Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

KitFisto

Heh supr akční film, ale až tak kulervoucí mi to zas tak nepřipadalo. Všichni prostě jedou trošku více rychle a zběsile. Série je fajn a už se těším na další díl. ()

BoncheR

Je zarážajúce ako v jednej scéne dokážu byť Dwayne Johnson a Vin Diesel nepriatelia na život a na smrť a dokážu sa biť do krvi a ani nie o 5 minút stoja spolu na jednej strane zákona. je pravda že to už nebola tá stara "klasika" o pouličných závodoch a pod, ale bolo to naladené na omnoho akčnejšiu strunu. V podstate to nevadilo a film som si užil. /75%/ ()

ivan bohatyr

Kdyby jste to mohli slyšet tak i zatleskám. Super film, co víc dodat. Jen mi trochu vrtá hlavou, jestli by tou bankou a městem vůbec takle projeli s tím sejfem, spíš si myslím, že by se jim to za něco šprajclo a konec. Ale těžko posuzovat, když jsem nikdy v autě jako je Dodge Charger (6l, 8V, přes 400 koní) neseděl. Síla takového auta je obrovská, ale odpor několika tunového nákladu taženého po silnici a bourajícího všechno kolem je taky obrovský. ()

neoBlast

Během oscarového víkendu není lepšího způsobu než se odsunout od všech těch "artistních" pokusů, které se berou neskutečně vážně, malým útěkem do velmi odlehčeného žánru. Jsou tři filmové frančízy, které ze srdce nenávidím, a povrchní Rychle a zběsile bylo jednou z nich. Ale... Pozitivní ohlasy si jednoznačně zaslouží, protože už úvodní sekvencí, kde je vyzván na dálniční souboj i Michael Bay je dechberoucí. Justin Lin se překvapivě stává druhou hlavní hvězdou filmu a drží pevně v okovech jak akci, tak humor. A tou hlavní hvězdou je Dwayne Johnson - stačí, aby efektně vystoupil z letadla, prohlásil ještě na letišní ploše dnes již legendární dovětek a divák je jeho, Víla Zuběnka odpuštěna... Vlastně jediným problémem, který stále mám je setrvačné trvání na toporném Dieselovi a ještě topornějším Walkerovi jako hlavních hrdinech, jinak BEZSTAROSTNÁ JÍZDA. 80 % ()

anli

Pátý film populární závodní série,který není jen o závodění,ale je hlavně o akci.A ta je tu brilantní,na velmi slušně vystavěném příběhu a perfektně a precizně režírovaném.Režisér Justin Lin přesně věděl co chce a šel si za tím jako ohař.Vizuálně film nemá chybu a taková honička s trezorem je jedna z nejlepších filmových honiček vůbec.Herci vcelku sedí,až na Dwayna Johnsona,který mi sem vůbec nepasoval a bylo vidět,jak místy zbytečně moc tlačí na pilu.Takže celkově se tady kvalita série zvedá a jde o skvělý akční,krimi thriller,který je místy sice trochu méně uvěřitelný a malinko přehnaný,ele to se u dnešních akčních scénářů tak trochu očekává.Takže jsem byl velmi mile překvapen a tuhle jízdu jsem si,až překvapivě skvěle, užil.Včetně hezky překvapujícího konce,který má našlápnuto na šestku.Dávám jasných 90% a jdu se mrknout,jestli v okolí není nějaký opušťený sporťák. ()

Gar-mogoth

Přechod z docela hloupé, ale celkem zábavné závodní série k akční (a i dost nahláškované) popcornovce se povedl na výbornou. Nechce se mi věřit, že to dělal stejný reřisér jako Tokijskou jízdu. ()

Duoscop

Rychle a zběsile 5? Spíš Dannyho partaci 4. Řev motoru vystřídal zvuk zbraní, přestřelek a zlodějského týmu poskládaného snad ze všech dílů téhle série a fungovalo to skvěle. Prozatím nejlepší díl celé série, škoda jen že to přišlo až na pátý pokus. ()

noriaki

Trvalo to dlouho než série přeskočila vlastní laťku. Pátý díl uspěl s často selhávajícím přístupem, že více je lépe. Místo jednoho charismatického svalovce jsou tam dva, hrdinové se neštítí zbraní a akcí se přímo plýtvá. Líbilo se mi, jak se film nebere vážně. Pečlivý, dlouho pilovaný plán je schopný v mžiku zahodit a přijít s improvizovanou a živelně vymyšlenou honičkou. Kupodivu mě neuráželo ani popírání fyzikálních zákonů, ani neustálé zmínky o rodině. K Fast & Furious to tak nějak patří. Logika ovšem opravdu ne. ()

hroubek

Kdo by to byl řek, že tahle serie se dožije pátého dílu s nájezdem na šestý.Asi nikdo kdo sledoval změny, které ve trojce udělal režisér Justin Lin ale svět se otačí a máme tu momentálně pátý díl v rukou toho samého pána.Hned z úvodu vám bude jasný, že tohle nejsou starý díly ale uplně něco jiného.Nejlepší přirovnání se k filmu hodí drsnější a špinavější Dannyho pártáci, protože o závody tady nejde ani v nejmenším.Film se pořadně rozjíždí už první scénou, kterou do 10 minut zastíní další ještě lepčí scéná, která má všechno potřebné dynamiku,akci,styl ale i hloupé přesto efektivní zakončení.Pak jen zbýva představit tým a hlavního záporáka s nejdrsnějším poldou za posledních pár let The Rocka.Těd se čeka na bitku Diesela s The Rockem přes neuvěřitelný kýč ke konci, který je vyplněn super přesřelkou a hlavně kradeží trezoru.Herci se skoro všichni znají takže jejich společné scény klapou a vůbec nezadrhávají.Velmi slušné pokračování, kterému podráží nohy nelogičnost děje tak i postav. ()

JohnSmith

Že by skutečně návrat akčního žánru? Nejlepší Rychle a zběsile. Sice kýčovitost poměrně velká a nesmyslů taky dost,ale je to klasická akčňárna,kde se na to ohled zas tak moc nebere ()

Brandon

Akční molotovův koktejl. K superrychlým autům ale neodmyslitelně patří i megavýstřihy s megavýbavou, vosí pasy, kilometr dlouhé nohy a vyšpulené prdelky. Škoda, že se krásky někam schovaly. 3,5* P.S. Nej sexy křivkami se chlubily legendy gété čtyřicítka a de tomaso. ()

VasaX

Vin a Dwayne v klinči a dávající si lidově "přes držku". Už jen kvůli tomu má smysl se na tuto vyakčněnou a vykatalyzovanou pětku této dvojí trilogie v sobě shlédnout. Dvě hodiny (téměř) - ženy, víno zpěv... ehm tedy ženy zůstávají, ale nastupují honičky v príma kárách, bitky akce střelba. Tudíž vše, co by jeden od takovéhoto kousku čekal. Navíc je tam príma herecká partička, má to spád a kde by to drhlo tak s iscénáristé pomohou pár oslími můstky. Prostě odpočinková dynamická (místy i vtipná) akce a velké navnazení na šestkové finále... ()

Millanium

Kdo by čekal, že si na nejlepší díl série budeme muset počkat celých 5 dílů. Celkově byl ubrán důraz na tuningové orgie a místo toho z filmu vzešla celkově velmi poctivá akční jízda z exotického Ria. Tímto dílem by bylo dobré sérii s klidným svědomím zakončit, což bude po úspěchu dílu asi silně nerálné. 80% ()

zdenny

Akční filmy jsou dělány proto, aby se při nich člověk vydatně nakrmil. Pokud ve výživném akčním filmu navíc hrají akční esa jako Vin nebo Dwayne, je to příslib vskutku pořádného akčního masa. A hrají-li v takovém filmu oba, potom už opravdu není co řešit. Neříkám, že jejich bitka vejde do dějin akčního filmu jako jedna z nejlegendárnějších, určitě to byl ale souboj gigantů. Kterého výsledek přinesl scénář. Možná by mě zajímalo, jak by to vypadalo ve skutečnosti. Ale nakonec proč chtít hned tohle? K filmu: Musím říct, že se opravdu povedl a při tom všem jsem si ještě mohli přijít na některé humorné scénky. Jinak závěrečná autořežba byla fakt monstrózní (a to autíčka nemusím). Já nevím, co dál dodat. Snad jen, že tento díl byl opravdu super a jiný než díly předchozí. ()

Danny F.

Až na pár vyjímek částečné zklamáni. Zpočátku se to tváří jako krimi, kde namakaná auta jsou jen při krádeži z vlaku, na srazu a při závodě. Jediné co mě dostalo, tak bitka dvou borců Diesela s Johnsonem a finálka s trezorem. No, popravdě bylo to přehnané, aby dva automobily (sice Dodge) utáhli těžký trezor, ale i tak jsou to dva momenty co stáli za to. Dobrý pokus. 65% ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011