Predtým, ako sa stal Deadpoolom, bol Wade Wilson (Ryan Reynolds) členom špeciálnych jednotiek. Keď mu lekári diagnostikovali pokročilé štádium rakoviny, podrobil sa experimentálnej liečbe v rámci programu Weapon X, známeho a populárneho predovšetkým medzi x-menovskými mutantmi. Vďaka tomu sa Wade zbavil rakoviny a nielenže prežil, ale ako bonus získal schopnosť rýchleho samouzdravovania. Oproti Wolverinovi, ktorý po podobnej liečbe zostal celkom sexy – z tohoto pokusu vyšiel trvale znetvorený. Vypadá podľa vlastných slov ako "avokádo, ktoré malo sex so starším avokádom". Aj preto bez väčšieho odporu prijal „okostýmované" alter ego s názvom Deadpool. (Cinemart SK)

Janek

Určitě nejvtipnější Marvelovka, na které je ale krásně vidět, jak otrlý (otupělý) dnešní divák je a jak moc se musí přitlačit na pilu. Film ale je nakonec určen spíše těm divákům, kteří na něj musí s doprovodem rodičů :-) Kolotoč pubertálních vtipů a nějaká hutnější atmosféra "tatam" (nemluvě o véééélmi slabých záporácích). Není důvod vidět dvakrát, ale čtrnáctiletí to budou milovat! ()

Kailo

Reynolds a T.J. Miller jsou dvě avokáda, které když se smíchají dohromady vznikne luxusně ucelená, ostře-pikantní komedie, lehce posypaná romantikou. Tento výsledný produkt je následně servírován jako kebab, po kterém Vás bude ještě hodně dlouho bolet prde... ehm, teda celé tělo.. Neskutečná FAN MADE (ne)Marvelovka ()

Thomick

Už od úvodních titulků bylo zřejmý, že tohle bude bezprecedentní nálož sebereflexe žánru, a fakt že jo. An overpaid tool svou větší premiéru ustál, romantická linka konečně neni o nějakym platonickym uťuťu ňuňuňu, ale regulérně hraničí s realitou, a v konečnym zúčtování Marvel v posledních pár letech definitivně drží nad vodou hlavně, ne-li jedině, dva úsměvní hrdinové nehrdinové (Mr. Pool a Ant-Man). Way to go. ()

ARI50

Tenhle borec má koule a nebojí se je ukázat takže se pohodlně sedí a dobře se kouká na blázna v červeném kurňa ten se fakt nebal doprdele borec, tomu se říka akce na každém kroku. ()

SLOTH

Dobré, ale... Podívejme se na to takhle : Vemte si vtipného charismatického Deadpoola, který, kam chodí tam hláškuje, a dejte ho na chvíli stranou. Co přesně vám zbude? Nic ()

JASON_X

Vytříbeně lahůdkový vizuál, nepřeberné množství skvělých gagů, kulervoucích dialogů, šťavnatých hlášek a ujetých vtípků, i ten šilhavý down v hlavní roli se od pana mentála Zeleného Lucerny dost dobře herecky vybarvil, ale na druhou stranu je v Deadpoolovi toho vtípkování a šaškování na můj vkus přeci jen příliš, mám radši filmové comicsy na temnější strunu, jako třeba Watchmeny, Nolanovy Batmany, nebo aspoň X-Meny. ()

Necrotongue

Tak tohle představení jsem si opravdu užil.Pobavily mě už sebeironické úvodní titulky,potěšilo mě,že si Reynolds umí udělat legraci sám ze sebe(předpokládám,že Tom "Maverick" Cruise,by ze scénáře dostal hysterický záchvat),ale hlavně mám radost,že se konečně objevil superhrdina,který se nebojí nepřátelům odlehčit o nějakou tu končetinu,hlavu a život.Nikdy jsem nepatřil mezi fandy Mirka Dušína,nemám nic proti čestnému jednání,ale nevěřím v nechybující lidi a nelíbí se mi řeči o nastavené druhé tváři a o kameni a chlebu,takže Deadpool je film pro mě jako dělaný.Navíc mě dostal baťůžek na zbraně Hello Kitty a sázka od V.Putina.Paráda! ()

ancientone

Deadpool sa až za hranicu únosnosti machruje svojou "odlišnosťou". Opája sa násilím, ostrým humorom, ironickým komentovaním žánru a neustálou streľbou tvrdých hlášok, čím chce vyvolávať dojem sviežosti, podvratnosti, až žánrovej nekorektnosti . Navyše mu do kariet hrá rozprávanie s perfektným zapojením retrospektív a účinné búranie štvrtej steny, ktoré na rozdiel od jeho vtípkov nemajú vedľajšie účinky. V kontexte so spomenutými kladmi o to viac zamrzí zamrzí, že napriek odlišnosti na prvý pohľad sa stále jedná o snímku, ktorá do žánrových zvykov viac zapadá, než by z nich vyčnievala. Klasický mechanizmus s novým lakom, povrchový tuning videného. ()

