Akú veľkú musí mať guráž 14-ročná Mattie. aby pomstila smrť otca, ktorého zabil zločinec Tom Chaney? Odpoveď ponúka temný western Skutočná guráž. Mattie, na svoj vek neobyčajne vyspelá, si najme jednookého pištoľníka Roostera Cogburna a spolu sa vydávajú po Chaneyho stopách. Sprevádza ich texaský ranger LaBoeuf, ktorý chce Chaneyho chytiť kvôli inému zločinu. (STV)

mikhail

Solídna filmárčina bratov Coenovcov. Ukecaný Jeff Bridges hrá svoj vysoký štandard. Matt Damon sa mu snaží priblížiť, ale chýba mu Jeffova charisma, aj keď nie je vyložene zlý. Hailee už v tomto filme ukazuje, že z nej raz bude skvelá herečka. Čo sa rokmi len potvrdilo. ()

papilon395

Nefalšovaný Divoký západ včetně pojízdné zubní ordinace. Atmosféra, při které místy naskakuje husí kůže. Umocněno řadou nezapomenutelných hlášek. Steinfeldová, Bridges a Damon ve svých životních rolích. ()

adamix

Western od talentovaných Coenovcov nesmiete roky odkládať s cieľom pozrieť si ho, keď už nebude čo. Ja som tak učinil a ľutujem, že som to tak podceňoval. Hanba mne, ale pochvala Coenovcom a nielen im. Predovšetkým mladej speváčke - herečke, ktorá ani na chvíľu nebola otravná a jej postava je rovnako perfektná, ako Bridgesov Cogburn. Od samého začiatku skvostné dialógy s častými narážkami, ktoré znejú humorne, dokonca nečakane viac. Príbeh za pomstou už po tisíci krát stále funguje, postavy a scenár ho len spestrujú a priznám sa, dávno som nič podobné nehltal tak, ako toto. Samozrejme, že som od záveru čakal lepšie emócie a Brolinov vrah nebol vykreslený tak, ako bol pôvodne načrtnutý, ale fatálna chyba to nie je. Doba kvalitných westernov prežíva renesanciu, len to chce byť v lepších rukách, ako to bolo aj tu. U mňa 4* a 80%. ()

RafaKrakal

Styl bratří Coenů mi až na výjimky moc nesedí a Opravdová kuráž toho byla důkazem. Jeff Bridges a Matt Damon zbytečně přehrávají, děj plyne pomalu a sám příběh o sobě mě moc neuchvátil. Na druhou stranu ztvárnění divokého západu je velmi kvalitní, jakož i peripetie s životem v tomto prostředí spojené. Celkově mě Opravdová kuráž nenadchla, a proto uděluji průměrné hodnocení. ()

PlysovyMacko

Netradičným prvkom filmu je hlavná hrdinka štrnásť ročné dievča Mattie, ktorá je na svoj vek až príliš pragmatická a panovačná a hlavne má guráž ísť s dvoma mužmi zákona do pustatiny a pomstiť svojho otca. Priateľstvo hlavných hrdinov mi neprišlo úplne presvedčivé. Najviac sa mi páčila scéna náhodného stretnutia pri rieke. Film má peknú kameru. ()

ostravak30

Pokud už se v současnosti natočí western, jelikož jejich doba je už dávno pryč, všimněte si, jak se tento žánr od nejslavnějších let posunul. Hlavními hrdiny již nejsou jen muži. Skvělými pistolnicemi se mohou stát i ženy. Muži už nejsou tak drsní jako dřív, dokonce mohou být i homosexuálové. V tomto snímku pro změnu úřaduje dítě, nebo chcete-li dospívající dáma. Pravda, film je remakem toho s Johnem Waynem, který jsem pro porovnání neviděl. Nicméně zde je vše postaveno na paličatosti, odhodlání a odvaze mladé dívky. Snímek je docela přímočarý, ačkoli má skoro dvě hodiny a nelze čekat žádné velké přestřelky nebo souboje. Staví více na dobrodružství se dvěma pistolníky jako takovém a kamerových záběrech okolního prostředí, krásného nutno dodat. ()

