Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

jimmyOMG

Nejlepší seriál co jsem kdy viděl. Má vše co by mít měl. Výborné herecké výkony, velmi dobře sepsaný scénář a to vše zasazené do imaginárního světa podle předlohy George R. R. Martina. Není tam přehnaně moc fantasy výmyslů a seriál, ačkoli má brutální scény, má je s mírou a nejsou každou minutu. Jediný zápor je, že na nás příběh později začne chrlit větší množství postav, takže v tom můžete mít trochu zmatek než se nenaučíte jména, ale není to zas tak závažné. Stoprocentně doporučuji. ()

jefljdasfljs

Úžasné. Jako milovník fantasy považuju tento seriál za naprostý klenot, protože dobrých fantasy filmů/seriálů je jako šafránu, ono jich je totiž celkově málo, i když člověk počítá ty špatné. ()

maclib

Po dnešním třetím dílu jsem zůstal v němém úžasu! Vynikající seriál!No a 8,9 díl páté série neskutečný.A 10? Tak to byla jedna velká jízda,kterou nejlépe vystihuje jeden příspěvek na netu po dodívání: "Seru na to,jdu si dát panáka!" :-)) ()

Duri1986

Televízna interpretácia v novom tisícročí najúspešnejšieho fantasy bestselleru je to najlepšie čo si možno v rámci TV produkcie predstaviť. Prirodzenou skutočnosťou je, že prvá séria disponuje obmedzenou výpravou a mnoho epických situácii je zobrazených komorne, avšak nastrihané a zobrazené tak, že znalí situácie môžu svojou fantáziou kulisy dotvoriť, u ostatných divákov toto môže byť na škodu. Každou ďalšou časťou sa produkcia rozširuje a diel 9/2- Blackwater je vrchol, pri ktorom tajíte dych. Prvá časť tretej série sľubuje obrovské divadlo a premiéru v USA sledovalo 4,4 mil. divákov. Fakt, že sa seriál natáčal na Islande, Severnom írsku, Škótsku, Chorvátsku či Malte zaručuje úchvatné divadlo a pastvu pre oči romantických duší. Filmári sú pritom rozdelený na Dragon unit a Wolf unit. Herecké obsadenie je podriadené opisu postáv v novelách a každý divák si tam nájde rod, ktorému bude fandiť. P.S. Rozdiely medzi knihou a seriálom na rozdiel od ostatných fanúšikov vítam, dávajú tomu nový impulz a rovnako prinášajú zvraty, ktoré nikde inde nenájdete. Tretia séria sa nezadržateľne rozbehla, S03E04 je jedným z vrcholov celého seriálu, scéna Varys-Tyrion a Astapor sú nezabudnuteľné, neveril som, že budem zase platkať ako pri knihe, bohužiaľ stalo sa. ()

Whyte

(1 SÉRIE 99%) Atmosféra a celkové renomé Západozemí tvořeno jest povětšinou rétorikou, podepřenou neustálým snováním spikleneckých pavučin a hlavně, již předlohou stvořeným a scénářem elegantně převedeným, politickým tyátrem králů a rodů, plných obav z protějších erbů, vlastnící větší pokladnicí a tak opanující DALEKO DALEKO větší loajalitou, jindy tak věrných vazalů svých vlastních i těch cizích. A ono to neskutečně funguje!!!!!!!!! Ony slova zapříčiní, že si oblíbíte většinu postav a každý malý vizuální výlet stonásobně oceníte, geniální! (2 SÉRIE 70%) Tvůrci se asi opili pozitivními ovacemi a těch dialogů, trialogů a jiných žvatlanin je už moc a nikam vlastně nevedou, situace nejsou tak moc zajímavé a nadšení upadá a plamínek hasne…. Ale ty poslední epické díly ve vás ten oheň udrží! (3 SÉRIE 90 %) Dialogy, trialogy a vícelogy zase baví a někam směřují, atmosféra se opět zhutňuje a natěšenost na další díl je větší a větší… a teď už je tady hořký konec a i když se zřetelně tvůrci poučili z rozvleklosti série minulé a servírují plno honiček a emocí, tak ale faktem zůstává, že to všechno dění je nezbytný začátek vyústění další série. (4 SÉRIE 100%) CELKOVÝ VERDIKT/ 95% ()

Lkor

Seriál, bez kterého si již nedovedu představit jaro. Trochu zamrzí, že v některých dějových liních se autoři seriálu poněkud odklonili od knižní předlohy, nicméně nejde nedat nic jiného, než plný počet. 5/5 ()

DJ.FiNCh

Moc serialu, na ktere si narizuju budik a sleduju je pred odchodem do prace neni. Zkousel jsem to vydrzet do odpoledne, ale to se proste neda. S1 - 4.5/5, S2 - 4/5, S3 - ~ 5/5 ()

susilson

Asi jediný seriál, který mne napadá, kde je následující série lepší té předchozí. Třetí řada už má opravdu "šmrnc". O úvodních znělkách a hudbě vůbec nemá smysl mluvit, jedním slovem - vynikající. To že se seriál po první sérii definitivně odklonil od knižní předlohy mi vůbec nevadí, ba naopak. Alespoň je proč, těšit se na knihy. A nejnej postavy? Jednoznačně Tyrion Lannister, jeho "kámoš za zlato" Bronn, manipulátor Varys a "polepšený" ser Jaime (i když toho jsem miloval i jako hajzla :-D ). Seriál pro mne osobně nemá příliš hluchý místa, i víc "ukecaný" díly mi nevadí. Max. mi dosud chybí nějaká pořádná monstrózní řežba... :-). Dávám 90% ()

The M

Medzi fantasy seriálmi skutočne špička. Občasnou chybou je akurát to otravné vykecávanie sa, namiesto ktorého by som ja uvítal napríklad viac bojov. To ale nemení nič na fakte, že je to jeden z najlepších seriálov súčasnosti. ()

L.O.T.R

Povedal by som to takto...kto v dnešnej dobe natočil tak skvele spracovaný seriál z dôb kráľov a kráľovstiev ?Jednoducho tento seriál má svoje čaro, dokáže ponúknuť divákovi množstvo napätia, vzrušenia a hlavne dokážete si nájsť asi každý svojho obľúbeného hrdinu. Jednou vetou ešte som nevidel lepšie natočený seriál z takéhoto prostredia a myslím si, že ani dlho neuvidím. 5 séria za nami a mne neostáva nič iné než čistých 100% ak nás autori celých 6 dielov nechali v napätí a rozvíjali príbeh tak aby bolo mnoho vecí ktoré treba ukončiť tak sa im to podarilo bravúrne. Posledná epizóda 5 série široko ďaleko najlepší diel doteraz. ()

dennymarky

První díl mě nejdříve trochu vyděsil ( když se tam náhle objevili bílí chodci), ale jak jsem hltal jeden díl za druhým, tak jsem byl ze seriálu naprosto nadšený. Jak píší ostatní uživatelé, že jsou tam některé scény zdlouhavé a zbytečné, tak s tím naprosto nesouhlasím. Myslím si , že tam nechybí ani nepřebývá ani jedna vteřina. Výběr herců je výborný. Jejich herecký výkon také. Boží seriál !! ()

Wendy05

Fantasy obecně moc neholduju, takže jsem před shlédnutím Hry o trůny byla dost skeptická. Po prvním dílu jsem si ale říkala: "Hmmm, to není vůbec špatné, zkusím další díl." Viděla jsem druhý díl a seriál mě naprosto uchvátil. V každém díle se stane něco překvapivého a postupem času zjistíte, že nic není černobílé. Obzvláště ne charaktery hlavních postav :-) ()

lukes93

Asi to nejlepší co teď beží. Dlouho mi trvalo než jsem so k seriálu "dokopal" (těsně před 3. sérií). Ale teď netrpělivě čekám na kadé pondělí se kterým přichází nový díl který je, témeř, pokaždé dokonalý, hlavně tedy co se konců týče... ()

brondy

pocas sledovania III. serie uz to mozem napisat s kludnym svedomim. zatial co zaciatok prvej ma vtiahol do svojho diania a bol som nadseny, na konci uz som tak nadseny nebol ale celkovy dojem bol dobry.. druhu seriu som ani nedopozeral a vazne sa nad sebou zamyslam preco zakazdym davam dalsiu a dalsiu sancu dalsiemu dielu v serii III. je to nudne, rozvlacene, ukecane.. az mam niekedy pocit ze pozeram nejaku zasranu telenovelu. stale len kvakanie - nuda, intrigy - nuda, naznak akcie.. tak nic, zase nuda... dve hvezdy za "vypravu", to je vsetko. --- dodatok po rokoch --- dal som šancu 1 dielu zo 4. série.. odpad --- 2 dielom z piatej série, jeden bol odpad a jeden priemer --- ŠIESTA SÉRIA NEDOSTANE ANI MINÚTU MOJHO ČASU a mením hodnotenie z 2* na 1* ()

Verounek98

Každý díl mě něčím překvapí, občas si říkám takhle to přece nemůže být a o to víc se mi to líbí. Nestává se mi moc často, že zírám s otevřenou pusou, ale při sledování Game of Thrones je to každý druhý díl. Prostě parádní! :) Díky, bože, za tehle seriál. ()

Duckz

Zpětně hodnotím seriál 3*, protože jsem si už dočetl všechny knihy, které doposud vyšly. Seriál se sice snaží s knihami držet krok, ale oproti detailnímu popisu postav a jejich pozadí v knihách je seriálové znázornění postav herci velice toporné. První série mě bavila a začal jsem kvůli nim knihy číst. Druhou sérii jsem si dokoukal ještě při četbě a po shlédnutí 4 dílů 3. série jsem bohužel naznal, že je seriál nudný a natahovaný. Na druhou stranu ale oceňuji preciznost, se kterou se HBO věnuje výběru lokalit pro natáčení. Závěrem: Pokud vás baví seriál, nečtěte knihy. Pokud chcete ale vědět víc, přečtěte si knihy a na seriál zapomeňte. ()

sun.eagle

Bezpochyby jeden z nejvelkolepějších a taky nejlepších seriálů. V daném žánru absolutní vrchol. Od nevídané uvodní vizualizace při titulcích, výpravy, po promakanost charakterů všechno má takový punc kvality že nic lepšího v současnosti není. Co mě boužel trošičku začíná vadit je viditelné zejména od druhé serie a ve třetí už do očí bijící rozvláčnost děje která mi začíná lézt trochu na nervy. Řetez pohánějící soukolí děje a spádu je hodně uvolněný a nemá daleko ke spadnutí a zastavení celého soukolí. Jeden díl má hodinu a jsou díly kdy je opravdu zajímavých třeba jen deset minut, a než dojde k něčemu skutečně "velkému" si člověk musí počkat, štve to o to víc že člověk čeká půl roku na pokračování serie a očekává asi víc tzv. kulervoucích momentů. Přesto ten seriál si mín než 5* nezaslouží. Edit po čtvrté sérii: ačkoli je seriál pořád skvělý, tak jako znalce knižní předlohy mě zaráží čím dál větší odchylky v seriálu. ty nůžky se rozevírají čím dál víc, a doposud to třeba byly nepodstatné detaily, ovšem 4 a 5 série už na předlohu kašle a začíná si žít vlastním životem. Ty rozdíly tam jsou někdy až alarmující a nutně to musí ovlivnit i G.R.R. Martina. Nevím jestli je tohle úplně dobře. Byla by škoda kdyby tenhle seriál vyhořel, jako se to stalo třeba seriálu Lost. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci