Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

majo0007

Pamätá si ešte niekto, o čom bol Wolverine z 2009? Ja teda nie, a na tento průser zabudnem ešte skôr. Utvrdil som sa v tom, že Wolverine sám film neutiahne a už dopredu sa smejem nad pripravovaným Deadpoolom. ()

Pilgrimka

Masakr. Nářez. Mangold pochopil Wolverina a dal ho na plátno. Příběh skvěle navazuje na to, co se stalo v X-Men 3, a jak to Logana/Wolverina poznamenalo. Jsem to prožívala od začátku do konce. Jde vidět, že Hugh se v té roli fakt našel, že ho baví, a dělá pro to všechno. Dokonalé ztělesnění Wolverina. Soudtrack se taky povedl, konkrétně skladba "The Wolverine" mi nejvíc utkvěla v paměti. Spolu se scénou, kde se objevila to nemělo chybu. Jedna z nejlepších a nejemotivnějších scén ve filmu. ()

alchac

Možná, že je to jen následek nízké hladiny Batmaninu nebo akutního nedostatku Lobotomizace (od Posledního Czarniana uteklo na můj vkus již nechutně mnoho času), nicméně musím konstatovat, že v mém životě nastal vpravdě historický okamžik - už druhý film dle Marvelácké předlohy v řadě mě... bavil! Jistě, přítomnost ultradrsného hlavního geroje se skoroClintEastwoodovským výrazem v xichtě, který (a to je kurva velké plus!) navíc nenosí žádný přiléhavý homoobleček, již bezprostředně zvyšuje mé hodnocení. Nicméně to by samo o sobě bylo málo a kladné body na stupnici mé spokojenosti dodává v převážné míře teprve absence Rosomákových mutovaných kolegů, jež poskytla výtečnou příležitost k postavení hrdiny do role osamělého mstitele / ochránce - přičemž současně je tento koncept ze strany scénáristů téměř beze zbytku využit. Takže... tu máme ve své podstatě western! Tedy spíše eastern, resp. kombinaci obojího. Nicméně ať už je Rosomák tu více jako Blondie, tu více jako Tsubaki Sanjuro, tak zde si již lebedím jak prase v pomejích a samou spokojeností chrochtám. K dokonalosti sice přece jen něco málo chybí (na ostatní postavy ve filmu se tvůrci zas až tak moc vysrat nemuseli a některé pasáže přece jen působí mírně hluše...), ale pořád jde o zatraceně dobrou, westernově přímočarou zábavu. ()

Nivenx

Nevím proč ostatní díly X-menů jsou v červených číslech a Wolverine má nejméně. Pokud bych porovnal s Origin: Wolverine, tak je tohle mnohem lépe natočené. Scénář a příběh v pořádku, s tím žádný problém nemám a souboje naprosto dokonalé. Není to přeplácané a je to odlišné od ostatních dílů. Jediné co musím malinko kritizovat je závěr, který mohl více vygradovat, ale veliká spokojenost. Nejsilnější složkou tohoto díla je napětí, které se vystupňovalo až na samotné maximum. 75% ()

brokenhi

No popravdě řečeno, jít na Wolverina do kina, asi bych litovala peněz. Takhle doma v pohodlí, a "zadarmo" k tomu asi nemám velké výhrady.... Jen škoda promrhaného potenciálu Jackmanovi postavy. ()

panMartin

Pro mě velké zklamání. Dávám pouze tři hvězdičky, což je při pohledu na mé hodnocení jiných x-menovských filmů slabota. Ne, že by tenhle film byl vyloženě špatný, ale bavil mě o dost méně než minulý Origin. Nesmyslný příběh, pitomý scénář, dlouhé nudné pasáže z prostředí Japonska, které mne nakonec až tak nenadchlo a nakonec samozřejmě Hugh Jackman,který táhl celý film, jinak by to byla katastrofa. Rozhodně nejslabší x-menovka ! Za mě ani druhá Marvelovka v tomto roce neobstála, tak jsem zvědav na třetí a poslední v podání Thora??? ()

URBAN

Podle hodnocení ČSFD ikdyž ho neberu na velkou váhu jsem čekal úkrutnou blbost a vida žádná blbost to nebyla sice to nebylo nic světoborného , ale já jsem se bavil a to hlavně u akčních scén které byly naprosto skvělé nejvíc se mi asi líbila ta s vlakem a i přesto že se mi to líbilo počád mám raději Wolverina zasazeného do série X-Men a ne jeho samotné filmy . ( 22.11.13/MAC ) ()

Sabrewulf odpad!

Úplně špatně! Všechno. Wolverine není Wolverine, ale nějaký ufňukánek, co se občas trošičku naštve. Vůbec jsem neměl pocit, že sleduju něco z X-men universa, protože ve filmu krom Rosomáka vystupoval pouze jeden mutant a to ještě jako poskok, namísto plnohodnotného záporáka. Děj naprosto pitomý a nezáživný. Prostředí Japonska nevyužité. Drzost všeho je, udělat komiksovku (s Wolverinem) se stopáží delší, než dvě hodiny, přičemž 80% filmu se jen kecá a řeší voloviny. Akce nenápaditá a nepřehledná, idiot za kamerou (a že jich je v dnešních filmech čím dál víc) by měl pochopit, že při souboji tělo na tělo by se nemělo točit tak zblízka, nebo by měl alespoň použít stativ. Rubačka na rychlovlaku ukazuje, že tvůrci nejspíš nikdy nejeli ve vlaku a snad ani na kole a že museli propadnout z fyziky. Lidé, co pracují se zvířaty už jsou dneska asi bez práce, protože i prkotiny, které nejsou problém natočit se živým zvířetem, se musí dělat CGI, což vypadá směšně (zdravíme Méďu Béďu). Asiatky se mi líbí moc, ale ta zrzka byla tak hnusná, že vypadala jako po nějaké nepodařené plastické operaci a představitelka Viper mi byla přímo fyzicky odporná. Někde za půlkou jsem ten utahaný a nudný opruz už nemohl vydržet (a to jsem se fakt snažil!!!), tak přišel na řadu rychloposuv. A to finále.... Pamatujete na finále ve filmu Matrix, kdy Neo prozře a agenty už nevidí z "masa a kostí", nýbrž z jedniček a nul? Tak úplně stejné prozření jsem měl u poslední bitky já, což v praxi znamená, že za každým Wolverineovým zamračením jsem viděl - "eeeend .... ekšn!", za každým robotím máchnutím jsem viděl hloupého producenta, kterak ostatním vysvětluje, jak tam musí být tohle a tohle, aby jim to mohlo vynést zlaťáčky do pokladničky a za každým "dramatickým" hudebním motivem jsem viděl vyžraného, popřípadě hloupého (popřípadě obojí) amíka, co v kině nejen žere smradlavý popkorn, ale i film samotný, či evropské děcko, kterému tohle také ke spokojenosti stačí a tu pokladničku tak (pro mě zcela nepochopitelně) přeplňuje. Jen jedničky a nuly. Výsledkem bylo, že jsem se u té scény cítil NEUVĚŘITELNĚ TRAPNĚ. Já věděl, že ten film nebude žádné terno, protože už trailer mě málem unudil k smrti, ale předčilo to i má (ne)očekávání. Uvažoval jsem alespoň o jedné hvězdičce za úvod, jenže to by se celý film nesměl tvářit totálně vážně a důležitě (byl tam vůbec nějaký vtípek?)a nesměl by mě s každou další minutou tak strašně srát tím, jak mi krade mé drahocenné minuty života. Jednička tím u mě trochu stoupla, protože ta je proti tomuhle nadupaný akční nářez. Už nikdy víc! Ani jako TV kulisu při nějaké činnosti na PC. ()

Radiq

No, přiznejme si to na rovinu - ta bitka na jedoucím rychlovlaku byla od tvůrců pěkná prasárna a čovina největších rozměrů... Ale jinak to nebyl film k zahození. Čímž neřikám, že by byl kdovíjak dobrej. Mám z toho totiž takovej rozporuplnej pocit - na jednu stranu Japonsko, tradice, ninjové, na druhé straně mutanti, technologie, digi efekty. No, moc mi to k sobě nešlo a Wolverinovo počínání mi občas nedávalo smysl. No, řeknu k tomu jedno: byl to průměr a jednou vidět stačilo... a to jsem viděl Second edition... ()

Deyw

na chlup stejny jako origins..nenadchne, neurazi..cekal jsem vic... :( Jackman je porad skvelej jako wolverine! Update: Jackman se narodil pro tuhle roli..uchcavam ztoho jeste vic nez predtim..at uz je v kine logan! ()

miguel_111

Krásne prostredie a Japonská kultúra je určite veľkým kladom a lákadlom tohto filmu len nebola využitá na 100 % a neviem sa ubrániť dojmu, že na 2 hodinový film je tam strašne malo akcie a hlavne akcie zo samurajmi tam mohlo byť o čo si viacej. Čo sa týka samotnej akcie tak akcia vo vlaku bola asi najlepšia a akcia na konci filmu mohla byť o čosi lepšia a aj dlhšia, ale celkový dojem z filmu nie je až taká zlý lebo Jackman je stále sympaťák a Wolverine je moja obľúbená postava série X-Men a celú X-Men sériu mam veľmi rád. Pre mňa 65%. ()

Triple H

Rock solid film. Žiadne čačky-mačky ani nič neortodoxné - oproti megalomanským comicsovým kolosom z posledných 12 mesiacov je Wolverine celkom osviežujúco zemitý a civilný. Máme len priamočiaru dejovú líniu so slušne napísanými postavami, celkom fajn atmosférou, veľmi peknou kamerou a dobre natočenými akčnými scénami. Tej akcie je pomenej - omnoho viac času sa strávi špiritizovaním v záhradách a domoch. Osobne mi to nevadilo, hoci dej sa miestami predsa len trochu vliekol. Čo ma príjemne prekvapilo je koľko drsnosti sa tvorcom podarilo napchať do filmu s ratingom PG-13, ako aj fakt, že Jackmanovi to po 13-ich rokoch stále šlape a jeho Wolverine je stále zaujímavou postavou. ()

JaT

Docela zklamání, trailer sliboval více, nakonec ve filmu moc překvapení není. Každopádně Hugh Jackman si drží svoji kvalitu plus exotické prostředí a dobrá kamera zaručují čtyři hvězdy. ()

VaHo

Mnohem lepší než Origins. Wolverine znovu budí pořádný respekt a japonské prostředí mu sedne. Ovšem nevím, co je to za divnou módu snímat bitky roztřesenou kamerou, kdy nevíte kdo je kdo a nemůžete si boj pořádně užít. Jinak jsem byl v kině příjemně překvapen. Potitulkovaná scéna dává tušit, že mutanty si ještě užijeme. ()

SniperG1

Spíž romantický film s trochou akčních scén. Příběh byl průhledný, spousty nudných pasáží a 3D bylo o ničem! Co trochu zachraňuje mé hodnocení je Viper, která byla vynikající... 55% ()

Khumbac

Ten umírající dědeček moc hereckého talentu nepobral. A taky je škoda že použili moc robotických samurajů - ti také moc hrát neuměli. Jestli na tady tu roli Jackman makal 18 měsíců a každé ráno skákal do studeného oceánu tak to bylo trošku zbytečně. Dřívější díly se mi líbily mnohem víc. ()

chelseaman22

"Film má vše, co má mít. Nic nepřebývá a nic nechybí." - Tak tohle moudro vyprskl ze své klávesnice jakýsi filmový kritik volaný Petr Bělecký. Rosomák v Japonsku navazuje na nekonzistentní počátky X-Men, kde každý režisér sázel vše na to, že divák bude uspokojen přítomností PODIVÍNŮ a na obsah nebude brát zřetel. Rosomák v Japonsku je otravný hned z několika důvodů: A) Každých deset minut metráže je poukazováno na to, že Rosomák špatně spí. B) Nebýt Rosomáka, tak jste přesvědčeni o tom, že se díváte na nepovedené pokračování IP MANA. C) Pobíhající TRANSFORMERS z neexistujícího prvku (tj. adamantia). A o hořícím meči krále Artuše ani nemluvě. Ale není se čemu divit, co by jste taky očekávali od filmu, kde účinkuje Japonka se štěstím nosícím jménem Fukushima! 15% Celosvětový výdělek k 7. 10. 2013: $374,378,000, což je 3,12 násobek budgetu..........194. nejvýdělečnější snímek historie ()

eye candy

Zatímco hovnivál se při válení své kuličky orientuje podle Mléčné dráhy, Mangold se zase orientuje převážně podle poptávky, momentálně tedy podle východu slunce a zatímco hovniválovou životní náplní je ukořistit si co největší kousek hovínka a dostat ho pokud možno co nejdále, Mangoldovou pracovní náplní je zase ukořistit si jednoho z nejpopulárnějších a nejvýdělečnějších Marvelovských hrdinů a nedostat ho vůbec nikam. Samozřejmě mu vypomáhá i těžko oddiskutovatelný důvtip obou scénáristů. Připravit hlaního superhrdinu o schopnosti a hodit ho na dno, aby se vyhrabal, tak to tu ještě - v posledním Batmanovi a Ironmanovi - nebylo. Asi by mi ani tolik nevadilo, kdyby to bylo jen tradičně blbé, ale když to je blbé a nedokáže se to navíc ani vejít do méně než 2 hodin, to už zavání zvrhlou exibicí, myslím že 90 minut by bohatě postačilo na to aby mně tvůrci přesvědčili, že si rádi ředí dvacetiletou Yoichi s Colou. Ani jeden výraznější moment (možná jeden), otravné vedlejší postavy a otravní všudypřítomní skákající mindžové, ale na druhou stranu je alespoň hezké vidět, kolik toho protivného sajrajtu Jackmanovo charisma a dominantní ztvárnění Wolverina ustojí. ()

Ogen

Ach jo... x meny jako celek mám strašně rád.. wolverine 1 byl bomba a tenkrát jsem šel z kina totálně odvařenej, ale u tohoto filmu jsem rád, že jsem těch 150 korun neutratil, protože srovnat to s předešlým dílem je nemožné a proto je to pro mě poloviční zážitek. jedna hvězdička je za překvapivý konec, jedna hvězdička za the Viper a poslední hvězdičku bych věnoval Jackmanovi a efektům. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)