luka4615

Wow! Už tu bylo hodně filmů podle komiksů se superhrdinskou tématikou, jenže Deadpool je v okamžiku, kdy skončila potitulková scéna, všechny zadupal do země. Film je totiž jednou velkou nahláškovanou, odkazy našlapanou akční jízdou, která bez sebemenších problémů odsýpá, takže Vám finální stopáž sta minut přijde sakra málo. Ze všech záběrů totiž prýští láska všech zúčastněných k "antihrdinské" postavě pana Poola, což Vás vtáhne do filmu ještě o kousek více. Nemalou měrou k tomuto všemu přispívá skvělý Ryan Reynolds, který od nepamětihodných rolí přešel k roli, o které se bude mluvit ještě hodně dlouho. Reynolds totiž postavu Deadpoola obdařil "koňským" šarmem a neotřelým přístupem k celé postavě. Upřímně, ani si z celé té změti perfektně soustružených hlášek a scén nedokáži vybrat tu nejoblíbenější, nicméně mi v paměti utkvěla ta, ve které Deadpool konverzuje s taxikářem, jenž má v kufru "malé překvapení". Tenhle film se prostě na celé čáře povedl - a Avengers, Wolverine či Batman se Supermanem by si z něj měli vzít příklad. Takhle by se totiž měli točit filmy o hrdinech, potažmo všechny filmy podle komiksové předlohy! Výborně odvedená práce! PS: Už teď mé srdce prahne po druhém díle. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „I know right? You're probably thinking "Whose balls did I have to fondle to get my very own movie"? I can't tell you his name, but it rhymes with 'pullverine.' And lemme tell you, he's got a nice pair of smooth criminals down unda.“ ()

mm13

Pubertálne? Skôr pred-pubertálne. A o nejakej hocijakej revolúcii v čomkoľvek rozprávajte tým, čo je to ich piaty film, ktorý aký kedy videli. Ale tak zbehlo to a vcelku sa páčilo. Hlavne teší úspech R-ka. Do toho! ()

Morholt

Nejzábavnější a rozhodně nejukecanější marvelovka vůbec. V tomto případě se divák ani tak netěší na to, komu a jak nakope hlavní hrdina zadek, ale spíš na to, co za hlášku vypustí z huby a Deadpool hází jednu perlu za druhou. Ne že by se mi úplně vždycky trefil do noty, ale na každou trochu nepovedenější repliku připadá deset povedených, takže negativa takřka okamžitě ztrácejí na síle. Pro někoho tu možná bylo málo akce, ale já jsem byl s tou stávající spokojený a díky hláškujícímu vodopádu jsem jí ani víc nepotřeboval. Jediné, čeho jsem se trochu bál, byly romantické pasáže, ale i tady si Miller poradil na jedničku a některé z nich (MDŽ, halušky) patřily k nejlepším okamžikům filmu. K hercům nemám jedinou výhradu a Reynolds si konečně střihnul nějakou tu pamětihodnou roli. Už teď mě netěší, že se budu muset tak dlouho těšit na další díl. 95% ()

Lucasion

"Finish fu*king her the fu*k up. - Language, please. - Suck a cock." Tak moc bych chtěl Deadpoola milovat. A první půlhodinu se mu to i daří. Vtípky, legrácky, krev, zvrácenost a hlavně sexy kostým. Zatímco úvodní sekvence si dělá prču sama ze sebe, tak celkově je film narvaný pop kulturními odkazy. Přes Green Lanterna, 96 hodin, 127 hodin až k narážkám na Jackmana i Budoucí minulost. Kdo nezná, těžko se bude smát. Pro znalé čekají vytříbené hlášky na tyto filmové franšízy. Zatímco Pool, Dead je skvělý anti-hrdina až běda. Tak Wade Wilson (Ryan Reynolds) moc neboduje. Možná proto mi film vcelku nehraje příliš do karet. Narážky na X-meny můžu všema deseti, ale chození do barů s kapucí a toulání v dešti pro mě moc není. Prostřední část mi kazí celkový dojem z filmu. Nevím proč, ale kdyby byl film složen pouze z katany, pistolí, krve, hlášek a prostřelených hlav, tak filmu dám s klidným svědomím pět hvězdiček. Takhle mi místo rozvíjení příběhu o lásce, mutaci a šití kostýmu něco schází. Svůj R-kový rating využívá Deadpool naplno. Sprostá slova, vulgarismy, sexistické narážky, nahota i spousta krve. Oproti samostatnému Wolverinovi (2013) jsem se ale příjemně bavil. Do dvojky prosím více keců, více katany a méně rozházeného příběhu, který byl v tomto případě na škodu. (82 %) ()

Sawy

Pubertální, skoro až infantilní, po stránce příběhu nikterak inovativní, ve druhé polovině se dost opakuje... Ale stejně je Deadpool sympaticky drzé komiksové potěšení, kterému je těžké nepodlehnout. Ten stokrát ohraný hrdinsko-romantický příběh totiž podává v neokoukaném narativním hávu a co je možná ještě důležitější, přesně ví, jaký chce být. Ten styl humoru nemůže sednout každému, i já jsem se několikrát během sledování až zastyděl, čemu že jsem se to právě zasmál. Na jeden takový moment ale připadly čtyři výborně prodané scény, ať už si zrovna tvůrci dělali srandu z x-menovského univerza, stavěli hlavního hrdinu do neodolatelné role zastydlého pubescenta nebo stavěli jednu z nejlépe prodaných romantických linií posledních let. Nenechte se zmást rádoby-cool obalem, Deadpool je rozmanitý a překvapivě chytře vystavěný film, který sice po jednom zhlédnutí vyšumí překvapivě rychle, ale do pomalu zatuchajících vod dnešních komiksových filmů vnáší alespoň trochu svěžího větru. Nedovedu si moc představit, jak na něj budou tvůrci navazovat, ale jako jednohubka obstojí perfektně. 80 % ()

Grran

Čekal jsem blbost, čekal jsem, že všechny dobrý scény byly jen v traileru. A po dlouhé době jsem neměl pravdu, jak milé překvapení. Decentní akce, decentní, uhm možná i trošku nedecentní humor, který ovšem dobře zapadá a dokonce i něco jako příběh, který není jen slátaninou akčních scén. Well played... ()

jerry12

90%. Americký Kingsman. Takhle by měly vypadat všechny Marvelovky - plné pohody, humoru a feel-good nálady, a přesto se zachovanou velice slušnou a nápaditou akcí i příběhem. Struktura vyprávění se sice s ostatními superhrdinskými filmy víceméně shoduje a je tradičně předvídatelná, ale ta originalita, odlehčenost a nadsázka Deadpoola z něj dělá zdaleka nejlepšího Marveláka vůbec. Obvykle Marvel a jeho neustále naprosto stejně strukturované a hrubě předvídatelné subsvěty nemusím, protože jsou většinou jako přes kopírák, jen se zaměněnými jmény a archetypy postav, ale tady vyšlápl správnou nohou a suchý skoro britský absurdní humor mu prostě sedl. Epický a konečně pořádný super(ne)hrdina. ()

Shaqualyck

„Maximum effort!“ Není komiks jako komiks. Wade Wilson miluje sprosťárny a krvavou řež, stejně tak tvůrci téhle nekorektní adaptace, která vzdává hold kreslenému světu neohrožených hrdinů a zároveň si z jeho zákonitostí tropí bezskrupulózní šprťouchlata. Ryan Reynolds se dočkal životní role a Deadpool je nahláškovaná akční jízda roku 2016. ()

ScarPoul

Niektoré vtipy nedotiahnuté. Iné tak nezapadajúce až som sa musel škeriť - celá konverzácia o výrobkoch IKEA. A iné sú neuveriteľne trefné a fantastické. Stan Lee - mal parádne cameo a krásne prekračovanie beriéry medzi divákom a filmovým svetom. Tiež pomerne dobre zvládnuté. Deadpoola nemám veľmi načítaného a celkovo mi niektoré veci v rámci postáv až tak nedopínajú, ale Deadpool je rozhodne zábavný. Možno až na T.J. Millera ten mi naozaj liezol na nervy. Inak je to parádne krvavé, má to kopec vtipných vsuviek a odpočiek a hlavne to celé stojí na Reynoldsovi, ktorý to naozaj ťahá na svojich ramenách, bez toho aby tomu na chvíľu došiel dych. Dokonalé to určite nie je, ale na to že to vznikalo tak dlho sa jedná rovnako ako v prípade Ant-mana o veľmi podarenú komiksovú jazdu. Takže ten komiksový rok 2016 vôbec nezačína zle. A som nesmierne rád že odklepli pokračovanie. Reynolds finally rules! ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

27.09.2022

V typicky reynoldsovském duchu oznámil představitel Deadpoola na svých sociálních sítích zprávu, že se herec Hugh Jackman (Logan, Zmizení) vrátí coby Wolverine ve třetím filmu. Snímek, jenž bude… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White