na milost. Před několika lety jsem je totiž nesnášel, ale když jsem zjistil, že je v nich více humoru než v běžné komedii, změnil jsem názor. I u tohoto filmu jsem se několikrát válel smíchy. Hlavně u těch dvou největších akčních scén. Tedy u té, kdy se kradou auta z jedoucího vlaku. Fantasticky absurdní!!! Jenže to jsem netušil, že přijde ještě větší bomba. Závěrečná jízda, kdy dvě auta tahají na ocelových lanech několikatunový trezor se 100 milióny dolary přes půl Rio de Janeira a demolují a ničí jím vše, co jim stojí v cestě, je něco nevídaného!!! Doslova jsem brečel smíchy! Tato scéna by měla být zapsána zlatým písmem do historie akčního filmu, tohoto na výsost "uměleckého" žánru. Větší absurditu budete jen těžko hledat!!! Kdyby byl film o půl hodiny kratší a akčních scén by bylo více (střílečky tak legrační nejsou) dal bych i pět hvězd. Jen se čiňte, tvůrci akčních filmů. Jistě se dá jít ještě dál a já se pak budu královsky bavit!!! ()

loki5 odpad!

Tohle je možné hodnotit jen dvěma způsoby. 5* nebo odpad !. Celé je to hrozná demence, ale člověk se u toho baví. Je tu ale trochu problém s tím, že by to mohl někdo brát vážně. Dwayne Johnson a je ho postava to je úplně výsměch. Prvně je děsně zapálený policajt pak pomáhá s loupeží (při tom zabije si tak 50 policajtů) a následně ho zase volá povinnost. Výbuchy smíchu tak po 15 minutách. Jen trochu problém s tím, že je tam moc vaty. Je to sranda, ale dvakrát bych to asi nedal. A nejlepší je pointa na závěr. Stačí zabíjet policajty a lidi na ulici a odměnou bude skvělý život :-). ()

robo7773

Jednoznačne najlepší film z tejto série, nemôžem to ani porovnať s tými predošlými, paráda. Fajné autá a aj dobre premakané scény, fakt hustéééé ()

sadlokan

Dokonalé vítězství hmoty nad duchem.Ale v parádním fofru.Proti sobě stojí Vin Diesel a Dwayne Johnson jako nejvýkonější mozky svalů světa!Vláčení asi tak pětitunovýho trezoru na skejtovejch kolečkách za sporťákem na laně po Riu při rychlosti asi tak kilo,to je ovšem silná brazilská káva!!! ()

crha

Bacha na čórkaře aut, to jsou největší gangstaz a když už náhodou rozpoutají 3.sětovou v ulicích Chánova, tak z toho samozřejmě vybruslí jak hovno, protože každej z nich je špička v oboru. Jeden je počítačový kouzelník, druhý největší mistr přes trezory a další tam je sice k hovnu, tak aspoň srší ostrovtipem a Eržika s Jolandou vrtí kozama a afrořitěma o 106. Kdo nejni kůl, tak s tím se ani nebavíme, protože jsme parta sexy správňáků, před kterejma se zesere i mosteckej uhlobaron ve svým vytuněnym piánu. ()

drankeryth

Dalsie pokracovanie o rychlych autach, ale tentokrat je to brane viac akcnejsie a podla mna je to aj na lepsej ceste, ako predosle diely. Aj ked musim zdoraznit, ze ani predposledny diel z roku 2009 nie je zly film. Film je plny roznych prestreliek, kaskaderskych vykonoch, neskutocnych vybuchov a hlavne aj nahanacky na autach, s tym ukradnutym trezorom bola radost pozerat, ako ten unik z policajnej stanice prebiehal:) Uplny koniec filmu naznacil, ze vsetkemu neni definitivny koniec a pripadne pokracovanie je urcite v plane. Film ma vyse dvoch hodin, ale to mi vobec nevadilo, pretoze sa film spravne vyvijal a nemal som ani cas postrehnut, ze by ma ta stopaz filmu ubijala pri sledovani. ()

Matthew01

Tato série pro mě skončila třetím dílem, nicméně po shlédnutí dílu pátého opět vstala z mrtvých. Honičky v autech už nejsou okatě digitalizované, ale uvěřitelné. Dialogy nabraly zase na drsnosti a vtipu a dokonce se vloudil do filmu i děj, který má hlavu a patu. No zkrátka restart, jak se patří. Moc jsem si to užil a ten konec bere dech. 85% ()

Author

And the oscar for achievement in brainless action goes to... Odpověď na všechny A-Teamy a Expendables je tady a nakopává jim zadel neskutečnym způsobem. Od druhých Mizerů tady nebyl lepší akční film, a právě jim se Fast Five podobá asi nejvíc, i když na Bayovinu vinou nižšího rozpočtu přecejenom trochu ztrácí. Bitka Toretta s Hobbsem je vrchol filmu a připomíná to nejlepší, co se v žánru urodilo. Dwayne Johnson si samozřejmě krade film trochu pro sebe, přičemž vypadá a jedná jako naprostý hovado. Těžko mu nefandit. Linovi se podařilo do filmu vecpat neskutečný množství kinetický energie, takže když Rock hodil s Dieselem o stěnu, tak v sále začala padat omítka... K čemuž určitě přispěla konečně adekvátní hlasitost v hradeckým Cinestaru. Hodnocení trochu sráží pár wtf momentů, já osobně sem chvíli rozdejchával Brianovo "Tell me about your dad." ∞/10 Po skončení bylo v sále naprostý ticho, nikdo se nechtěl zvednout a všichni se snažili přijít na to, co to bylo za vlak, kterej je právě přejel. Každopádně do dalšího dílu má Lin drobnej problém... Najít Rockovi tričko, do kterýho by se vešel. No a Diesel snad už konečně dostane toho třetího Riddicka. Zaslouží si ho. (6.5.2011) ()

char_t

Trend z minulého dílu se potvrdil, F&F už není jen přehlídkou modelek v autech s neony, ale spíš regulerní (a celkem kvalitní) akční sérií. Jen tak dál. ()

JirkaLexa

Skvělé skvělé!!! Jeden z nejlepších skoro finálních dílů Fast and furious. Opravdu perfektní, jak se vyvíjejí příběhy všech těch postav v jednotlivých dílech. Nejvíce mě dostává to, že 4. a 5. díl se odehrává před 3., kdy Han umírá, ale v dalších dílech se ještě do Tokia nedostal. Opravdu prvotřídní hudba, káry, efekty a ženský, tak jako v předchozích dílech. K tomu všemu ale obří skupina nabušených herců (jak po tělesné, tak herecké stránce) a taky hodně dobře vymyšlený a propracovaný děj. Bavil jsem se dokonale a k tomu všemu se přidala taky pořádná nálož akce, střílení a jak vidno už to není jen o závodění a vykrádání trucků, ale i přes to všechno členům "rodiny" v krvi stále zůstává ona pověstná čtvrt míle... 100% ()

Brody01

Viacerí tu píšu, že je to najlepší film zo série, podľa mňa ale jednotku nič neprekoná a tento film určite nie. Film ma veľmi nezaujal, asi v polovici som si dal prestávku a ďalej sa mi to ani nechcelo pozerať ale neľutujem najmä kvôli tej bitke The Rock vs. Diesel a záver filmu bol tiež dobrý. Inak sa mi ale Dwayne Johnsnon do filmu nejak veľmi nehodil. Vo filme mi chýbala nejaká pohodova atmosféra ako v predchádzajúcich častiach. Nevravím ale, že je to blbosť, ak chcete poriadne akčný film s kopou zbrani- pozrite si to. ()

Nerd4Dreaming

Smíchejte starší díly F&F a Dannyho parťáky, protřepejte a zamíchejte, servírovat ve vysokém rozlišení a s pop cornem. Tenhle recept překvapivě funguje na výbornou. Film obstojí i jako samostatný akčňák, že se v něm dají do kupy prakticky všechny postavy ze starších dílů je jenom skvělý bonus! Všechno je tak jak má být, závěrečná honička s trezorem je sice šílená, ale přitom originální a chytlavá - a takhle se dá vystihnout vlastně celý film. A hlavně, Vin Diesel konečně dostane rovnocenného soupeře v podobě agenta FBI Dwayne Johnsona!!! Nezapomeňte si počkat na scénu za titulky :)) EDIT: Po shlédnutí 6. dílu zvedám hodnocení na 5*. Řekl bych že tímto počinem dosáhla celá série vrcholu... Ale třeba bude "sedmička" příjemným překvapením :)) ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011