Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Recenzie používateľa LEATHERFAC k tomuto seriálu (32)

Nikdo (2016) (S06E08)

"Nejznámějšího trpaslíka na světě..." dobrej dvojsmyslnej vtípek tvůrců... Je pravda, že Dinglage alias Tyrion zjevně trumfnul i Paklíče z Pevnosti Bojárd  :-))  Ohař taky skvěle hláškuje - asi nikdy jsem se u popravy tak nenasmál: "Všichni sakra umřem...kromě tohohle" nebo Ohař loudí: "Vykuchám aspoň jednoho" odpověď: "ne" Ohař: "Useknu jednu ruku". Odpověď: Dali jsme ti dva ze tří, z respektu ke tvé ztrátě...to je velkorysé..."  Ohař: "Banda mazlíků..."  :-D No Arya to na konci dobře "zapíchla"... ta blonďatá zlá čubka mi bude chybět, i když jsme se nedozvěděli proč chudáka Aryu tak nesnášela.  Jaqen H'ghar ne. Ze začátku to byla sympatická postava, ale od přesunu do Bravosu už mi lezl na nervy spíš i s tím jejich mnohotvářným bohem. ()

Bitva bastardů (2016) (S06E09)

Ano je to výborný díl až na pár vyložených pičovin že... Za prvé Remsey byl dycky génius všech her a a dycky o  krok napřed. Tentokrát ovšem vymýšlí komplikovanou hru, jak vylákat Jona, přitom se dobrovolně vzdá své největší výhody - a to hradby téměř nedobytného hradu. Proč? A to den před tím Jona poslal s úsměvem někam, ohledně pro něj zjevně nevýhodné bitky muž proti muži s Jonem. Já myslel, že právě k tomu se ty zatracený hradby snad stavějí ne? To jak scénář uděla ještě většího pitomca z Jona, kdy se chudák po smrti toho mladýho mouly vrhne sám proti celé armádě lučištníků... a ještě bez štítu uhhh To fakt hodně zabolelo. Mimochodem vybavuji si scénu kde učí šermovat tuším Olyho a vysvětluje mu důležitost štítu.  Sám si pak do bitvy nevezme ani přilbu ani štít... Plus potom jak se nechají stupidně obklíčit a jen čumí a ani se nehnou aby tomu zabránili wtf? To, že Sansa do Jona reje před bitvou jak úplná debilka a zároveň mu ale zatají svoje tajné eso v rukávu a nechá tak zbytečně pochcípat stovky bojovníků... ehm no... Ale jo nebyl by to ten wau efekt že... Mimochodem, ty brány Zimohradu neměly by být pevnější? To třeba takové Řekotočí s padacím mostem, mi přišlo mnohem bytelnější... Tady stačil jede obr... Takže shrnuto celkově supr pokoukaná, ale pokud tu někdo tvrdí že: "Proti tomuhle je Statečné srdce pohádka pro malé děti a bitvy z LOTRa večerníčkem pro batolata." tak je asi úplně mimo a filmům i bitvám rozumí asi jako koza petrželi... A víš proč milý darkrobyku? Protože oba zmiňované majsterštyky jsou z hlediska logiky bitev téměř pičovinoprosté a to je právě to, co dělá tyto bitvy zcela nedostižné. A kdo si myslí, že GOT je jen o bitvách a to "nudné kecání kolem a intriky" ho nudí, tak zřejmě moc nepochopil, že o čem GOT vlastně je.  GOT je o příběhu, o cestě, cestách, které propojují a rozdělují, začínají a končí a součástí toho jsou i bitvy i kecání. Mě ovšem to kecání baví stejně jako ty bitvy a akce, protože to kecání je skvěle napsané kecání povětšinou... PS: mladej Umber mi tu trochu připomíná Oldmana jako knížete Vlada v Coppolově Draculovi. ()

Dračí kámen (2017) (S07E01)

To co tam udělali kadeřníci s vlasama těm klukům - vojákům Lanisterů u ohně s Aryou je na facku - vypadají jak banda buzerantů co se chystá na večírek. Copak takhle vypadají vojáci během tažení, několik týdnů na cestách? A zatímco s rebelujícího chytrého vtipného trpaslíka se pomalu stává nudný, úslužný a hloupý vazal, žezlo krále vtipných hlášek přebýrá definitivně Ohař - a to i přes tu svoji pernamentní nasranost. "To mám fakt kurevský štěstí, že jsem skončil s bandou uctívačů ohně..." Takže za mě velice slušný rozjezd série. Mimochodem vy co dáváte  úvodním epizodám sérií tradičně tři hvězdy max, "protože tu nebyl žádný "epický moment" tak asi nechápete, že epickým momentům musí pžedcházet nějaká příprava. GOT není prostě jen o epických momentech a vy jste prostě rozmlsaní rozmazlenci - měli byste asi koukat raději na něco jiného a epické momenty hledat jinde. ()

Válečná kořist (2017) (S07E04)

Ten Bran je čím dál divnější a protivnější. Tříokou vránu bych nechal raději dělat Hodora... Jinak trochu nechápu ten rychlý transport z Dračího kamene. Daenerys letěla na drakovi, to chápu... A Tyrion a dotrackové letěli airbusem?  :-))  PS: pane Psychor - já nevím, jestli chtěl Jamie sekat hlavu drakovi - spíš chtěl zabít Daenerys řekl bych  ;) ()

Za Zdí (2017) (S07E06)

Geniální epizoda. Ohařovy hlášky posledních sérií z něj dělají nejzábavnější postavu seriálu (přesto, že je furt nasranej). Výměna Tormund -- Ohař patří k těm nejvtipnějším celého GOT.  A Noční král v nejlepší formě. ()

Drak a Vlk (2017) (S07E07)

Bacha Spoiler!!! Epesní závěr sedmé série pod taktovkou největšího principála seriálu Vládi Furdíka je opravdu rozmrdávací v každém slova smyslu - pecka jak cyp! ()

Zimohrad (2019) (S08E01)

Ta divná trvalá a fousy trpaslíkovi vůbec nesluší. Ovšem Tormund se tu postará o nejlepší zápich seriálu: "Zpátky - má modré oči!" Tormund: "Vždycky jsem měl modré oči!"  :-)) ()

Rytíř Sedmi království (2019) (S08E02)

Nejlepší (nejmíň zprasený) díl osmé řady nejspíš, nabitý emocemi a prolínáním dávných linií všech zůčastněných na jednom jediném hradě. Dusno by se dalo krájet, stejně jako všudypřítomný strach a blížísí se smrt (v podobě pana Furdíka toho času z Olomouce). Nejdojemnější scéna pasování Brien, malá holčička co chce bojovat, Samovo darování rodinného meče Tarlyů Mormontovi a Podrickova píseň...ach A Aryina sexuální scéna je nejdivnější taková scéna z celého seriálu asi. ()

Dlouhá noc (2019) (S08E03)

Původně jsem chtěl nechat bez komentáře, ale po druhém shlédnutí osmé série s ročním odstupem si to přeci jen neodpustím. Shrnuto v jedné větě: blbě napsáno, nicméně natočeno excelentně. Ano "obětování" dothraků je směšně hloupé, nicméně příjezd Rudé ženy a zapálení mečů, včetně postupného ztrácení světel v dáli, je emocionálně naprosto dechberoucí. Ano, mít k dispozici nedobytný hrad a dva draky a přitom se postavit nepřemožitelnému nepříteli s celou armádou před hradbami je tak neskutečně hloupé až to bolí, nevyužití možností obou draků je trestuhodné, stejně jako Jonův pokus ukřičet evil draka svým mocným hlasem, ale zapalování příkopu, let draků nad oblaky, nehořlavý Noční král a jeho konečná likvidace za zvuků geniálního hudebního motivu a odchod Rudé ženy ze scény jsou impozantní a nezapomenutelné. Po roce zvedám přeci jen na 4*  PS: a Bran vypadá trochu jako by byl syn Johna Lenona a Yoko Ono  :-)) ()

Poslední ze Starků (2019) (S08E04)

Jen tak přemýšlím, kdo z horkých kandidátů je aktuálně dostatečně silný (duševně i fyzicky) k tomu, aby byl schopný vládnout na železném trůnu. Matka draků se během posledních tří sérií postupně začíná měnit ze sympatické bojovnice za spravedlnost, v afektovanou podrážděnou nevyzrálou fůrii s permanentním PMS, která už má pouze jediný cíl - železný trůn a to za každou cenu, bez ohledu na to, jestli má na něj stále ještě oprávněný nárok. Což definitivně potvrdila způsobem, jakým se postavila k informaci, kým ve skutečnosti je Jon. Ten se pro změnu začíná občas chovat jako pan podpantoflík a tak je vlastně oba dva jejich vztah paradoxně začal oslabovat, oproti logickému očekávání, že z nich bude neporazitelný pár. Oproti tomu spojení Eurona a Cercei se zdá pro oba velmi posilující, na duchu i na těle Dokonce se jim podařilo (jak se zdá) společně vyřešit hlavní nebezpečí jejich nepřátel - což jsou draci. Daenearys je spontánní, občas afektovaná, což ji oslabuje. Cercei je oproti tomu chladná a rafinovaná a nemá prakticky jakékoliv zábrany, obětovat cokoliv a kohokoliv, jen aby dosáhla svého. Euron je v podstatě to samé, takže se k sobě zdánlivě hodí, i když každému je jasné, že v momentě svého vítězství se ho bude chtít Cercei zbavit. Nebo snad ne...? Jinak Šedý červ vypadal docela nasraně, když mu jeho milou vzala ruka Ohařova bratra. Trochu to naznačuje možný závěrečný souboj - aneb kdo sejme Horu. Nebo to bude přeci jen nakonec jeho věčně nasraný bratr? Každopádně v současném nastavení sil, to vypadá spíš na vítezství Cersei, ale to je pravděpodobně záměr tvůrců, aby to tak vypadalo a aby mohl přijít nějaký nečekaný zvrat. No každopádně ať už jakkoliv, doufejme, že nějaké to překvapení opravdu přijde, protože to je to, co dělá GOT tím čím je. PS: Nejlepší dialog Ohař - Araya: To muselo bejt super zapíchnout toho rohatýho sráče. Lepší než umřít... ()

Zvony (2019) (S08E05)

Tak máme za sebou předposlední díl série a zároveň celého seriálu a já se nějak nemůžu zbavit, že se cosi kdesi pokazilo. Začalo to bitvou o Zimohrad, kde byla spousta nelogičností, ale dalo se to ještě pořád koukat a trochu omlouvat tím, že přijde ještě nějaké velké překvapení a zvrat, který to všechno nějak vyrovná, opraví a posadí nás na prdel, jak jsme bývali u GOT zvyklí. No po shlédnutí tohoto dílu se obávám veškeré naděje dohasly a je jasné, že očekávaný zázrak se prostě nekoná. Místo geniálního vyvrcholení geniálního seriálu se nám od tvůrců dostává čím dál větší scénáristická tragédie, která celý seriál naprosto pohřbívá. Chytré, sebevědomé a cynicky vtipné postavy se najednou chovají hloupě a bázlivě (Tyrion), Stateční hrdinové se najednou chovají jako zarputilí podpantofláci (Jon). Z bojovných a spravedlivých ochránců chudých a slabých, jsou najednou slabí, žárliví, psychopatičtí tyrani (Daenerys). Tajuplní a významně působící, jsou najednou zbyteční a bezvýznamní (Brandon). Postavy, které měly až fantastické příběhové linie, které slibovaly velké vyvrcholení, najednou ztrácejí dech a ty velké věci se poděly bůhví kam. Nápadité díly plné zvratů a překvapení, jsou pryč, místo toho jsou tu černobílé díly bez špetky invence a překvapení. Ze závěrečné bitvy zbyl jen nesmyslný masakr. Síla Cercei, která byla avizována v předchozím dílu, jakoby najednou neexistovala. Slibovaný velký souboj, nahradil oheň a pustošení. Mimochodem neměla by být královna těhotná? Od první zmínky o jejím těhotenství muselo uběhnout minimálně 5 až 6 měsíců, měla by mít tedy břicho těsně před porodem – kde je? A její trapnou smrt, by mohlo trapností trumfnout už jen její zázračné přežití. A upřímně, celkový dojem z pátého dílu? Vlastně mnohem zajímavější linií než boj o trůn, byla ve skutečnosti tajemná linie Nočního krále a nemrtvých. Ve chvíli kdy tato linie najednou pominula, je otázka trůnu skoro už téměř nezajímavá. Hlavní záporák seriálu zapíchnut malou holkou kuchyňským nožem a hlavní záporačka zasypána kamením. Jedno velké Ach… To ne matka draků začala šílet, ale spíš tvůrci seriálu. …PS: s ročním odstupem, když nad tím přemýšlím, nelikvidovala Daenerys svoje nepřátele nemilosrdně už od začátku? Otrokář od kterého koupila svoji armádu, dothracké vedení spálené na uhel, Samův otec a bratr - vlastně ta reakce není až tak překvapivá...a konec konců natočeno je to opravdu impozantně. ()

Železný trůn (2019) (S08E06)

Seriál dopadl skvěle - všichni (co přežili) jsou nakonec spokojení...kromě fanoušků :-D PS: Ramin Djawadi je génius, génius, génius! ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci