Pětadvacetiletý Adam žije obyčejným životem se svou přítelkyní a prací. To ovšem jen do chvíle, než ho zasáhne zpráva, že má rakovinu. Nečekejte však dojemné drama, ale komedii o tom, jak se hlavní hrdina a jeho okolí s osudnou zprávou vypořádá a o tom, jak se svou zákeřnou nemocí bojuje. (oficiálny text distribútora)

Phorbo

Gradace vesměs žádná a když už to graduje k nějakýmu rozhodnutí ve scénáři, tak se koná happy end. Ale to se tady nijak nehodí. Grandioznější konec by byl, kdyby Adam nepřežil operaci a ukázat tu tmavou stránku a udělat z filmu tragické drama místo dramatu kde se vyjimecne vtipkuje... Joseph i Seth jsou vůdčí postavy vybrané přesně na míru. Rogen ukazuje, že je to skvělej herec. ()

sona123

Výborný Levitt. Drsné téma. Začíná zvesela (skutečně, vysvětlení, proč se kuřbě říká blow job nemá chybu). Pak přituhuje a humor odchází. Přesto to není blbé a kvalita se udrží až do konce. Tedy, nakonec je to takové americké...ale co už s tím, když je to americký film, navíc se Sethem Rogenem. Nepřidávám se k tolik nadšeným ohlasům zde, ale za shlédnutí to rozhodně stojí. ()

fredisek

Dal jsem asi polovinu. Víc prostě ne. Komedie s vtipy, které už jste někde slyšeli, viděli, to mě nudí. Laciný vtip s trávou, tisíckrát zařvané fuck a nic k tomu,...Dávám přednost sofistikovanějším komediím. Působí to jako komedie ze střední, ale námět tomu neodpovídá. Prvoplánovitost komedií je horší než překombinovanost dramat. ()

insejn

bylo to fajn. možná by to bylo víc fajn bez setha rogena, kterej si do bia zapsal další roli trávě holdujícího losera kolem třicítky, kterej se duševně zasekl někde na střední. tolik mi tenhle herec nevadí, vlastně má i svoje světlý chvilky, dokonce i v tomhle filmu, ale jsem přesvědčenej, že by si tenhle film zachoval svůj dojemně křehkej feeling ředěnej naprosto odlehčujícím a příjemnym humorem i s někym trochu dospělejšim a dementně se tolik nepitvořícím v roli nejlepšího kámoše hlavního hrdiny. ()

Gongren

Docela slušné, ale očekával jsem něco úplně jiného. Ten, kdo dává k filmům na ČSFD popis žánrů by si měl vyliskat, protože jestli je tohle komedie, tak Malá mořská víla je potom mysteriózní horor. ()

ADIO45

Režisér se inspiroval příběhem svého přítele, který bojoval s rakovinou. Podle mě tato skutečnost dodává filmu více emocí. ()

Prehry

Tento film se sice řadí mezi komedie, ale mezi ty „komedie/moc jsem se nesmál“. Nicméně je to úsměvné romantické drama na né až tak úsměvné téma. Oceňuji herecký výkon J.Gordon-Levitta, který byl opravdu skvělý. Film je velice jedinečně zpracovaný a na každého jistě zapůsobí. Šťastný je ten, kdo svůj osud přijme stejně. ()

Dr Lizal

Drama o vážné nemoci, které svými kecy úspěšně zlehčuje Seth Rogen. Ale tak jako Adam bilancoval mezi životem a smrtí, tak balancoval příběh mezi klišé a originalitou. Slabší 4*. ()

misik95

Asi první filmový zážitek s Levittem a hned musím říct, že to byla naprostá bomba. Jasně můžete říct, že film zakrývá citovou vykrádačku humorným průběhem, ale mně to nevadilo, protože si nepamatuji už hodně dlouho nějaký film, který by mě zahrál tolik na city. 97% ()

Nethar

Film tak trochu deptající člověka zevnitř, protože to, o čem vypráví, je skutečně všude kolem nás a není to nic veselého. Nepřišlo mi ale, že to rozvíjí nějakým extra zdařilým směrem, podobného už jsme viděli více. Navíc trochu osobní blok je v tom, že Gordon-Levitt mi je povětšinou dost protivnej, i když tady to zahrál dobře a na jeho "neodolatelné úšklebky" naštěstí nebylo moc prostoru. Takže ano, zasáhlo mě to, várka k přemýšlení tam je, ale řekl bych, že ani tak ne zásluhou hereckých výkonů či scénáře, ale prostě tím, o čem to je. ()

eromar

80% Skvěle natočené komediální drama, které především ve finiši ždímá tuny emocí. Gordon-Levitt je top, Anna Kendrick božská a Seth Rogen je prostě Seth Rogen.. bez něj by to bylo poloviční. ()

Santino7

Herec, ktorý si dokáže vybrať zaujímavé filmové projekty a má podľa mňa veľký potenciál. V tom ma v poslednej dobe čím ďalej tým viac utvrdzuje Gordon-Levitt (uvidíme, čo sa z neho časom vykľuje, celkom mu fandím). No a 50/50 je presne ten typ filmu, ktorý spadá pod vyššie spomínané kritérium. Jednoznačne je to zaujímavý komerčný film, ktorý zaujme už len svojou témou. Rakovina, nič príjemné, no v poslednej dobe žiaľ ani nič neobvyklé. Pekný pohľad, ako nečakaná správa môže zmeniť každodennú rutinu a prevrátiť život hore nohami. Zabojovať alebo to vzdať? Kamaráta, ktorý stojí pri hlavnom aktérovi v boji s rakovinou a snaží sa mu to uľahčiť, si tu zahral Seth Rogen, ktorý si samozrejme neodpustil tú svoju typickú "strelenosť". Čo ma však prekvapilo, celkom sa mu to podarilo udržať na uzde - v rozumných medziach a tak sa to tentokrát dalo vydržať. A občas sa aj zasmiať, pretože sa tu blyslo zopár skutočne vydarených hlášok. Celkovo mám z toho prevažne dobrý pocit, je to taká nie úplne typická komerčná záležitosť z reálneho života. Myslím si, že tvorcovia z toho mála, čo mali k dispozícii, vyťažili maximum a 50/50 je preto veľmi sympatický nevtieravý film. 4/5 ()

AIMÉE

S lehkostí napsaný scénář s výbornými herci (Gordon-Levitt, Rogen, Huston), kterým divák bez výhrad uvěří jejich role, jejich slova. Film si na nic nehraje, nesnaží se násilně vyprovokovat emoce, ukazuje ošklivou realitu a vážnost situace, jenže nijak netlačí na pilu, a to příběh odlišuje od jiných s touto tématikou. A přesto není vyloučeno, že se smutné, deprimující dokonce až smíšené pocity tak či onak dostaví. ()

HonzaSim

Snažím se přijít na to, proč tento film přesáhnul hranici 80%, což mě zpočátku zaskočilo. Možná je to tím, že je to o životě ... Já bych 50/50 označil za celkem hořkou drama komedii. Vtipkovat za stavu, když nevíte kolik (jinému) člověku zbývá do konce, (a jak dlouho s vámi ještě bude), to chce silný žaludek. Co dostalo mě byla silná atmosféra. Bylo to tak intenzivní, až jsem z toho neměl vůbec dobrý pocit a zvažoval, že to dobrovolně vypnu. Ono dění okolo chemoterapií není zrovna veselé a ani jsem radši nechtěl vědět, jak to probíhá. Co se týká hereckých výkonů, tak Joseph Gordon-Levitt zahrál postavu Adama výborně. Neméně skvělá byla moje oblíbenkyně, krásná Anna Kendrick, které to slušelo za každé situace jako vždy. Tušil jsem, že by to mohli dát dohromady a také jsem jim fandil. Co říct závěrem. Kéžby se nás a našich blízkých toto zákeřné téma nikdy netýkalo. 75% ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)