Dobrý, zlý a čudný

• Slovensko Dobrý, zlý a divný (festivalový názov) (viac)
všetky plagáty

Rok 1930. V mandžuskej púšti, kde zákony sú len obyčajným zdrapom papiera, vlak spojí osudy troch mužov. Lovec ľudí, ktorý prenasleduje nebezpečných kriminálnikov. Vodca gangu nebezpečne drsných lovcov ľudí. Vlakový lupič s deviatimi životmi. Traja cudzinci sa zapletú do naháňačky naprieč Mandžuskom, aby získali tajuplnú mapu. O ňu má však záujem aj japonská armáda a horda nájazdných banditov. Ktorý z nich vyjde z tejto nepredvídateľnej, eskalujúcej bitky o mapu ako víťaz? (MFF Cinematik Piešťany)

Fr

,,...a poveze sebou mapu, která je pro nás velice důležitá. Tvůj úkol je tu mapu ukrást“.... Tak si to představte, že i na korejském divokém západě přestávají platit dobré zvyky a zloděj pronásleduje zloděje. Byl jsem příjemně překvapenej, protože americká ,,vizáž“ spojená s asijským smyslem pro brutalitu filmu sluší! Korejci si přihřívají polívčičku proti nenáviděným Japoncům a my Češi se můžeme pobavit u akce, která je dělána s nadsázkou a po technická stránce ji není co vytknout! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nechápu, proč při přepadaní vlaku sahají banditi ,,děvám“ mezi nohy. 2.) Lákají mě netradiční způsoby zabíjení. 3.) Mám rád scény, kdy je od krve i kamera. 4.) Je dobře, když při přestřelce na koních ,,tvrdí“ muziku dělostřelectvo. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Korea opět září a skvěle oživila mrtvý žánr WESTERN! The Bad a zároveň nejlepší postava z filmu Byeong-heon Lee je martial artist expert a stroj na zabíjení. The Weird je zodpovědný za komediální prvky a the Good je originální lovec odměn. Akční scény jsou fantastické a je jich dostatek. Kdo je unaven z klišé a má chuť na závan čerstvého vzduchu, tak tenhle Korejský Blockbuster je správná volba. 80% ()

CheGuevara

Pif paf bez pořádného budování filmových postav s neustálým citováním velkého mistra Leoneho. Ji-un Kim je jenom zbrklým učedníkem nesmrtelnosti italského génia. První třetinu se film jenom pomaloučku rozjíždí, aby se nějak dokodrcal do cíle. Famfáry se nekonají, ale uznalý potlesk si přeci jen náš borec zaslouží. S aspoň trošku zajímavějšími postavami, kompaktnějším dějem a s lepší hudebním doprovodem by to byla pecka neznajíc hranic. Takhle je to jenom sic odvázaný, ale v podstatě nadprůměrný provar. ()

Anderton

Dobrý, zlý a divný funguje lepšie v sekvenciách, ako v celku. Jednotlivé sekvencie sú častokrát geniálne, majú kultový potenciál, ku ktorému aj dospeli a sú enormne násilné, akčné a vtipné. Lenže mojim subjektívnym problémom sa stalo, že som sa po hodine a štvrť pozrel na hodinky s pocitom, že sa na film už pozerám dve a pri jeho konci som mal dojem, že ubehli štyri. Ťažko vysvetliť tento jav, keďže sa jedná o taký ťažkotonážny akčný "nářež". Ji-un Kim sa zaoberá pohnutou históriou svojej krajiny v štylizovanom žánrovom filme, čo ma nesmierne bavilo. Prekonáva počet mŕtvol v Killerovi, Komande a trúfam si napísať, že dokonca aj v Horúcich strelách 2! Všetka česť! Koho potom zaujíma, že ústredná trojica je nesmrteľná, že guľky fičia okolo nich akoby boli nabité rovnakým nábojom ako oni. No priznám sa, že po čase mi to už začalo liezť trochu na nervy. Lenže vždy sa objavil nejaký ten vizuálny, takmer až nemo-groteskný fór a bolo zase dobre. A k tomu tá epickosť, akú žiadna európska produkcia v súčasnosti nedokáže vyvolať. ()

Djkoma

Měli jste už někdy pocit deja vu? Já ho měl během The Good, The Bad and the Weird (lepší by bylo The, Bad, The Bad and The Bad...) celkem často a pocit "to jsme už někde viděl" se vytratil až po skončení filmu. Je to škoda, protože od korejských tvůrců bych čekal ještě více stylu a sám bych uvítal menší důraz na mnoho žánrovost (ach ta komedie...). K tomu stačí přičíst zbytečnou délku, podivné tempo, (podle mě) citelně prostříhané scény a celé to je tak na slaboučké 3*. Některé scény mě svou nelogičností rozesmáli. Například jedna z postav (asi hodný, kdo se v tom má vyznat?) zezadu odstřelí 30 vojáků na koních, předežene je a najednou běží proti další hromadě vojáků na koních, kteří tentokrát běží proti němu (fakt, že všichni honí někoho na motorce ani nemusím dodávat). Mimochodem nejlepší skladbou soundtracku je ... tramtadadá... skladba z Killa Billa v závěru filmu. Krom toho tady se muselo vystřílet víc střeliva (kdo nabíjel? Postavy moc ne...) než v zachraňte vojína Ryana... Osudové finále, v kterém se všechny hlavní postavy protnou je... natahované snad více než u Leoneho:) a působí i trochu jako parodie... Celkově pár velmi pěkných scén nezachrání film, který jste už dávno viděli a ani o tom nevíte. Mimochodem nejlepší skladbou soundtracku je ... tramtadadá... skladba z Killa Billa v závěru filmu:). PS: milovníci korejců určitě půjdou s klidem na 5* ani nevědí proč:). ()

• Hodný, zlý a divný byl v užším výběru na film, který Korea nominuje do oscarového klání, nakonec ale vyhrál Crossing. (molotov)
  • Představitel Hodného Woo-sung Jung si během natáčení zlomil ruku. (Morien)

Tahle země není pro Arnolda

Tahle země není pro Arnolda

13.07.2011

Po skandálu, na který se už mezitím téměř zapomnělo, Schwarzenegger tvrdil, že svůj návrat na filmová plátna odkládá. Ukázalo se, že ne na dlouho. Studio Lionsgate oficiálně potvrdilo, že… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Filmasia 2008

Filmasia 2008

30.11.2008

Čtvrtý ročník festivalu asijských filmů se uskuteční 4. – 7. prosince v pražských kinech Světozor a Aero a přinese filmy z Číny, Koreje a Japonska. Z nejznámějších režisérských jmen se v programu… (viac)