Neurotický romantik Alvy Singer sa zaľúbi do Annie Hallovej, dievčaťa z vidieka, ktoré túži po tom, aby sa stalo speváčkou. Na pôdoryse jednoduchého námetu rozohráva Woody Allen smršť gagov a vtipov, ale aj hlboko pravdivých postrehov zo života. Rozrpávačsky originálny film bol ocenený štyrmi Oscarmi a dodnes je mnohými považovaný za jeden z vrcholov Allenovej tvorby. (STV)

swamp

"La-di-da, la-di-da, la la." Celých 93 minut Woody Allen alias Alvy Singer pouze mluví a mluví a mluví a mluví..a ono se to moc dobře poslouchá. :) Způsob, jakým mluví o sexu, antisemitismu a dalších věcech, je neuvěřitelný a neuvěřitelně vtipný. Někdy působí jako nenapravitelný neurotik a občas zní jeho slova jako největší moudra. Tahle Allenova potrhlost je na něm asi nejlepší. :) A Annie Hall v podání Diane Keaton mu víc než výborně sekunduje. Skvělé jsou i typické allenovské výstupy směrem k divákovi. "After that it got pretty late, and we both had to go, but it was great seeing Annie again. I..I realized what a terrific person she was, and..and how much fun it was just knowing her, and I..I thought of that old joke, y'know, the, this..this guy goes to a psychiatrist and says, 'Doc, uh, my brother's crazy, he thinks he's a chicken.' And, uh, the doctor says, 'Well, why don't you turn him in?' The guy says, 'I would, but I need the eggs.' Well, I guess that's pretty much now how I feel about relationships, y'know, they're totally irrational, and crazy, and absurd, and..but, uh, I guess we keep goin' through it because, uh, most of us..need the eggs." ()

nascendi

Bonmoty z dielne tohto sebastredného neurotika mám radšej, ako jeho filmy, pričom za najlepšie považujem tie filmy, v ktorých nehrá. Moja averzia k nemu mi bráni pozitívne vnímať aj jeho vydarené gagy a sentencie. Stále mám pocit, že vidím iba o trochu intelektuálskejšieho Pierra Richarda. Pri prvom pozretí mám z Annie Hall iba nejaký indiferentný dojem a k opakovanému sledovaniu určite nedôjde. ()

PetrPan

Užvaněná story o partnerství, kde se mezi těmi všemi žvásty skrývá až neuvěřitelné množství drobností, větších či menších, k zamyšlení. A celá tahle mozaika drobných symptomů života pak utváří opravdu UPŔÍMNÝ pohled na lásku, a to holt není pro každého.   "To se mnou nemůžeš někdy spát bez té trávy?" .... ()

Slarque

Kdo má rád Woodyho Allena, musí mít rád i Annii Hallovou - jednoduché jako facka. Neutuchající gejzír vtipů a dobrých nápadů. Klasicky lahůdkové dialogy jsou vylepšovány tak báječnými vtípky jako například titulkování toho, co si aktéři rozhovoru skutečně myslí, nebo animovanou scénkou se zlou královnou ze Sněhurky. Diane Keaton toho plešouna srdečně přeju, filmu i ty tři ostatní. A nezapomeňte: "Masturbace je sex s milovanou osobou." ()

Willy Kufalt

Woody a Diane... Alvy a Annie. On dodává svému filmu úžasně hravé nápady a vtipné dialogy, ona neotřelé kostýmy a jejich nenucené herecké výkony podpořené důmyslným scénářem hýří nákažlivým humorem. On dělá komika v televizi, ona zpívá pomalé blues, ale dohromady jim to stejně velmi přistane. Ti dva se prostě museli potkat, bylo to osudové a společné chvíle jistě pro oba nezapomenutelné. Tak nezapomenutelné, jako pro mě minimálně tento Allenův film, z něhož ve mě i na druhý den pořád přetrvávají silné dojmy. U Woodyho filmů obvykle buď zoufám nudou nebo se u nich nadšeně rozplývám a Annie Hallová je naštěstí ten druhý případ. Inteligentní romantická komedie, která mě dokázala rozesmát, dojmout, hlouběji zapůsobit, přivést občas i k zamýšlení a navrch okouzlit i nápaditou filmařinou. Hmm, kdyby většina tvůrců dokázala v rámci tohoto žánru točit s takovou invencí a láskou jako Claude Lelouch nebo právě Woody Allen, asi bych konečně přestal nad romantickými komediemi tolik ohrnovat nos a mohl bych se směle přidat do klubu jejich milovníků. :-) [90%] ()

Vitason

Pěkná sonda partnerských vztahů a zřejmě i do života Woodyho samotného. Allen zde má svůj klasický projev (tedy sám sebe). Diane Keaton je mu zdatným konkurentem a je možná ještě větší neurotik.Film ukazuje vztah obou aktérů od prvního setkání přes všechny rozchody, bez nějakého rozuzlení, ale takový život je. Hlavní plusem filmu je skvělý scénář, ve kterém jsou nezapometelné hlášky a je to všechno uvěřitelné. Možná je jen škoda, že je to tak nějak všechno o tom samém. Ať už s jinou ženou, nebo s odcházející/ navrativší se Diane. Závěrečné přirovnání vztahů k imaginárním vejcím je už jen sladkou třešničkou na dortu. ()

Rocky62

Inteligentní a komediální snímek, kde mě oslnil Allen jak na postu režiséra tak na postu herce. Ačkoliv jsem se v některých pasážích nudil, hodnota tohoto filmu u mě stoupla díky postavě W. Allena, která mi dost připomínala mě samotného, hlavně v názorech a v chování. Diane Keaton nemám zrovna v lásce, ale za svůj výkon si zasloužila Oscara. ()

Bachy

Omlouvám se. I když vidím gejzír nápadů, které zde tak rád oslavuji, nějak jsem se nedokázal pořádně položit a vcucnout. ()

eLeR

Woodyho filmy vám buď učarujú, alebo vám vadia, alebo ich tolerujete. Za mňa je a) správne. Táto vec je dobre napísaná, ale hlavne skvelo natočená. ()

Tommy987

Nie je to úplných 100%, Woody mi liezol nenormálne na nervy - len neviem, či to bola jeho postava alebo on samotný..., ale kvôli perličkám typu "Nemôžem sa stať členom klubu, ktorý stojí o to, aby som bol jeho členom" (ešte ich je tam asi tucet minimálne rovnako dobrých, ale komu sa to chce všetko vypisovať :-) alebo legendárnej scéne s kýchnutím do koksu, tých 5 hviezdičiek dám. 9/10 ()

Chrustyn

No, musím uznat, že filmům Woodyho Allena se spíše vyhýbám, jelikož mi jeho intelektuální konverzační humor nic neříká. Tento film jsem si sehnal hlavně díky vysokým hodnocením a čekal, že to snad nějak přežiju. Ale co se nestalo?! Výtečně jsem se bavil. Je sice pravda, že ne všechen humor jsem pobral ale většinu ano a nejednou jsem se zasmál. Nejvíce se mi na filmu líbilo jak Allen vtahuje do děje i diváky. Nejlepší Allenův film. ()

iamek

Film jsem viděl několikrát, ale ještě mě nikdy neomrzel a to z důvodu fantastických hereckých výkonů kde zaujala hlavně Diana Keaton, která si za tuhle roli vysloužila Oscara. Co mě nejvíce na snímků baví jsou luxusní dialogy, které jsou nejen vtipné, ale taky ve většině případů pravdivé. ()

Jirka_Šč

Jsem přesvědčen, že jsem nevstřebal (natož si zapamatoval) ani polovinu nuancí, které ve filmu jsou! Geniální práce s retrospektívnou (člověk retrospektívu sledující se zeptá, postava v retrospektívě odpoví), geniální přístup v "přemítání hlavního hrdiny", při kterém se na ulici ptá náhodných okolojdoucích na názor. Plus "řeč na kameru". Koukal jsem s otevřenou pusou. A takovýchto "šíleností" je ve filmu víc (plus, samozřejmě, krásné inteligentní vtípky). Chci znova! ()

Marze

Asi Allenův nejpopulárnější film. Jeho fanoušci jistě dají 100%. Nikdy předtím nebyl komik tak měšťácký, otevřený a legrační. A ještě krásně dráždivou Diane Keaton. ()

heyda

Opravdu pěkný a netradiční romantický snímeček, který mě místama hodně rozesmál. Akorát mě místama vadily ty dlouhé a strašně rychle mluvené dialogy. Jsem se v pár místech docela ztrácel, ale to je asi tak jediná vada, jinak opravdu moc pěkně natočený a hudebně podbarvený snímek. 85% ()

Šandík

Annie Hallová je mj. dobrým dokladem, jak moc souvisí Allenovo dílo s jeho vlastním životem. Diane Keaton totiž nebyla pouze do role angažovanou herečkou, ale především Allenovou tehdejší životní partnerkou. To ostatně v poněkud zašifrované podobě dokládá i název filmu. Vedle záměrně nadsazených, komediálně karikujících míst zde najdeme mnohá jiná, která nepochybně odrážejí skutečné a prožité situace a zkušenosti. Samozřejmě nejde o nějaký prvoplánový exhibicionismus, jak by se snad mohlo na první pohled zdát, jde o intenzivní snahu své prožitky uchopitelně formulovat předat a sdílet s nedořečenou douškou, že pak diváci "toho divného nehezkého plešatějícího a poněkud rachitického chlápka" pochopí a přijmou. To je nejlépe vidět na opakujících se odkazech k židovství, antisemitismu, nacismu a holocaustu, které pro Allena jistě znamenají nejen identitu, faktor, který jej zásadně určil, ale také životní trauma a zdroj mnoha otázek. Po formální stránce navíc film překvapuje mnoha zcela bezprostředními "reportážními" vstupy, kdy Allen prostě v průběhu děje do kamery tento děj komentuje či vysvětluje. Ve srovnání s mladšími filmy Woodyho Allena ovšem Annie Hallová postrádá určitou formální sevřenost, jakou najdeme třeba ve filmu "Hana a její sestry". Pokud tam platí, že každá přidaná či ubraná minuta děje by formální sevřenosti filmu patrně ublížila, zde by to asi nebyl žádný problém. Celkový dojem: 80% Zajímavé komentáře: charlosina, Radek99, don corleone ()

jojinecko

Existujú filmy a potom je minimum "nadfilmov", ktoré vás neskutočne zasiahnu a máte k nim totálny srdcový vzťah. Annie Hall splňa všetky konotácie slova GENIALITA. Taký mix inteligencie, humoru, životných právd, romantiky a invencie sa len tak ľahko nevidí a každým ďalším pozretím sa len prehlbuje. Woody Allen je Génius a Annie Hall je zimomriavkovým zážitkom a kinematografickou perlou.. Amen! ()

Art Film Fest 2023

Art Film Fest 2023

16.06.2023

29. ročník festivalu Art Film Fest sa bude konať v dňoch 16. – 23. júna 2023 v Košiciach. Art Film Fest vo svojom programe ponúka mnohostranný priestor pre prezentáciu diel najnovšej svetovej… (viac)

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

27.11.2015

Přímo v den osmdesátých narozenin Woodyho Allena – v úterý 1. prosince – odstartuje pražské kino Aero přehlídku filmů Všechno, co jste kdy chtěli vidět od Woodyho Allena. Od 20.30 uvede Allenův… (viac)

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN