Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

drake31

J.J.Abrams nás všetkých zas zaviedol do ďalekej budúcnosti spolu s posádkou vesmírnej lode Enterprise a čelili sme ďalším nástrahám ktoré sú ukryté vo vesmíre či v našej tesnej blízkosti. Začnem hneď tou pre mňa problémovou časťou. Dôvod prečo nedávam plný počet, je jednoduchý vo svojej podstate - chýbala mi tam nejaké výraznejšia atmosféra, niečo čo by ma viacej vtiahlo späť do univerza Star Treku, esencia, element nazývajte si to ako chcete, ale táto chýbajúca častica mi nedovoľovala si naplno užiť toto pokračovanie. Ďalšia chybička krásy je nedostatok "vaty" (nečakal som že také niečo niekedy poviem) medzi niektorými udalosťami. Čo tým myslím ? Z môjho uhla pohľadu bolo veľmi otravné sledovať úsek filmu po úvodnej misii, kde sa menili velitelia lodí, toho presunuli tam, toho zas tam, tomu sa niečo stalo, ten zas prevzal vedenie, ten ho chce naspäť, a medzi tým jedna dobrá akčná scéna. Potom keď sa to ako tak ustálilo, už to nebolo také vnímateľné. Nič menej pokračovanie novodobého Star Treku je úžasnou vesmírnou jazdou, s perfektnými efektmi a detailami ktoré tvorili jednotlivé postavy či svety, kvalitnou akciou, a prakticky sa stále niečo dialo. Svoje si odmakali aj herci z ktorých najviac žiari - surprise, surprise - Benedict Cumberbatch. 4* s tým už sa viacej nedá dotýkať tej pomyselnej hranice medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami. ()

yeniczek

První díl byl pro mě zjevením. Abrams si Star trek upravil dle svého a dokonce mě nalákal zpětně zhlédnout všechny ST celovečeráky. Dokonale vybraná a sednoucí si posádka ruku v ruce s efektním dobrodružstvím a svižným scénářem mě nadchla a čekání na druhý díl hraničilo s nekritickým fanouškovstvím, které většinou zásadně odsuzuji. A konečně... Nevím, jestli za to může ono velké očekávání, nebo to, že jsem prvních pár minut ve 3D nějak nebyl schopný zaostřit na obraz. Bavilo mě to, hodně. Jen jsem čekal, že mě ST smete napoprvé. Dokonalý záporák je opravdu jedním z nejlepších poslední doby, ale to by nesměl být na plátně až trestuhodně málo (!!!). Film nasadí od první minuty a přes všechnu tu rychlost najednou koukáte, co se to děje a ve chvíli, kdy by měly i znalcům starých ST filmů vyhrknout slzy, Abrams (tedy spíše nějaký ze scénáristů, já vím) utne a nasolí do vás ještě jeden konec, který mě popravdě zklamal právě asi nejvíce. Najednou bylo jasné, jak to musí dopadnout, žádné napětí a i když prvních 90 procent filmu bylo pětihvězdičkových, za poslední minuty srážím dolů. Upřímně musím ale přiznat, že se neskutečně těším, až to uvidím ještě jednou a tak nějak tuším, že to bude fungovat nakonec tak, jak má. Třetí díl prosím fofrem a to vědomí, že se o další díl Star wars postará právě tenhle režisér, mě činí nadmíru optimistickým. 8/10____________Jinak 3D je opravdu hodně povedené a jen na začátku, kdy se kamera šíleně třese, jsem měl poprvé v životě problém. Dále už to bylo OK.. A o Dolby Atmos škoda mluvit. Dokonalost. ()

Mishqo

Po vizuálnej stránke ešte o level vyššie ako predchádzajúci diel. Hudbe nemám čo vytknúť a herci boli tiež na úrovni. Hlavne pán Cumberbatch. Zase raz pekné prepojenie so starou filmovou ságou. Z kina som odchádzal maximálne spokojný :) ()

Timak

Slabé 3* Škoda že nesdílím lepší názor na tento film s ostatními, ale pro mě to bylo opravdu spíše zklamání. Nekonečně natahovanej konec tomu dal korunu. ()

Aven

Oba "nové" Star Treky mám rád. Líbí se mi vizuál, herecké obsazení, hudební doprovod a problém nemám ani se scénáři. Přes tohle všechno to však u mě není na víc než silné tři hvězďáky - vesmír Star Treku mě totiž v mládí minul, tudíž prostě nejsem na hrušce z toho, že z hlavního záporáka se vyklube Khan a z podobných geekovských záležitostí. Druhý díl je tomu prvnímu dost podobný s výjimkou naprosto skvělého záporáka, který k mému údivu nedostává skoro žádný prostor - hlavně proto si Do temnoty prostě lepší hodnocení než první díl nezaslouží. ()

MishKonn

V podstatě nedokážu objektivně říct, co mi na tom filmu vadilo. Nemůžu najít důvod proč, ale vlastně jsem se u něj hrozně nudil (na rozdíl od minulého dílu). Opět výborní herci, skvěle navazující na své "historické" předchůdce, super zápletka, parádně mrazivý záporák, velkolepé efekty a hudba. Možná až moc velké upjetí k modelu jedničky (hraní na city fanouškům, uctívání starých filmů) ale z filmu dělají v podstatě předvídatelnou, nudnou a místy velmi hloupou (gravitace na Enterprise a další hlody) podívanou. Rutina je slovo, které by jej asi vystihlo nejlépe. ()

JohnSmith

I druhý Star Trek od Abramse je moc fajn. Perfektní triky a že jich bylo opravdu požehnaně a pěkně temný záporák, vlastně dva záporáci. Začátek je sice trochu pomalejší na rozjezd, ale pak příběh nabírá obrátky, takže jsem byl více než spokojen. ()

0lie

Efekty super, Cumberbatch, jako záporák paráda, ale ten scénář to byl ALE SRANEC!..absolutně nedotažené do konce ()

Yoda sama

Chlapčenské radovánky v sterilnom balení, s nedopečeným scenárom v prvej hodine ale zato príjemne nadupaným v hodine druhej, dostatočne epické, dostatočne osudové, typicky Abramsovské, so skvelým Cumberbatchom. Stále musím chváliť ten nehanebný plán ktorý Kurtzman a Orci spravili roku 2009, kedy vlastne prevrátili časovú os naruby a nič z pôvodných Star Trekov sa nestalo. Teda môžu si teraz dovoliť lietať nekonečným vesmírom, stretávať znovu tie skvelé rasy a zažívať tie nadčasové dobrodružstvá. Jednoduché, zábavné, akčné a bezhlavé sci-fi aké chceme. 7/10 ()

VanTom

Trikově monumentální velkolepá jízda s perfektním záporákem. Ale nic víc a u příběhových a vztahových scén jsem se i nudil. Tady citelně schází výrazná profilace hrdinů, jsou to jen barevné figurky, jejichž pouta a přátelství nemáme ničím podložená. V jedničce (resp. jedenáctce) šlo o nečekané variace na známé postavy z původního Treku, ale to už je pasé, nová posádka se osamostatnila a my o ní nic nevíme a nic k ní necítíme. Jednoduše řečeno, chybí tu roky TV seriálu, které by mě přiměly se o nového Kirka, Spocka ad. trochu zajímat. Do temnoty k tomu moc důvodů nezavdává, pofiderní převracení událostí ze starého vesmíru nestačí. ()

pravdovravny

Oveľa lepši ako jednotka, o 35% viac akcie a hlavne menej zbytočného tlachania do vzduchu. Čakal som záverečný súboj o trošku viac veľkolepejší, ale aj tak to bolo vynikajúce. Verím že Abramsovi sa povedie rovnako dobre aj v inom ,,Vesmíre". ()

swe

Doslova jsem cítil, jak mi při sledování odumírají mozkové buňky, ale nemůžu si pomoci, všechno to bylo krásně barevné a tak. Oproti jedničce hodnocení srážím za trojité finále. P.S. Proč mám pocit, že ty blockbustery jsou čím dál blbější? ()

chubaka

Nepatřím zrovna mezi velké fandy Star Treku, ale tento film mě opravdu velice mile překvapil. Výborné efekty plus dobrý scénář mě opravdu bavily po celou dobu filmu, až na posledních cca 15 minut, které mi celkový dojem trošičku snižují. Kdyby byl Into Darkness ochuzen o tuto finální část a skončil by hned po záchraně Enterprise, bylo by to u mě za jasných 5*., bohužel musím dát ''jen'' 4. ()

Eleanor05

Něco mezi průměrem a lehkým nadprůměrem. Kvůli jako vždy výtečnému Benedictu Cumberbatchovi se nakonec přikláním k 3*, ovšem je fakt, že bych se na to bez něj asi nedívala... :P ()

Unnamed

Po audiovizuální stránce povedené, herecké výkony se mi také poměrně líbily, jen prostě ten Star Trek tomu ohromně škodí. Vím, že je to hlavní hnací motor tohoto projektu, ale být to alternativní svět, který nebude muset vycházet ze Star Treku, kvalitě by to prospělo (barevná trička, mimozemské rasy a bůhví co ještě bylo přejato... přiznejme si to, vzniknout takový nápad v současnosti, vykouzlil by možná tak úsměv na tváři a film by nevznikl). Scénář sice za moc nestál, ale režisér i herci se toho zhostili se ctí, takže to i přes to bylo sledovatelné. Slabší 4* ()

sskrblik

Nejnovější Star Trek dozajista nadchne ty, kteří slintali blahem u prvního dílu, protože dostanou minimálně velmi podobnou porci zábavy. Za sebe mohu směle říci, že to hezky vypadá, ale scénář je opět děravej jak ementál! Najde se nemálo ne zcela logických událostí a klišé typu : za 3 vteřiny to vybouchne - za 10 vteřin se začne něco dít. Nepochopím proč Sherlock (Benedict Cumberbatch) se teleportuje ke klingonům a když tam za ním přiletí, tak proč se neteleportuje zase na Zem, nebo jinam. Dále jsou tam zase směšné postavy po vzoru minulého dílu jako např. Čechov nebo ten asi-at ze Zahulíme, uvidíme. Všechnu tu všednost umocňují neustále odlesky, kterými je Džej Džej pověstný. Nezbývá než se modlit a doufat, že Star Wars z jeho rukou nebude taková slátanina jako Star Trek! Zavzpomínat na starý dobrý Star Trek můžete zde: http://www.iywib.com/funny_animated_gif_9996.gif ()

VasaX

J J Flarebrams nám naservíroval další stártrek, podle jeho představa blockbusterové šablony. Což nabízí na jednu stranu skvělou výbravu, akci, zábavu a úžasné efekty. Na druhou stranu také síť scénáristických zkratek, logických děr, chyb a útlak myšlence a duchu Star Treku. Ale jinak je to fajn. Fajn popcornová zábava, co se za ty dvě hodiny prořítí jak warpem. Skvělé a úžasné. člověk jen musí přepnout mozek na akci, přimhouřit oči (a to nejen kvůli všem těm odleskům) a nechat se unášet v tomto případě značně malým a plytkým vesmírem. ZA těchto podmínek se dá mluvit i o čtyřech hvězdičkách. ()

romajz15

Pokračování Abramsova Star Treku, má vlastně stejné předpoklady jako předchozí díl. Chybí mi zde ale představování jednotlivých členů posádky, které minulý díl udělalo neuvěřitelně zajímavým. Ale, to z tohodle filmu nedělá podprůměr, průměr ale stále je to hodně nadprůměrný film. Skvělá akce, posádka Enteprise stejně dobrá jako v minulém díle. Cumberbatch se tady vážně vytáhl, a je jedním z hlavních důvodů proč jsem dal plné hodnocení. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)