Zodiak

Neeeeeeeeee tak strasne jsem chtel aby to bylo skvely, bozsky, kulervouci. Bohuzel to tak nedopadlo. Ten film je bohuzel "jen" vyborny. Skvely Bridges a nove vychazejici hvezdicka Haliee rozehrali genialni part (kopani do deti FTW :D) avsak na konci tomu trosku dosla stava. Nejsem zklamany to ne, na to jen ten film poradnej kus kvalitni filmariny, ale ten konec....ten konec. Tam chybela stava :( ()

Bobofon

Vynikající film! Western jako žánr v kvalitě už nějaký čas skomírá, jen jednou za čas se objeví mimořádné dílo, jako třeba Costnerův Tanec s vlky nebo Eastwoodovi Nesmiřitelní - to je už ale sakra dlouho. Roky teď nebylo nic, co by stálo za pozornost, ale Coenové western zase zvedli v z prachu až ke hvězdám. Neotřelé, napínavé, zábavné, poctivě a promyšleně natočené. Kdybych chtěl šťourat, tak jedině postava Matta Damona nebyla moc přesvědčivá, ale zbylí dva z hlavního tria, především Jeff Bridges, jsou výborní. Plný počet a nadšení. ()

x_ander

Bratři Coenovi a poctivý western s jejich tradiční režisérskou stopou. A mě to chytlo velice. Jeff Bridges si sice krade film pro sebe, ale mladá Hailee Steinfeld nezůstává herecky pozadu. K tomu pěkná hudba a je to za 4*. ()

Idealista

Klasický Western mne nikdy moc nebral ( až na vyjimky , které ovšem v Americe nepatří k těm nejoblibenějším , nejposlednějším důkazem je Vlak do Yumy - ten se mi líbí o něco víc ) . Proto jsem mile překvapen že se tentokrát s amíky shodnu . Síla Opravdové kuráže spočívá hlavně v tom že největším tahounem příběhu je dospívajicí divka ( tak extremě emancipovaná "žena" ve westernu ještě vážně nebyla ) . A vlastně všichni herci zde předvádějí úžasné herectví a to je v kls. west. také dost ojedinělé . Škoda že Coeni netlačí víc na city , s posledních 30 minut toho šlo vitěžit daleko víc , on totiž tomu to žánru "akademicky chlad" moc nesedí ( chybí zde velké emocemi nabité finále ) . I tak mi tohle to drsné westernové roed movie poskytlo skvělý zážitek ! ()

Goodmen

Coeni ožívají umírající žánr westernu a jde jim to skvěle. Coenům se navíc podařilo originál i vylepšit. A to hlavně díky propracovaným charakterům postav. Bridges je jako vždy parádní, Damon si to užívá a mladičká Hailee Steinfeld je prostě k nepřekonání. Oproti originálu však zamrzí trochu slabší konec. ()

Wlczak

True Grit je přesně tak zvláštní film, jak jsem od bratří Coenu čekal, určitě to ale stojí za to a vsadil bych boty na to, že nějaká soštička za tohle dílko přiletí... ()

yatan

True Grit je kvalitny, sterilne vyrozpravany western, na ktory sa oplati ist skor koli hercom a momentalne najlepsim reziserom hollywoodu, ako koli pribehu a pravemu filmovemu zazitku. Jeff Bridges je snad na vrchole svojho hereckeho posobenia a zreje nam kazdym rokom no najvacsie prekapenie je pre mna mlada Steinfeld, ktora ukazala True Grit! 8.5/10 kvalitka za rozumnu cenu. ()

Bumerang

Jedno docela veliké zklamání. Čekal jsem mnohem víc. Herci dobří (bez výjimky), krásná kamera, hudba zajímavá, děj - o ničem. O ničem, Příběh malé holky, která chce pomstít smrt svého otce se dal určitě uchopit mnohem lépe. Už je to po několikáté, kdy mám z Coenů naprosto mdlý dojem. Chlapi, co je?! Zvlhnul vám střelný prach?! PS - Kopání do indiánských retardíků nemělo chybu. ()

Coeni míří na Netflix

17.09.2016

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

28.09.2014

Úspěch Opravdové kuráže bratrů Coenů a Nespoutaného Djanga Quentina Tarantina oživil popularitu westernů a blíží se hned několik zajímavých projektů. U Pistolnice Jane nikdo moc netuší zda se… (viac)