Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

dboshj

Od předchozího dílu velký posun, konečně méně, co znamená více. Super akce s auty i zbraněmi a i když jsou (téměř) všichni nesmrtelní, ve svém žánru je to hodně nahoře. Scény se sejfem na ulici sice vypadají efektivně, i když s realitou to moc společného nemá, ale na to jsme si zvykli už od doby, kdy Chuck Norris vstoupil na stříbrné plátno :-D To k akčnímu filmu patří a podle toho je to natočené, dal bych 4 a půl hvězdy. ()

ragnar1

Strhující tempo. Napětí. Krásné prostředí Rio de Janeira. Pěkně promyšlený scénář. Pro mne jeden z nejlepších akčních filmů nejen z těchto důvodů. Ve filmu exceluje duo, které za léta přerostlo v kultovní postavy. Navíc hvězdička navíc za oslnující Joradanu Brewster. ()

Lazy87

Tento díl se docela povedl, vynecham-li nějaké kokotinky, bez kterých by to nebylo ono, tak docela solidní jízda. Trochu mě potěšil i Han z tokijského driftu- Jo ten díl tam nepatřil, ale udělal toho herce. Jinak docela klaska auta, prdelky, auta, Vin, prdelky, auta a tak.. ()

Denzen

Tak toto bol posun ako sviňa! Uvedomujem si, že scenár má v tomto filme kopu dier, no tie zahaľuje perfektná akcia, ktorá nie je ani trochu prepálená a tiež aj Rock spolu s Dieselom, ktorí trúsili jednu hlášku za druhou. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Vidíš, jsem lepší zvláštní agent než si kdy byl ty." - "No, to záleží na tom, co myslíš tím zvláštní." Pátý a nejlepší díl slavné série. Vina Diesela nahání nabušený policajt Dwayne Johnson, když připravuje loupež po brazilsku. Loupež za pomoci řetězů a dvou rychlých vozů, jemiž vyrve sejf a ujíždí s ním dlouhé minuty přes celé Rio. To je parádní podívaná.;) Jsou zde dlouhé akční pasáže, velké množství vytuningovaných aut a sexy spoře oděné ženské. Elsa Pataky ukáže teda jen pěknou tvář, ale Gal Gadot rozpálí pěknou prdelkou. :D Ty ženské z toho dělají atraktivní podívanou, kterou umocňuje dynamická kamera, rychlé střihy akčních pasáží a samozřejmě i soundtrack. Píseň Danza Kuduro zůstane s Rychle a zběsile navždy spjatá. Stejně jako férový agent Luke Hobbs v podání Dwayna Johnsona. Ta role The Rockovi fakt sedla. Zahrál ji úžasně. - 100%. ()

Caesarion

80% si děláte srandu. Větší picovinu sem neviděl. Na tohle přepnout jen když je vlevo slagr tv a v pravo ordinace v růžové zahradě. ()

J.Trinity

Nejlepší díl série. Honičky v ulicích Ria skvělé (hlavně ta na konci s trezorem, která je sice až moc přehnaná, ale velmi zábavná). ()

PowPow

Podívaná plná moudrých poučení, dojemných momentů, vtipných hlášek a nečekaného happyendu. Ano, akce je doopravdy skvělá, ale člověk má pocit, že sleduje film pro dvanáctileté kluky. A vlastně sleduje. Něco tak stupidního jsem neviděl od doby, co jsem viděl čtyřku. ()

Johny203

Už od prvých sekúnd musí byť každému jasné, že pri tomto filme, si treba odložiť mozog do šuflíku a ten počas filmu neotvárať. Keď tak urobíte, môžete sa dobre pobaviť. ()

mistr97

Pátý film série můžu hodnotit jako zatím nejlepší ve srovnání s předešlými čtyřmi. Série Rychle a zběsile nabírá na obrátkách a tady je toho důkaz. Plno akce, skvělí herci a scény, nad kterými zůstává rozum stát. Ano, je to možná přehnané, ale to vůbec nevadí. Tady jednoduše jde o superakční podívanou, kde se s auty předvádí neskutečné věci. Velkou zásluhu na tom, že se pátý film tak povedl, má The Rock, který je opravdu výrazným oživením. 85 % ()

Booxtronic

Tento film mě z celé série bavil asi nejvíc. Akci v podobě silničních honiček tu doplňují i přestřelky, zápletka není špatná a do akce nastupuje Dwayne Johnson, který si to přišel rozdat s Vinem Dieselem v souboji holohlavců. Navíc se mi líbí nápad sehnat dohromady větší partičku všemožných řidičů-kriminálníků, což mi trošku připomíná Dannyho parťáky. Jistě, není to ultrapropracovaný oscarový snímek, má mnoho klišé a patetických momentů, ale myslím si, že tu filmaři odvedli kvalitní kus akční práce. ()

Drslw

Až do toho trezoru to bolo výborné a za plne zaslúžené 4. Potom, bohužiaľ, za 3,5 max - ale zaokrúhlené nahor, lebo som sa celý čas výborne bavil ;) ()

Sukdolakus7

A znáte tenhle? Na závodní dráze v Riu se potkají Groot, Black Adam a Wonder Woman a natočí spolu nebetyčnou sračku. Nemůžu se dočkat, až v dalších dílech dorazí Aquaman, Peacemaker a Kapitán Marvel a rodina bude moct být zase o něco nesnesitelnější. Opravdu má být tohle jeden z nejlepších dílů? Bojím se, co mě čeká u těch špatných. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011