Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

jerry12

80%. Velmi originální romance, která jde za hranice americké obyčejnosti a vytváří trochu jiný rozměr decentního sci-fi žánru držícího si úroveň a eleganci. Matt Damon tradičně předvádí parádní herectví. Jestli mě něco trochu mrzí, pak je to sušší závěr, než který bych čekal, ale to se dá odpustit a možná je i dobře, že si tvůrci se závěrem víc nepohráli; ne vždy totiž překombinované konce dělají dobrotu. Škoda jen, že nám neukázali velkého šéfa. Dobrá práce. ()

ScarPoul

Nebyť konca, ktorý bol príliš happy a priznajme si to - do celej koncepcie príbehu akosi nepasoval, pretože pôsobil silene - sa jedná o fantastickú ukážku sci-fi, ktorá poteší, ktorá ma neskutočne veľa svetlých miest a ktorá sa radí k tým lepším filmovým spracovaniam tvorby Phillipa K. Dicka. Nolfi dokázal vytvoriť niečo, čo sa nie každému vyslovene podarí - dokázal meniť atmosféru filmu niekoľko krát, bez toho aby tá zmena výraznejšie zasahovala do deja, alebo bola rušivá. Vďaka tomu funguje aj trillerová línia v rovnakej miere ako romantická a Sci-fi línia. Táto vyváženosť potom z tohto robí filmársky skvost, ktorý aj napriek určitej polopatickosti, nestráca nič zo svojej pútavosti. Je zábavný, charaktery sú prepracované - úlohy im sedia a všetko sa to nesie v takom zvláštnom upršanom duchu. Jeden z tých filmov na ktoré som sa tešil a ktoré ma nesklamali. Symbolickosť považujem za značný prínos a duchovný rozmer tiež. Do toho všetkého ešte priprátať Newmanovú hudbu a pôsobivý vizuál a spokojnosť sa dostaví takmer okamžite. ()

Genero

Je zajímavé, jaké maličkosti ovlivňují naše osudy – to si ho jde Mat Démon opláchnout na toalety, kde narazí na opilou štětku a samou láskou ji málem vyprstí. A pak už je to jen samé hledání, míjení, nalézání, opouštění, vracení a do toho všeho ti dědkové v klobouku, kteří mladé lásce nepřejí a celý film se usilovně snaží vylít úspěšnému muži kafe do klína, aby se z něj stal první bisexuální americký prezident. Prostě kokotina na entou. Myslím, že není pochyb o tom, že nám dědkové v klobouku řádí jako mor. Ale nikdy by mě nenapadlo, že by se mi dědek v klobouku, až příště zase vytroubím jeho žigulík na křižovatce, za trest mohl taky klidně pomstít tím, že se při ranním zevlování po parku pobryndám pivem, nestihnu rande s Naděždou Ivanovnou a můj rod vymře po meči. Tak jest psáno v knize osudu. ()

Lacike

Nadherna romantika mixnuta s originalnym konceptom.Uz len kvôli tomu filozofickemu pozadiu, ktore je samo o sebe zaujimave by to bolo za 3*, ale romanticka linia v mojich ociach film povyšuje na plny pocet. Chemia medzi Damonom a Bluntovou je fantasticka. Zakazdym sa stretnu iba na chvilu ale kazdy jeden ich spolocny rozhovor je plny emocii. Cele to sci-fi/nabozenske pozadie je perfektne spracovane. Tak akurat, aby to davalo zmysel a pôsobilo uveritelne, ale zaroven je tu priestor na to, aby si divak domyslel dalsie detaily podla seba. Previazanie s romantickou liniu je dokonale. Nadherna hudba dodava filmu prijemnu atmosferu. Vysledkom je maly prekrasny film, aky sa dnes v Hollywoode vidi malokedy. 10/10. ()

Gwaihir

Asi na tom něco bude, protože někdy to skutečně vypadá, jakoby si s námi někdo dělal, co se mu zlíbí. Nicméně, stačí prostě jen přestat hrát to svoje drama podle naučeného scénáře a nikdo vás už nemůže zastavit. V tomto případě však zjevně nejde ani tak o znepokojující myšlenku ovládané společnosti, jako spíše o pěkně svěží a zábavnou sci-fi pohádku s milou romantickou linkou, v níž všechno funguje tak, jak má. 80% ()

BoPo

Odohráva sa tu veľká LOVE a na jej pozadí sci-fi. Ak by bol pomer v opačnom poradí, mohol to byť zaujímavý zážitok. Navyše celý čas som sa nemohol zbaviť pocitu, že už som z toho veľa vecí niekde videl. Vidím tam inšpiráciu seriálom Fringe a filmom Extra život. Je to vlastne romantický príbeh pri ktorom aj mužská časť publika nájde v pozadí zápletku, ktorá mu umožní nenudiť sa. Takže vlastne film pre páry? Vyzerá to tak. ()

Borrtex

Ukázka, že i Romantický Thriller se dá sloučit se Sci-fi, a to v hodně zajimavém podání Gerge Nolfiho. Hlavním tahákem filmu pro mě byl Matt, bez něho bych dal filmu pravděpodobně 4*, ovšem jeho perfektní výkon společně s Emily mě donutil dát tomu jednu hvězdičku navrch. Hodně zajimavý námět, který společně se skvělými hereckými výkony, výborným zpracováním a celkově příjemnou všežánrovou atmosférou vytvořil pohodový celovečerní snímek. 85% PS: Role Michaela Kellyho mi připadala trošku povědomá :-D ÁÁ - House of Cards, kde ztvárňuje úplně tu samou funkci, tedy asistent kongresmana. :-) ()

bouncer

Opravdu povedený mix romantiky a lehkého sci-fi. Každé zvlášť by asi působilo v tomhle případě slabě, ale dohromady se jedná o výborný film se spádem, který má duši. Ústřední dvojice to zvládá, i ta "chemie" mezi nimi se přenesla na plátno. Pointa má hlavu a patu a udrží divákovu pozornost. Celkově tak velmi dobré 4*. Teď si ještě přečíst předlohu... ()

Avalon820

Tenhle film má do sci-fi daleko, ale to jsem čekal. Byl bych s hodnocením šel i na maximum, ale vyskytoval se zde i faktor, který zkrátka nepřekousnu - tvůrci nám ze začátku veškerou logiku zmíněného sci-fi prvku servírovali jako pro ty největší debily, kteří v životě neviděli film a ještě k tomu mají dlouhé vedení. Opravdu to na mě tak působilo, možná i trochu přeháním, ale mě to pilo krev až neskutečně. Naštěstí však od toho bylo rychle opuštěno a já se poté nechal snímkem unášet. Ještě, že to tak dopadlo, neboť promarnit takovouto myšlenku by byl hřích. ()

Johny_fork

Originální! Žánrový mišmaš, který používá veškerá svá pravidla k docílení jediného, maximální intenzivní napětí, logiku stranou, nechte se unést, Správci osudu stojí za to, podle mě podhodnocený snímek, chemie mezi Damonem a Emily Blunt mi připomíná pocity z Věčného svitu. ()

Terva

Politik David Norris ( Matt Damon ) potká podivnou princeznu Elis ( Emily Blunt ) na pánských záchodech. CITÁT - Páni, kdo to byl ?.......... Film o tom, že pokud je už osud dán, není tak lehké ( těžké ? ) ho změnit. Ale David to nevzdává a to je hlavní motor ( motto ) tohoto snímku - nevzdat se. CITÁT - Nemá tušení, co ho čeká.......... Ale přeci, někdo se snaží jeho osud změnit, proč ? Asi po hodině filmu jsem se tak nějak zarazil. Ve filmu je vysvětlováno proč měnit osud některých lidí a já osobně jsem přesvědčen, že tento argument vyřčený ve filmu, je neuspokojivý, zvláště, když vidím, kam lidstvo spěje. Chci říci, že náš osud ( lidstva ) už je dávno napsaný. Film se tak zaobírá myšlenkou měnit osud jedné, konkrétní, osoby. Háček je v tom, že pokud ta osoba uvidí svojí budoucnost ( dobrou budoucnost ), bude chtít svůj osud změnit ? Pokud by to bylo obráceně ( špatná budoucnost ) asi by nikdo moc nepřemýšlel, ale ........ CITÁT - Pamatujte, že jsem se vám to snažil vysvětlit......... Jako skoro vždy skvěle hrající Matt Damon, tentokráte po boku nádherné a nádherně hrající Emily Bluntové, ve filmu, kde osud je jen pomíjivá záležitost a ne všechny dveře ( nebo všechny ) vedou na Manhattan. CITÁT - Přijít brzy je stejně špatné, jako přijít pozdě.......... závěrečný Norrisůn běh dveřmi " o lásku a osud " je úchvatný a osudový. Nádherný a lehký příběh, který si zahraje z osudem. Je to jen na vás. Podle příběhu " Adjustment team ", který napsal Philip K. Dick. Režii, scénář i produkci si dělal George Nelfi osobně. Kameru vedl John Toll A. S. C. Hudbu komponoval Thomas Newman. Asi pět nebo šest postav si ve filmu zahrálo samo sebe. Příkladem je třeba postava Majora Michaela R. Bloomberga, kterou si zahrál Michael R. Bloomberg. ()

Hismael

Srozumitelná scifi romantika. Závěr sice není žádné velké překvapení, ale to je úplně jedno, protože právě ta část kde Damon začne používat klobouk a dveře, je nejzábavnější. ()

rreal13

Představa, že člověk potká svoji osudovou lásku je sice pěkná, ale zároveň si musíme nalít čistého vína. Ale i tak se mi film celkem líbil a představa, že by toto jedou existovalo, mi celkem lichotí, ale zároveň by už svět nebyl světem. Takže zpátky nohy na zem a vzhůru do práce. ()

Hwaelos

Scénář tak rozpustile naivní, že je to vlastně sympatické. Příběh a logická kostra jako by vypadly z osmdesátkových bezmozek-filmů. Příjemná Emily Blunt a několik dobře napsaných slovních přestřelek s Damonem na začátku filmu. ()

moviesfan

Jak mě navnadil trailer, tak jsem byl spokojen i s celkovým filmem. Damon je vážně bourák a Blunt dojem vůbec nepokazila. K příběhu nemám moc výtek, možná by to chtělo větší spád, tempo. I tak ale zvedám palec nahoru, protože se snímek povedl. ()

MrCreosote

Pěkná pohádka o staré dobré osudové lásce aneb Když ji miluješ, není co řešit. Romantické a akční scény jsou smíchány v rozumném poměru a ačkoliv je osud lidstva řízen partou zamračených chalanů s kouzelnými klobouky, film se nikdy nestane nechtěně směšným. Ba co víc, když se v jedné minutě ocitneme zároveň uprostřed ulic New Yorku, rozlehlého stadionu nebo u podstavce sochy Svobody, nejde si nevzpomenout na multirealitní a hlavu zamotávající Nolanův Počátek. Škoda jen že celé to uhánějící dobrodružství je zbytečně rozkouskováno a dokola opakováno, načež jej tvůrci zakončí stylem "už toho bylo dost, radši to skončíme, než lidi snědí všechen popcorn". I díky nadprůměrným hereckým výkonům skvěle obsazených herců si ale Správci osudu 4* zaslouží. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky