V jednej predmestskej štvrti, kde sa šťastne žije, okolo domov sú biele ploty, v záhradkách kvitnú prekrásne ružové kríčky, sídli jeden čierny dom, kde ani tráva nerastie. Pod týmto domom je ukrytá tajná skrýša. Tu objavíme Grua, ktorý plánuje najväčšiu lúpež v dejinách sveta. Chce ukradnúť Mesiac. Gru je ozbrojený veľkým arzenálom zbraní, rôznymi vozidlami, pozemnými aj vzdušnými, a je pripravený zvíťaziť nad všetkými, ktorí mu stoja v ceste. Jeho plány sa napĺňajú až do dňa, kým nestretne tri malé, osirotené dievčatá, ktoré v ňom objavia niečo, čo ešte nikto predtým: potenciálneho otca. (TV Markíza)

Thomassi

Animáky sleduji zřídka a když už si nějaký vyberu, musím mít jistotu, že mě nezklame. Ovšem Já, padouch se mi vryl pod kůži takovým způsobem, že když si vzpomenu na některé scénky a hlavně na Bananas, hned mi to přidá na náladě. Pro mě rozhodně originální zápletka, která se svým nápadem ukrázt Měsíc staví velmi vysoko. Kontrastní postavy jako Mr. Gru, jeho konkurent Vektor nebo tři malé holčičky skvěle baví po všech stránkách. A co by to bylo za animák, kdyby nebyl padouch, v tomto případě ten větší :-) zničen a vše to dobře nedopadlo. Hlavním zdrojem skvělého humoru jsou ale Bananas. Už jen to, že je vidíte, je dostačující důvod ke standě. A co pak, když promluví nebo začnou kůt pikle :-D Skvělá oddechovka, která nemá daleko do plného počtu. ()

salalala

Nechtělo se mi na tenhle animák, protože poslední dobou je to pořád to samé. Vůbec nic jsem nečekal, ale výsledek mě velmi příjemně překvapil. Bylo to vtipné a vůbec mi to nepřišlo nějak infantilní. Humor tady je přesně na hranici dětského a dospělého diváka, bavit se budou určitě obě skupiny. Výborné mi přišlo i 3D, vypadalo to v něm naprosto fantasticky a všechno tak nějak líp vyznělo. Povedla se i hudba, která je správně akční, zároveň nevtíravá a neřvavá. Navíc mi přišlo, že napětí to má v sobě víc než kdejaký hraný současný film. A ani to nezbytné mravní poselství mi nepřišlo tak do očí bijící jako jinde. Pochválit se jednoznačně musí i famózní dabing s Jirkou Lábusem. Na tom si u nás dali hodně záležet a je vidět, že to jde. Nemůžu si pomoci, ale já vlastně nemám co vytknout. Líbilo se mi to opravdu moc, ještě teď jsem překvapený. Plný počet nedám, protože až to vyjde z kina, už to takové nebude, ale pořád je to skvělý animák. 90% ()

m@rz

Celý film se táhne ve skvělém duchu (vydařená zápletka). Hodně na tom dělá styl animace a především malé žluté postavičky. Ale ten konec. Ten konec. Kvůli němu strhávám 1.5 hvězdičky. Naštěstí pro Padoucha se to pořád zaokrouhluje nahoru ;) ()

Falconica

Fakt je, že ten film neni nic moc, ani jako pohádka to neni nic moc, přestože se mu vlastně nic ani nedá zvlášť vytknout, ale kvůli scénám s Mimoněma stojí prostě za to:-D Ee, pačku? Nekeleme pačku! Nenenene, pačku. Áááá, pačků! NE NE NE HRAČKU! Jo, jo, jo pačku! Pff...:-DDDD ()

dom156

V celkovém vyznění vyjde film jako lepší průměr, ale hlavně prvních 30 minut jsem si říkal, sakra co to jako má být. Nakonec z toho vyleze dobře funkční soukolí, ale například Jak vycvičit draka, či Kungfu Panda mi přijde o něco lepší. Nejlepší z filmu jsou samozřejmě Mimoni, bez nichž by tento film ztratil všechny dobré aspekty a bylo to pěkné bahínko. ()

JohnMiller odpad!

Mimoni ma prenasledujú už aj v snoch, teraz som mal možnosť tento "fenomén" vidieť na vlastné oči. Animácia pekná ale tie žlté kindervajíčka mi liezli na nervy tak, že ma z toho rozbolela hlava. ()

sssssycak

V poslední době jsem měl při výběru animované tvorby smůlu, a tak jsem od tohoto filmu nic neočekával. Po dlouhé době zase jeden výtečný animák - v jádru citlivý zloun Gru, 3 zlobivé dítka, hafo roztomilých žlutých postaviček a mraky dobrých nápadů, a máme tu zatím nejlepší animák letošního roku. Uvidíme, co přinese zbytek roku, ale pro mě zatím jasný vítěz ! P.S. Až uvidím verzi s českým dabingem, pravděpodobně přidám i poslední, pátou hvězdu. Budu se moci víc soustředit i na vtípky, které mi takto utekli. ()

grogodil

Zamiloval som si toho groteskne vyzerajúceho zlosyna s čudným prízvukom, adamsovsky ladeným barákom a nahluchlým profesorom s jeho bandou prisluhovačov v pivnici. Po dlhej dobe poctivý, vtipom a hláškami natrieskaný animák, ktorý sa nespolieha na to, že malým frkanom stačí predhodiť pred oči pár roztomilých animovaných zvieratiek. ()

kajas

Opravdu, opravdu, opravdu roztomilý film pro děti, dospělé i adolescenty, který ve svém závěru dokáže i dojmout. Hvězdička navíc za mimoně, kopírování zadku musí polechtat bránici každému. ()

Dont

Pozitivem je dostatek vtípků, jeden neskromný a dost ambiciózní nápad na krádež a pak hlavně účast Steva Carrella dabujícího neméně dobře napsanou postavu padoucha Grua. Každý, kdo tady chválí český dabing Jiřího Lábuse, zřejmě nemá páru o legračním přízvuku, který padouchovi Steve Carell propůjčil. Celkově to vychází to na slabší čtyři hvězdy, i proto, že infantilita tu opravdu dosahuje míry vrchovaté. ()

Aleee89

Na Padoucha jsem se podívala jen proto, že předchází dvojce, která byla nominovaná na Oscara. Nedávnou jsem koukala na podobně laděného Megamysla a ten to u mě vyhrál na plné čáře. Padouch byl vcelku nudný a obsahoval bohužel hodně WTF momentů, i když také mnoho skvělých nápadů. Jako celek mě to ale příliš nezaujalo. ()

dee-key

Říkám si tři nebo čtyři. Ale musám bohužel přihlédnout k tomu, že jsem se první třetinu nebo polovinu filmu opravdu snad ani jednou nezasmál. Vtipy tam byly slušný, ale bylo jich málo, pozdě a když se konečně nějaký obevil, tak byl strašně nahodilý nebo ohraný. Prostě jsem myslel, že za sto třicet korun v kině dostanu víc, než průměrný animák. ()

Huntelaar

Velice zábavná stylizovaná kombinace špionážních filmů, v čele s Conneryho Bondem plným udělátek, vylepšená francouzským přízvukem v originále znějícím Carellem, s dětskými kukadly a chlupatými jednorožci. Divák pak musí být hogo-fogo cynik, aby na Já padouch plival špínu. ()

BoredSeal

Každej aspoň trochu drzej animák zkazí pár debilních děti, infantilní vlezlosti a povinné morální ponaučení na závěr. To je i případ chudáka Gru. ()

ilemas

Tak už jsem si myslel, že mě animáky přestávají bavit, ale díky tomuto se rád vrátím do dětských let. Mimoňové byli úžasní, spousta humoru, ale působí to dost infaltilně. Pro děti naprosto skvělé díky Mimoňům. ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (viac)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (viac)