Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

Skejpr

Představte si úd Vina Diesela na jedné straně a úd The Rocka na straně druhé. Přiložte si ke každému uchu jeden a pak je nechte 130 minut na střídačku přirážet... Tak asi takovýhle je to BRAINFUCK!!!! Tupost, trapnost a klišovitost z toho filmu stříká na všechny strany mnohem víc, než testosteron (bohužel), a akce, i když je sama o sobě solidní, se bohužel stává monotónní až otravná. Vadí mi tedy několik věcí. 1) naprosto odklon od původního konceptu jedničky (ke které se 4ka alespoň přiblížila). S tím souvisí přepálenost prakticky všeho. 2) naprosto bezzubost a tupost - Akční sekvence, která vyvrcholí destrukcí na dálnici a musela připravit o život bezpočet policajtů, prostě musí připomenout podobnou scénu v druhých Mizerech. Zatímco ti ale byli velmi zvrhlým, až perverzním způsobem zábavní (mimo jiné proto, že byli dost fašističtí) a z té destrukce si dělali srandu, zde se nad tím nikdo nepozastavuje, neřeší to a netrápí se tím (protože VŠICHNI policajti jsou zkorumpovaní, nebohé civilisty nikdo neřeší, kvůli PG13ce a navzdory vší pravděpodobnosti nikdo nezařval - podivný paradox známý z prvních Transformers). No a 3) dělají nám z toho telenovelu. Furiou6 už raději ne, prosím... P.S.: Po druhém shlédnutí akceptuji velmi slušné řemeslné provedení. Ostatní výtky přetrvávají... ()

Shit

Nehorázná bedna sválů Dwayne Johnson jako elitní policajt proti trošku míň nehorázný, ale pořád bedně sválů Vinu Dieslovi, to se prostě jen tak nevidí, oba jsou v neskutečný formě a jejich pěstní duel mě nechal vzpomenout na řežbu mezi Austinem a Slyem z Expendables, akorát, že tady je ve hře tak o 50-60kg svalů víc. Jinak samozřejmě i mimo Dwaynea a Vina je film extrémně akční a nadupanej a lehce se mu daj odpustit nedostatky ve scénáři. ()

Djoker

Lepší než originály. Danny Ocean i Jason Bourne se můžou jít klouzat. Tuneři tentokrát vyrazili do Brazílie a ten bordel, který tam po nich zbyl, uklízí místní gangy a zkorumpovaná police doteď. Jen filmaři z Ameriky si jsou schopni udělat z vašeho bydliště parkur a jízda po Rio de Janeiru s trezorem na laně je předčasným vrcholem celé série. Neplést s vyvrcholením, to přijde až se See You Again. ()

choze

Lin se po předchozích dvou dílech zvetil a pětkou se série konečně láme do něčeho pro mě zajímavého. Už čtyřka brutálně přifoukla rozpočet z 36 mega trojky na 85 mega a byla u ní vidět snaha sérii nakopnout návratem původních postav/herců. U pětky se šlo na 125 a ty prachy tu jsou vidět. Přesun do Brazílie, zlanaření Rocka a parádní akční scény završené absurdní honičkou s trezorem, za to vše palec nahoru. Ale auty a kecy o rodině posedlé duo Diesel a Walker mě i nadále hrubě nesedí. A záporáka si už ani nevybavím. ()

brit84

Ať si ze mě nikdo nedělá prdel, že se tohle líbí takovýmu množství lidí. Ok, beru, že je to těžce nenáročný žánr, kde si stačí rozdělat pytlík chipsů, sednout na zadek a ostatní přijde samo. U mě to bylo taky nějak podobně, pak ale na řadu přišla ta ubohost s mnohatunovým trezorem, kterej táhnou zapřaženej za autama a DVD letělo z přehrávače. Opravdu většině z vás stačí tak málo, aby se film zalíbil? ()

