Lovkyne zombíkov

• Česko Pýcha, předsudek a zombie (viac)

Klasický román Jane Austenovej o spletitých vzťahoch milencov z rôznych sociálnych vrstiev Anglicka devätnásteho storočia je všeobecne známy. Tentokrát sa však odohráva za trochu iných okolností, pretože Zem napadla armáda nenásytných zombíkov. Z Elizabeth Bennetovej (Lily James) je neohrozená hrdinka, ktorá dokonale ovláda bojové umenia i zbrane, zatiaľ čo príťažlivý, ale povýšenecký pán Darcy (Sam Riley) zúrivo zabíja všetko, čo sa podobá zombíkom. Pretože útoky nemŕtvych stále získavajú na sile, obaja musia prekonať pýchu a spojiť sily, aby na krvou nasiaknutom bojisku porazili všetky zombíkov raz a navždy. (TV Markíza)

Ollie235

,,It is a truth universally acknowledged that a zombie in possession of brains must be in want of more brains." S ohledem na můj zcela nulový vztah k předloze, žádné hanobení literární klasiky nepociťuju. Naopak jsem byl zvědavý jestli se tomuhle zvláštnímu crossoveru podaří naplnit potenciál, který rozhodně nebyl malý. Bohužel nikoliv. Chybí tomu nadhled, vtip. Místo řezanice se zombíky převládají táhlé rozhovory a především prostřední část je kvůli tomu vyloženě nudná. Na druhou stranu má film hned několik světlých a zábavných okamžiků, jenom to chtělo menší snahu se jakž takž držet předlohy a zajít více do extrémů. Takhle je výsledkem docela slušně obsazená blbost, kterou bych jen stěží někomu doporučil. ()

dee.n

Ne, ne, ne a ne. Nebylo to dobre, ani zábavné, ani vtipné, ani strašidelné. Nebylo v tom nic, proč by nad tím mel člověk ztratit hodinu a pul svého drahocenného casu. ()

Blue.Shark

Hele, docela sympatická blbost. Pěkné bojové scény, rozvážná úprava světa do zombie verze a taky vtipné držení se Pýchy a Předsudku. Zdařilé béčko, nic míň. ()

Flopik

Popravde je to zaujímavý príbeh ktorý ale ponúkne z každého žanru príliš málo nato, aby nejako viacej zaujal. Čo pochváliť sú rozhodne herci, Lily je nehorázne pekná a chémia medzi večne mrzutým Samom bola super. Hudba ušla, natočené je to pekne a akcia sa mi páčila aj keď jej bolo málo. Komédia je to ale naozaj slabá tak isto ako aj horor. Ako celok mi to ani veľmi nedržalo pokope a kým sme sa niekam vo vývoji postáv posunuli bol už koniec.Ten samotný ničím veľmi neohúril tak sme sa dočkali aspoň happyendu. U mňa za 3*, mohlo to byť rozhodne lepšie ale takto to neurazí. ()

johnymdoe

Nečetl jsem originál a neviděl ani jednu z normálních verzí...Tohle bylo tak, tak moc divné...Herci hráli dobře, i když dosti přehrávali, ale proč ne. Je to historizující romantické drama, to už samo o sobě je podivnost a do toho zasazení zombíci...šílenost. Nedá se říct že to byla blbina, není to ani skvělé, ale je to bezesporu zajímavý nápad. ()

Eratashi

Novodobé převyprávění dějin? Nebo jenom někdo nesnáší příběh Pýchy a Předsudku? Tohle není ani parodie, to je výplach mozku. Asi se scénárista již setkal s nějakým zombíkem...Tak ošklivého Darcyho jsem ještě neviděla :-D Pán Bingley vypadal jako upír xD Aha ještě jsem zapomněla na "ero bitku". ()

Bozvav

Děsná ptákovina, ale já se bavila. Chudák Austenová se sice obrací v hrobě jak vrtule, nicméně věřím, že kdyby zombie útok zažila, tak to tak nějak napíše. Herci si to viditelně užívali a úplně stupidní to taky nebylo. Za mne lehce nadhodnocené tři hvězďule. ()

Heroine

Největší slabinu vidím v tom, že je tenhle film hrozně ošklivě obsazený. A mám na mysli tentokrát vzácně především mladé pány v hlavních rolích, to je fakt hrůza! Jinak si myslím, že kdyby se vynechala celá ta zbytečná a nefunkční zombie tématika, a nechal by se jenom austenovský příběh pojatý tak trochu jinak, nebylo by to špatné! Nemusely by se tam tak předvádět dámy se zbraněma, to opravdu není ani nic novýho, ani šokujícího, ani sympatickýho, ale postavy jsou brané s nadsázkou, chovají se výrazně méně strojeně, legračněji a často i přirozeněji, než v seriózních adaptacích Austenové. Skoro bych si myslela, že takhle by se to autorce líbilo víc, než směšně melodramatické filmové adaptace, na jaké jsme zvyklí. ()

BOURQUE

Keď som uvidel názov, tak som dostal šok. Hlavne kvôli tomu, že z jedného veľmi dobrého románu zase spravili niečo zlé. Nakoniec však musím povedať, že samotný výsledok nie je až taký zlý. Najviac si vážim to, že viac-menej zachovali charakteristické rysy hrdinov ako aj „niečo málo zo samotného príbeh spomínaného románu“ (samozrejme, to myslím len v úvodzovkách). Prostredie príbehu celkom vierohodný a hlavní hrdinovia veľmi dobre padnú do oka diváka. PS: Sestry „Benneth“ vypadajú viac ako dobre ;). Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Faila

Pýchu a předsudek jsem nečetla ani neviděla, ale tenhle film mě k tomu donutil. Neumím si totiž představit, jak může "originál" fungovat bez zombie, které zde měly dějově velice důležitou roli... Nicméně film jako takový byl úsměvný a to v pozitivním slova smyslu, ne pitomě úsměvný, ani trapně úsměvný. Byl prostě fajn. ()

anatheman

Mrzí mě, že nemůžu udělit odpad. Tahle to opravdu nejde. Šíleností tohoto typu se musí ujmout jedině nadšenci, jako jsou např. vizionáři ze stanice Syfy. Ti by se postarali o pořádnou kvalitativní bažinu. V tomto "díle" jsou totiž patrné prvky určité jakosti. Máme zde slušnou hudbu, ucházející záběry, známky vydatnějšího rozpočtu, herce snažící se něco hrát a hlavně pocit, že je vše bráno relativně vážně. Ne - je třeba, aby bylo vše naprosto příšerné. Jedině tento přístup může zplodit přijatelnou zábavu! ()

šarka

to je tak skvělý i špatný zároveň :D Jako milovnici klasického seriálu Pýcha a předsudek i všemožných parodií a hodně špatných filmů s emi to prostě muselo líbit ;) ()

lemonova

Asi najväčšia recesia, akú som kedy videla, spočíva v tom, že sledujete úplne serióznu adaptáciu Jane Austen s úplne seriózne zmeneným príbehom, zahrňujúcim prítomnosť zombie. Je to tak absurdné, že som mala chuť dať tomu plný počet (keď si vezmete, akú nadupanú účasť anglických filmových hviezd to má, absurdnosť celého projektu stúpne ešte vyššie). Avšak postrádalo to akúkoľvek zábavnosť. Doslova akúkoľvek. Tento projekt bol dotiahnutý do takej absurdnej serióznosti, že ani v náznakoch nepripúšťal, že ide o totálnu blbosť a že si chce robiť srandu. Mnohých hereckých predstaviteľov (skvelý Matt Smith) si viem predstaviť v skutočnej adaptácii. :-)) ()

Torgal

Úprimne – tento film som pozeral čisto kvôli názvu sľubujúcemu zábavnú blbinu. Dokonca som si ani dopredu nezistil kto v ňom hrá a tak som bol potešený slušným castingom na čele s chrumkavou Lily James. Bohužiaľ, zábavný potenciál kombinácie zombie masakru s viktoriánskou romancou sa vyčerpá zhruba v polovici filmu. Na druhú stranu film celkom slušne funguje aj v serióznej rovine a po vystrihaní všetkých scén so zombíkmi by z neho mohla byť obstojná dobovka. Mozog je v tomto prípade pri sledovaní každopádne na príťaž. 5+/10 ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Nejrychlejší superhrdina světa si momentálně užívá hodně seriálové slávy. Flash s tváří Granta Gustina je podobně populární jako Arrow (tihle dva se i pravidelně potkávají), už brzy nás ale čeká… (viac)

Pýcha, předsudek… a zombíci

Pýcha, předsudek… a zombíci

04.07.2015

O adaptaci románu Pride and Prejudice and Zombies, ve kterém Seth Grahame-Smith krapet osladil literární klasiku Jane Austen, se mluví dlouhé roky. Předalo si ji několik režisérů a nikdo nevěřil tomu… (viac)