Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Palkes

Hodnotím po dopozeraní celého seriálu. Ano, posledné 2 série nie sú príliš chytré, ale za tie prvé série musím dať celkovo plný počet. Tam som každú epizódu hltal, čo sa mi naposledy stalo pri seriály Lost. Vďaka HBO. ()

Codexik

Ačkoliv poslední série nedopadla tak, jak bych si představoval, stejně se musím ptát.. Je Game of Thrones seriál desetiletí? Století? A můžu si rovnou odpovědět: Ano, to určitě je! ()

martas2000

Dokud bylo z čeho adaptovat opravu neuvěřitelné dílo, které se všemi postavami jako hrdiny svých příběhů a pomalu nám jejich jednotlivé motivace odhaluje. Vyzuálně překrásné od začátku do konce. 1-4,6 Serie 100% 5. Serie 90% 7. Serie 80% 8. Serie 70% ()

ezop1012

Veľmi precenovaný seriál, ľudia už zabudli, že podobne scény, správanie, surovosť sa už odohrávalo v sérii Rím (2005) a vlastne veľa vecí bolo odtiaľto kopírovaných, to ani nehovorím, že je to rovnaká produkcia HBO. Keby sa seriál držal prvej série, mohlo to by omnoho zaujímavejšie. Niektoré časti boli výborné a niektoré katastrofálne. Po smrti naničhodníka a tyrana neprišiel nikto kto by ho zastúpil, to bola ďalšia chyba. Nevhodne vytvorené viaceré línie, ta detská línia, ktorú predstavovala Arya tam nemala, čo robiť... Záver bol nezvladnutý a katastrofálny. Najpresvedčivejší herci: (neberiem v úvahu stupídny scenár niektorých postáv) S. Bean, Ch. Dance, L. Cunningham, C. v. Houten, R. McCann, A. Allen Najväčší omyl: K. Harington, M. Williams a neskôr už aj P. Dinklage Hodnotenie menej ako 20%, jediná hviezdička za C. v. Houten, inak by bolo celkove hodnotenie odpad, tak domrviť ďalšie série po dobre nastartovanej prvej sérii. ()

somme

Cekat na to “grandiozni” finale takovou dobu...tak jsem fakt nastvana (slusne receno). Zacatek celkem slusnej, obecne to spatny nebylo, ale kdyz o tom slysite zleva zprava takovejch let, cekate od toho fakt mnohem vic. Zvlast kdyz clovek roky trpelive ceka az to dotocej protoze vi ze to pak behem mesice shlidne.. Predvidatelnost tomu taky moc neprida, jak se vterine zbavili Nocniho krale a on je tam pak za nejvic zbytecnyho noumu...no, doufejme, ze knizky brzy dopise a budou zajimavejsi.. Dracarys GOT ()

Amberjack odpad!

Odpad je za celou poslední sérii a častečně i za tu předchozí. Tady se totiž seriál úplně rozpadnul. Logika šla stranou, přednost dostala splácaná, zrychlená řešení. Hlavně, aby tvůrci nemuseli řešit další série a měli seriál z krku. Pochopím, že se chtěli přesunout k něčemu jinému, nepochopím ale, že seriál nepředali někomu, kdo by ho nasměroval do cíle s péčí a úctou... Objektivnější komentář: první série téměř doslovně podle knih byla dokonalá, od druhé série se děj začal trochu lišit oproti knižní předloze, ale až do začátku páté série to nevadilo. V páté a šestá sérii už docházel materiál předlohy a je to trochu znát, ale pořád tu jsou naprosto excelentní díly - hlavně konec šesté řady. Zbylé dvě série už jsou prostě jen hloupé. Pravda, vizuálně jsou pořád super. Ale zklámání z nevyužitého potenciálu je nesmírné. ()

TaToten

Pod vplyvom vtedajšieho spoločenského nátlaku som sa dokopal k tomuto seriálu aj napriek tomu, že ma k nemu nikdy absolútne nič nelákalo ...a musím povedať, že sa to vôbec nezmenilo. Je to absolútna nuda pre človeka, ktorého nezaujíma politika alebo sexuálne scény s nesympatickými hercami. Zvládol som prvú sériu a asi tri diely druhej. Celú prvú sériu sa tam rozpráva o tom, že John Snow pôjde za snežnú stenu a ono sa to k***a stane až niekedy v druhej sérii. Ale ono sa tam takto naťahuje úplne všetko. Najlepšie bolo keď sa tá Starkova žena vybrala do toho hlavného mesta a ono to trvalo tri diely, kým tam došli... V tej istej dobe som rozpozeral poľského Zakínača a nech si o tom seriály myslí kto chce, čo chce, bavil ma oveľa viac ako toto. ()

JC_Gucci

Ze začaátku se jedná o výbornou záležitost. Hromady zajímavých postav, zamotaný příběh a skvělé příběhové zvraty. Navíc skvělé herecké výkony, nádherné lokace, epické bitvy a kkvalitní efekty. Ale ten scénář! Bohužel je postav, příběhových linek a zvratů čím dál tím více a u čtvrté série jsem se začal ukrutně nudit, protože jsem pochopil, že to celé nikam nevede. Mnoho lidí je zklamáno kvalitou poslední série. Podle mě kvalita klesla již dlouho předtím a jsem za poslední sérii naopak vděčný, protože se v ní konečně dělo něco zajímavého a příběhové linky se konečně začaly uzavírat. Vzhledeme složitosti příběhu a nedostatku jakéhokoliv rozuzlení v průběhu prvních pěti sérii si tento seriál nelze užít jen koukáním na první dvě dobré série, nebo puštěním si pouze některých lepších dílů. Seriálů ve fantasy žánru máme bohužel ukrutně málo, ale stejně si nejsem jistý, jestli nuda a natahování čtvrté a páté série a zklamání ze způsobu zakončení série poslední stojí i přes kvalitu prvních sérií za ten čas. Byl to fenomén své doby, s každým dalším dílem jsme si s kamarády u piva povídali o nejnovějších zvratech a našich predikcích, internet byl plný memů. V dnešní době bych Hru o trůny asi nikomu nedoporučil. ()

Hidoshito

Prvních šest sérií absolutní bomba v žánru fantasy! Bez knižní předlohy pak tvůrcům rychle docházel dech, až to vyústilo v hodně nepovedenou poslední (osmou) řadu, kde už to nemohlo zachránit ani celkem zdařilé zakončení celé této ságy. ()

Fanysek21

Pro období soušasné nucené společenské izolace velice vhodný materiál ke skouknutí. Vzal jsem všech osm řad skoro jedním dechem (doporučuji - ušetříte si okousané nehty z čekání na další díly) a jsem nadšený. Celý seriál je přes celkem časté kruté scény, intriky a nepravosti plný rozvinutého bohatého děje, odehrávajícího se v několika časových linkách, které se různě protkávají, nádherných scenérií, výpravy i efekty velmi zdařilé. Nedoporučuji si ale nikomu moc kohokoli oblibovat, úmrtnost v seriálu je velice vysoká. Přesto děj tím nijak netrpí, ba naopak. Pochvalu dávám také za volbu hereckého obsazení. ()

ppfox

Tož asi takhle...seriál jsem tak nějak zaregistroval v průběhu 2.řady a řekl jsem si...jednou snad. Když šla tuším 6.řada, říkal jsem si už bych si na to měl udělat čas. Pak jsem zjistil, že 8.řadou seriál skončí, tak jsem si ještě počkal. No a letos na jaře přišla ta sviňa C-19 a tak jsem si řekl, zkusím to. No zkusil jsem to tak, že mě to chytlo takovým způsobem, že jsem to celé sjel během několika dní. Jako celek řekl bych famozní. Nějaké slabší díly tam samozřejmě jsou, ale zrovna tak tam jsou hodně silné momenty. Nejlepší řada podle mě je jednoznačně 6. Závěr (8.řada a hlavně poslední 2 díly) se mi tedy úplně nelíbil, přišlo mi to takové moc přitažené a byla z toho až moc cítit chuť šokovat, ale ne zcela se to tedy povedlo a myslím, že seriálu by slušelo úplně jiné - lepší zakončení...to ale nic nemění na tom, že se mi to moc líbilo a chytlo mě to. Závěrem : neumím si absolutně představit sledovat seriál tak, jak byl natáčen během 8 let...jako já se v tom chvílemi ztrácel a to jsem to jel týden+ komplet :-) ()

Eloi odpad!

Přehlídka všech možných i nemožných forem násilí, mučení, týrání, perverzností a smrti, to vše volně uloženo na chatrnou a primitivní dějovou linku. Pokud toto „umělecké dílo“ získalo průměrné 91% hodnocení od více než 59 tisíc diváků CSFD, jedná se jistě o reprezentativní vzorek a v podstatě to vypovídá velmi mnoho o nás samotných. R.R. Martin, tento 150ti kilový bonviván, má jistě radost. ()

murinvm

Znalý knižní předlohy jsem se před lety podíval na první sérii(proto 4),která byla obstojnou adaptací knihy,ale po setnutí hlavy Edarda Starka byla setnuta i spojitost s knihou(stejně jako Harry po druhém díle)...a tím jsem skončil.(doufám že to Martin stihne dopsat a dopadne to líp než ten paskvil...) ()

ZACJATOCNIK

Klasický prípad seriálu s rapídnym poklesom kvality v neskorších sériách. V tomto konkrétnom prípade je to zapríčinené odklonením sa od knižnej predlohy, resp. jej neexistenciou. Napriek tomu by som seriál hodnotil na štyri hviezdy s tým, že prvé štyri série by boli za 5, nasledujúce dve za 4 a tie posledné max za 2 hviezdy. Seriál (S 1-6) je majstrovským dielom a aj z toho dôvodu chvíľku trvá, kým sa plne zoznámite so všetkými postavami a ich vzájomnými vzťahmi. Dej sa odohráva vo vymyslenom svete s fantasy prvkami, ktorý je inšpirovaný históriou stredovekej európy. V jeden moment sledujeme viacero dejových liniek s rôznorodými postavami sledujúcimi vlastné ciele, takže si každý dokáže nájsť to svoje. Svet GoT je tak zložitý seriál a oproti knihám tak oklieštený, že každé slovo a každá mimika tváre má svoj význam i o niekoľko serií neskôr, nie len v rámci daného dielu. Práve vďaka svojej prepracovanosti, hĺbke, rozmanitosti, logickým súvislostiam, neočakávaným zvratom a nebojácnosti sa vydať iným smerom ako bolo doposiaĺ zauživané, sa stalo GoT fenoménom súčasnosti. Na svoje si prídu aj trošku fanatickí diváci rozoberajúci každú sekundu seriálu na forách, youtube a pod., ale aj bežný divák preferujúci vizuálnu stránku a povrchnejší náhľad na skutočnosti sa tam odohrávajúce. ()

felix410519

No co si budem.. Posledni dvě série odflaknute, bez chuti, na rychlo. Konec postrádá smysl... I tak uz legenda mezi seriály a pichatelnou denerys. :) ()

MatoPalkes

Hoci seriál už pred pár rokmi skončil, stále mám v hlave niekoľko scén, na ktoré neviem zabudnúť (Red Wedding). Úžasná vec od HBO, hoci posledné dve série majú svoje chyby, seriálu ako celku musím dať maximálny počet hviezd. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci