Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Abet

Tlieskam HBO,lebo po dlhej dobe mi dali seriál,od ktorého som sa len s ťažkosťami dokázala odtrhnúť. Charaktery postáv sú realistické a uveriteľné,žiadna nie je bez chyby. Je to drsný svet,kde krv tečie potokom,intrigáni ťahajú za šnúrky a rozhodne sa nešetrí nahotou,ale povedzme si úprimne,ak by tento svet bol skutočný,je pravdepodobné že by to prebiehalo nejak takto. Teda ak si odmyslíme draky a pár dalších vecí. Ale ak by som mala nájsť chybu v tomto nepochybne skvelom seriáli (napriek poklesu kvality po prvej sérii)tak jednou z nich rozhodne je riziko závislosti,ktoré je obrovské a prejaví sa veľmi,veľmi rýchlo. Doplnenie po pozretí štvrtej série- štvrtá séria si udržala latku plus mínus na úrovni druhej série,osobne sa mi páčila posledná séria viac ako tretia. Nech už je tu piata! ()

tiwanaku

Bohuzel, precetl jsem knihy drive nez shledl serial a nemohu jinak nez dve hvezdy.. Dej je utahany, ve treti serii se v podstate nic nestane (ano, i to co se stane je pouze odvar toho co se ma stat...). Tvurci dej natahli tak, ze se ze skveleho nametu stava umorna nuda. Hutnost pribehu klesa s kazdou shlednutou serii. ()

mazik

Nikdy jsem nepochopil, co na tom seriálu všichni vidí. Ke shlédnutí jsem se odhodlal teprve před třemi týdny a od té doby jsem sjížděl nejméně jeden díl za druhým. Škoda, že vychází pouze deset dílů ročně. ()

stret

Kategorizácia "Fantasy" milovníkov fantazijných rozprávok typu Pán Prsteňov pomýli. Tí budú sklamaní. Seriál je totiž skôr polit-thriller a to vynikajúci. Výborné dialógy, výborná výprava, výborné obsadenie. Miera násilia - až na pár šokov - adekvátna. Miera sexuality trocha prepálená. Fantasy prvky potlačené na minimum, čo je v tomto prípade plusom. ()

Sandai

Po prvních dvou dílech jsem si říkal fajn oddechovka, kozy a krev. Po třetí sérii už můžu klidně napsat, že kozy a krev a temný středověk a výrazné postavy a víceúrovňový děj a nečekané zvraty a........prostě pecka. ()

Named

Od prvního dílů se řadí mezi mé nejoblíbenější seriály. John Snow a Tyrion Lannister a Ed Stark jsou mé nejoblíbenější postavy vůbec. Doufám, že se dočkáme zpracování všech knižních předloh i ty, které příjdou. 100% ()

pavlina.soch

Pokud máte kvalitní předlohu jakou je série Píseň ohně a ledu, předpovídá to kvalitní seriál a HBO se tohohle úkolu skvěle zhostila. Vytáhla z tohole příběhu to nejdůležitější co chtějí lidi vidět a ještě to podtrhla - sex, nahotu, násilý, smrt a intriky. Ve většině případů neni do historických seriálů příliš investováno (např. seriál Merlin), ale HBO zřejmě tomuto projektu věřilo, a tak cca 60 milionů dolarů, které byly poskytnuty na první sérii byly dobrým odrazovým můstkem na kvalitní seriál (s dalšími sériemi rozpočet samozřejmě roste). Jakožto čtenář knih jsem z touhle vyzualizací nadmíru spokojená - postavy i prostřdí mi sedí a doznačné míry mi dokresluje i knihu. Zpracování je tak dobré, že se musím přiznat, že když jsem viděla 1. sérii se smrtí Eda Starka, tak jsem opět seděla a tiše si stále dokola opakovala: "Přece ho nezabijou..." Je však škoda, že se scénáristé nedrží knihy, mnohdy se mi tak děj začne plést, když se s někým o Hře o trůny bavím. ()

Gattolino

Atraktivita se nedá seriálu upřít, hlavně z počátku. Nicméně výhrady by byly. V prvé řadě - po shlédnutí třech sérií a části čtvrté shledávám, že není až na pár výjimek nijakého setkání, které by neskončilo vraždou, zradou, mučením nebo přinejmenším znásilněním. Přátelství, věrnost, úcta, o tom se zde jen kecá, nikdo nic nedodržuje. Špatný vzor pro člověka, který nějaké hodnoty hledá v dnešním pragmatickém světě. Proč Renly nepřistoupil na to, že Stannise podpoří na trůn? Proč Freyové povraždili Starky? Proč Greyjoy dobýval Zimohrad? Sympatií k jednotlivým lidem i skupinám ubývá, zbývá snad už jen Daenerys a tak trochu Tyrion. Ostatní jsou buď mrtvi nebo nesympatičtí. Nebo se stali lhostejní. Nějak už je mi fuk, co se odehrává za zdí. A taky mnoho postav je zbytečných - cca 300 osob je docela nadmíru. Inspirace Pánem prstenů je taky do očí bijící - proč Valar Morgulis? Některé věci jsou za hranicí absurdity - Hora prošpikovaný v souboji jako kanape se vzedme, aby zabil soupeře - v reálu by se po probodnutí kopím stěží vzchopil tak maximálně na zachrchlání. ()

hhyperion

Serial s velkym S. Zaujme, zakousne se, dostane pod kuzi a nepusti. Na zacatku byla dovolena v zahranici, kde jsem trefil par minut 3. serie na HBO, pak nahodny jeden dil 1. serie na CT2 a pak uz to slo rychle. 2 vikendy non-stop vsech serii a nyni skvele pondelky s premierovymi dily 4. serie na HBO. Tenhle serial je neskutecny fenomen, at uz se vam libi fanatsy nebo ne. Vyborne natocene, skvela vyprava a atmosfera, uzasne svizny dej (diky predloze) - kdo necetl predlohu, tak bude neustale v napeti, jestli jeho hrdina v dalsim dile nekompromisne neprijde o hlavu a nebude nutne se poohlednout po novem favoritovi. Kdo nevidel, nevi, o co prichazi ! ()

jaHanicka

Třikrát sláva a všichni se radujte - USA konečně přišla s legendárním seriálem, který vás donutí na něj myslet od prvního dílu do každé další epizody. Dle mého názoru nejlepší seriál všech dob, ať se to týká výpravy, kostýmů, scénáře nebo propracovanosti děje. Dokonalost sama - zejména Daenerys, Tyrion a Arya. Čest tvůrcům, hercům a největší holt Puclíkovi G.R.R. Martinovi. ()

alphatown

Sedmá řada - šestý díl. Kdo to nezná - doporučuji začít se dívat od jedničky. Časem uvidí, že to nemá obdobu svým rozpočtem a rozsahem. Z neznámých herců se stávají megahvězdy - postavy, kterým se podaří přežít až do konce jsou všechny oblíbené, protože je divák už zná jako svý boty. Děj je nepředvídatelný a dokonce i romance, která se předvídatelně začala vyvíjet má nečekaný tah na branku. Je to první seriál, který by se hodil spíše na plátna kin jenže kdo by v kině strávil 3400 minut na jednom snímku. Museli by z toho udělat 22 dílů o 150 minutách. A dá se na to dívat pořád dokola, já jsem to viděl už asi 4 krát znovu celé. Po třech epizodách za sebou je nejlepší zážitek. Takže zatím jsem skončil u zombie draka a jsem zvědavý jak to dopadne. Mimochodem zombie draci jsou spíš tématicky vhodní do dětské animované tvorby, ale tady nám jeden vznikl v příběhu ryze dospěláckém. ()

NEO27

Pre mňa asi najviac seriál z tej sorty, že chcem vidieť každý ďalšý diel a zároveň ho už nikdy viac nechcem vidieť. Na jedno pozretie proste. Ale isté kvality má a 4-tá séria bola cool. ()

Elanornegra

Pozrete zatial prve 4 serie...uf, zacnem kladnymi strankami, prvy poriadny fantasy/historicky serial, kde vidno ze to stalo nemale love, pravidelne kosenie hl. postav kazdu jednu seriu, velmi realisticke suboje, alebo bitky ale iba niektore, celkovo svet mozno prepracovanejsi ako Tolkienov, ale to by som musel precitat kniznu tvorbu, eroticke scenky....negativa... malo akcie, niekedy az prilis vela zapletok, clovek sa v tom stracal, a niektore dejove linie az prilis sa davaju do pozornosti... i ked zatial dost nezauijmave 4. seria kolisala.. z primernej casti na nadpriemernu, ale posledne 3 stali zato. Nvm som rozpolteny.... Intro je asi najlepsie ake som videl u serial vobec, silne postavy, dej rozsiahly... len tie cisla mi tam nesedia... pomerne casto hold davam hlavne za zavery serii 90% ()

jounen

Tohle je můj nejoblíbenější seriál,co jsem kdy viděl. Právě jsem dokoukal poslední epizodu 4-té série a musím říct,že je to pořád lepší a lepší. Jen tak dál. ()

vojacek

Četl jsem celou (zatím nedokončenou) ságu G.R.R. Martina a musím říct, že se HBO velmi povedlo vystihnout atmosféru a ducha celé ságy. Z mého pohledu ja to totální bomba a jeden z nejlepších serálů, co jsem kdy viděl. Kdo knihy nečetl, asi mé nekritické nadšení nechápe, ale je to mi to úplně jedno. Dávám 5 *, víc bohužel dát nejde. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci