Lovkyne zombíkov

• Česko Pýcha, předsudek a zombie (viac)

Klasický román Jane Austenovej o spletitých vzťahoch milencov z rôznych sociálnych vrstiev Anglicka devätnásteho storočia je všeobecne známy. Tentokrát sa však odohráva za trochu iných okolností, pretože Zem napadla armáda nenásytných zombíkov. Z Elizabeth Bennetovej (Lily James) je neohrozená hrdinka, ktorá dokonale ovláda bojové umenia i zbrane, zatiaľ čo príťažlivý, ale povýšenecký pán Darcy (Sam Riley) zúrivo zabíja všetko, čo sa podobá zombíkom. Pretože útoky nemŕtvych stále získavajú na sile, obaja musia prekonať pýchu a spojiť sily, aby na krvou nasiaknutom bojisku porazili všetky zombíkov raz a navždy. (TV Markíza)

Automaniak

Super soundtracky, super kostými, skoro všechno super, ale bohužel to ztrácelo velkou pointu, snad 2 zombíci za celý film? akce žádná. Velká škoda, velký potenciál to mělo! ()

Razzor_82

"Po kousnutí ovládne nově infikované neukojitelný hlad po mozku živých." Tohle dílo udrželo moji pozornost jen díky pěkné výpravě kouzelné Lily James. Ostatní byla pro mě celkem nuda. Nezáživní zombíci působí jen jako kulisa. 4/10 ()

andrew88

Tak jsem se na ten film těšil, a tak jsem se zklamal. Ještě že jsem na to nešel do kina. S pěti pauzami ve filmu bych to asi nedokoukal. Prvních 20 minut bylo dobrých...ale pak? Spojení romantického filmu a vraždění zombie nešlo moc dohromady. A ten otevřený konec?? Proč nikoho netrápilo, že jsou "naživu" ještě tisíce zombie? ()

DarthFailord

Haaaa....tak tohle byl děsnej úlet. Nedokážu pochopit, na jakých drogách museli jet ti, co tento film vymysleli. Chtělo to vážně odvahu a asi kila všech různých omamných látek vzít si do parády klasiku Pýchu a předsudek. Nicméně obojího asi bylo ideálně akorát a ačkoliv se Jane Austen musí otáčet v hrobě, já se neskonale bavil. Ta grotesknost a stupidita celého filmu je prostě na úrovni. Lily James je tak rozkošná, že bych ji nejraději ohnul přes koleno a naplácal ji na holou těsně předtím než bych ji přehnul přes stůl. Propojení s bojovými uměními z Japonska a Číny do evropy a anglie na řezání zombáků pro potěchu oka je skvostné a mister Darcy s katanou a majstrině wushu Elizabeth sekají zombíky hlava nehlava a pořádně si to užívají. Vypnul jsem mozek a královsky se bavil u takové chujoviny a vůbec se za to nestydím. Za mě solidních béčkových 75% a vřele doporučuju, aby se filmu vyhnuli škarohlídové co si ze sebe ani z klasiky neumí udělat srandu ! ()

vandr

Ač jde o naprosto jednoduchou prvoplánovku s celkem velkým počtem hluchých míst a slepých střev, která z principu nemá moc čím překvapit, je to nepochybně druhý nejlepší filmový zpracování mojí oblíbený knížky, Teď si počkám už jen na porno verzi ..Buď jak buď, Jane se jistě obrací v hrobě.. ()

Eventyrer

Sranda. Celkom veľká sranda. Každý sa zabaví, no hlavne ten, kto pozná film Pýcha a predsudok. Vo filme bolo použitých skutočne veľa fráz z onoho filmu, čo samo o sebe v danom prostredí bolo veľmi vtipné. Čo však uberá tomuto filmu (okrem nie veľmi dobrého výberu Darcyho) je krv a špina. Bojujúce dámy majú rukavičky i šaty celkom čisté. Je to maličkosť, no znateľná a človeka to skutočne dosť irituje. Lily som si užila, tak ako vždy bola chutnučká, sladká a v tomto prípade ako Elizabeth Bennetová mala guráž a kosila zombíkov hlava nehlava. ()

vikino1

Ježíš to byl nesmysl... Vraťte mi, prosím, dvě hodiny mého života... :-( Film, co zdatně konkuruje Abraham Lincoln - Lovec upírů ... ()

RajAthen

Pokud si někdo pustí (nebo dokonce přečte!) něco s obdobným názvem, pak musí zkrátka čekat co přijde. Ano, toto dílko je naprosto hrozná konina, ale už jenom ten nápad (ale popravdě i provedení) je hoden zvrácené guilty pleasure pozornosti. Rozhodně si však nepopleťte názvy na večerní romantickou projekci, jakkoli pan Darcy je zde rozhodně lepší ninja než originál. Za vše řečené si film lehce navýšené hodnocení jistě zaslouží, herci si evidentně sami své role užívali. ()

Karmin

Trailer sice slibuje něco pomalu jako Sucker Punch, ale to lže. Ve skutečnosti zajímavost tohoto filmu tkví v něčem úplně jiném - v tom kontrastu smrtelně vážného obrazu nabubřelosti a upjatosti života anglické šlechty 19. století (kdy jediné, o co skutečně šlo, je výhodně prodat..ehm..tedy provdat dceru) a smrtelně absurdní vyvražďovačky s kungfu a šplíchajícími mozky (kdy je důležité s sebou i na ples nosit kudlu strčenou za podvazkem). Doporučuji těm, kteří chtějí vidět Pýchu a předsudek a u normální verze by se unudili. ()

Petulka88

Typická Austenová: velká láska, kung-fu, sestry Bennetovy, zombie kojenci, pan Darcy, mouchy bzučivky... Výsledek sice trošku připomíná dort pejska a kočičky, i tak je to ale bezesporu nejlepší filmová adaptace Jane Austenové. ()

mira.l odpad!

Jako kostýmy: dobrý, Bennetovic holky: dobrý, zvlášť Lily James je velice zajímavou Elizabeth Bennetovou, Lena Heady: dobrý. Ale DO PRDELE!!! Který hovado napadlo naroubovat na jeden z pokladů britské literatury takovouhle stupidní duchařskou píčovinu?!? Co to mělo kurva celý znamenat?!? Ještě že se na to nemůže podívat Jane Austen!!! Za takovou hovadinu by měla Británie vyhlásit Hollywoodu válku a ne na tom spolupracovat!! ()

liberita

Reálne by ma zaujímalo, čo by o zombie verzii svojej knihy a filmu podľa nej spracovanej povedala Jane Austenová a hoci sa mi spočiatku tento nápad zdal pritiahnutý za vlasy, napokon až tak hrozne nedopadol a je dosť možné, že takto sa o diele anglickej spisovateľky dozvedia ľudia, ktorí by o ňu inak príliš nezakopli. Napriek jasnému nádychu modernosti a originality totiž film zachováva pôvodného ducha Pýchy a predsudku, základné črty postáv a ich vzájomné vzťahy. Treba ho brať s nadhľadom a humorom a určite sa potom dobre pobavíte, hoci nejedenkrát asi zdvihnete obočie od údivu. Pozitívom je herecké obsadenie od sympatickej Lily James cez zasnenú Bellu Heathcote až po rozkošne popleteného Matta Smitha. Kto ma však skutočne iritoval bol Sam Riley ako pán Darcy so svojím drsným batmanovským hlasom, nakoľko by som v tejto role uvítala niekoho kto vyžaruje väčiu charizmu a je vskutku neoddolateľný aj keď pyšný gentleman, čo je pán Darcy vo svojej podstate. ()

SurbPsycho odpad!

Vypnuté po pol hodine....očakávala som parádnu zombie nakladačku, pretože kniha ma úplne pohltila svojou atmosférou a jedinečnosťou, ale k tomuto "skvostu" nemám slov. Nemalo to dej, postavy medzi sebou mumlali Austenovej dialektom, sem-tam mečom prebodli zombíka, ktorý sa do danej situácie dostal nevedno ako :D Podotknúť treba, že sestry Bennetové mali byť vyškolené bojovníčky, ale tu boli prezentované ako pidi dámičky, ktoré mali neustále čisté šaty, t.j. i po "súboji"......xo xo..... no a kamera bola údesná a na záver asi len to, že ilustrácie v knihe boli viac creepy ako táto žbrnda a ako som sa na to tešila! A to sa tu mali lámať kosti a brutálne likvidovať zombiovia. Amen tma. ()

Lavinia

Měla jsem to (ne)štěstí, že jsem četla tuto knihu, respektive se o to pokusila a nevěřila jsem svým očím. Nechápu, jak tento trapný plagiát může mít vůbec nějaký úspěch - ani romantika, ani horor - hloupé a nudné až běda. Snad jedině autor přišel k nějakým těm grošíkům. Jak se z tohoto veledíla dá udělat film si bohužel dovedu představit a tak děkuji, nechci to vidět ani zadarmo. ()

TommyDiamond

Zombíci jsou pořád v kurzu, tak proč je nenarvat třeba do nějaké klasiky....Podle mě to nebyl úplně špatný nápad spojit jane austinovou a zombiky. Jen to provedení se Burru Steersovi dost silně vymklo z rukou.... Hlavním problémem asi je, že je snímek žánrově špatně položený a některé scény působí zbytečně komicky i když by měli být zrovna vážnější a naopak. Navíc příběhu postaveném na pýše a předsudku, chybí vlastní rukopis i trocha té fantazie a v celku působí stroze. Když tvořím absurditu z klasiky musím vše okolo vyšperkovat a to zde nebylo..... Za ten slabší průměr na jedno podívání to budou pouhé dvě hvězdy... ()

Zombiepod

Nebyť toho priamočiareho, preplácaného a ohraného príbehu bez štipky originality, bol by z toho vynikajúci zombie horor. Nakoniec však Steers so svojim spracovaním modernej knižnej predlohy neobišiel až tak zle. Je to ohromná sranda, akcie je viac než dosť, navyše je pekne krvavá a prehľadná a herci nanajvýš sympatickí. Zasadiť zombíkov do 19-teho storočia, kde sledujete ako im kočky vo viktoriánskych šatách sekajú končatiny katanami, to jednoducho má niečo do seba. Navyše, Sama Rileyho mám rád. Dobrý priemer. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Nejrychlejší superhrdina světa si momentálně užívá hodně seriálové slávy. Flash s tváří Granta Gustina je podobně populární jako Arrow (tihle dva se i pravidelně potkávají), už brzy nás ale čeká… (viac)

Pýcha, předsudek… a zombíci

Pýcha, předsudek… a zombíci

04.07.2015

O adaptaci románu Pride and Prejudice and Zombies, ve kterém Seth Grahame-Smith krapet osladil literární klasiku Jane Austen, se mluví dlouhé roky. Předalo si ji několik režisérů a nikdo nevěřil tomu… (viac)