Hra o trůny - Série 8

(séria)
USA / Veľká Británia, 2019, 7 h 8 min (Minutáž: 54–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen, Rory McCann (viac)

Daenerys představí svým věrným plán na osvobození celého kontinentu. Tyrion motivuje Jona k další akci. Jon s pokorou přijímá svou roli. V Drači jámě se rozhodne o vládě nad Westeroskými královstvími. Hrdinové ságy jdou vstříc svým dalším osudům. (DavidWark)

Endor

Za mě je seriál Hra o trůny skvělý a i sedmou řadu i přes nějaké ty chyby jsem měl rád, ale osmá série se opravdu nepovedla. Osmá série má nějaké klady a to je skvělé CGI, kamera, střih a herecké výkony, bohužel záporů je tam více. Mezi zápory patří hlavně příběh a nesmyslné změny charakterů u postav. Taková největší změna byla například u Jona Sněha, který si dříve vždycky stál za svým názorem a v osmé sérii je taková loutka Deanerys Targaryen. Pokud bych měl zmínit nějaké ty zápory, tak to byla například úplně nesmyslná strategie při obraně Zimohradu a nebo neustálé zachraňování hlavních postav, což u minulých řad to vypadalo úplně jinak. Každopádně kdybych měl ohodnotit osmou řadu, tak jí dám tak 6/10 ()

Ondak

Jedná se o rozhodně nejslabší sérii ze všech. Přijde mi, že se děj i postavy odklonili od předchozích sérií. Došlo na nesmyslné momenty v ději. Také pocit, že postavy můžou kdykoliv a jakkoliv umřít je pryč. Hlavní hrdinové jsou nepřemožitelní a dokázali by vybít celou armádu sami. Ve finále to celé dává dějově smysl, ale zůstává mi pachuť v puse s pocitem, že to mohlo být jinak vyřešené. Ale vyústění jsem přijal a docela jsem se bavil. Opravdu jsem se hodně rozmýšlel jestli tři nebo čtyři hvězdy, protože herecky a vizuálně je vše stejně dobré jako předchozí série (lepší), ale zásadně snižuje hodnocení boj s nemrtvými. Je tak temný, že si divák jen domýšlí, co se vůbec na bojišti děje. Slyší zvuky, ale nevidí obraz. To boj neuvěřitelně shazuje a pro mě se stává jen těžko koukatelný. Také první dva díly nikam děj neposunou a poslední díl je téměř celý rozlučkový. Zbytek série je boj a akce. Hodnotím až po druhém shlédnutí z odstupem času, pamatuji si, že při premiéře jsem byl hodně nespokojený, ale tak špatné to není. ()

motyka52

Začnu tím horším. Pokud mi na poslední řadě něco opravdu vadí, pak je to vysloveně odfláknutý konec některých zásadních postav. Pro jistotu nebudu spoilerovat, až na jednu výjimku - Night King. Nic o jeho záměrech, nic o jeho motivaci, prostě nic a pak jen blik, cvak, konec a vymalováno za dvě vteřiny. Sorry, to mě zklamalo. Pokud jde o jiné figury, nebudu jmenovat, ale jako diváci jsme si možná zasloužili více než jen prosté zasypání sutinami. Souhlasím také s mnohými názory, že tady už šla někdy logika opravdu hodně ... na západ od Západozemí (a tam, jak víme, nikdo neví, co je). Například kde se tam ta Arya najednou vyloupla, to pán světla suď ... Jinak jsem ale vzhledem k hodnocení byl připraven na nejhorší - což je asi vždycky lepší - a nejhorší jsem nedostal. Naopak, dostal jsem dvě skvělé akční epizody, z nichž jedna byli takoví Avengers: Endgame ve tmě, ale bavilo mě to i tak, a ta druhá sice brutálně zlomila jeden charakter, u kterého jsem si to příliš nepřál, ale tohle je Hra o trůny, tady se toho od začátku stalo tolik, co jsem si nepřál, abych nakonec zjistil, že právě proto mě celý tenhle příběh tak baví. A bavil mě až do konce, i když jsem si byl vědom toho, že osmá série už je trochu jiná. Jiná, ale ne špatná. Skončit takovou ságu není žádná prdel. Řekl bych, že tady se to uzavřelo ještě se ctí. ()

Rebel24

Vyvrcholenie jedného z najlepších seriálov kinematografie bolo vysoko očakávanou udalosťou roka. Pamätám si, ako som v očakávaní a nadšení týždeň čo týždeň staval v noci a zakaždým rovnako sklamaný odchádzal spat. Dnes spätne si viem predstaviť aj v 6 častiach vytvorené masterpiece vyvrcholenie ku ktorému žiaľ nikdy nedošlo v realite. Prvé 2 časti boli mimoriadne zdĺhavé a nudné, nikto sa nikam neposunul poriadne a deju chýbala dynamika. Ak dej stojí v 1/3 celého finále, bolo mi jasné že následný rozbeh nebude pozvoľný, ale prudký. Nuž žiaľ veľký šok som zažil v epizóde 3, kedy hlavný antagonista seriálu i histórie Westerosu, v podaní Slováka Vlada Furdíka skončil... skončil. Ťažko sa hľadali slová ospravedlnenia, tma, chaos, nelogicke chovanie, našťastie prišla epizóda 4 a návrat aspoň chvíľu ku Hre o posledný hlavný trón, 5.cast bola lepšia ako tretia, minimálne priniesla výborný brutálny súboj Clegane bratov, ako koncept ale zlyhala a zahodila do koša celú siedmu sériu aj s Golden Company. Posledná časť bola zúfalým vydýchnutim všetkých zúčastnených, hercov, režisérov, štábu, že uz majú tento maratón za sebou. Najlepším dôkazom tejto tragédie bola postava Tyriona, ktory bol svojho času (súdna reč v 4.serii) jednou z najlepších a najobľúbenejších postáv seriálu, v poslednej sérii z neho sršala únava, nechuť, zúfalstvo a bol stelesnením celého deja a ansamblu. Pri piesni sa hovorí: Nepokašli uvod a zaver všetko ostatné sa nejako stratí v celku. Tak to mali povedať aj Bemiottovi a Weissovi pred natáčaním, lebo takto Song of the Ice and Fire ma po falošnom konci pokazený celý dojem. 56% ()

matous20063

Asi budu jeden z mála, co hodnotí pozitivně 8.sérii. Ale za mě se doopravdy povedla. Příběhem je krásně roztáhlá do 6 epizod a já jsem naopak smutný že nemohu vidět pár epizod navíc. Finále bylo prostě GOT, tak jak ho známe. Všechno nemohlo skončit v našich očích dobře ale očividně to všech postavám vyhovuje. 80% ()

NikiVai

No a jsme na konci. Hm, trochu zklamání, jak rychle se vše dovršilo. Minimálně Dlouhá noc a Železný trůn by si zasloužilo víc prostoru. Připadám si ošizená o jakýsi ucelený závěr, o důležité momenty, které si mám jen domyslet. To ovšem nic nemění na tom, že Hra o trůny je jedním z mých nejoblíbenější seriálů. Mohu na něj koukat stále dokola a pokaždé se najde drobnost, které jsem si dřív nevšimla a to je to, co v mých očích dělá GOT jedinečným počinem. ()

Frank234

Nemohlo to dopadnout jinak. Já si nemohu pomoct. Ano, uznávám, že poslední dvě série trochu klesly, ale tohle zakončení bylo to jediné, k čemu to mohlo dospět. Dávám 95% za to, že si s tím moc nepohráli. Ale mají u mě minus, protože tahle série mohla mít klidně 10 osmdesátiminutových dílů ;) ()

Szimbo

!!SPOJLERY!! První dva díly mi nevadily, považoval jsem je za ticho před bouří. Když ještě přidali Podrickovu píseň, byl jsem připraven na skvělou bitvu, plnou důležitých smrtí. Tím že bouře vlastně ani nepřišla byly však i tyhle dva díly znehodnoceny. Hlavní postavy zázračně přežívaly, a ačkoli měli být na Winterfellu přítomni jedni z nejlepších vojenských taktiků celého GoT, i Ash z Evil Dead 3 vymyslel proti armádě nemrtvých lepší taktiku, a to měl ten chlap místo ruky motorovou pilu! A navíc to touhle špatnou bitvou skončilo. Celá hrozba Bílých chdců je u konce po jedné epizodě za pomoci jedné kudličky, a veškeré mystično je k ničemu, ačkoli se o něm v jednom kuse mluvilo. Potom je Daenerys, letící vysoko ve vzduchu přepadena Euronem, který se co, schovával s celou flotilou za ostrovem? A hlášky tvůrců, jako: “Daenerys na Železnou flotilu tak nějak zapomněla,” nepomáhají. Následují chvíle, kdy se postavy chovají jako pomatené, a dělají pitomá rozhodnutí bez jakéhokoli dobrého důvodu, a tvůrci se chovají, jako že to je šílenstvím, a že to přeci dává naprostý smysl. A konec je předvídatelný, nudný, a je tak blízko úplného Happy Endu, jak je to jen možné, což naprosto zabíjí ducha GoT. Alespoň ty vizuální efekty stály za to. Takže nakonec žádné tíživé smrti, které nejde čekat, žádné velké oběti a odhalení, potřebné k ukončení Dlouhé noci, a žádné důležité postavy promněněné v ledové zombie. No tak! ()

Lokakola

Osmá série je pro mě obrovským zklamáním. Ale asi z jiného důvodu, než pro většinu fanoušků. Neztotožňuji se s "hatem", který kolem osmé série panuje, ovšem po posledním dílu si připadám okradená. Velkolepá série, filmařsky a kamerově naprosto dokonalá, příběh jako takový beru, v podstatě mi přijde i logickým vyústěním, ale co mi vadí nejvíce, je ta zkratkovitost. Několik sérii sledujeme propracovaný děj, vývoj charakterů všech postav, sžíváme se s nimi a žijeme světem Západozemí. A pak přijde osmá série, kde je všechno hop, skok a konec. Kde je hloubka, propracovanost na intelektuální úrovni? Tvůrci nám servírují akční sérii plnou efektů, ale kde je podstata Hry o trůny? Proč to proboha nemohli protáhnout? Vždyť tohle všechno je jen ke škodě. Okradli mě o zážitek. Okradli mě o hru o trůny a dali mi jen americkou slátaninu. Nespokojenost z ukončení některých dějových linek (plus neukončení některých dalších). A nejvíc mě štve, jak mdle působí velké postavy v osmé sérii. Tři hvězdy dávám jen proto, že v porovnání s ostatní dnešní tvorbou je to pořád více než nadprůměrné..ovšem, už to není to, co to bylo. ()

BaRnEyBaSh

Jako jsem čtenářem knih (i těch do podrobna, jako je Rytíř Západozemí nebo Darebáci) a NIKDY bych si nepomyslel, že poslední řada skončí jako SRA*KA!!! OMG. Tak moc mě to zklamalo. Ostatní tu píší přesně to, co mně vadí taky. Nelogické chyby, povahové změny postav měnící se během 3 epizod, honipárci tvůrci (Dumb and Dummer = blbý a blbější) a hlavně konec. Jon byl jednou z mých nejoblíbenějších postav jak v knihách, tak v seriálu, ale NIKDY a to píši jasně, NIKDY, bych si nepomyslel, že se z něho během jedné série stane totální podpantoflák a zpráskaný pes. Jon vyhrál války, byl skvělým velitelem a měl největší nárok na trůn, i když ho nechtěl. ALE že potom dopadne z živých nejhůře, jako ubožák v noční hlídce, opravdu doufám, že ji opustil spolu s divokými, by mě nikdy nenapadlo. Nejsem spokojený a tvůrci z toho udělali Hollywoodskou píč*vinu. Škoda...... -_______- ()

Battlekingx odpad!

nevim, proc jsme museli cekat 2 roky na zakonceni, ktere je tak nudne, az jsem si rikal, jeslti to ma jeste cenu.. tvurci si nejspis rekli, serem na to, uz je konec, tak to jen odehrajte.. tady mate na koleni spichnuty scenar a jen to odrecitujte.. my udelame 2 CGI bitvy a lidem to bude stacit.. kdyz ne, tak maji smulu.. mrazivi chodci? co s nimi? jo ok ukazte je tam, ale CGI s nema je prilis drahe, tak at hlavne nic nedelaji.. ledovy kral at jen natahne ruku a otoci se.. zbytek at prosedi, tady na te zidli.. udelame jako ze leti na drakovi.. cekal jsem, ze konec bude epicky.. je to strasna prasarna co udelali.. vzali cely dej, vyvoj postav, napeti atd a hodili to jak hovno do reky a nechali to odplout.. ze 6 dilu, jsou 4 vypravne, a ostatni 2 jsou cele dily jako jedna bitva.. tzn taky nic moc.. ti kdo umreli, umreli uplne trapne, ne aby umreli nejak zajimave.. naproste zklamani jak z nejlepsiho serialu soucasnosti udelali naproste hovno.. nechapu tady to vysoke hodnoceni.. dnesni divak asi neni moc narocny, nebo fakt nevim.. porad jsem cekal na posledni dil, cekal jsem, ze bude naprosta tresnicka na dortu, ale dockal jsem se jen velkeho zklamani, jelikoz se v tom dilu nic nedeje.. jak se muzete spokojit s takovym paskvilem? jeslti chteji tvurci dal pokracovat, tak doufam, ze ne v duchu tohohle hovna, ktere se snazi vydavat za zlato.. a lidi, kteri jsou nadseni a hlasaji, ze hlavne posledni dil byl ten uplne nejlepsi, tak reknu jen: jste slepi? vzpamatujte se ;-) ()