Gilmour93

Pan Diesel už má jen o jednu bradu míň než Hitchcock, inženýr Johnson připomíná silně perspirující klon Golema a V.I.Lenina a Socha Krista Spasitele nad Riem trpce lituje, že s věčně rozpaženýma rukama nejde držet volant od nějaké nabouchané káry, sloužící jako lapač lepých děv(ek) v mikrosukních.. Domovi parťáci se zcela klišovitým charakterově-rasovým obsazením zaslouží uznání za poctivě natočené akční scény prosté digitálních masturbací, ovšem u pasáží dramatických se všichni měli raději držet osvědčeného "mlčeti zlato" a závěrečná pasáž, dělající z Isaaca Newtona studenta zvláštní školy, ta sama o sobě svou debilitou patří zamknout právě do trezoru. Leč epinefrin diváckými těly proudí, tak co tady přimíchávám vodu do vysoce oktanového benzínu.. V souvislosti s tím bych však chtěl upozornit na prohlášení autorů v závěrečných titulcích ("Motoristické scény zobrazené v tomto filmu jsou nebezpečné. Všechny byly prováděny na uzavřených silnicích zkušenými kaskadéry. Nepokoušejte se je napodobovat!") a apelovat touto cestou na chlapce s rovným kšiltem a diamantíkem v oušku, šlapajícím na plyn ve vytuněném Golfu po sedmém majiteli, z něhož se line tuc-tuc hudba tak hlasitě, abychom my všichni i na 150 metrů poznali, jak vytříbený hudební vkus majitel vozu má, aby dbali na skutečnost, že mají v těle kosti a při nárazu ve vysoké rychlosti se jim potrhají orgány. Zkrátka nejste celý jako Vin z tvrzeného polyuretanu (což lze poznat i z jeho obličejové mimiky) a hlavně, stejně zranitelní jsou na silnici a jejím okolí i druzí.. ()

Dellamorte

" Birthday Brunch ( Elm Park INN) " áno N.Y - to bolo miesto , kde som zvíťazila pokec ( vďaka Marcovi ) , podpis( žiadna počmáraná autogramiáda ) a skoro aj tattoo od značky Vin Diesel. Je to boží chlapík - maxim voice !. Žiaden drsoň a nemá 2j , ale 3j bradu - je to pašák. Sympaťák ktorý Ťa ako bývalý vyhadzovač proste nevyhodí (ak ho nepoprosíš , alebo sa nepokúsiš učesať mu plešinku ). Walker ( zatiaľ ho nestíham ) rokmi nadobúda akurátny sexeappeal. Rock ( pravdepodobne nedostihnuteľný - zatiaľ ) urobil dobre , že opustil wrest a skočil do filmovej arény.Tak práve táto 3ka spáchala letné kino, v ktorom " SPEED BOYS "nevideli " BAD BOYS " ani vo vytunovanom spetnom zrkadle. ()

robbiee

[imdb: 7.6/10] | me: Akčná superdivočina, pri ktorej si človek mozog vypínať nemusí,.... najlepšie by totižto bolo ak by žiaden nemal. Ak by som požiadal dvoch desaťročných chlapcov na sídlisku, aby mi povedali ako si predstavujú dobrý akčný film, pevne verím, že odpoveď by bola Fast Five. Samopale, špeciálne jednotky, gauneri, super nadupané káry, výbuchy, pády, skoky, extra tvrdé nepriestrelné hlášky, Vin Diesel, (and last but not least) The Rock, ... ak toto všetko zmiešame dokopy bez akejkoľvek potreby použitia rozumu dostaneme tak šialený mix explozívnej jazdy kde nie je možné oprieť sa ani na sekundu o akýsi hoc i nepatrný zdravý úsudok. Je to zbytočné... Najlepšie je pohodlne sa oprieť, vytlačiť hlasitosť na maximum, dívať sa, usmievať sa a nepozastavovať sa nad ničím. Zdravý ľudský mozog sa mnoho krát vzprieči v snahe o tvorbu logických úvah, ale tomu netreba vôbec venovať pozornosť. Proste film fičí a my sa len dívame na spektakulárne predstavenie nekončiacej akcie. Vysoké (všeobecné) hodnotenie tohoto filmu pravdepodobne vychádza z pozitívneho vzrušenia fanúšikov Fast-série a jej predchádzajúcich fail-och. Verím, že tento film je podstatne lepší ako predošlé tri dokopy (už len vďaka pôvodnému superobsadeniu doplnenému o The Rock-a), ale nič to nemení na fakte, že to je šialene prehnaná divočina bez štipky zdravého rozumu. Na mňa to už bolo až príliš a to mam akčné filmy extra rád. $11 million? Sounds like a whole lot of vaginal activity to me. ()

TheDarKnig

Akčňák roku! Dokonalý příklad toho, jak by moderní akční film měl vždy vypadat a mezi všemi těmi superhdinama zástupce čistokrevné akční zábavy. Auta, zbraně, ženy a dva totálně drsní týpci na opačných stranách zákona. Akční scéna roku included. Když totiž Johnson skočí na Diesela, a ti se začnou mlátit hlava nehlava, nejde to hodnotit jinak. Hlavně když je scéna správně podložena a ještě lépe natočena. A perfektní příklad toho, že svět není černobílý a není zlo jako zlo. Jinak ale nějaké přesahy netřeba hledat, stačí se jenom připoutat a užít si opravdovou žánrovou perlu. Jediný relativně podobný film z poslední doby je Expendables. Tam jsem si stejně jako tady užil akci tak klasickou a čistou, jaká už dneska moc nebývá. A tady jsem si stejně jako tam užil skvělou partu navzájem se popichujících nahláškovaných frajerů. Shrnutí: Z ošklivého káčatka Justina Lina se vyklubala přes jeden evoluční článek dokonalá labuť. Big Mistake! ()

