Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

e-pilot

Po jedničce jsem čekal akci, ale přišel... Naprosto uměle vykonstruovaný příběh, který doslova a do písmene skřípe mezi zuby. Děj-neděj. Akce-neakce. Konec-nekonec. Velká škoda, že cestou únosci neprojeli, kromě bazaru a dílny, taky kolem "tureckého záchoda", mohli tam hodit onen kus použitého papíru s nadpisem "scénář 96 hodin: Odplata". ()

Djflash

en kdo čekal, že Taken 2 bude stejně kvalitní a úspěšný, jako to bylo v případě prvního dílu, byl asi velký optimista. Jak již sám název napovídá, zde půjde jen o jedinou věc. Scénárista se při vymýšlení zápletky druhého dílu moc nepředřel a vydal se tou nejlineárnější cestou, které pokračování akčního snímku samo nabízí a tou je pomsta nebo chcete-li odplata. Hlavní boss, který v minulém díle utrpěl nemalé ztráty, se rozhodl, že to tak nenechá a vrátí úder a scénář byl hotov. Na začátku celého filmu je lehce kladen důraz na rodinné vztahy hlavních protagonistů. Všechno vyvrcholí na první pohled idylickou dovolenou v Istanbulu. Tu ovšem naruší pár nebezpečně ozbrojených Albánců toužící po pomstě, a rozjede se celkem solidní akce, která má tempo a spád. Divák se během filmu rozhodně nenudí tedy za předpokladu, že má rád filmy podobného ražení. V tomto případě byla délka filmu naprosto dostačující, daných 90 minut uteče velmi rychle. Na konci snímku se objevují náznaky na třetí pokračování, pokud se tomu tak stane, bylo by dobré se trochu více zamyslet nad scénářem. Příběh podobného typu již nemusí příště stačit. ()

stepma

Nelze než souhlasit se zdejším všeobecným názorem, že druhý díl je slabší než první. Z akčních scén toho divák skutečně moc nemá díky pohrkanému obrazu. Nicméně třeba u jízdy autem, kdy řídila Kim, to podtrhovalo fakt, že děvče ještě nemá řidičák a z jízdy má oči na vrch hlavy. Jinak očekávanému Taken 2 nemám co vytknout - příběh víc než logicky navazoval na první díl, víc prostoru pro Maggie Grace rozhodně neuškodilo a hlavně - Liam to opět vyřešil stejně frajersky jako vždy. Hvězdička dolů na tu příšernou rodinnou idylku na konci, která mi zkazila chuť zážitku v kině. ()

prometheusll

Myslím že to dopadlo podle mého očekávání.Trailer vypadal hustě ale film horší ale jinak dobrý. Jednička je asi určitě lepší ale tohle je taky dobrý. A doufám že film bude mít alespoň 70% ()

pirate

Našlo by se několik opravdu velkých kravin (například, že by někoho jeho únosci nechali si v klidu zatelefonovat apod.), ale film je strašně rychlý a s ničím se nepáře. Neeson pomlátí a postřílí všechny nepřátele a člověk se u toho nestihne ani na chvíli nudit, především také díky krátké stopáži. Děj je prakticky o tom všem samém, co bylo v jedničce, jen s tím rozdílem, že zde unesou někoho jiného, tudíž je velice neoriginální. Zkrátka, film nepřinese vůbec nic důležitého a svým způsobem je to částečně jen akční kravina, avšak pokud Vám stačí jednou za dlouhý čas vidět pouze Neesona plně v akci a bez otázek, pak si užijte akční nářez. Dávám 75% a opomínám fakt, že jsem viděl něco teoreticky i prakticky stejného, jako minule, k tomu s podstatně dost slabým dějem. Ale jak vidíte, mně i tohle občas někde stačí. ()

arkim

Bolo to akési krátke a ani mi to neni ľúto. Lebo keby to bolo čo i len o kúsoček dlhšie, tak to preruším a pôjdem sa napiť, na wc, čeknem si maily. Takto som sa bavila vrámci toho, že som žena a takýto film si pozriem len aby som vedela, aký je svet zlý. Akcia rozhýbaná len rozhýbanou kamerou, čiernosť duší albáncov znázornená len tmavou pokožkou. inak som sa musela občas zasmiať na ich výpovediach. Oproti jednotke je toto strúhanka zo sójového rožku. Ale treba vidieť, ak ste priaznivcami Taken I. filmík na sobotné poobedie. ()

complex

tento film podla mna ani nemal ani byt, lebo to nici dojem jednotky... bolo tam par veci, ktore su nevysvetlitelne... ale aj tak si ja predstavujem takto moderny akcny film, pri ktorom naozaj netreba premyslat :D ()

milford

Rozhodně slabší jak jednička, především co se akce a jejího zobrazení týče. Jako odcejpá slušně, ale strašně jí ubírá střih, z kterého si člověk nic neužije. Krátký, rychlý prostřihy na blízko nejsou to pravé ořechové. Navíc po celý film se neobjeví nějaká výrazná situace, která by stála za zapamatování. A k tomu malé nelogické věci typu slečně bez řidičáku vybere smyk, taxík projede zátaras na ambasádu, atd. Ale celkově vzato slušné pokračování a člověk se dobře pobaví. A jak už tu někdo psal, rozohodně lepší jak druzí Postradatelní. ()

snupko13

No, moment prekvapenia a nasadenia z jedničky sa nekonal a nielen tým, že my čo sme prvú časť videli a hodnotili vysoko, sme niečo také očakávali, predstavte si. Ale skôr tým, že v pokračovaní únosoveho trháku spred niekoľkých rokov, je všetko akési umravnené až je to neunosné. Drsnosť a krutosť, ktorá sprevádzala toho nasratého pána, vychádza takmer úplne na zmar, čo je na škodu veci, však áno. ()

Lucerok

Nic originálního nečekejte. S jedničkou se nedá srovnávat, ale přesto musím říct, že jsem se hodinu a půl celkem dobře bavila. Do třetího pokračování bych už se k úcty k prvnímu dílu opravdu nepouštěla ;) ()

Mukade

dávate tomu dvojky? pathetic. slabšia 4 alebo lepšia 3, to je objektívne. (nedá mi ale nespomenúť, že nechať šoférovať v naháňačke začínajúcu vodičku čo ešte nemá ani vodičák, je megahlúposť a to je ešte eufemizmus :), WTF! ) ()

Epco

Pomalý rozbeh, ktorý sa snaží dať vynútenej zápletke zdanie nevyhnutného. Strašne nerád to robím, ale v porovnaní s jednotkou tu nefunguje skoro nič. Akcie je pomerne málo, ale našťastie Neeson je v nej stále uveriteľný. ()

Agnostik

Mě se to líbilo,pravda krapet přehnané scény tam jsou ale žádné převařování vyčpělého čaje se nekoná.Stále dobrá zápletka plná honiček a střelby spolu s krvavými rvačkami tělo na tělo.Musím sice uznat že 1 díl je naprosto dokonalý ale i ODPLATA je dobrá a duchem je cítit odkaz drsných akčních krimi 80-90tých let v jejich zlaté éře.75%! ()

Fracek

Kdyby to aspoň nebylo tak zoufale blbé a přizpůsobené dětinskému scénáři, ale za snahu nestárnoucích Liamových břišáků podat si mobil k oušku ač nerad zlepšuji skóre na 4. ()

bungalov

Jeden z nejočekávanějších filmů roku 2012 a ... bohužel zůstalo u očekávání. První díl série nasadil opravdu vysokou laťku a jak už to povětšinou bývá, pokračování šlo s kvalitou dolu. Dějová linie ničím nepřekvapí, jde o klasickou vendetu, a velkou škodou je neúčast Moreliho na režisérské židli. I přesto je to kvalitní film, který rozhodně stojí za shlédnutí. 65% ()

fabregas1

Taken 2 proběhne spořádaně, předvídatelně a se stejnou parádou jako v jedničce. Film se prakticky o nic nového nepokouší. Krásnou Paříž sice vystřídal krásný Istanbul, a na řadu přijde i zapojení dcery, ale jinak se jede v zajetých kolejích. Scénář děravý jak řešeto a pár hloupostí bych vypichol ( Maggie Grace háže kolem sebe granáty jak kdyby byla na cvičišti vojenské jednotky, no a to, že není schopna udělat řidičák a pak v taxíku jezdí jak zkušený řidič WRC rally je taky podivuhodné :))) ). Jedničku se překonat nepodařilo, chtělo to větší množství nápadů Megatrone pardon Megatone. PS: Finále pro mě bylo menším zklamáním. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)