Sociálna sieť

• Česko Sociální síť (viac)
USA, 2010, 120 min

Scenár:

Aaron Sorkin

Kamera:

Jeff Cronenweth

Jesse Eisenberg, Justin Timberlake, Andrew Garfield, Brenda Song, Rooney Mara, Max Minghella, Armie Hammer, Joseph Mazzello, Melise, Natalina Maggio (viac)

Všetko sa to začalo v jeden v podstate celkom obyčajný jesenný deň roku 2003, keď sa harvardský študent a počítačový génius Mark Zuckerberg (Jesse Eisenberg) posadil za počítač a začal horúčkovito pracovať na novej myšlienke, ktorá ho doslova pohltila! Nečudo, po tom, čo ho priateľka Erica (Rooney Mara) pustila k vode, potreboval nejaké rozptýlenie... Tak či onak, z toho, čo sa napokon zrodilo v jednej z univerzitných internátnych izieb ako akýsi zlepenec zúrivých blogov a programovania, sa rekordnou rýchlosťou vyvinie sociálna sieť s nepredstaviteľným dosahom a rozsahom, ktorá spôsobí doslova revolúciu v komunikácii! O zhruba šesť rokov – a cca 500 miliónov priateľov – neskôr, je z Marka najmladší miliardár všetkých čias. No za všetko v živote sa platí, a Mark nieje žiadnou výnimkou - veľký úspech mu totiž okrem bohatstva a slávy prinesie i množstvo osobných a právnych problémov... (TV Markíza)

milda2007

Jsem bez Facebooku a taky ostatních sociálních sítí. Jsem zásadně proti nim, ale film mě strhnul ve velkým stylu. Fakt se kvůli němu nezaregistruji na Facebook, ale na film se podívam ještě jednou. ()

Tomcat Tom

Fincher patri mezi me oblibene rezisery a s The Social Network si pohral zpusobem jaky jsem opravdu necekal. To ze se budu divat na film o Facebooku a konecne si udelam nazor na Marka Zuckerberga jsem z traileru a par vet mezi radky pochopil, avsak to ze se toho pan Fincher ujme s naprostym nadhledem a poda mi na podnose pribeh, ve kterem jsem se nezastavil ani na minutu, vse jsem pochopil a citil jsem se jako takovy maly hrac v teto velke hre (kazdy jsme otroky Facebooku, tem kteri ho nemaji smekam), na to jsem pripraven nebyl. Naprosto dokonale remeslne zvladnute spolecne se skvelou hudbou, ktera film a jednotlive sceny jeste vyzdvihuje. Fenomen nasi generace a "must-see" pro vsechny, kteri facebook maji, ci jim opovrhuji. Oscara za rezii - prosim pekne (stejne vynikajici jako King's Speech, tudiz je mi jedno kdo z techto dvou vyhraje), fim roku uz by bylo ale asi moc. ()

omega_SK odpad!

Neskutočná smršť drístov v prvých piatich minútach totálne odrovnala môj záujem. Ďakujem ...neprosím ....žvásty .....žvásty ......žvásty ... blééééé ()

TOMASINI

Čekal jsem polodokument a ono se konalo přesně to, co jsem čekal. Zajímavá sonda. K danému účelu autoři zvolili nejvhodnější možný způsob - retrospektivní vyprávění s návraty do současnosti, prvky autenticity dovršují dokumentární charakter. Aniž bych byl informován, kde je fikce a kde pravda - všemu jsem uvěřil. A bavilo mě to. ()

maxs

Zdařilý výlet do hlavy a duše Marka Zuckerberga... Příběh je poutavý a podávám velmi příjemným způsobem. Nejen hlavní herecké obsazení výtečné, hudba i střih po zásluze veleben. Na pět hvězd je to ale málo (od kandidáta na oskara bych přecejen čekal o fous víc)... Po týdnu uležení a po srovnání s King´s speach (konkurent a vítěz oskara ve stejné kategorii), dávám filmu z původní 4ky 5ku. Jedniným argumentem, proč film oskara nedostal je dle mě přílišná čerstvost příběhu - být natočen s odstupem 10-20 let, jistě by toho oskara dostal. ()

Pukancek

pocas celeho filmu na mna Mark-tvorca FB posobil ako najvacsi hajzel pod slnkom. Celkovo ma fiom nudil a cakala som nieco ovela viac.Predstava ze uvitim ako vznikal Facebook ma nadchynala ale ostala som , bohuzial, dost sklamana. ()

JohnnyV

Jeden z nejslabších Fincherových filmů, které jsem viděl. O Oscarové ambici na hlavní cenu tu nemůže být žádná řeč. Takových příběhů s podobnou tématikou lze napsat spoustu a myslím, že i dokonce o třídu lepších. Film je dobrý akorát tak na jedno zhlédnutí, ale potom může v klidu zapadnout. ()

wairau

Tenhle film mi opravdu sednul. Výborně natočené drama o zrodu nečeho, co já osobně považuju za nejhorší vynález v dějinách internetu. Možná i proto byl pro mě příběh velmi poutavý. Ne že bych neznal jméno Zuckerberg, ale devadesát procent informací pro mě bylo nových. A v tuto chvíli musím ocenit práci Davida Finchera, protože to natočil a převyprávěl tak skvěle, že film o bezcharakterních lidech mě lhostejných, stojících u vzniku něčeho z mého pohledu nešťastného byl prostě lahůdka od které jsem se dvě hodiny ani nehnul. ()

Doskyc

Trvalo mi tři měsíce, než jsem se dokopal ke zhlédnutí tohoto trháku a věřte mi, lituji každého dne. Stačilo vidět úvodní scénu z baru a bylo mi jasné, že během těchto dvou hodin se z křesla neodlepím. Snímek The Social Network dokonale vystihuje dnešní dobu a doslova nutí diváka k zamyšlení nad jednoduchou, ač možná nechtěnou manipulací s lidmi. Dokonalé hlášky a rychlé reakce Marka Zuckerberga mne nenechaly klidným. The Social Network nepatří k filmům, na které po vypnutí televize zapomenete, naopak vás vede k hlubokému zamyšlení, zda je Facebook dílem genia či bezcitného padoucha. Snad jedinou věcí, kterou bych filmu vytkl, je jeho závěr. Doufal jsem ve vyřešení kauzy The Facebook otevřenějším způsobem, než jen krátkým textem v závěrečných titulcích. ()

Mazi23

Nečekal jsem mnoho, vlastně s averzí k Facebooku jsem čekal propadák, o to větší bylo překvapení. Parádní film, pěkně plyne, nenudí, překvapuje a hlavně baví. Přesto všechno si nemyslím, že tohle je film co by měl být nominovaný na nejlepší film roku. Jeho úspěch je dán zejména aktuálním fenoménem a troufám si tvrdit, že podobný úspěch by měl i o něco horší film. O to vděčnější však musíme být Davidu Fincherovi za to, že se ujal této látky, a tak až někdy v budoucnu budeme vzpomínat na tuto dobu a na Facebooku jako svědek bude svědčit povedený film. ()

Kyberswat

naprostá špička. je potřeba vidět alespoň dvakrát, protože hlavně začátek je hodně rychlý. celkově je to skvělý příběh, a díky tomuto zfilmování jsem měl pocit, že jsem u toho. jsem součástí... když jsem ho viděl poprvé v kině, běžely závěrečné titulky, já vylezl z kina a první co jsem viděl bylo - pokladní jak je na Facebooku.... musel jsem se smát. film skvělý, obsazení skvělé, výborný zážitek ! ()

Badhari

Jak se hezky dá život, myslim tím opravdový život amerického "bláznivého" studenta zdokumentovat tak aby nás zaujal na 2hod.? No přece takhle a ještě tímto pravdivým příběhem a fenoménem 21.století FB... dokonalost. ()

Border

Tak už podruhé Fincher šlápl vedle a příští rok přijde s dalším propadákem adaptací knihy Stiega Larssona,kterou už švédi natočily v roce 2009 a podotýkám,že velmi dobře.Knihy jsem četl všechny 3 a jsou výborný.A jestli chce obsadit do role investigativního novináře Blomqvista Daniela Craiga tak ten film už nic nezachrání.Ale zpět k networku.Film o nejpovrchnější generaci všech dob mě nechal zcela chladným.Režie výborná,ale to se jaksi čekalo.40 minutovej dokument na čt2 by bohatě stačil. ()

Dodge-I

Natočit aktuální film o aktuálním úkazu (Facebook) a aktuálních lidech tak, že zaboduje - to samo o sobě je neuvěřitelný počin. A asi to tak i nějak bylo - vlastně jde o holky a jejich hodnocení kluky, kteří to s holkama moc dobře neumí - a lákají je tak, jak dovedou. Dnes už je vše dál, ale pohled na nedávnou minulost je podán natolik zajímavě, že i po dvou hodinách mám pocit, že ten film je dobrý i jako dokument o své době. Výborně zahraný a sestříhaný, s hudbou, která rezonuje v hlavě spolu s dějem a zesiluje ho. ()

Isidor9

Vynikající portrét génia a zároveň asociála, jakým géniové bývají. Shoduji se s komentáři, které praví, že o FaceBook jde až ve druhé řadě, v první řadě je to skvělé psychologické drama. A je celkem fuk, kolik ve filmu je skutečnost a kolik si scénárista přimyslel. ()

Pellik

Film o modernom fenoméne menom Facebook. Kto na ňom nie je, nech zdvihne ruku. Ja som tam niečo vyše roka, dlho som sa mu ale úspešne bránil, ale späť k snímke. Podľa mňa nedozrel ešte čas na natočenie filmu o sociálnej sieti. Hodnotiť istý fenomén len na základe pár rokov mi pripadá nielen dosť odvážne, ale vidieť tu aj snahu vytrieskať doláče, ako to vedia len Amíci. Dej ma rýchly spád, ale miestami pôsobí dosť zvláštnym, bližšie neopísateľným dojmom. Preto viac ako 3 punkty nemôžem udeliť. ()

snufec

BAFTA 3 : Režie, Střih, Adaptovaný scénář a 3 nominace: Nejlepší film, Herec HR: Jesse Eisenberg, Herec VR: Andrew Garfield ()

Fujin

Jakožto uživatel této sociální sítě a obecně krysa počítačová (rattus computerus) jsem si vynikající reinkarnaci příběhu o založení tohoto geniálně provedeného projektu na filmové plátno velmi užil. Zvláště protože J.Eisenberg byl skvělá volba pro tuto roli a příběh dramaticky popisuje zrod tohoto fenomenálního projektu, přes všechny strasti jdoucí ruku v ruce s úspěchem, který je v tomto případě obrovský. Well done Mr. Zuckenberg & Mr. Fincher. ()

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

24.02.2021

Příběh GameStopu na velkém plátně

Příběh GameStopu na velkém plátně

01.02.2021

Studio MGM zakoupilo práva na chystanou knihu The Antisocial Network od spisovatele Bena Mezricha. Ten přitom knihu oznámil na konci minulého týdne, a to přesto, že její příběh vlastně stále probíhá… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

08.10.2020

Snímek Sociální síť Davida Finchera a Aarona Sorkina patří mezi jedny z nejlepší životopisných dramat vůbec. Právem taky získal tři Oscary za Adaptovaný scénář, Střih a Hudbu skladatelů Trenta… (viac)

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

13.01.2019

Jen málokterý film se může chlubit tak perfektní kombinací režiséra a scenáristy, jako byla Sociální síť z roku 2010. David Fincher (Sedm, Zodiac) a Aaron Sorkin (Pár správných chlapů, Steve Jobs)… (viac)