TeeAge

|| Scenár: Chris Morgan | Hudba: Brian Tyler | Produkcia: Neal H. Moritz, Vin Diesel, Michael Fottrell | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Original Film, One Race Films | Rozpočet: 125 miliónov $ | Tržby: 628,638,927 $ | Ocenenia: BMI Film Music Award - Brian Tyler,... Spolu - 8 výhier a 18 nominácií || V tomto filme funguje úplne všetko. Ani neviem, čo by som vytkol. Fyzické zákony samozrejme neplatia od začiatku do konca, hlavne pasáž s trezorom je viac než očivybíjajúca, no okrem toho je to plnohodnotný audiovizuálny zážitok so starou dobrou partou drsňákov, či už zo série Fast&Furious, alebo Wrestlingu. Herecky slušné, emočne podložené. Guilty Pleasure. 84% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

sniper18

Je to veľmi dobrý akčný film, ktorý je najlepším dielom tejto známej série. Má dosť dobrý príbeh o dvojici priateľov ukrývajúcich sa v Brazílii, ktorí sa rozhodnú dať dokopy všetkých schopných ľudí zo svojej minulosti pre veľkú lúpež, vykradnutie trezoru najvplyvnejšieho mafiána, ale idú po nich nielen jeho muži, ale aj špeciálna jednotka z Ameriky. So spracovaním som nadmieru spokojný, aj napriek výraznej dĺžke ani na okamih nenudí, no niekoľko trochu zbytočnejších dialógov sa tu predsa len nájde, ale hlavné je, že dej baví po celú dobu. A je rozdelený na tri dlhé fázy, prvá akčná, druhá plánovacia a tretia opäť akčná. Akcie je tu dosť a je skvelá. Je perfektne natočená a dobre zostrihaná, ale zároveň aj rozmanitá, veľkolepá a s množstvom skvelých a nezabudnuteľných momentov. Stále sa zameriava hlavne na scény s dospravnými prostriedkami, ale miesto obyčajných naháňačiek z predchádzajúcich dielov sa tu nájdu hlavne rôzne viac alebo menej originálne scény s množstvom demolícií, ktoré slušne dopĺňajú reálne natočené prestrelky a nejaká tá ručná akcia. Tu sa ani nedá vybrať to najlepšie, skvelá je celá situácia s vlakom, naháňačka po strechách, záverečná jazda s trezorom alebo aj súboj Diesela s The Rockom. Herecké obsadenie sa mi páči, už klasická dvojka Vin Diesel a Paul Walker, skvelý The Rock vo svojej asi najlepšej úlohe, mnoho zaujímavých postáv ako Tyrese Gibson, Ludacris, Kang Sung a príjemné ženské trio Elsa Pataky, Jordana Brewster a Gal Gadot. Réžia je vynikajúca, Justin Lin odviedol až nečakane dobrú prácu a technická stránka je prvotriedna, týmto zložkám sa nedá nič vytknúť. Rýchlo a zbesilo 5 je prvotriedny akčný film a jeden z najlepších za dlhú dobu, ale plné hodnotenie dať nemôžem, lebo nemám dostatočný vzťah k tejto sérii a postavám a tak ma scény mimo akcie nebavili až tak veľmi. Ale vzhľadom na predchádzajúce diely, ktoré moc nemusím je toto veľký skok dopredu. A tak sa teším na šestku. 80% ()

Hakha

Zatím jediný díl, který se shoduje a může hrdě nosit název filmu „Rychle a zběsile“, protože tak dynamické, přehledné a zběsilé akční sekvence s eye-candy momenty v předchozích dílech jen tak nenajdete. Jako obrovské plus zde vidím obsazení Dwayne Johnsona, který je s bradkou a kolenem na hlavě strašně cool… (na plátně je neuvěřitelně obrovský, skoro to vypadá, jako by měl na rukách nohy). Jsem rád, že se režisér Justin Lin každým dílem zlepšuje a od dokonalosti tomu chybí snad jen promakanější příběhová linka, ale i tak se zatím jedná o nejlepší letošní akční výplach, mé hodnocení 4,5 hvězdičky… „And above all else, we don’t ever… EVER, let them get into cars.“ PS: nezapomeňte vydržet, čeká vás ještě závěrečná potitulková scéna… ()

Eliott

Děj se hodně změnil, kdy závodění nahradily spíše rvačky a střílení. Auta sice nechybí, ale pro příběh již nějsou nijak podstatná. Tento film vnímám jen jako pěkně natočené hlouposti (což už se vlastně potvrdilo už u čtyřky). ()

Hellboy

Ufff. To bylo... blbý! Tolik nelogičností a samoúčelností, to člověku vážně zamotá hlavu. Abych byl fér, tak ační scény - pokud jde zkousnout jejich nesmyslná vykonstruovanost - jsou občas vážně skvělé! Dobrá choreografie, velmi přehledně a zručně natočené! Ale to mi má stačit? Několik (zdaleka ne všechny) povedených akčních scén? To jste se asi všichni posrali. A co všechny ty další věci, kvůli kterým se (alespoň já) koukám na filmy? Ty nic? Odkud vypadlo těch 80% tady na csfd? Možná kdyby se film netvářil každou druhou scénu tak smrtelně vážně, tak by se mi taky podařilo vypnout mozek (jako zjevně všem, který tomuhle shitu dali 4*), a trošku víc si ho užít s tím, že je to fantasy na úrovni Mortal Kombatu. Ale to by si musel Justin Lin nejdřív vyjasnit, co chce vlastně točit. Samozřejmě co čekám od série, která staví auta na úroveň fetiše. ___ Jestli tohle považujete za dobrý film, dobře vám tak. Ale tohle mi fakt nestačí. To toho chci tak moc - akční film, který nebude úplně dementní? ()

Botič

Fast & Furious 5 - family values. Akční sci-fi srovnatelné s The Chronicles of Riddick - jen ta stopáž je přestřelená až běda. Bez debaty nejlepší díl série, ale nekorunovaným králem u mě zůstává Rallye smrti. ()

Arachneuss

Vše, po čem může člověk toužit. Rychlá auta, krásný baby, obě hlavní postavy jako by vypadly z 80tých let, kulervoucí akce a silná romantika přetrvávající již deset let (jak mezi "nenamakanou" částí castingu, tak i touze alespoň na chvíli usednout za volant jedné z těch nabušených kár). Z jednoduché série, kde kdysi prostý scénář nahrazovaly neony a ženské zadečky, se pomalu stává kultovní záležitost mixující Dannyho parťáky s dobou, kdy Stallone ještě netužil bicáky steroidy. Zahraj to znovu, Justine! ()

3DD!3

Spokojený úsměv se mi rozlíval po tváři, když trezor rozrýval silniční podloží Ria. Scénář je sice asi tak stejně "chytrý" jako u předchozích RAZ, ale když oni jsou to všichni takoví sympaťáci a z veškeré akce padá (mě) fanouškovi žánru huba do klína. V pátém pokračování možná ani nejde tolik o auta, jako spíš o svaly. Diesel nabral hmotu, aby jeho bitka se Dwaynem "Skálou" Johnsonem působila co nejvěrohodněji a The Rock (jinak jeho Hobbs je drsnější než křemený brousek a tím je i někdy možná nechtěně legračnější než by měl působit) se tím beztak nechal vyhecovat a vypadá ještě korbovatěji než obvykle (sakra zase se objevuje ta chuť jít do posilovny, jsem zvědavý jak dlouho mi to vydrži). Taky ta bitka podle toho vypadá, kam se hrabou terminátoři. Auťáky a slečny (Jordana Brewster je díl od dílu větší kočka) jsou tu tradičně nádherné a heist příprava s tradičním tríčkem na konci jen dává na dort třešničku. Škoda jen že ty hlášky někdy drhnou, i když Diesel je pronáší tak stylově, že si toho všimnete jen u vedlejších postav. Největší kápo na kterém to ale stojí je režisér Justin Lin, který přesně ví, který bije a co si tahle doba od takového filmu žádá. Potitulková scéna mě natěšila na šestku o to víc. Tak sem s ní. To je za můj tým, ty sráči. ()

Hitman_47

Po zmrdané čtyřce plné digitálních aut v digitálních tunelech tu máme nabušenou car-heist movie jak se patří. Akční scény jsou nadupané (i když zákony fyziky se tu zejména na konci popírají velice moc.. ale koho to sere, když to vypadá dobře, že jo) a Diesel spolu s Rockem vypadají jako Terminatoři... ono není divu, že chtějí Linovi připíchnout režii pátého Termouše... stačí se podívat na bitku těchto dvou nasteroidovanych hovad a automaticky se vám v hlavě přehraje nějaká ta bitka terminatorů ! Ty prachy jsou na této popcornové testosteronové akčňárně opravdu vidět... nemůžu se dočkat šestky ! ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011