Krúdovci

• Česko Croodsovi (viac)

Dobrodružná animovaná komédia je o prvej pravekej rodine na svete, ktorú čaká nielen veľká skúška, ale aj najväčšie životné dobrodružstvo, keď podnikne ohromujúci výlet do neznámej krajiny plnej najneuveriteľnejších a najnebezpečnejších stvorení. Tatko Grug miluje a chráni svoju rodinu. Riadi sa svojráznou filozofiou pre prežitie v dobe kamennej: „Nehľadaj nič nové, nikdy sa neprestaň báť.“ Drží sa jej však len do chvíle, kým zemetrasenie nezničí ich rodinnú jaskyňu, kde dosiaľ spokojne bývali. Jeho rebelujúca dcéra Íp túži spoznať niečo viac, ako len jedno miesto a verí, že za veľkými skalami je veľký svet. Otec Grug musí nakoniec uznať, že lepšie, než tu len prežívať, je začať znova skutočne žiť, aj keď to bude niekde inde. Rodina sa musí presťahovať a spoznať nové svety. A tak Krúdovci vyrazia na cestu do neznáma. Podniknú ohromujúci výlet do krajiny plnej neuveriteľných a niekedy aj poriadne nebezpečných stvorení. Tam stretnú aj okúzľujúceho mladíka Ľuda , ktorý im ukázal mnohé nové objavy, napríklad oheň alebo topánky. Rodinke Krúdovcov predstaví nové možnosti a nový svet a ich pohľad naň sa vďaka tomu navždy zmení. Krúdovcov čaká nielen veľká skúška, ale aj najväčšie dobrodružstvo ich života. Stanú sa prvou modernou ľudskou rodinou v praveku. (TV JOJ)

iXtr3m3

Jaktože som toto zabudol komentovať, keď to bola taká peckaaa? Veď to bolo lepšie ako Ice Age 4. Výborná animácia, krásne farebné, jednoduché balada a dcérka bola nadšená, keď som to s ňou zhliadol po pár rokoch od vydania, keďže sa v 2013 ešte len narodila... :) ()

Hanys_

Pro mě momentálně nejlepší letošní animák. Akční scény může Croodsovým závidět spousta áčkových blockbusterů. 8/10 ()

Litvicek

Líbilo se a to hodně. Animované filmy mám rád a tenhle měl spoustu originálních nápadů, což jsem byl potěšen a v průběhu filmu neustále překvapován. Nevím co bych dodal, snad jen, že jsem porovnával originál s titulkami a český dabing. Upřímně nad originál není ! Pokud se rozhodujete v jakém jazyce se na to podívat, radím angličtinu. Je to víc prožité a zábavné, než čeština. Ta se mi vyloženě nelíbila. 4 Hvězdy - rád si to za nějakou dobu pustím znovu. ()

dopita

Spousta akce, spousta humoru, pořád se ve filmu něco děje, je to ujetý, střelený ... ale je to nuda. Abych to vysvětlil - každá scéna vypadá dobře a má povětšinou docela šmrnc, ale když se tyhle povedený scény poskládaj v kompletní film, tak se nebavím, zívám a prostě jsem zklamanej. Je to jako když na špagát navlíkáte třeba kuličky - jednu hezčí než druhou, ale když z toho vznikne náhrdelník, tak vlastně za moc nestojí. Režisér to jako celek moc neukočíroval. Především v druhé třetině film vehementně nudí. Velká škoda, páč v jednotlivostech to není vůbec špatný (především hudba stojí za zmínku). Asi už stárnu a nejsem tak infantilní jako dřiv nebo co..., ale Croodsovi mě zklamali. ()

Ledkodlaq

Po nějaké době mi už chyběla nějaká animovaná příjemná oddechovka a tento kousek zdaleka předčil mé očekávání. Vtipné, pěkné, hezky udělané (muskulatura eep se prostě neokouká :-) ) Byl jsem uspokojen a rád se zase někdy podívám znovu a pak po nějaké době klidně ještě jednou. ()

Tessie

Krásná příroda a velmi povedená animace všeobecně. Tahle milá rodinka mne moc bavila, po dlouhé době povedený animák. A ta zvířátka,.. chtěla bych je všechna! Perfektní! ()

Stružák

Vzhledově je to paráda, hezky barevný a nápaditý (místy něco na způsob Pandory z Avataru). Když se někdo zeptá, o čem vlastně film je, nemůžu nějak smysluplně odpovědět – příběh tady hodně pokulhává a i během 90 minut dokáže místy nudit. Vyloženě vtipných momentů jsem moc neviděl (za nejlepší ale můžeme považovat Douglase, když se skutálí z útesu :-D) a ten lenochod byl snad až moc infantilní. Škoda, Croodsovi mohli mít na víc. Takhle se spíš jedná o nepříliš povedenou variaci Doby ledové. ()

farfalla

Hezká animace, příběh rychle jde kupředu, dojemná odhalení (noční obloha), vtipné detaily (pásek, vysílačky) a objevy (domácí zvířátka, letadlo), roztomile vymyšlená, nebezpečná zvířátka v zeleni. Příběh Croodsových mě opravdu bavil. Je nápaditý a mile drsný. Až budu nemocná, podívám se znovu. ()

ti88na

Tak toto nebolo nič pre mňa. Veľmi naivne som si myslela, že týmto prekonám môj odpor k všetkému čo zobrazuje pravek (výnimkou je len 10 000 pred Kristom), ale nestalo sa. Fajn, vizuál to malo skutočne pekný, ale to je tak všetko. Tá rodinka bola neznesiteľná, nechutná a celá zápletka nudná, skrátka som sa nevedela dopracovať ku koncu a vlastne už po pár dňoch som nevedela, o čom to vlastne bolo. Skrátka žiadny dojem to vo mne nezanechalo. Ak sa niekto dokáže zabávať na nechutnostiach, tak mu to mohlo pripadať vtipné, ale ja som sa zasmiala asi dvakrát ak nepreháňam. Čo už. ()

Ripley

Studio Dreamworks si řeklo:řekneme těm našim animátorům ať nám vyrobí něco technicky a vizuálně fascinujícího z pravěku a ať to vypadá jako Avatar.Prachů máme dost.Animátoři na to:a co příběh?Zástupci Dreamworks:k čemu příběh,nejsme Pixar!Na to se vykašlete,nějaký blábol vymyslíme...a zrodili se Croodsovi :-(. ()

Norino12

Videné v kine a pocity boli viac než dobré. Chválim nápad, ktorý využili v tomto prípade do posledného. 3D spracovanie bolo tiež na veľmi slušnej úrovni. Nesmiem zabudnúť ani na najlepšiu rodinnú foto akú som doteraz videl. 90 minút plných zábavy a smiechu, vrelo odporúčam. ()

ondrula

Krásnej animák, u kterýho jsem se nenudil ani minutu. Děj má spád a je dostatečně akční, gagy jsou skutečně vtipný a animace je prostě nádherná. Trošku mě tam obtěžovala ta neustále opakovaná zaprdlost starýho Gruga a pitomý vyvedení zvířat, ale film mi to zkazit nemohlo. Jinak mě rozesmála slovenská verze názvu filmu "Krúdovci", svědčící o tom, že Slováci jsou v rámci své distribuce snad ještě větší kreténi než Češi. ()

MatoFILM

Ja neviem...na jednej strane veľké dejové, charakterové a dialógové klišé, na druhej zas dychberúca animácia + skvelé a srandovné nápady v jednotlivých scénach. Stále rozmýšľam medzi 4* a 5*... ()

Lefty86

Parodie na Avatar Lepší, apsoň srandovní verze Avataru. Inspirace pro efekty je zřejmá. Film který sice nemá nic moc příběh, ale nespočet komických situací u kterých se třískali děti i já :-D ()

Hanes88

No jo...klasický animák se zajímavým dějem...ale i přesto musím dát aspoň 4*. Nevím jak ostatním, ale mi se prostě takové hlody opravdu líbí a já jsem byl po skončení hodně spokojený. 75%. ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (viac)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)