Moderná rodina - Série 1

(séria)
USA, (2009–2010), 8 h 48 min (Minutáž: 22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Sarah Hyland, Ariel Winter, Nolan Gould, Rico Rodriguez (viac)

V tomhle sitcomu se členové velké rodiny snaží spolu vycházet a hlava rodiny Jay, který si vzal mladší ženu, se snaží identifikovat se svými dospělými dětmi. (Netflix)

Bednaa

Kdysi jsem na Prima Comedy Central zachytil pár minut Moderní Rodinky a z nějakého důvodu mě hrozně odradily. Jako neznalec a milovník Přátel či HIMYM jsem nepochopil odlišný formát ani Philův trapnohumor, a když jsem poprvé v sitcomu viděl rychlý zoom, znechuceně jsem přepínal. Každý děláme chyby. Na druhý - tentokrát pořádný a spravedlivý pokus mě Modern Family velmi mile překvapila a docenil jsem všechno výše zmíněné. Postav je sice spousta a jede se podle klasických šablonek (nevrlý děda, rozmazlená puberťačka), ale díky geniálnímu obsazení jsou všechny 3 rodinky zábavné a nikdo není do počtu. Třeba takový Manny je nejlepší sitcomové dítě ever a král humoru. Pětikvalt si ještě schovám, ale myslím, že ne na dlouho. ()

dO_od

// "I'm cool dad. That's my thing, I'm hip, I surf the web, I text LOL - Laugh Out Loud, OMG - Oh My God, WTF - Why The Face, um, you know, I know all the dances to High School Musical, so..." Jako věděl jsem, že to bude dobrý, ale netušil jsem, že si v tom najdu rovnou svýho novýho role-modela. Můj novej cíl je jednou být tak (un)cool jako Phil. A mít Julii Bowen za manželku by mi vlastně taky nevadilo. ❤ ()

Necrotongue

První sezóna to u mě vyhrála na celé čáře. Už jsem se o tom zmiňoval, ale to, že tvůrci nepoužili vložený smích, je jedním z důvodů, proč si mě seriál tak rychle získal. Dalším bylo herecké obsazení i to, jak jsou napsány jednotlivé postavy. Obzvlášť mě potěšil Jay Eda O´Neilla, měl jsem obavy, že v něm uvidím jen další verzi Ala Bundy, ale to nehrozilo ani omylem. Jay je na rozdíl od Eda většinou nad věcí a trefně glosuje okolní dění. První série mi přinesla skvělou zábavu, tvůrcům se podařilo nesklouznout k tak častému trapnému humoru a já se můžu těšit na další pokračování. ()

ScarPoul

Jeden z tých seriálov, ktorý nemá absolútne čím uraziť. Je tak opatrný a zároveň tak svojský a v určitých aspektoch tak úprimný a trefný, že sa jedná o pomerne fungujúci feel good, vyplňujem čas keď mám toho veľa, seriál v ktorom postavičky skvelo fungujú. Lineárny dej tu ale nečakajte. Najlepšia postava je Ed O´Neill ako Jay a potom Eric Stonestreet ako Cameron. V zásade sa nejedná o nič prevratné, ale v mnohých rovinách to funguje. Presne ten typ rodinných seriálov, ktoré sa dnes až tak často nerobia. Občas to ide trošku nasilu do vôd morálnych hodnôt a uvedomení, ale v týchto 24 častiach sa to stalo asi len štyri krát, takže to nie je úplná katastrofa. Za mňa vyslovene seriál na vyplnenie času. Nie úplne na štyri, ale na solídne tri s tým, že chcem pokračovať ďalej. Skvelo som pri tom vypol. 1. séria - 65% ()