Hra o trůny - Série 8

(séria)
USA / Veľká Británia, 2019, 7 h 8 min (Minutáž: 54–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen, Rory McCann (viac)

Daenerys představí svým věrným plán na osvobození celého kontinentu. Tyrion motivuje Jona k další akci. Jon s pokorou přijímá svou roli. V Drači jámě se rozhodne o vládě nad Westeroskými královstvími. Hrdinové ságy jdou vstříc svým dalším osudům. (DavidWark)

messi@h odpad!

Kdyby seriál vypadal od první série takhle, neštěkne po něm ani pes a kdoví, jestli by neskončil hned po první sérii. 8. řada si možná s odřenýma ušima jednu maximálně dvě hvězdy zaslouží, ale za způsob, jakým neumětelové scénáristi pohřbili skvělý seriál a zlobotomizovali hlavní hrdiny, nemůžu dát nic jiného než odpad. Na Hře o trůny je nádherně vidět, že jakmile ti dva s prominutím blbečci bez talentu nemohli vycházet z propracované knižní předlohy plné skvělých dialogů a výborně napsaných hlavních postav, kvalita se řítila dolů světelnou rychlostí... až k tragické osmé sérii. Bohužel se v mezičase ukázalo, že tak úplně geniální není ani G.R.R. Martin, který do dnešního dne (!) nebyl schopný dokončit předposlední knihu ságy (a nejspíš ji ani nikdy nedokončí), když naprosto nezvládl příliš velký rozsah svých románů a ztratil se nepřeberném množství (často zbytečných) postav a dějových linek, které vytvořil. ()

eagles22

Hysterie, která kolem osmé série panuje, dle mého názoru není normální a já se k ní rozhodně nepřidám. No a petice už je vyloženě přes čáru. Pár výhrad by se našlo, ale osobně jsem se zakončením seriálu spokojen. 80% ()

Azrail

Tak nám legenda skončila. Nechci tu hodnotit celý seriál, ale musím napsat alespoň drobný výtažek. První čtyři série byly naprosto fenomenální. Pátá byla jen lehce průměrná, ale průměrná na GoT, takže stále velmi dobrá. Šestá série laťku opět pozvedla, ale kvality prvních čtyř sérií už nedosáhla. Přesto byla stále výborná. Na sedmé sérii už bohužel bylo znát, že scénáristé neměli předlohu a také, že byla urychlená kvůli sníženému počtu epizod. A osmá jen pokračovala v trendu sedmé, jen klesla ještě o něco níž. Samotný poslední díl a zakončení bylo dle mě celkem logické a v pořádku, ale ta cesta k němu byla zoufale urychlená, nelogická, plná kiksů a nesmyslů. Můžeme jen doufat, že G. Martin se dožije devadesátky a dopíše knihy. Tam se sice pravděpodobně dočkáme podobného zakončení, ale jsem si jistý, že bude logicky podloženo a že cesta k němu bude vypiplána se všemi detaily a naprostou logičností, návazností a celistvostí. ()

Dandy95

Tak jak jsem si po prvních třech dílech myslel, že by to mohlo být celý parádní, tak po posledním díle odcházím hodně zklamaný. Moc se nelisim od názoru většiny a shrnu to jednoslovným názorem "uspěchané". *SPOILER* Pořád jsem doufal v nějaký kulervouci twist, např Arya a maska nebo nějaký další objev, který otočí všechno proti všemu...no ale nakonec jsem dostal největšího kretena v seriálu na trůn...takže vlastně urcityho zvratu jsem se dočkal lol ()

Mkartaylas56

Už na sedmé sérii bylo citelně znát, že Martinova absence je velký problém a dvojice Benioff + Weiss světu ukázali, že bez něj vlastně takoví geniální scénáristé vůbec nejsou. Počínaje nesmyslným cestováním rychlostí světla, přes kompletní změnu chování většiny postav až po celkovou scénáristickou bezmoc. No a poslední dva body se přenesli i do této série a navíc v alespoň třikrát větším měřítku, což naprosto zničilo závěr tohoto jinak skvělého seriálu. Obzvláště předposlední epizoda tomu nasadila korunu, když jedné nejmenované postavě v rozmezí několika dílů ti tupci co stojí za scénářem kompletně změnili nejen charakter, ale i styl chování a kvůli tomu, co se v tomto díle její zásluhou stalo, jsem byl tak strašně rozzuřený, že jsem nevěřil vlastním očím. Celé to alespoň lehounce napravila poslední epizoda, u které jsem měl možnost hlavně vzpomínat na počátky seriálu a nemyslet na ten chaos z posledních dvou sérií. Dokonce jsem byl i celkem spokojený s tím, jak se všechno nakonec vyřešilo a opravdu nebýt toho obrovského kvalitativního propadu, tak bych možná cítil i krapet smutku z toho, že to všechno končí. Takhle musím 8. sérii bohužel hodnotit výrazně nižšími čísly, než jsem si kdy mohl myslet a i když jako celek beru Hru o Trůny jako velmi povedený seriál, na který jen tak nezapomenu, tak závěr mě vysoce zklamal. 50% ()

ANTYCHRYST

Tak konec mě docela zklamal.. Jako by celé té parádní sérii dochazel dech a celé to působí uspěchane.. Na konci se to zase natahuje jak kdyby nevěděli co s tím.. Jako komentovat to že ta nejvíc zbytečná a nudná postava.. Nakonec usedne na trůně.. Škoda slov.. Daenerys dobře jeblo a zmastila všechno a to jsem si říkal že jedině John sníh to může zastavit.. Škoda že Arya nedostala na konci více prostoru.. 60% ()

papadoce

Všetky šablóny padli. Kto bol múdry zhlúpol (Škriatok). Kto bol dobrý spálil nevinných (Bloncka). Kto robil správne rozhodnutia chyboval (Sniežko). Len puča Sansa ostala pučou Sansou. Ôsma séria je Hra o tróny na ruby. Asi ostalo veľa očí pre plač po tejto sérii, aspoň podľa hodnotenia miestnych. Mne sa koniec páčil. Teda najmä koniec Bloncky, heh. Dobojované. ()

0verseer

Absolútne nezvládnuté finále kedysi bravúrneho seriálu. Posledná séria je žiaľ suverénne najslabšou a ja po jej konci nedokážem v rýchlosti prísť na nič, za čo by som mohol tvorcov pochváliť. V porovnaní s úvodnými sériami totiž ôsma miestami hraničí až s paródiou. Kŕčovité dialógy sa stali utrpením, dej je uponáhľaný, z čoho pramení hromada nelogických momentov a dokonca ani toľko očakávané rozhodujúce boje som si už neužíval. Osud prakticky všetkých přeživších postáv som sledoval totálne laxne (žiaľ aj tých, ktoré boli moje obľúbené), len zo zotrvačnosti v snahe dobojovať sa ku koncu. 3/5 sú ešte myslím pomerne milosrdná známka a tentoraz idú predovšetkým za snahu hercom a ľuďom, ktorí sa na tomto seriáli od jeho počiatku podieľali a cez tie všetky negatíva a diery v scenári ôsmej série sa snažili seriál dokopať k ako tak dôstojnému koncu. Samotný scenár by som ohodnotil ako odpad. Vytrvalí diváci, ktorí to ťahajú s Game of Thrones už temer desaťročie si rozhodne zaslúžili omnoho viac... ()

morris22

Uprimne receno, on nekdo po tom vsem, co knihy a pak i serial prinesl, vazne cekal happy end? :-) Ale no tak, za me paradni ukonceni serialu...at si z toho kazdy vezme co chce...vyhrat ano, ale ne za kazdou cenu :-/ ()

Jabcan

Osmá série byla zřejmě nejslabší, ale nebyla zdaleka tak špatná, jak tvrdí všichni rádoby fanoušci seriálu, kteří ho začali sledovat měsíc před premiérou 8. série. Tito lidé samozřejmě nechápou proč postavy dělají, to co dělají. Nedává jim to smysl. Kdyby ale nad seriálem trochu přemýšleli, nebo si přečetli knihy, všechno by do sebe zapadlo. Závěrečná série má ale 3 hlavní chyby. 6 epizod bylo prostě málo na vyřešení všech zápletek. Některé postavy tak zažívají opravdu hloupé smrti nebo nesmyslná vyústění svých příběhů. Druhý problém je eliminace Jona Snowa z hlavního hybatele celého příběhu, jeho přeměna na zamilovaného blázínka do Daenerys a nakonec stupidní vyřešení jeho příběhu tím, že je proti své vůli poslán za Zeď. A nakonec samozřejmě nepochopitelná volba Brana králem. Postava která za poslední 2 série neudělá vůbec nic, i přestože zná celou minulost a nejspíše i vidí do budoucnosti. Nepokusí se zachránit žádného ze svých přátel a příbuzných, i když určitě má informace, které by jim pomohly. Nakonec usedne na trůn a stejně nezachrání svého bratrance Jona před vyhnanstvím. To je prostě hrozně neuspokojující konec skvělého seriálu. ()

Pohodex odpad!

Random zakončení, které bych dokázal vysrat za 5 minut na hajzlu. Stačilo by tahat lístečky se jmény z klobouku. Je vidět, že tvůrci si neví rady, jak zakončit celou sérii, jejíž zakončení tak dlouho uměle oddalovali. 8 sérií se seriál snaží vykonstruovat různé druhy „zvratů“, aby nakonec skončilo všechno tak, jak začalo. Nemluvě o nelogičnostech a naivitě vedení války proti Zimnímu králi, naneštěstí se ukázal jako nejretardovanější postava ze seriálu a protáhl tak naše utrpení ještě o 3 díly. Benioff a Weiss už se asi nemohou dočkat až začnou kurvit svět Star Wars. ()

Vanguard77

Děs, běs, hrůza a utrpení... asi tak bych popsal poslední 4 epizody seriálu, který mě chytil kdysi dávno již svojí první epizodou, který mě přivedl ke knížkám od Martina a byl pro mě po 8 let na pomyslném trůnu všech seriálů... Benioff a Weiss předvedli, že jsou bez knižní předlohy úplně ztracení, pokusili se zhustit obsah budoucích 2 knížek do 6 epizod a je to poznat. Motivace postav jsou obráceny vzhůru nohama, vývoj postav je nepřirozeně rychlý a není tím pádem vůbec uvěřitelný... Nemám v podstatě jediného kladného slova pro to, jak to celé dopadlo, a není to tím, že bych čekal či dokonce chtěl happy end, ale tohle? Vytriggerovaná Daenerys v předposlední epizodě působila spíš komicky, Brann byl nejzbytečnější postavou celé série, vážně nechápu trend současných amerických scénaristů, kdy se snaží "zvrátit naše očekávání" a totálně to postaví na hlavu, protože prostě proto... Bože, nikdy víc. Věřím, že se na GoT jakožto seriál ještě v budoucnu podívám, ale osmou sérii budu zarytě ignorovat. 2 hvězdy za herce. ()

DarweyD

První dvě epizody vás zavedou na stezku která chvíli vypadá že vede do velkolepého finále, ale nakonec se prodíráte bažinou nudy a nekonzistentnosti. Pouze pár krátkých scén vás opravdu zasáhne, ale jen z nostalgie k postavám. Osmá řada Hry o trůny je největší zklamání v historii seriálů. Všechno pozitivum které bych se mohl pokusit najít jde hercům, maskérům, a Raminu Djawadi, který i přes tak strašnou sérii vytvořil dechberoucí soundtrack. David Benioff a D.B. Weiss touto sérií vyryli jména na hrob dobré reputace seriálu. ()

murkl

Jak to mohli takhle zbabrat? Noční král a jeho statisícová armáda se valí na Winterfell a co je nejlepší obrana proti mnohonásobné přesile? Stát před bránou pevnosti a nechat se zmasakrovat. Jon Snow po bitvě bastardů znova předvádí záblesky mentální retardace. Bitva ve které umírají všichni až na důležité postavy. Bitva odehrávající ve tmě, kde je prd vidět. Nemrtví kosí živé. Noční král se blíží k Branovi. Kolem něho je armáda mrtvých. Teď to příjde. Interakce. na kterou čekali všichni 8 sérií. Zničehonic se za ním teleportuje Arya Stark a zabije ho. Armáda mrtvých je poražena. Stejně jako Iron man zabil Thanose, tak Noční král měl být zabit Jonem Snowem. Následuje střet s Cersei, která končí naprosto ujetým masakrem nevinných. Dračí královna nebyla nikdy má oblíbená postava, ale abych věřil, že je to bezcitná postava, tak budu asi potřebovat více náznaků. Poslední díl byl speciální hlavně tím, že už mi to absolutně jedno jak to skončí. Dobrá komedie bylo jak Šedý červ před zrakem Jona Snowa podřízne zajatce a hned poté si dal rychlý sprint a objeví se před králem severu, jako by se nic nestalo. Nebo jak se zničená armáda u Winterfellu se zas objeví v závěru v plném počtu. Vtipný bylo jak se vysmívali myšlence demokracii a pak otevře pusu trpaslík a navrhne volbu krále. Trpaslík, kterého zavřeli za zradu. Trpaslík, který měl být jima potrestán, jim řekne ať si zvolí za krále Branna Starka. Ten samý Bran, který tvrdil, že už není Branem, ale tříokou vránou, ten samý týpek je najednou bez vysvětlení zase Bran. Nový vládce 6 království, protože Sansa jako královna severu, řekla, že sever je samostatný a ostatní si řeknou, že žádnou samostatnost nechtějí. Snad se George rozepíše a časem vznikne remake 8. série a já můžu na tuhle blbost zapomenout. ()

DoubleJack

Je škoda, jak v závěru tak excelentnímu seriálu došel dech. Postavy ztratily hloubku a staly se až nečekaně černobíými. Zmizely intriky a minimálně první dva díly se potácely v okecávání témat, které tu už byly. Ve druhé polovině série pak byly zbytečné diaology nahrazeny dlouhými expozicemi. První vrchol seriálu - válka s Nemrtvými - byla....SHIT. Ve tmě nebylo nic vidět a zabití nočního krále bylo na můj vkus, více než zvláštní. Druhý vrchol série - bitva o přístaviště - byla definována pro mě nepochopitelnými zvraty v charakterech postav. Neříkám, že bylo jejich chování vždy nelogické, ale chyběly jakékoli set-upy a čas, který by tomu dodal logiku. Navíc mi přijde, jako by se řada postav nic za dlouhých 8 let nic nenaučila a vrátila se znovu na začátek. Považuju to za totální promarnění potenciálu a důsledek jejich úplného nepochopení. Tomu pak odpovídá i samotné zakončení, které v mých očích bylo... fuck my life...přinejmenším mimo. ()