Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

meyem

Proč? Opět stejná písnička. Dvojka je velmi chabou náhražkou jedničky. Jedním slovem? Plytké. Nedodělané. Odfláknuté. 55% ale jen ze soucitu a z úcty k jedničce. ()

Tomas_2002

Agent Mills není Bond. Nepijde míchaný drinky, nebalí ženský a nenosí Omegy. Agent Mills je dokonale naprogramovaná mašina s progamem najdi a znič. Perfektní vnímání, dokonalé reflexy, chladnokrevné uvažování, žádné zábrany. Takhle podle mě vypadá agent vycvičený k zabíjení. Jeden cíl, stoprocentní nasazení. Mohli bychom uvažovat, zda tato chladnokrevná mašina upravdu může mít tak citlivou duši jak je ve filmu ukazováno, ale to už bychom se pitvali v lejnu, protože nějaký příběh ten film mít musí. Škoda jen méně přehledných akčních scén. Ty střihy jsou opravdu zběsilé a kamera tomu moc nepřidá. Liam Neeson podle mě v těchto letech zažívá vrchol své kariéry. Mě se film opravdu líbil, stejně jako první díl. ()

pokyy

Když jsem věděl, že se bude natáčet druhý díl skvělé jedničky nemohl jsem se dočkat, když jsem zahlédl režiséra snímku, mé nadšení opadlo. No a včera jsem viděl samotný film, konečně...:/ A dopadlo to...strašně..příběh předvídatelný, na souboje nemá cenu se dívat, stejně díky skákající kameře pomalu nevíte kdo je kdo..a tak bych mohl pokračovat..jediná hvězdička za Maggie Grace v plavkách..kdyby v nich běhala ještě déle, mohly být dvě hvězdičky. 1* Zajímavé komenty: verbal ()

Lucky Eda

Přesně co jsem čekal akorát stejný příběh zase vymlátí celou bandu vidlaku i bosse téměř totožné jako první díl..akorát ta akce byla strašně blesková nestíhal sem regisrovat dost věcí ()

EasyGoingBoy odpad!

Odpad. Bez výčitek a s čistým svědomím, kdo nechce ztratit hodinu a půl života a pak být dalšího půl dne nasranej ať ani na chvilku neuvažuje se podívat na tenhle brak s prasečím scénářem. Teď jsem to dokoukal a jdu se léčit. ()

dogzila

Je trochu divné, keď dievča bez vodičáku jazdí ako profík. Je neuveriteľné, že sa dá so starým taxíkom preraziť ochrana americkej ambasády a vniknúť do nej. Je fascinujúce, že starý muž zbije toľko mocných mladíkov. Je smutné, že mamička je krajšia ako dcéra (subjektívne). Je potešujúce, že má rodina amerických olympionikov nového ostrostrelca. Je však úplný výsmech, keď si mučiteľ z výbavičky mučiacich nástrojov vyberie manikúrové nožničky a strihá gombíky hahahaha. Ale ústa dokorán otvorí napr. navigácia pomocou granátov. Cakumprásk je predsa dôležité aby sme sa bavili a nie mysleli preto 2+* ()

JBpivosaj

O hodně slabší než jednička. Nic méně pohodové zkouknutí, takové to neutrální koukání bez očekávání něčeho extra. Každopádně 100x lepší, zábavnější, napínavější a prostě nesrovnatelně lepší než třeba všemi opěvovaný Temný rytíř povstal na který svůj názor snad raději ani psát nebudu. ()

tomuleee

Z počinů pana Megatona sem přežil Kurýra 3 i Colombianu ale toto mě zasáhlo asi nejvíce. Po prvním díle filmu se Liam dostal mezi moje velké oblíbence a filmem A Team se jen utvrdil že dokáže ve svém věku se postavit jakémukoli nepříteli ale tady je to vše silně o ničem. Je jasné že druhé díly mají tendenci jít s kvalitou dolů ale tady jsme se propadli fakt na dno. Co se mi tu ale líbí je Liam a jeho dcera, jediné taháky filmu. Škoda a bojím se že vznikne i 3 díl který bude už ale asi i pro mě silné kafe :D :D Taken 2 60% pormiň Liame ()

oleg121

Každý sequel je robený pre prachy a v poslednom období to platí niekoľkonásobne viac. Slabý scenár ale v tomto prípade dokáže ospravedlniť nádherne svižné tempo. Trojku si ale neprosím ani omylom. ()

floppy4

Trailer uplne taky ze cely nahoneny cakam kedy vyjde nejaky pozeratelny rip, ocakavam, ze zazijem aspon scasti nieco ako pri jednotke, ale bohuzial. O dost slabe a myslim, ze aj pan reziser to vie, kedze tu ide o to dostat co najviac ludi do kina, cize spravim dobru reklamu a vyuzijem fans prveho filmu a tympadom mam zarobene a ani som nemusel moc makat. Chyba mi oproti jednotke asi vsetko, viac akcie, viac napatie, menej predvidavy dej, komplexnejsiu liniu pribehu, menej logickych chyb. Co uz, zrejme si na dalsi dobry akcny trhiller budeme musiet este pockat, tento rok zatial nic neprekvapilo. ()

FidoKuba

Škoda .... veliká škoda. Já k tomu mám jen jednu větu: OLIVIER MEGATON NEUMÍ ANI Z POLOVINY TO CO UMÍ PIERRE MOREL! A za tenhle 98 minutový, utahaný kousek by se mu měl osobně omluvit! Zklamanost! Lidi tady dávaj 2 hvězdy za 50 %. Tak já dám 3 hvězdy za 51%. ()

kukillX

Tak som to konečne videl a bol by som aj oveľa skôr, keby ma neodrádzalo hodnotenie, ktoré ani prinajmenšom nestačí na kvalitu tohoto filmu. Našťasie ma presvedčil McDom, ktorý ako jediný ohodnotil film tak ako si aj zaslúži. 4* sú zaslúžené. Samozrejme každý má iný vkus, ale tým ktorým sa páčila jednotka, nevidím dôvod na takéto podpriemerné hodnotenie. Akcie je možno menej ale znova sa nedajú odoprieť zásluhy v iných prvkoch filmu. Atmosféra v napatí, dej taktiež originálny, nič čo by som predtým videl. Nenudil som sa a nebola by ani škoda vyhodiť nato v kine. Nesklamalo! :) ()

Meego82

Bezpohlavné pokračovanie hitu, ktoré natočil jednooký epileptický kameraman, pomätený strihač, scenárista ktorý práve dokončil povinnú školsku dochádzku a režisér ktorý asi musel roztiahnuť polky Bessonovy aby nás ten kráľovsky ojebal všetkých..v časoch keď cocotina ako gangnam stýle je hitom tak sa netreba čudovať že táto blbosť zarobila cez 300 miliónov ()

RonnieR

Bohužiaľ! Dopadlo presne tak ako som očakával! V podstate výcuc jedničky," vousatý Šerbedžija" a nezaujímavá Grajcka k tomu. Ani Liam to nezachránil, tak ako sa mu to podarilo s vĺčikmi... 58%. ()

eaglestar

Tak se děti pěkně posaďte a já vám povím pohádku. Je to o dědečkovi, který levou zadní nakope prdele bandě nasranejch šiptarů a vůbec se při tom nezpotí, dokáže dělat přednášky ze zeměpisu, i když všichni víme, že amerikánci jsou v tomhle totální tupci (no jo, on to vlastně četl v té knize nedávno), má v palici počítač protože všechno vypočítá, všude trefí a všechno najde (tady si z lidí, kteří někdy byli v Istanbulu vyloženě dělaj prdel), taky je to o pindě, která sice dvakrát rupla u zkoušek v autoškole, ale po Istanbulu se prohání v medvědovi manuálu jak Fittipaldi a do zatáček jede jak Chiron, dále o tom, jak si nekupovat iPhone, protože se vám skoro nikdy lidi nedovolaj a je to jen předražená hračka pro debílky, a nakonec, jak policajti v Istanbulu jezdí v odrbanejch Mirafiori (to jest FIAT!) a ochrana americké ambasády je horší než v nákupním středisku. // Film to není úplně špatnej, ale Liamovi to prostě už nežerete. Adekvátní hodnocení jsou tak dvě hvězdy (možná dva a půl), za Istanbul já dávám třetí (ale tu si prostě odečtěte). ()

s0re

Bol som nemilo prekvapeny potom ako som si pozrel film a videl že je hodnoteny tu na len na 58% Ludia čo je to s vami? Scenar bol podla mojho nazoru rovnako objektivny ako aj v 1. časti, možno že niektore akčne sceny boli trochu mätuce ale ostrielany divak to lahko stravi, Neeson opäť podal vykon ktory nikdy nesklame.. film ma bavil, ani trochu som sa nenudil a presne taketo pocity som mal pri jedničke.. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)