Sociálna sieť

• Česko Sociální síť (viac)
USA, 2010, 120 min

Scenár:

Aaron Sorkin

Kamera:

Jeff Cronenweth

Jesse Eisenberg, Justin Timberlake, Andrew Garfield, Brenda Song, Rooney Mara, Max Minghella, Armie Hammer, Joseph Mazzello, Melise, Natalina Maggio (viac)

Všetko sa to začalo v jeden v podstate celkom obyčajný jesenný deň roku 2003, keď sa harvardský študent a počítačový génius Mark Zuckerberg (Jesse Eisenberg) posadil za počítač a začal horúčkovito pracovať na novej myšlienke, ktorá ho doslova pohltila! Nečudo, po tom, čo ho priateľka Erica (Rooney Mara) pustila k vode, potreboval nejaké rozptýlenie... Tak či onak, z toho, čo sa napokon zrodilo v jednej z univerzitných internátnych izieb ako akýsi zlepenec zúrivých blogov a programovania, sa rekordnou rýchlosťou vyvinie sociálna sieť s nepredstaviteľným dosahom a rozsahom, ktorá spôsobí doslova revolúciu v komunikácii! O zhruba šesť rokov – a cca 500 miliónov priateľov – neskôr, je z Marka najmladší miliardár všetkých čias. No za všetko v živote sa platí, a Mark nieje žiadnou výnimkou - veľký úspech mu totiž okrem bohatstva a slávy prinesie i množstvo osobných a právnych problémov... (TV Markíza)

Infurius

Jeden z mojích TOP 10 filmov , nielen kvôli tomu,že je to IT film a ide o môjho oblúbenca Zuckerberga ale takéto filmy o biznise a o svetových fenoménoch (Middle Men) ma tak zaujímaju. Ten spôsob ako sa dostali k peniazom je veľmi dobre vidieť v tomto filme. 90%. ()

StarFsh

Už dávno viem, že všetko je len otázka peňazí a neprišiel som na to, ako prvý. A keďže (už našťastie) nepatrím medzi kastu FCB, tak za 4. ()

Lucisek

Film o tom, jak pár mladých lidí vymyslelo něco bez čeho se v dnešní době obejde málokdo. Není to sice přesná rekonstrukce toho, jak to bylo, ale základ tam je. Úvodní scénu jsem místy nestíhala, jak přeskakovali z jednoho tématu k druhému a zase zpátky. Ale co se týče hereckých výkonů, tak mě nikdo nezklamal. ()

Herbert007

Hodně se mi tu líbila v nějakém hodnocení hláška: "Občan Kane facebookové generace". S tím se můžu ztotožnit, ale až tak úplně jako Občan Kane mě to teda nevzalo... Ale mj. výborná muzika... Po druhém zhlédnutí přidávám i tu pátou hvězdičku, je to fakt filmařský super podaný a podruhý jsem si to vychutnal víc. Možná se brzy kouknu i potřetí :-) ()

Regeindy

Tomu se říká na plno využitý materiál. Poutavě natočené drama o vzniku fenoménu Facebook s výborným Eisenbergem v hlavní roli a režisérem, který snad nikdy nešlápne vedle. Dvojrole Armieho Hammera je už jen třešnička na dortu. ()

Tobias_Sin

Velmi propracovaná atmosféra jak už to u Finchera bývá, výborné herecké obsazení.. Eisenbergovi jsem to věřil, stejně jako Garfieldovi, i když jsem měl jisté pochybnosti.. hudba dobrá.. Příběh nenudí a plyne příjemným tempem.. ()

andydufrsn

Žádné očekávané vytržení se nekonalo - film mně ničím extra nenadchl (ale abych byl spravedlivý, tak ani vyloženě nezklamal). Docela by mně zajímalo nakolik tenhle příběh odráží SKUTEČNÝ příběh ksichtoknížky! ()

Livto

Čo na toto povedať. Pre niekoho možno zaujímavé dozvedieť sa ako vznikla jeho závislosť. Ja som to bral skôr ako dokument, presvedčivých hercov, príbeh. Zo zaujímavostí som sa hneď dozvedel, že nie všetko je pravda a na základe toho som sa aj zariadil. Ale aspoň oddychovka na jedno-dve pozretia. ()

Ferguson

Nemám moc rád filmy o skutečných postavách, ale čest výjimkám jako Zuřící býk nebo Lawrence z Arábie. Celoživotní životopisy ale asi nikdy nezkousnu. Jsem rád, že jsem se nemusel koukat na Zuckerbergovo mládí, ale šlo se rovnou na věc a to ještě zvláštním způsobem matoucí formou flashbacků, které byly tak rychle stříhané s aktuálním děním, že se v tom leckdo mohl ztratit (tak jako já na sociálních sítích). ()

lineker

Tak jsem se k tomu taky konečně dokopal. Ale spíš kvůli Fincherovi, než cokoliv jinému. Tato sociální síť jde totiž v reálném životě zcela mimo mne a navíc filmy mapující nějakou skutečnost událost či osobnost mne díky své "přidané komerční hodnotě" moc neberou. Výsledek? Fincher prostě zklamat neumí, a tak co by svědek soudního sporu o jeden z největších a nejvýdělečnějších patentů dvacátého století jsem se neskutečně bavil. Jde hlavně o zcela racionální přístup k filmu k vykreslení ( více či méně reálné) všech lidí kteří měli s počátkem facebooku co do činění. Raritkou sám o sobě je potom Mark Zuckerberg, sebestředný hajzlík až nebezpečně zahleděný do svého geniálního ega. Člověk žijící mimo realitu, ale zároveň genius, který dokázal, že v jednoduchosti je někdy až nebezpečná síla. ()

MichalHavros

Velkolepý film o velkolepé sociální síti... k tomuto filmu není opravdu slov, co režisér David Fincher dokázal.. Určitě doporučuji:) Skvělá podívaná! ()

CrashHP

Dajte Davidovi Fincherovi do rúk akýkoľvek scenár a vždy vám vyjde filmový skvost. Sociálna sieť, ktorá je dnes súčasťou každej vekovej kategórie tak ako ste ju doteraz nepoznali. ()

Widlicka4

Na střídání časových rovin ve filmu jsem pes. Může to mít smysl, ale také nemusí. Může se to udělat dobře, ale také nemusí. Social network je případ té první kategorie. Ano, přesně takhle to dává smysl a má to pro film nějaký, ba dokonce zásadní význam. Je vlastně nepodstatné, nakolik film odpovídá realitě, stejně si ten film nikdo nepustí kvůli tomu, že by chtěl poznat detailní historii Facebooku. A trocha té autorské licence zde rozhodně byla ku prospěchu věci :) Jj, velké projekty jsou provázeny velkými neshodami a následně velkými podrazy. A vyhrává ten s nejsilnějšími lokty. Tak to prostě je. PS: rozhodně lepší podívaná než z podobného soudku vytažený jOBS. ()

sml41

týmto snímkom som čiastočne zmenil svoj doterajší zaporný nazor na socio-spynetwork - z pohladu vzniku tohto novodobého "hunbuku" ale rozhodne si tam konto nezaložím...aj kedže som priaznivec IT a všetko čo sa deje okolo "historie IT faktu" ma zaujíma. Genialny film, výborne spracovanie, hudba lahodiaca mojím post-industriálným ušiam a herecke vykony. Jessemu to sadlo jak riť na šerbel, "Timrláka" ja osobne nemusím ale tu bol squely. Klasická "Fincherovka"-klobuk dolu. ()

17carlos

Whohou. Tak to by mě ani ve snu nenapadlo, že vytvořit Facebook bude takový boj tolika stran! Film o vytvoření gigantické sociální sítě, která propojí svět, je opravdu prvotřídní zážitek sledovat. Skvělé herecké obsazení, ve kterém Jesse Eisenberg válí od začátku až do konce svou arogancí, samostatností a vůli vytvořit něco tak těžko uvěřitelného ve své době, je opravdu dobře zamotané, přesvědčující a vychytralé. Parádní režie vás nenechá přimhouřit oko ani na vteřinu a dává nám další a další náklad nových událostí. Mark Zuckerberg vs The World 1:0. ()

SeeSaw

Žádné klady a protiklady sociálního fenoménu století, žádná óda na generaci ztracenou za monitory osobních počítačů a už vůbec ne nic co by jste od filmu s nálepkou "facebook" čekali. Pouze brilantní dialogová smršť umocněná neuvěřitelně autentickými hereckými výkony, perfektní hudbou a naprosto geniální Fincherovou atmosférou. Zhmotněná vize jednoho vypočítavého přizdis*áče a definitivní potvrzení toho, že Fincher je dnes nejlepším režisérem na trhu. ()

Tereza11

Když hlavní hrdina získá všechno a zároveň vše ztratí a ještě za režií stojí Fincher máme se na co těšit :-) Vyloženě mě film vcucnul...a nepustíl až k závěrečným titulkům...jeho režie je prostě skvostná, až tak že si to ani neuvědomíte až po tom co se na film podíváte znovu...Nerozumím IT, ale Zuckerbergovi ano a To se mi líbi.... ()

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

24.02.2021

Příběh GameStopu na velkém plátně

Příběh GameStopu na velkém plátně

01.02.2021

Studio MGM zakoupilo práva na chystanou knihu The Antisocial Network od spisovatele Bena Mezricha. Ten přitom knihu oznámil na konci minulého týdne, a to přesto, že její příběh vlastně stále probíhá… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

08.10.2020

Snímek Sociální síť Davida Finchera a Aarona Sorkina patří mezi jedny z nejlepší životopisných dramat vůbec. Právem taky získal tři Oscary za Adaptovaný scénář, Střih a Hudbu skladatelů Trenta… (viac)

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

13.01.2019

Jen málokterý film se může chlubit tak perfektní kombinací režiséra a scenáristy, jako byla Sociální síť z roku 2010. David Fincher (Sedm, Zodiac) a Aaron Sorkin (Pár správných chlapů, Steve Jobs)… (viac)