Predtým, ako sa stal Deadpoolom, bol Wade Wilson (Ryan Reynolds) členom špeciálnych jednotiek. Keď mu lekári diagnostikovali pokročilé štádium rakoviny, podrobil sa experimentálnej liečbe v rámci programu Weapon X, známeho a populárneho predovšetkým medzi x-menovskými mutantmi. Vďaka tomu sa Wade zbavil rakoviny a nielenže prežil, ale ako bonus získal schopnosť rýchleho samouzdravovania. Oproti Wolverinovi, ktorý po podobnej liečbe zostal celkom sexy – z tohoto pokusu vyšiel trvale znetvorený. Vypadá podľa vlastných slov ako "avokádo, ktoré malo sex so starším avokádom". Aj preto bez väčšieho odporu prijal „okostýmované" alter ego s názvom Deadpool. (Cinemart SK)

DJ Obelix

Deadpool! Kurva, Deadpool!!! Chcete recenzi? Nasrat! Takových je tu dost a dost. Jděte na to! Okamžitě! Klidně ještě teď! Vypačte dveře od nejbližšího kina, pusťte si promítačku a bavte se. A pak jim tam nechte pár drobných do kasičky, aby se takovéhle filmy mohly natáčet i nadále! ()

kingik

Dickcool. A Věra Martinová. Připadá vám tohle spojení prapodivné, nemožné a rozpačité? Ne, někdejší dámu naší country scény zde opravdu neuzříte, avšak song, který svého času převzala do svého repertoáru, zní úvodními titulky. Ty pro jednou nemají informativní ráz, jak tomu obvykle bývá zvykem, ale film sympaticky shazují. Úvod obstará zběsilá akční scéna, do níž se za film ještě vrátíme, neboť hned za ní se retrospektivně vracíme v ději o dva roky zpět, kdy byl Wade Wilson ještě mužem z masa a kostí. Tehdy za prachy rozbil kdejakým mužům praktikujícím násilí na ženách ciferník a měl atraktivní přítelkyni. Dnes už z toho nic neplatí. Po diagnostikované rakovině se podrobil experimentální léčbě, která nedopadla nejlépe pro jeho zevnějšek. Přežil, ale rozhodně si sexy nepřipadá. Nyní myslí jen na pomstu. S nabitými superschopnostmi by to neměl být problém. Film stál za hovno. Hlášky tuze trapné. Byl jsem upozorněn, že jich je ve filmu nepřeberné množství. Uvedu příklad. Údajně jsem se měl válet smíchy u narážky na Liama Neesona a na jeho akční trilogii 96 hodin. Pekelně jsem se tedy soustředil, až ta narážka proletí filmem. Když na ní přišla řada, zakoulel jsem očima a ještě jednou jsem se optal, jestli to fakt bylo ono. Dostalo se mně kladné odpovědi. Všichni kolem mě prděli smíchy, jen já jsem jaksi nechytl humornou náladu. Ty rádoby hlášky byly tak otřesně trapné, že jsem už nechtěl, aby se jakákoliv ve filmu objevila. To mě ještě čekaly narážky na Sinead O´ Connor, zaniklé hudební duo Wham, ušetřen nezůstal ani Hugh Jackman a pak ještě várka dalších pičovin, které prostě pro mě nic neznamenaly. Možná, až se to nadabuje, vydám "samhowkinsovo" hihihi, ale teď to nezabralo. Nedokážu se smát angličtině. Snad jen kritika hereckých schopností Ryana Reynoldse, kterou si sám herec Ryan Reynolds vložil do úst, měla své opodstatnění. A boření stěn, tedy mluvení k divákům, to opravdu film potřeboval. Přitom měl nemalé potíže celou story stmelit do jednoho sourodého celku. Vyšel z toho nesourodý slepenec, který k ratingu R přistupuje rozpačitě. Neví, jestli má být film sexuálně perverzní, milostný vztah je tedy okořeněn perverzním sexem. Herečka Morena Baccarin poměrně perverzně vyhlíží, takže zde byla mise splněna na jedničku. Všemu ostatnímu uděluji slabé známky. Ed Skrein v roli padoucha nijak nezáří, jeho asistentka Gina Carano by už nikdy neměla hrát ve filmech. Pasáže s Colossusem a Negasonic Teenage Warhead jsem protrpěl. Ty pičo, jak toto někdo může dát do filmu, nad tím rozum zůstává stát a péro klesá pod bod mrazu. Z herečky/neherečky Brianny Hildebrand. To byla hilda! Otravné pasáže obstaral i T.J. Miller. Chtěl jsem pochválit Ryana Reynoldse, ale ten do filmu nacpal tolik hovadských keců a na pořádnou akci už nezbylo takřka místo. Pokud řvete nadšením ze dvou akčních scén, tak prosím. Hrdina si zničehonic ušije kostým, ten kostým byl k smíchu. Jo, pobavil, jak byl infantilně debilní. Superman s Batmanem jsou buzeranti, ty už nikdy nechci vidět, comicsy vymyslel čurák, co se nudil, končím s nimi nadobro. A Deadpool je čurák i šoumen současně. Kurva, co si z toho vybrat! Trapný film. Chtěl jsem vidět fakt hardcore comics plný řízného gore, dostalo se mně retardované komedie pro (skoro) celou rodinu, která sotva drží po kupě. Nebýt mrdačky do prdele (jen v náznaku), mohli to dát klidně přístupné. Pár průstřelů hlav a uříznutá ruka superhrdiny už dneska nikoho do mdlob nepřivede. A jak zpívala Martinová ve svém coveru "Dál jen vejdi", tak tedy Dickcoole vejdi do plánovaného druhého dílu. Třeba ti ty dveře definitivně nepřibouchnu. 50% () (menej) (viac)

InJo

Vymazlená sebeuvědomělá anarchistická komiksová šaráda říznutá (relativně vážně se tvářící) romancí v duchu Kevina Smithe. Pro mě horkej adept na nejzábavnější film roku. Jsem strašně rád, že jsem se netěšil zbytečně. A režírovat to třeba Matthew Vaughn (srovnání s Kick-Assem se vysloveně nabízí), mohl to být film desetiletí. ;) 85 % ()

IQ Tiqe

Udělat eRkovej komiksák, aby se držkatej hlavní hrdina nemusel omezovat? Geniální! A umožnit mu komunikovat s diváky a komentovat svoje počínání? Další skvělej tah! Nespočet hlášek a zejména narážek na jiné herce, filmy a postavy – opět skvělej tah! Je to komiksák, co se nebojí udělat si z ničeho srandu, především ne sám ze sebe, ze svých producentů i herců a v tom je jeho originalita. ()

Sobis87

Má to fajn vyprávěcí strukturu a několik povedených vtipů, ale toho (kvalitního) humoru a proklamovaného shazování sebe sama tam není tolik, abych jen tak přehlídl stejnou šablonovitost, jakou mají ostatní originy. Jasně, nebere se to vážně, ale ono se to nebere vážně stále tím samým způsobem - tzn. naplnit dané klišé a až na samém konci ho shodit něčím, co ne vždy trefí branku. Jasně, párkrát mě to fakt rozesmálo, ale teď si vzpomenu snad už jen na vtip s Xavierem a roztomile rozverný úvod v taxíku. On vlastně celý ten úvod na dálnici je dost povedený a o to větší je pak zklamání, že film najednou dost zpomalí a ve scéně zrození naprosto selhává. Ocenil bych víc meta-humoru, poctivější dekonstrukci superhrdinského filmu a vůbec...hrát spíš na kvalitu než na kvantitu. Být děcko, tak jásám nad každou hláškou a jsem paf z brutality, ale teď mi to už tak nějak nestačí. Je to svěží závan v překomiksovaném filmovém průmyslu, ale mohlo to být důmyslnější. P.S.: záporák je neskutečně nudný a přízemní, Deadpool by si zasloužil podobně rozjetého protihráče a ne tuhle generickou figurku...škoda, protože v komiksu je z čeho vybírat. ()

HoneyBunny

Už u úvodních titulků Deadpool odhalí karty a vám je jasné, že tohle bude nekorektní nářez s meta humorem, kde Deadpool hláškuje na Ryana Reynoldse, přítomnost pouze dvou x-menů (nebyl budget!) nebo předchozí verzi Deadpoola ve Wolverine: Origins. Už dlouho jsem se i filmu takhle nezasmála. Humor stranou, Deadpool je zároveň skvělý film - výborně mixuje současný děj a flashbacky, funguje po emocionální stránce a akční scény jsou přehledné a zábavné. Deadpool není dobrý film, protože má Rkový rating, ale protože celý štáb do výroby tohohle kousku dal srdce. A palec nahoru za postavu Moreny Baccarin - skvělá ukázka, že se dá zkombinovat sexy šlapka a sympatická silná hrdinka. ()

Anderton

Jasné, že je to inovatívna bomba, ale tu ide o to, nakoľko považujete súčasný komiksový vysokorozpočtový fenomén (od X-menov ho tu už máme 16 rokov) za dôležitý ako pre vás osobne, tak pre svetovú kinematografiu. Pokiaľ sú vám latexoví superhrdinovia šuma fuk, ťažko budete oceňovať Deapoolovu anarchiu. Deadpool je tak potom najvtipnejší, keď je vtipný sám o sebe a takých momentov je pochopiteľne menej, ako vtipov postmoderných a odkazujúcich na súčasnú komerciu alebo Reynolds sám na seba. Medzi nimi ale vedie maska Jackmana, to bol fakt gól. Že je film lacnejší a vidno to, považujem za jednoznačné plus a takýto veľký úspech mu úprimne želám. Tipujem, že ak si film náhodou ešte niekedy pozriem, docením túto sviežu kanonádu vtipov viac. 70% ()

Frajer42

Deadpool, film o kterém se pělo opravdu hodně chvály. Když frčel v kině, tak jsem zrovínka neměl moc času, takže jsem jeho zhlédnutí velmi dlouho nechtíc odkládal. Zejména bylo ze všech stran slyšet, že je to neskutečně vtipná taškařice. Už úvodní titulky naznačily, že to vtipné opravdu bude. Z celého marvelovského vesmíru určitě zatím nejvtipnější kousek, který se nebere ani malinko vážně. Na diváka sype jednu hlášku za druhou a občas to proloží velmi slušnou akcí, která je navíc velmi hravá a vtipná, a to je vůbec ta nejlepší kombinace. Deadpool je vlastně taková trošku atypická lovestory. Docela mě rozesmála zejména série mazlení, především pak oslava MDŽ. Pochválit je určitě třeba i hlavní hrdinku, která je vážně číča. Méně pochval mám pro hlavního záporáka, který není ani číča a ani pořádně záporný. Ryan Reynolds byl samozřejmě boží. Rolička mu evidentně sedla. Příběh je samozřejmě slaboučký, ale musím na něm vyzvednou velice kvalitní práci s flashbacky, které obecně nikdo nemá rád. O příběh tu ale zřejmě nikomu až tolik nešlo. Myslím, že takový divácký úspěch tvůrcové nečekali. Filmem si určitě vydělali na nové auto, potažmo i na dvě nová auta. S relativně skromným rozpočtem dokázali opravdu velké věci. Opravdu cool podívaná, která si neklade závratně vysoké cíle. Jedno je jisté, nejste-li absolutní kokot, tak vás dovede po celou stopáž spolehlivě bavit! Nezbývá, než se těšit na pokračování, před kterým stojí brutálně těžký úkol, který se v historii moc snímkům splnit nepodařilo - navázat na úspěch jedničky. ()

Kothy

Pansexuál mě nezklamal. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Je to film, který láme všechna komixová tabu. Jen je škoda, že na to neměli víc peněz. Místy to jde vidět. I tak je výsledek skvělý. Propagaci měli ale vážně promakanou. Pomalu si začínám zvykat, že komixové adaptace jsou plnohodnotné komedie. Tim Miller odvedl opravdu skvělou práci na začínajícího režiséra. Celé je to ale projekt Ryana Reynoldse, bez kterého by film vůbec nevznikl. I když skáče v čase, není problém se v něm vyznat. Vtipů je tam opravdu nadmíru. Vyžaduje to ale určitou znalost různých souvislostí, abyste je pochopili. Je dobré, jak si sám dělá srandu z toho, že hraje ve filmu, nebo že studio nemělo peníze na víc X-Menů. Stan Lee si opět neodpustil jedno ze svých skvělých cameí. Kupodivu ve filmu celkem funguje romantika, takže valentýnské plakáty nelhaly. Na rozdíl od jiných Marvel filmů, kde už tolik nefunguje. Tady to zachraňuje hlavně Morena Baccarin, která je v roli Vanessy vážně sexy. ;) Přestože team X-Menů zastupují pouze dva členové, předělaný Colossus a Negasonic Teenage Warhead, jsou Deadpoolovi celkem k ruce. Záporák Ajax není nic moc, ale co už. Možná tam mohlo být víc akce. Určitě se těším na pokračování. Reynolds to dokázal. :) "Vypadáš jako avokádo, které mělo sex se starším avokádem." :D ()

AppleCore

Bezmyšlenkovitá (?!) zábava bez jakýchkoliv ambicí, přesto dokonale funkční v každym myslitelnym ohledu. Už bylo na čase, aby přišel někdo, kdo výrazně vybočí ze všech těch teploušů (Avangers) a ukázal nám, jak dělat pubertální humor a zesměšnit při tom veškerý dění jak na plátně, tak i mimo něj. Záporák je sice tradičně debilní (jako ve valný většině filmů od Marvelu), alespoň je to člověk a ne robot nebo mimozemšťan. Deadpool je film s třináctou esencí (ačkoliv výstavbou příběhu je stejnej jako všechny ostatní komiksovky), kterej třebaže u mě nemá na plnej počet, nikdy nebudu mít problém si ho kdykoliv pustit znova. PS: To hodnocení je brutálně přehnaný, byť jiný ani bejt nemůže. ()

boshke

Jsem rád, že jsem Deadpoola viděl... zadarmo. Není tak dobrý, jak se všichni tváří... ale není tak špatný, jak jsem se obával. Vtípky často tlačené na sílu, prvoplánové, ale často se Deadpoolovi zadařilo být doopravdy vtipný. Třeba s Ikeou... 70% ()

Dzeyna

Čekala jsem takovou tu komerční kravinu. Ale vážně mě to bavilo po celou dobu. Hlavně díky humoru Ryana. Navíc je tam kočka, na kterou se dobře dívá. Akce taky nechybí, takže super podívaná. ()

AllShallFall

Film je to pekny. Hodne jsem se nasmal. Jen to proste do X-menu nezapada. Tato osoba byla spatrena v X-men Wolverine, kde "Deadpool" byl. Ale dej je ze 70. let a ten dotycny uz schopnosti mel a svuj ksicht taky. Navic mnohem vice zmutoval a pak zemrel. Osoba v tom filmu se ale rozchazi s tim co jsem videl. A i casove. Nevadi. I tvurci delaji chyby a za to hvezda dolu. Jinak fajn ()

Okara

Pansexuální antihrdina s hláškami stejně nesmrtelnými jako on sám. Deadpool je svižný, provokativní film s agresivním tempem, které posledním Marvelovkám tolik chybělo. Komunikace s divákem funguje na výbornou a člověk téměř nestíhá vstřebávat gagy z dialogových přestřelek a Deadpoolových monologů. Ryzí kontroverze dostála svým slibům. Více zde. Nejlepší soundtrack z filmu: Maximum Effort. 80 % ()

Ant

V dnešní době oceňuju každý superhero film, který mě nějakým způsobem překvapí a šokuje. Stává se to čím dál méně, takže vidět zjevení, jakým je Deadpool, hovado s nevymáchanou pusou, bylo neskutečně svěží a zábavné. Bourání čtvrté zdi, naprosto sebeuvědomělé vyprávění, utahování si z hollywoodských stereotypů a vlastně sebe samého. Byla jsem v sedmém nebi. Film neskutečně rychle utekl a klidně bych si okamžitě dala sequel. Je zajímavé, že v porovnání s marvelovkama je to svým rozsahem docela skromný film, což zase vůbec neuškodilo. Zažívala jsem u toho podobné pocity jako u prvního Ironmana, ale díky R ratingu má Deadpool ještě větší koule. Jsem strašně ráda, že Reynolds si splnil sen a podařilo se mu nakonec film natočit. Snad to konečně spustí lavinu komiksáren bez cenzury. ()

Geralt z Rivie

Konečně! Film, který je jiný. A proč Deadpool uspěl? Protože je to přesně to, co tu ještě nebylo. Je to film, který všichni chtěli vidět a šli na něj nakonec i ti co to ho vidět nechtěli. Navíc Rayn Renolds Deadpoolovi obětoval opravdu hodně, např. jeho verbování malých děti do jeho vražedného oddílu bylo dost cool. Marketingová propagace toho filmu byla opravdu skvostná. Doufám v to, že „erkový“ rating otevře prostor pro víc takových filmů. --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $58 / 781 / 723 milionů / 126 dní < 13,46 > násobek rozpočtu. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

27.09.2022

V typicky reynoldsovském duchu oznámil představitel Deadpoola na svých sociálních sítích zprávu, že se herec Hugh Jackman (Logan, Zmizení) vrátí coby Wolverine ve třetím filmu. Snímek, jenž bude… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White