Lovkyne zombíkov

• Česko Pýcha, předsudek a zombie (viac)

Klasický román Jane Austenovej o spletitých vzťahoch milencov z rôznych sociálnych vrstiev Anglicka devätnásteho storočia je všeobecne známy. Tentokrát sa však odohráva za trochu iných okolností, pretože Zem napadla armáda nenásytných zombíkov. Z Elizabeth Bennetovej (Lily James) je neohrozená hrdinka, ktorá dokonale ovláda bojové umenia i zbrane, zatiaľ čo príťažlivý, ale povýšenecký pán Darcy (Sam Riley) zúrivo zabíja všetko, čo sa podobá zombíkom. Pretože útoky nemŕtvych stále získavajú na sile, obaja musia prekonať pýchu a spojiť sily, aby na krvou nasiaknutom bojisku porazili všetky zombíkov raz a navždy. (TV Markíza)

Larushka

Well, that was awkward. S tématem nemám vůbec žádný problém, naopak, těšila jsem se. Každopádně se spíš podívám na film z roku 2005, tohle je prostě nepodařená parodie. Zlatý Sharknado. ()

dr.fish

Ospalá díra z dílny Jane Austenové. A trochu taky Hansel und Gretel. Nebude z toho kult, ale chtělo to koule se do něčeho takového pustit. Začátek je velmi kostrbatý, ale pak to dostává monumentální téměř osudový drajv. Najednou jde o zánik světa a Antikrista, jezdce z Apokalypsy, no docela pěkná pumelice. Líbí se mi, když se toho scénárista nebojí, myslím, že se to zpracování klasiky docela povedlo. Závěr na mostě rozhodně natočené mnohem líp než finále Harryho Pottera. 70% ()

majo0007 odpad!

V dnešnej dobe fenoménu Walking Dead toto vyznieva fakt ako zlý vtip. Natalie Portman ako producentka síce musela prísť o hrsť prašúl, ale aspoň mala toľko chochmesu, že z hlavnej role tejto frašky napokon vycúvala. Pre koho je toto čudo vlastne určené? Pre fanúšikov predlohy - to sotva. Pre fandov zombie filmov - ani náhodou. A tí 4 jazdci Apocalypsy (dokonca aj v End Credits scéne) - WTF! ()

nineweh

Přiznávám se bez mučení, jsem cílová skupina. Austenovou zbožňuju, všechny verze Pýchy a předsudku zbožňuju, komedie se zombíky zbožňuju, tohle prostě točili jen a jen pro mě. P.S. Sam Riley je od nynějška můj nejoblíbenější Mr Darcy ever. ()

Sabrewulf odpad!

Dámy a pánové, máme tu zbrusu nový žánr. Popcornová intošárna. Tzn. film, který si sice bere téma (zombie) vhodné pro blockbustery, akční béčka - prostě popcornovky, jenže je podaný tak intelektuálně, že se to úplně vymyká jakékoliv očekávané představě o zombie filmu. S čímž souvisí: nevěřte traileru!!! Není to žádná béčková řež, není to ani parodie na Pýchu a předsudek. Je to NUDA NA CHCÍPNUTÍ (slovy kamaráda: "Neskutečná pičárna!"), která probíhá stylem: Půl hodiny snobských prázdných keců, 30ti sekundové setkání se zombíky, hodina snobských prázdných keců, 30ti sekundové setkání se zombíky, tři hodiny snobských prázdných keců.... a tak až do koce. To vše zabalené v totálně vážném tónu bez jediné nadsázky, za což jsem měl chuť dát režisérovi pořádnou bombu mezi oči. Kdyby aspoň ty občasné scény se zombíky byly nějak zajímavé, ale... ony to nejsou ani zombie (mluví, ksichtí se na vás v kostele během kázání...) a navíc se objevují na scéně nesmyslnými způsoby - za všechno hovoří třeba noční scéna" Útočí na nás!" Nebudu vysvětlovat, to ani nejde, to se musí vidět. Je to strašně pitomé - všichni ví, že si po okolí chodí zombíci a nikde žádné stráže, bezpečností opatření apod. Pro koho je ten blábol určený, kurva?!! Snobáky a intoše bude urážet, že se tam míchá to "podřadné" téma zombií a milovníky akčních béček unudí k smrti nekonečná vata. A ty dvě témata ani nedrží pohromadě. Kombinace áčkové výpravy, snobských keců, precizního chování a dialogů vyšší třídy, zombií, které jsou tam přimíchány uměle, céčkových scén se zombiemi, hloupého fungování světa, rádoby cool bojujících slepic, přičemž taková scéna je tam jen jedna (takže všechno a nic), to vše myšleno se smrtelnou vážností = to je hodné skutečného (pseudo?)intoše. P.S: Portmanová svojí produkcí u mě klesla až na dno žumpy. P.S.2: Matt Smith je strašně odporný herec. ()

Prometheus69

Zombie film kde je zombie tak nějak méně než živáků který musí řešit neustále nějaké milostné píčoviny namísto aby se každých pět minut asijsky ze svými zombifikovanými sousedy pošťuchovali? Fakt voprus.... a neskutečná drzost z takovou chujovinou vyrazit do kina. Navíc se týče příběhu a prostředí... životu tehdejší doby. upřímně pochybuji že by se v tomto univerzum chovali tak jak ve filmu. Nosily stejné hadry do boje (brnění) bydleli by v neopevněných domech... mám pokračovat? Skutečně+ dojebanej den... jestli tady ještě někdo napíše že tento film byl zábavný, tak přísahám bohu mu ufíknu jazaky a zašpuntuju mu s ním jeho RECTRUM ach jo. O_o ()

