Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

DHDV

Je tomu 10 let od prvního dílu, takže posun v realizaci celého natáčení jde vidět, hlavně v efektech. Co se týče vývoje hereckého obsazení, ten se musel zákonitě také zdokonalit. A celá ta ostatní omáčka je taky uvařena lépe, než v prvním dílu. Takže ze všech třech dílů, kde Vin hrál je tento nejlepší (TJ nepočítám). A pokračování série, jedině s The Rock!!! ()

Rázlik

Nááářez!! Vsadím se, že takovou nálož akce bych si doma nedokázal plně vychutnat, ale v kině to byla lahoda. Film bych podle traileru předem odsoudil, ale mě to prostě bavilo a dokážu přehlednout i smršť nepochopitelných scén a občas trapných dialogů. Vyzdvihnul bych již několikrát zmiňovaný pěstní souboj Diesel - "The Rock" a naopak odsoudil už pomalu umírající poslední scénu, kde to šlapalo na paty Kobře 11 v počtu zničených aut a vlastně všeho co stálo v cestě. ()

vojo

Výborný vypínač mozgových buniek a spúštač zábavy, napriek dĺžke na prvý pohľad prepálenej na takýto film, takmer po celý čas frčí film na päťke, no sem tam podradí aj nižšie prevodové stupne, tak že celkovo štvorka naplno:) Možno to bude najlepší akčný film tohto leta, uvidíme.... ()

optimus0s

75% V sérii Rychle a zběsile jsem si nikdy moc neliboval, ale pátý díl se mi velmi líbil. Vlastně byl bez chyby až na prostřední čtvrthodinku, kdy se vůbec, ale vůbec nic nedělo. A ano, po shlédnutí poslední scény se těšim na 6 ()

Raziel_cz

Fast Five... Přehypovaný, ale jinak naprosto nudný film o ničem. Rádoby strašně cool postava Vina Diesela, která v takovém prvním díle mimochodem dost cool byla, působí jako utečenec z ústavu pro mentálně zaostalé. Paul Walker hraje klasicky debila, kterého by si očividně všichni diváci měli stráááááášně moc oblíbit. Justin Lin natočil nejvleklejší akční film, co jsem viděl, s tolika blbostmi (trezor, na který se očividně nevztahují fyzikální zákony, otisk ruky na kalhotkách, ...), že opravdu, ani kdybych moc chtěl, nemůžu dát víc, než dvě hvězdy. Jediný, kdo ve filmu za něco stojí je Dwayne "The Rock" Johnson ve formě ne nepodobné Arnoldu Schwarzeneggerovi před třiceti lety. Vinu Dieselovi, byť ho mám rád, fakt nežeru, že by ho ve své současné formě zřezal, páč by mu The Rock rozmáčknul hlavu jako Bud Spencer kokosový ořech. Čili jako banán. Horší než Tokyo Drift, u toho jsem se aspoň zasmál. Při pomyšlení, že by měl Lin režírovat dalšího Terminátora se mi zvedá žaludek. ()

jura-roy

Rychlé, svižné a zběsilé. Název série odpovídá a já si to užíval, dokonce jsem chtěl dát o hvězdu víc, ale když přisel úprk s trezorem, hvězda se roztříštila jako všechny káry co chtěly chytit turboDísla. ()

lasonic

Justin Lin si u mna reputaciu nenapravil, aj ked musim priznat, ze tento diel sa mu fakt podaril. Podla mojho nazoru to bola skor vynimka. Za poslednu akciu s trezorom, pri ktorej som si len povzdychol nad tym, co to tam ten Lin spolu so scenaristom vymysleli, maju odo mna minus 2*. ()

Kopi1

Další Rychle a zběsile se opravdu povedlo,sice už to více připomíná Kobru 11, protože je to už hlavně o střílení a ne o závodech,což tomu pochopitelně ubírá na hodnocení.Jinak skvělá akce a skvělý soundtrack. ()

Galahad

Ale jo celkem dobrý, člověk nad tím nesmí moc přemýšlet, vývoj charakterů je předvídatelný a nechybí ani nechtěně komické scény, třeba když se Dom porve s tím drsňákem od FBI, nandaj si nepočítanejch přímejch úderů do ksichtu, několikrát proletí sklem i zdí, načež oba sedí v autě a na hladce oholených obličejích nemají ani škrábanec... Nejefektnější scéna filmu byla honička s trezorem... ()

mala_kea

Zdá se, že Justin Lin chytá řemeslo do svých rukou. Po tragické trojce a jen trochu lepší čtyřce (především díky obsazení) tu máme slušný pátý díl, který funguje docela dobře i sám o sobě. Nechybí díky bohu hutná porce akce, která v předešlých dílech víceménně absentovala a místo samopalů a brokovnic jsme sledovali rádoby vytuněné bouráky a vrtící se pozadí. Zde jsou hodnoty převrácené a Linovi konečně došlo že doba se mění a diváci mají jiné požadavky. Prostředí Ria je velice atraktivní, režisér si pohrál s filtry a hudbou a udělal z průměrného projektu nadupaný akčňák, který je dějově sice velmi jednoduchý, ale příjemně odsýpá a díky stabilnímu obsazení a mistrovskému tahu v podobě The Rocka se na snímek dá velmi dobře koukat. Závěrečná "over the top" akční scéna mne zase tak neuchvátila, zatímco nasraný fight mezi Dieselem a Johnsonem byl snesitelný. Šestku snad ale radši ne. ()

Luk Skywalker

Zlepšení od minulého dílo je značné a dost se blíží jedničce, všechno má své ALE. V tomto případě jsou fakt scény, které ať jsou sebelepší, tak mi připadaly nereálné. Za ty roky jsem zvyklý, ale čeho je moc toho je příliš. Auta už tady hrají druhořadou skoro až podřadnou roli, tak aspoň táhnou trezor přes půl města. Dále tvůrci asi hráli Call of Duty: Modern Warfare 2 - některé scény téměř citovaly tuto hru a předloha Favely byla hodně podobná. Akční je to většinu filmu, takže jsem se nenudil a příběh je od čtyřky lepší. ()

aslavey

Dej Justinu Linovi město a on ho zničí. Neuvěřitelně rychlá a zběsilá akční jízda, která potěší i milovníky válečných filmů. Chvilkama se podobal Black Hawk Down, trochu možná DIstrict 9 svou absurdností :) a nakonec Armageddon způsobený sejfem. Možná dobře, že film není v přistupnosti na R, protože z tolika roztrhaných těl a rozstřílených hlav by se dost lidem dělalo špatně :-) Nicméně obrovská nálož perfektně natočené akce. A souboj dvou brontosaurů (a to vážně nemyslím Honzu s Frantou) na jedničku. Zavzpomínal jsem na WWF. Dialogy a nesmyslnost některých situací je třeba přecházet a jen si to užít. ()

Fr3nk

Absolutní numero uno celé série. Konečně díl na úrovni. Pan režisér se nám ukázal v tom nejlepším, dle mě asi nejlepší kousek jeho kariéry. Parádní akční film s kvalitním scénářem a skvělými herci. Tento díl dal celé sérii konečně smysl. Musím říct že je mi velmi líto, že mě kino časově minulo, těch peněz bych opravdu nelitoval. ()

Toka

To by člověk nevěřil, že se někdy dočkáme tolikátého dílu jako nejlepšího ze série. Tenhle díl snad předčil i dvojku a to už je co říct. Vidět ale všechny postavy z předešlích sérií v jednom díle, to bylo neskutečné blaho pro mojí duši. Akční scény, soundtrack .. Ahh to všechno! ()

Pr4d3d

Jednoznačně nejnašlapanější díl série, které odklon od automobilových honiček k akci dost prospěl. Jen doufám že případné další díly půjdou stejnou cestou. ()

Norus88

Presne tak ako sa dalo čakať, už prvá minúta bola neskutočná a to som sa ani poriadne neposadil. Neuveriteľne naložená akcia, akú si za posledných pár rokov ani nepamätám s perfektnými naháňačkami, prestrelkami aj klasickým Illegal tun zrazom v ktorí som ani nedúfal a nehovoriac o odrbe s trezorom. Z nečakaným koncom, skvelými hercami a stou správnou dávkou emócií predčil všetky predošlé dieli a určite jeden z najlepších filmov roka. 100% ()

hEROic

oleeee tak to byla jizda... akcni, plynula a nenudici... dobre, ze se upustilo od tuningovych orgii a uvolnil se tim prostor pro akci a pribeh... bitka mezi Vinem a Rockem byla monstrozni :) jasne je tu par blbosti, ale koho to pri takove nalozi zajima? me ne... hodne prijemne prekvapeni a bez mala 90% ()

agassi68

Konečne viac akcie ako kecov. Voľba Rock kontra Vin logicky vyplynula z posledných prieskumov, kto je súčasným akčným kráľom. Použiť toľko krásnych áut na zdemolovanie je až hriešne! Nechýba nadsázka, krásne baby, prestrelky v Riu, Joaquim de Almeida ako mafiánsky boss. Celé to zabili akurát dialógy strihnuté na úroveň uhrovitých puberťákov. Inak dám 5. ()

Evander

Pátý díl série jsem sledoval už jen z "povinnosti", o to milejší bylo překvapení v podobě dvou hodin skvělé zábavy. Odklon od života tuningové komunity plné náctiletých machýrků, podle mě, sérii vysloveně prospěl a posouvá tak tento počin do pozice nejlepšího dílu série. Kvalitně zpracovaná akce, vhodně doplněná říznou hudbou, diváka vtáhne do děje a ten tak celý snímek hltá jako čerstvé rohlíky. Malou pihou na tomto, jinak velmi kvalitním filmu, je režisérova absolutní neznalost fyziky základní školy, proto "zarytým rejpalům" doporučuji nesledovat... ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011