Akú veľkú musí mať guráž 14-ročná Mattie. aby pomstila smrť otca, ktorého zabil zločinec Tom Chaney? Odpoveď ponúka temný western Skutočná guráž. Mattie, na svoj vek neobyčajne vyspelá, si najme jednookého pištoľníka Roostera Cogburna a spolu sa vydávajú po Chaneyho stopách. Sprevádza ich texaský ranger LaBoeuf, ktorý chce Chaneyho chytiť kvôli inému zločinu. (STV)

w0rm

Vyborne spracovany western postaveny cisto na hereckych vykonoch troch hlavnych predstavitelov. Vsetci z nich mali silne chvilky, ale Heilee Steinfeld nemala ani jednu slabu chvilu. Klobuk dole pred jej vykonom. Povodne som chcel dat 4 hviezdicky, ale uvedomil som si ze ma ani tak velmi nezaujimal dej, ale chcel som len pocut dalsi hlod Mattie Ross. Napriek dlzke mi ale film zbehol rychlo a bavil som sa pri nom, takze kto mate radi westerny aspon trosku mozete pokojne dat tie 4. ()

nettopyrek

Móóóc příjemné. Hlavní předností je tradičně výborná a vtipná režie bratrů Coenových a skvělý herecký výkon Hailee Steinfeld, která celý film (přes herecká esa, jako je Jeff Bridges nebo Matt Damon) překvapivě táhne. Roste nám další herecký talent! ()

sew810

Ano tohle je western se vším všudy! Absolutně stylový hlavní nehrdina, skvělé vykreslení postav, záporňáci par excellence, geniální správňák Matt Damon, uvěřitelný konec. Prostě horse road movie jak svišť :) ()

Ifcik

Tešil som sa až tento film uvidím ale som mierne sklamaný z toho, čo som videl. Pre mňa to bol film na jedno pozretie. Druhý krát by ma to asi už nebavilo. Vývoj celého filmu bol fajn až do tej doby, keď našli a zastrelili chlapa, ktorom išli celú dobu. Musím povedať, že som čakal niečo živšie, drsnejšie a nie miestami dosť nudný príbeh o tom ako nekajá stará panna hovorí svoj príbeh o tom ako pomstila svojho otca. Musím ale povedať, že tohtoročné Oscary mali dve tutovky medzi ktorými sa rozhodovalo a tento film medzi ne určite nepatril. Herecké výkony boli vyníkajúce a Bridges sa v tomto filme podla mňa ukázal ako pán herec. Krpatá holka ma vôbec nepresvedčila o tom, že by tam mala hrať jednu z hlavných postáv. Nebola mi sympatická od začiatku hlavne tým jej nechutne výrazným obočím. Damon sa nijako špeciálne neznemožnil a ani neblisol. Odohral si čo mal. Nektorí ľudia hovoria o Coenovcoch, že sú skvelí, iní ich nemajú moc radi a iní na nich názor nemajú. Mne osobne tieto mená moc sympatické nie su a možno aj to je ma nakoniec vo výslednom hodnotení presvedčilo, aby som dal ***. ()

Wintery

Originál jsem neviděl, ale už jenom Jeff Bridges zde předvedl své a ta opravdová kuráž je v tomhle snímku cítit už od prvních minut. Film, který mě (společně s nedávno viděným C'era una volta il West) donutil přehodnotit stanovisko o westernových snímcích a kdybych se měl teď vrátit v čase, s jeho zhlédnutím bych nečekal tak dlouho. ()

Kada80

Jsem rád,že jsem s hodnocením počkal.Jde pouze o 3 dny,ale za tu dobu mi tenhle snímek nedal pokoj a pořád jsme ho měl a mám v palici.No a to už je důkaz,že jde opět o mimořádný počin bratrů Coenů.Scénář,hudba,režie,herci, ....... vše na výbornou a ten jejich černej humor já prostě žeru. NEZAPOMENUTELNÉ : Země je zmrzlá,jestli chtěl bejt řádně pohřbenej,měl se nechat zabít v létě. 90% ()

Simir79

Konečně čistá klasika.... žádná trapárna s přeceňovaným honěním vlaku do Yumy.... Je škoda, že při hledání dobrého westernu musím jinak sáhnout do "Nesmiřitení" a starší.... že by blískání na lepší časy..... ()

JeffScylla

Jak westerny moc nemusím jelikož se u nich děěěěsně nudím, tak tohle mně opravdu bavilo a líbilo se mi to. Pravda až na posledních cca 5minut kdy jsem to prostě utnul. :) Ale jinak dobrý. ()

Holusacek

Trochu slabší westernovka s obyčejným dějem,málo pestrým obsazením a čtrnáctiletou holkou v hlavní roli.Opravdu nechápu se snáží tvůrci zatajovat,že hlavní hrdinkou je třináctiletá holka,v obsazení ji mají totiž až na pátém místě a Josh Brolin a Barry Pepper,kteří se ve filmu objevily na 10minut jsou před ní?to už jako for?Nic méně konečně novodobá westernovka a po tomto díle se ani nedivím proč s westernovkama přestaly.Díky Matte Damone,že jsi té ukecané holce aspon slabě naplácal a prutem zbil,to potřebovala.A trefit muže na koni ze 400yardů?to je trochu smyšlenější.Šarvátkové přestřelky fajn,obsah zajímavý,ale s těmi všemi nedostatky už toto větší plus nijak film nezachrání.-obyčejný děj,slabší obsazení,hlavní role čtrnáctiletá ukecaná holka,které jsem měl na konci filmu úplně plné zuby,slabší zdlouhavé scény ve městě,celkem 35minut než začne skutečný film,ještě slabší ukončení než jsem čekal,takové ukončení filmu umí lépe v pohádce,najít ty chlápky po celém jednom státě americkém(možná i více)je skoro nemožné a nakonec se sejdou přesně u jednoho stejného břehu,bravo!!!tolik mínus jsem ještě nedal!!! +dobré přestřelky,zajímavý obsah...to je tak vše ++-=45%možná,že jsem přísný,ale vše co jsem řekl mi tak připadalo a žádn dobrý westernový film jsem v tomto díle neviděl.Potřeba konstatovat Coenům-,,Smůla ,,snad,, to vyjde příště´´. ()

Carlos.Meo

Popravdě řečeno mě to příliš nenadchlo. A "správňák" Damon mě tady docela iritoval. A taky jsem tam trochu cítil závan parodie, bez kterého bych se docela obešel. Ale na druhou stranu je tam i spousta věcí kladných. O Bridgesovi netřeba hovořit. Celkově to pro mě zůstalo tak někde v půli cesty. ()

superzurda

Byl jsem velice rád, že se také jednou objevil nový western. Ani mi moc nevadí, že ho natočili Coeni, kterým jsem nikdy nepřišel moc na chuť. Z vizuální stránky je to moc krásná, avšak příběh nebo či dějový postup trochu klopýtá. Nu což nevadí. Nahradí to krásný konec, který vykompenzuje Damonovo zjevení na scéně. ()

Wade W.

Jeff Bridges znova v podobnej roli ako lenivý Dude Lebowski , Mat Damon v roli fúzatého texaského drsňáka a jedno 14 ročné dievča priahnuce po pomste je skvelá kombinácia. Vďaka réžii Coenovcov ide o najlepší dobrodružný film tohto leta. ()

Bruce_cz

Duo Ethan a Joel Coen je skvělé po stránce režie, ale po stránce scénáře mi jejich filmy přijdou velmi slabé a popravdě ani jeden z jejich filmů na mě zatím příliš nezapůsobil a Opravdová kuráž mě v celkové nudnosti jejich filmů jen utvrzuje. ()

hlob

Dievcina chce pomstit smrt svojho otca, tak si najme hned dvoch ostrielanych harcovnikov a vyberie sa s nimy na dobrodruznu vypravu za vrahom. Cestou spolu zaziju rozne vzrusujuce az nebezpecne dobrodrustva az napokon... Viac ako temna drama to na mna posobilo ako sympaticky rodinny film zasadeny do prostredia rozlahlych americkych prerii. Howgh. ()

bonovox

Coenovci na poli westernového žánru nesklamali a natočili veľmi netradičný a hlavne miestami až vtipný snímok, ktorému prekvapujúco nevládne Bridges či Damon, ale malá hviezdička Hailee Steinfeld. ()

honzzaq

(i) Ve srovnání s Maršálem ve všech ohledech zdařilejší, (ii) ve srovnání s filmografií Coenů průměr, (iii) mezi westerny třetího tisíceletí důstojný konkurent toho nejlepšího, co zatím vzniklo. (1) Herecké podání dvou hlavních rolí je výborné. Jeff Bridges jako über vágus splnil má očekávání, ale radost mám hlavně z výkonu Hailee Steinfeld, která je mnohem věrohodnější a sympatičtější než Kim Darby v Maršálovi, a její Mattie Ross je civilně a realisticky pojatá. (2) Coenovic cit pro nestandardní postupy je ve filmu dobře patrný, i když v mnohem menší míře, než u nich bývá zvykem. Film občas pomrkává na diváka, ale většinu času se opírá o zažité konvence a zručně vypráví příběh o postavách, které něco chtějí, někam si pro to jedou a přitom překonávají různé překážky. Chybí ale výraznější momenty, díky kterým by se mi film nesmazatelně zapsal do paměti jako drtivá většina ostatních filmů od Coenů. (3) Co se novodobých (2000+) westernů týče, upřednostňuju filmy se silnějším rukopisem, nebo chcete-li ty "méně zaměnitelné": The Proposition, Hodný, zlý a divný, Zabití Jesseho Jamese. Až za ně bych po bok Návratu do Cold Mountain zařadil Opravdovou kuráž. ()

Coeni míří na Netflix

17.09.2016

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

28.09.2014

Úspěch Opravdové kuráže bratrů Coenů a Nespoutaného Djanga Quentina Tarantina oživil popularitu westernů a blíží se hned několik zajímavých projektů. U Pistolnice Jane nikdo moc netuší zda se… (viac)