Johnny.ARN

Čakal som väčší výplach. Nakoniec to bolo celkom znesiteľné, herečky mali pekné korzety, samé boli celkom pekné a keby to dostalo lepší rating a viac peňazí, mohla byť z toho krutoprísna režba. Ale nebolo to zlé. 2 z 5 ()

pytlák

Třetí hvězda jen za Lily James, jinak by to bylo solidních 50%. Má to super casting, akce nestojí za moc ale má to svoje momenty. ()

sallyann

Četla jsem knihu a jako austenofilka jsem si říkala, že takovou hovadinu snad nikdy nikdo nenatočí... No, natočili. A nakonec jsem tam pár zajímavých bodů našla - hlavně kvalitní herecké obsazení. ()

hanagi

Proč k romantické předloze od Jane Austenové přimíchávat zombíky, když to ale vůbec nepůsobí vtipně? Tohle si žádalo pořádně přitlačit na pilu, jinak opravdu v divákovi převládne pocit, že kouká na dva omylem špatně slepené filmy. ()

venalce

Tak. Tohle. Byl. Vážně. Úlet! Ale povedený úlet. Podobnost s různými adaptacemi Pýchy a předsudku nebyla jen čistě náhodná, někdy si vypůjčili lokace, dialogy (které v knize nejsou) nebo rovnou celé scény, ale o to víc vyniklo propojení mezi profláklou klasikou a zombie apokalypsou, které fungovalo lépe, než bych čekala. Osobně bych byla pro více historizující pojetí, tohle mělo blíž k moderně pojatému popkornu než ke klasice, ale jedinou skutečnou výhradu mám vůči nedotaženým linkám (Kdo byly ty čtyři tajemné postavy? Nebyla dcera lady Catherine čistě náhodou zombie? atd.). ()

hroubek

Nápad to není špatný, jen by to muselo skončit v lepších rukou. Tvůrci sice pochopili, jak film natočit, ale nedokázali to udělat zábavně, napínavě, hravě, originálně. Prostě je to dlouhá nuda, ve které se od říkávají nádherné dialogy od Jane Austinové, takový způsobem, že se mi chtělo nejdříve brečet a skoro i zvracet(a nemohlo za to, že jsem měl nějaké to promile pod kůží). První polovina je nudná a nezáživná, druhá je malinko zábavnější blbina, která alespoň něco málo předvede. Herci jsou si vědomi, kde hrají a proto nehrají a nebo při nejlepší přehrávají. Z celého filmu na mě udělal dojem jen souboj mezi Lízou a panem Darcym, ve kterém bylo cítit i nějaké sexuální napětí a trochu jsem si při tom vzpomněl na nezapomenutelnou scénu ze Zorra, kdy Zorro chce spíše svléknou hlavní hrdinku, než jí porazit v souboji na meče. Bohužel pro nás, je pan Darcy džentlmen a suchar v jednom. Pýcha a předsudek a zombie je béčkovový film, u které můžete zabít svůj čas a nemusíte ho moc dobře vnímat, na druhou stranu jsou mnohem lepší filmy, u kterých můžete zabíjet svůj čas a ke všemu si něco z nich odnést. ()

VanTom

Samotný námět zombie apokalypsy odehrávající se v "austenovské" Anglii zněl zajisté zábavně a neotřele (a nehorázně ujetě), nicméně jeho naroubování na 'Pýchu a předsudek' s sebou přineslo spíše negativa. V předloze (resp. v předloze předlohy) pochopitelně chybí úderný příběh, složité vztahové propletence zástupu postav jej nenahrazují (a do akčního béčka už absolutně nepatří). Takže zdlouhavé řešení citů a variování známých zápletek mohlo potěšit fanoušky klasiky, jenže kolik z nich bude asi zároveň i fanoušky (ne)krvavých (PG-13) nemrtvých jatek? ()

VasaX

Čekal jsem něco úplně pitomého, ale byl jsem mile překvapen. A to v několika ohledech. 1) Nevypadá to lacině, naopak. žádná ochotnická cheapshow se nekoná. 2) Lena Headey <3 a Charles Dance - mám je rád a jsou moc skvělí. Spolu s Mattem Smithem (a jeho superslizkou postavou) jsou jediní, co předvádí nějaké lepší herectví. 3) Skvělé napasování zombie apokalypsy a vytvoření fungujícího světa. je vidět, že knižní předloha dala tomuhle filmu pomocnou ruku při balancování na okraji žumpy a odtáhla ho pryč. 4) Zpracování zombie viru - že se člověk nestane hned nemyslící zombií, ale spíš takovým zombie mimoňem, co si to nejdříve neuvědomuje... 5) překvapivě choreo zábavné souboje, ač občas nepřehledné 6) Pride & prejudice patos který působí, že se bere sarkasticky. Jinak se jedná o hodně zdařilé Béčko, které (fanouškům žánru) nezkazí večer, poskytne podnět ke konverzaci ale zase nevzbudí výrazné nadšení, aby jste to nutili každému na potkání. Objektivně nadprůměr, subjektivně 4 hvězdy. ()

Danny F.

Jde snad o zombie stmívání? Hodně romantiky , které zkříží cestu jen občasně procházející zombíci. Žádné napětí, žádná krev ani běsnění nemrtvých. Divný mix. 45% ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Nejrychlejší superhrdina světa si momentálně užívá hodně seriálové slávy. Flash s tváří Granta Gustina je podobně populární jako Arrow (tihle dva se i pravidelně potkávají), už brzy nás ale čeká… (viac)

Pýcha, předsudek… a zombíci

Pýcha, předsudek… a zombíci

04.07.2015

O adaptaci románu Pride and Prejudice and Zombies, ve kterém Seth Grahame-Smith krapet osladil literární klasiku Jane Austen, se mluví dlouhé roky. Předalo si ji několik režisérů a nikdo nevěřil tomu… (viac)