Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Martinaa.Tru

Po shlédnutí první série musím říci že seriál vě mě vyvolal nadšení, napnul mě a zabavil. Já osobně tyto žánry mám velice ráda, takže mmi to ke štěstí stačí. Určitě myslím že za shlédnutí minimálně 1. série stojí.... líbí se mi konec 1. série :))) ()

Rudla007

Hra o trůny Tento seriál je dle mého názoru nejlepším fantasy všech dob. Stejně jako knihy je velice zajímavý a myslím, že HBO ho nemohlo udělat lepším. POZOR MŮJ KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY EPIZODA 1. Zima přichází První díl člověka vtáhne do děje a už ho nepustí. Všechny postavy jsou skvěle zahrány a výběr herců nemohl být lepší. Při úvodní scéně člověku běží mráz po zádech a fanoušci knižní série Píseň ledu a ohně konečně před svýma očima vidí Martinův svět. EPIZODA 2. Královská cesta V druhé epizodě si člověk začíná vytvářet názor na jednotlivé postavy, navíc je zde první erotická scéna, což člověku seriál ještě více zpříjemní. Děj se zde rozděluje na tři hlavní: Příběh Neda a jeho rodiny, život Jona Sněha a nakonec příběh princezny Daenerys. EPIZODA 3. Jon Sníh Jon je má oblíbená postava, takže z druhého dílu jsem byl neskutečně nadšen. HBO skvěle zobrazilo život na zdi. Člověku při epizodě běží mráz po zádech, ale zároveň by rád tleskal. Člověka navíc baví Tyrionův humor EPIZODA 4. Mrzáci, bastardi a zlámané věci Konečně si člověk může prohlédnout celé Západozemí, které vypadá neskutečně. Hlavní děj se začíná rozjíždět. V této epizodě skvěle pobaví "Pobočníkův turnaj". EPIZODA 5. Vlk a lev V této epizodě se konečně rozjela pořádná akce. Pomalu se schyluje k válce a člověk hltá každou minutu. EPIZODA 6. Zlatá koruna Tento díl je podle mě nejslabší. Poměrně nic se v něm nestalo, ale i tak je to skvělá podívaná, se skvělým koncem, který člověka naprosto uspokojí. EPIZODA 7. Vyhraješ nebo zemřeš Konečně. Děj vyvrcholil. Tento díl je neskutečně úžasný. Každá minuta je záživná a člověk lituje, že to trvá pouze hodinu. EPIZODA 8. Bodej ostrým koncem Tento díl opět patří ke slabším, ale na jeho obranu musím říct, že záporné postavy se zde výborně projevují. Spor Starků a Lannisterů vyvrcholil... EPIZODA 9. Baelor Nedova smrt je neskutečně dojemná. Většina fanoušků se při tomto díle rozbrečí nebo rozzuří. Nejlepší díl první řady EPIZODA 10. Oheň a krev Vyvrcholení první řady mě trochu zklamalo, protože jsem čekal velkou akci. I přesto je to výborný díl a celý seriál doporučuji. ()

Crixus87

Seriál,který mi trošku nahrazuje Spartaka.přesto vcelku povedený dílo který schutí budu sledovat až do finálního dílu.mam skouknutý necelí 3 série bez jednoho dílu a asi nejvíc jsem si zalíbil děj vdovy Daenerys Targaryen a její armádu neposkvrněných společně s dračíkama,a budu doufat do dalších serií že dostane více prostoru. ()

petros25

Velmi poutavý seriál, ale třetí série mě dost naštvala, protože zabili jednu mojí oblíbenou linii příběhu s Robbem a ještě dost ohavným způsobem. Ale v seriálu zůstává pořád spousta zajímavých postav. Hlavně drakařka Daenerys a Tyrion. Jen to čekání 10 měsíců na další sérii zase :-/ Jasnejch 5 hvězd ()

Martazoe

Jestli jsem v poslední době žila nějakým seriálem, tak to byl tento. Oceňuji výpravu, výběr herců a taky napínavý epický děj. Co už mě ale tolik nebavilo, byl ten sex za každým rohem a nechutná morbidita, která působí prostě legračně, když se to přežene. Jako každý jsem si tam našla oblíbené postavy. ()

gamer228

Tak první sérii mám za sebou a mám ze seriálu kladné pocity. Děj mě sice nevtáhnul hned při prvním díle a mám hrozné zmatky ve jménech, ale jinak sem se do děje po pár dílech dostal. Prostě HBO dělá vše na výbornou. ()

kikokano

Četl jsem knihu, vyděl jsem seriál .A jakmile jsem ho dokoukal ,začal jsem se rozčilovat ,že to co si mohu pustit a zabere mi to deset hodin , čtu několik měsícu .Kamera dokonale vystihne Sedm spojeních království. Dokonale se drží režiséři předlohy (samozřejmě že sem tam něco uteče) . Vše je nádherně barevné a zároveň vše vypadá ponuře a temně . Je to úžasné dílo a každý kdo ho neviděl by to měl okamžitě napravit. ()

Rampage007

Prvá séria 5***** druhá o trošku slabšia takých 4**** Po tretej sérii som zmenil názor na 3*** Pretože to bolo totálne naťahané, nezáživné no aj tak sa teším na dalšie časti... Môžeme len dúfať že v štvrtej sérii dostane seriál druhý dych a bude zaujímavý ako prvá seria ()

xBlues

V hre o tróny si zamilujete postavu a potom ju chladnokrvne zabijú ... Presne táto nestranosť je to čo nás natom baví. 98% ()

jahdahkaleem

První série mě uhranula, druhé jsem pod vlivem dojmů z první odpustil jistou rozvleklost, ale třetí sérii jsem již nevydržel, protože to byla NESKUTEČNÁ NUDA. Hned zkraje první série mě zaujala linie chodců blížících se ke zdi. Od té doby se o tom jen a pouze žvaní, a na konci třetí série jsme se v této linii neposunuli vlastně vůbec nikam. Ve třetí sérii mě styl seriálu ne jen vadil, ale už i vyloženě vytáčel... ()

lineker

K těm co u prvního dílu málem nedýchali tedy nepatřím. Naopak po prvních třech dílech jsem seriál opustil s tím, že se k němu už nevrátím. Důvodem bylo především přemíru dějových rovin a postav, kdy se člověk jen složitě orientoval. K dílku jsem se na doporučení známých vrátil, když už byli všechny tři dosud natočené série odvysílány. A tím, jak jsem měl možnost sledovat díl za dílem, přišel jsem Hře o trůny na chuť. Postavy se vyprofilovali, dějové kotrmelce nepřestávají udivovat. Baví mně to a moc. Jsem v očekávání čtvrté série! ()

Cumacbegyc

První serie se mi líbila moc ,děj se pěkně odvíjí a dokáže zaujmout. Ovšem s dalšími seriemi se to zhoršuje, takže třetí série až na pár vyjímek je docela nezajímavá díl pod díle žádný zvrat, krom vraždění na svatbě :). Také díky se střídajícím scénaristům a režisérům jsou některé díly hodně ukecané a nic se neděje. přesto díky výpravě a pěknému zpracování postav včetně jednotlivých charakteristik království dávám 4* ()

rogosak

První série byla dost napínavá a s každým koncem vzniklo nutkání koukat na další díl. To samé u druhé, třetí jsem si šetřil a taky jsem se koukal pomaleji. Jakmile se člověk z toho dostane ani to nutkání moc nemá a třetí série mne připadla taky nejvíce protahovací a neustálé omývání svateb do té doby než se stane ta osudová svatba. Jinak je zajímavé jak dlouho ta noční hlídka je pryč. Dodal bych více, ale asi bych spoiloval. U poslední scény v 3 sérii jsem se rozbrečel, nevím vůbec proč :D Na emoce je to opravdu silný seriál ()

Akatsuki

Po první sérii skvostných 80%. Scénář, výprava, kamera, dokonce i úvodní titulky a hudba, nemluvě o hereckých výkonech. To jsou jednoznačně klady seriálu, který se rázem ocitl v mé topce... Pár motivů, které mi utkvěly v hlavě: síla slova a gesta alá středověk, skutečně srolovaný PAPÍR a ne pergamen!; trůn a jeho vizuál, stromy-bohové, zlatá koruna, "kojení" atd. A jsou to právě i detaily, díky kterým jsem si seriál zamiloval...Co mi ovšem brání dát plný počet, je skutečně občasná vatovitost a bezúčelný sex, který je snad vecpán do každého dílu pro svou prvoplánovitost...Po druhé sérii ponechávám a stejně tak po řadě třetí. Výprava je výborná, vizuál White walkerů dostatečně strašlivý, zvraty překvapivé (pro nečtenáře) a touha po řadě čtvrté větší. Daenerys, Arya, Tyrion, Osha, částečně Jamie, Tywin - to jsou mé nej postavy...Winter is coming *** For the night is dark and full of terrors *** Any man who must say, "I am the king" is no true king. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci