Moderná rodina

• Česko Taková moderní rodinka (viac)
Ukážka z filmu 6
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (viac)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

SHit4U

Ze seriálu jsem měl stejný strach jako z Community, kde hraje Chevy Chase - za jeho mladých let můj velice neoblíbený komediální herec. Tady hraje Ed O'Neil, kterého jsem téměř nesnášel v roli Ala Bundy. U obou případů jsem ale udělal dobře, že jsem jim dal druhou šanci. Modern Family je neskutečně vtipný! Chytré dialogy, gagy a dokumentární styl, který dovoluje se hercům svěřovat divákům a tím poodhalit jejich lži, které pronesli jakoby ve skutečnosti. Navíc se můžou v průběhu scény podívat na vteřinku do kamery a vy už víte, že se něco kuje - v tomhle ohledu je přeborník táta Phil Dunphy (Ty Burrell). Rodinka je jinak složena tak, aby byla prostě vtipná: Klasická rodina se třemi dětmi, Děda žijící s mladou kolumbijkou a jejím tlustým synem a homosexuální pár vychovávající asijskou holčičku. ()

Itar

Netradiční polodokumentární formát spolu s jedinečnými a týmově hrajícími postavami dělá z Modern Family mnohem víc, než jen další komediální seriál na deštivá odpoledne. ()

Wishkah

Téhle rodině sem se velice dlouho vyhýbal a musím přiznat že sem udělal velkou chybu. Seriál je neskutečně zábavný. Nesnaží se diváka bavit šílenými situacemi a superhustými hláškami, ale jde na to přes vcelku reálné situace. Humor je vypointovaný, inteligentní a hodně mi sedl i dokumentární styl. A co se povedlo vůbec nejvíc jsou postavy. Casting tohohle seriálu by zaslouzil vyznamenání, protože ať už jedete od zákeřné Alex po sympaťáka Jaye jsou postavy živé, fungující, výborně zahrané a není problém si je oblíbit. Opravdu je to asi první seriál u ktereho nedokážu rict kdo je můj oblíbenec, protože každá postava má svůj styl a je opravdu těžké někomu nadržovat. Seriál mě opravdu chytl a male bezvýznamné plus musím dát i za skvělý dabing ()

Cuzan

Sledovala jsem seriál všech těch jedenáct let, a někde po cestě byly slabší díly, a slabší série, nicméně když to vezmu kolem a kolem, tak Moderní Family zůstává jedním z nejvtipnějších a nejzábavnějších seriálů, které jsem kdy sledovala. ()

Sagara

Som rád, že som o seriáli nič dopredu nevedel, lebo záver prvej epizódy bol pre mňa príjemným prekvapením. Je to veľmi vtipné a postavy sú skvelé. UPDATE: Veľmi vtipný seriál, jeden z najvtipnejších, ale za celý čas som si nedokázal vytvoriť ani mak vzťahu k postavám. Neviem či je to formátom, alebo čím, no hoci sú sympatické I really don't care about them. Šablónovité karikatúry z ktorých je najsympatickejši sexy prízvuk Sofie Vergara. Taktiež gay párik mám každú druhú časť chuť prizabiť pre ich hlúpe konanie a chovanie. Našťastie vtipnosť je takou veľkou devízou, že prekrýva všetky negatíva. PS: Cameron si to u mňa pokazil láskou k prezliekaniu sa za klauna. Nenávidím klaunov. ()

ApsidalTill

Dlho som sa vyhýbal ponoreniu do tohto projektu ABC, ktorý je ale nakoniec krásnym prekvapením. Komediálne príbehy na dramatickom základe o prepletenej rodine, ktorá síce nieje ani trochu bežná, avšak každý si v nej nájde presne to čo chce. Ed O'Neill je pre mňa navždy ten All Bunda a teda stelesnenie humoru v surovej forme bizarnosti avšak v tejto jeho role, som objavil oveľa väčší talent ktorý tento dnes už starší pán má v sebe. Každá časť čo som videl ma pobavila tak novým spôsobom od zavedených foriem, že ma to samotného šokovalo. Teším sa na nové časti a dúfam v zachovanie trendu. ()

Martin_W

Ikdyž moderní rodinka, tak rodinka dokonalá. Modern Family je jeden z těch seriálů, vy kterých by jste mnohdy chtěli i žít. Vtipy jsou mnohdy daleko vtipnější, než u amerických sitkomů, což by jeden u rodinného seriálu nečekal. Všechny postavy mám svým způsobem rád stejně, ale nejvíce jsem si oblíbil Phila (Ty Burrell), Jaye (Ed O'Neill) a Claire (Julie Bowen).. Phila nejvíce, protože ten je bezpochyby ten nejvtipnější. Nejméně mám zase rád Mitchella (Jesse Tyler Ferguson) a Camerona (Eric Stonestreet), ale těm taky pomalu přicházím na chuť. Sečteno podtrženo, Modern Family je briliantní rodinný seriál se skvělými gegy a výbornými herci. Kvalita epizod občas mírně kolísá, ale i tak si seriál vždy s radostí pustíte. 1. série - 100%, 2. série - 97%, 3. série - 95% Celkově - 95% ()

Mikino00

Šíleně nudné a postavené na trapných vtipech v nepříjemných situacích. Jediná vtipná postava je O'Neill, ostatní mi hrozně lezou na nervy. ()

kikka20

Tohle je vážně šílená rodinka. Ráda se na ně podívám, protože mě rozesmějí. Je to ta klasická americká rodinka, kde bydlí na krásném předměstí a každý má svůj pokoj a mnoho dalších věcí, ale možná že i tímhle je ten seriál zvláštní. Teď bych ráda vypsala ty, které mám nejraději, ale nejde to, každý má něco. Phil, který chce být cool, Jay, který je prostě sám sebou, Haley a její věčný mobil, Cameron a jeho tanečky - no je toho spousta. Skvělý seriál! ()

TwoFace

— When life gives you lemonade, make lemons. Life will be all like: "What!?" — Krásný pohled do americké rodiny 21. století, ve které se dá snadno ztotožnit s postavami, jejich vzájemnými vztahy, úspěchy a problémy, i situacemi do kterých se dostávají. Naprosto skvělý seriál na zvednutí nálady. Skvělí herci, kteří si to opravdu užívají a geniální scénáře, které vytvářejí úžasné situace. Některé epizody jsou vypointované až tak, že jenom kroutíte hlavou, jak chytře vtipné ty momenty vlastně jsou. Je točen originálním stylem, eliminuje všechny prvky, které činí jemu podobné seriály trapné (umělý a nucený smích tu opravdu nenajdete), a tak vyčnívá nad nudnou a nenápadnou konkurencí. Taková moderní rodinka snadno přiroste k srdci a nepustí. ()

geimz

Tak ako takmer všetky sitcom/komediálne 20 minútovky (Parks and Rec vynímajúc) sa aj z Modern Family stane v neskorších sériách paródia samej seba, zápletky dielov sa začnú trestuhodne opakovať a vývoj postáv sa úplne zastaví či otočí naruby. Tie prvé série však stoja za to a aj ako celok tvoria Pritchettovci a Dunphyovci príjemnú sebranku, ktorá vie vyčariť úsmev na tvári. ()

Marys

Prudko pozerateľný seriál, ktorému by sa síce dalo kde-čo tu a tam vytknúť, no pri dĺžke seriálu sa na tieto chybičky krásy zabudne. Sledujeme tu 12-ročný vývoj jednej širšej rodiny s tromi domácnosťami. Nie je tu toľko zapamätateľných dielov a situácií ako pri iných humorne ladených seriáloch, no aj tak sme to zbehli ako nič. ()

maty39

Zatím mě to příliš nechytlo. Podobné Office se mi docela líbí, ale tady není ani jedna postava, kterou bych si oblíbil. ()

Illy

Velice příjemná záležitost, pohodová a uklidňující... Rád se podívám na jinou bláznivou rodinu než je ta moje. Ta je někdy taky na seriál:-) ()

Bukk

Viděla jsem dvě a kousek sezóny a zabavila jsem se na nějakou dobu. To ano, Pak nastala krátká pauza a po ní, když jsem měla v úmyslu pokračovat, to už nešlo. Přišlo mi zbytečné sledovat seriál dál. Nejde ani tak o tu kvalitu, ta se víceméně držela na stejné úrovni, ale spíš tu šlo o pocit, že už mi Pritchettovic famílie nemá co nabídnout. Co se postav týče, tak nejvíc jsem si zamilovala Mannyho. Takový kluk do nepohody, sice nepraktický, ale se srdcem na dlani. Při patáliích jejich "odnože" Pritchettů to mělo grády a Gloria měla kouzelně otravný hlas. ()

Raimok

Připadá mi to jako moderní Krok za krokem. V každým díle si stejně jako u Step by Step neodpustí morální ponaučení, tady naštěstí v o dost menší míře nebo vtipnou formou. V každým díle je ale spousta skvělých vtipů a dost z nich je natolik dobrých a promyšlených, že se od srdce směju. Postavy jako Phil, Jay, Gloria, Luke nebo Cameron jsou geniální, Mitchell a Manny mají taky vtipny momenty. Kdo mi nesedí jsou Haley, Claire a nechutně přehrávající Alex. Všechno dohromady ale dává dost nadprůměrnej komediální seriál s vytříbeným humorem, na kterej se vždycky těším. A i když jsem se toho trošku bál, tak 6. série se může směle rovnat těm předešlým, a v mnoha směrech je dokonce lepší. 91 % ()

dee.n

Strašně příjemný seriál se suprovým hereckým obsazením. Je to takové mile, opravdu vtipné a postavy sympatické, a presto, ze se našly i slabší epizody seriál jede dal ve své kvalitě s každou další sérii. Phil a Cam jsou jednoznačně nejlepší postavy. Pro mě patří mezi TOP tři nejlepší seriály. Zoufale manželky, Přátelé a teď Modern Family - jediné seriály, které jsem nepřestala sledovat v pulce pro upadající kvalitu. ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Z kalifornského Los Angeles přišla smutná zpráva. V úterý zemřel americký herec, režisér a producent Norman Lloyd. Bylo mu neuvěřitelných 106 let. Zprávu o úmrtí médiím potvrdil Lloydův dlouholetý… (viac)

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (viac)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (viac)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci… (viac)