Deň nezávislosti

• Česko Den nezávislosti (viac)
USA, 1996, 139 min (Special Edition: 153 min)

Je 2. júla, celé USA sa pripravuje na oslavy Dňa nezávislosti. Nad Mesiacom, na povrchu ktorého je pamätná doska človeka s mierovým posolstvom vesmírnym civilizáciám, sa presunie zlovestný tieň, smerujúci k Zemi. Výskumná základňa v Novom Mexiku zachytí signály z vesmíru, ktoré vysiela obrovská kozmická loď mimozemského pôvodu. Vyšle 30 menších lodí s priemerom 15 kilometrov, ktoré nehybne visia nad ulicami väčšiny hlavných svetových miest a nereagujú na pokusy o kontakt. V Los Angeles kapitán letectva Steven Hiler (Will Smith) tuší, že sa deje niečo nekalé a nariadi svojej priateľke, striptérke Jasmin Dubrowovej (Vivica A. Fox), aby si zobrala dieťa a odcestovala z mesta, pretože on musí nastúpiť do služby. Prezident Thomas J. Whitemore (Bill Pullman) tvrdí, že zatiaľ nie je dôvod báť sa. Svojrázny vedec David Levinson (Jeff Goldblum), ktorý pracuje v jednej z televíznych spoločností ako expert na káblové systémy, celkom náhodou odhalí dorozumievací kód mimozemšťanov a pochopí, že lode sa synchronizujú, aby súčasne zaútočili. Začalo sa odpočítavanie do okamihu totálneho zničenia Zeme! (TV Markíza)

ESNYR

Díval jsem se na to několikrát, vlastně jen proto že nikde v TV nic jiného nebývá. Není to zrovna kravina, ale i tak si to moc sympatií nezískalo. ()

Gig

Tento "Saj-Faj" miluju. Výborné jsou hlášky, bezva děj, výborní herci. Co víc dodat. "Ups. - Ups? My dva musíme komunikovat." ()

harycek

Až na to proamerické klišé, výborně udělaný film , proč dávám plné hodnocení ? Protože se na to mohu dívat už po X-té možná mám pokleslý vkus, ale to je vše co se dá říci!! poznámka: Slovo "lháři" které neustále říká první dáma mne irituje!!! ()

blazma

Typické americké sci-fi s emzakama se spoustou amerických narážek jak je Amerika super a jak by to bez Ameriky neslo a ještě jednou Amerika. Nic méně teď vazne. Bylo to jedno z prvních sci-fi které jsem viděl a naprosto si mě získalo. Netvrdím ze je to rádoby skvěly film, samozřejmě ze má mouchy a ze by se jich našlo. I presto je to kvalitní podívaná která zaujme, ale nezklame ani nepřekvapí. ()

vodkasesemte

Nejlepší komentář SULIMO. Naprosto přesný a výstižný popis filmu. Někdy bych s ní na něco podobného vyrazil do kina. A pak bysme vedli intelektuální řeči u večeře. ()

AndrewNewman

Samozrejme tí, ktorí to hodnotia dnes, vo svete Avengerov, Avatarov a Pánov Prsteňov si tento film nedokážu vážiť. Nenamietam, že je to hodně americký film, ale je to aj veľmi kvalitný film síce s nie prekvapivým scenárom ale s hereckou intezitou Willa Smitha a Jeffa Goldbluma. Nakoniec poviem len toľko: Bavilo ma to oveľa viac než preceňovaný Interstellar. ()

J.Mayen

Jeste tak pred 15 ti lety bych hodnotil 3-4 hvezdicky, dnes mam snahu dat jednu. V te dobe jsem nevidel ty hruzy ktery se ve filmu objevuji, mam na mysli to genderova a rasove vyvazeni, ktere je da si rict nutnosti, aby nemohl by nekdo driv nebo pozdeji obvinen. dal to obetovani se pro zachranu lidstva, americanu, v realu by se na vas ovsem kazdej vysral a staral se jak co nejdriv zmizet a zachranit si vlastni kuzi, ano je to film, takovy veci do filmu patri,ale ne aby to divaka kopalo do oci kazdych 5 minut. ()

blondboss

Tento snímok nemožno už dnes nazvať inak ako kultový. Nie je to ani tak tým scenárom, ani tak tými efektami (ktoré na tú dobu boli naozaj prevratné), avšak tým posolstvom a duchom, ktorý v podstate dostal v tom čase každého druhého diváka do kolien a dá sa povedať, že vtedy to bol prevratný a unikátny projekt. Dnes by to človek nenazval inak ako digitálne šialenstvo, avšak tento film treba hodnotiť v poňatí onej doby. Will Smith v zárodku superhviezdy. U mňa už ale viacero scén nefungovalo a preto za mňa len slabé štyri hviezdy. 70 % ()

Bilky

Ďalšia z Emmerichových pompézností zameraná na efekt. Kýble hrdinstva, pátosu amerického nadľudu a viac trikov ako logiky. Zachraňuje to teraz aspoň sem-tam svieži nadhľad a ftipné hlášky. 66% ()

Víteček

Au, tohle jsem kdysi považoval za dobrý film? Stydím se. Hádám, že mi neustálé macho máchání pruhovanou vlajkou zaslepilo zrak. Nyní, v dobách, kdy už je ona vlajka mnohem povislejší se dá na film podívat kritičtějším pohledem. ()

Madax

Kdybych měl hodnotit podle toho, jak jsem se při sledování bavil, dal bych tomuto filmu *****, a i to by bylo málo. Během promítání jsem prakticky nebyl schopen odtrhnout oči od plátna, a na videu si Den nezávislosti pouštím v jednom kuse. Je to opravdu bomba! Ale já prostě ze zásady komerčními filmy pohrdám, a tudíž nemohu dát tomuto snímku více jak ***. ()

HorstFuchs

Přemýšlím jestli jsem už viděl jiný americký megafilm z kterého by ten takový americký patriotismus a nacionalismus takhle silně působil... I přes veškeré vizuální megaefekty a bombastičnost záběrů ve mě tenhle film zanechal jen dost průměrný filmový zážitek... ()

Marv

Poprvé jsem to viděl ve čtrnácti letech a už tenkrát jsem se u téhle klišovité, těžce proamerické, přeplácané kraviny těžce nudil. ()

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

Po Ready Player One jde do kin i Armada

Po Ready Player One jde do kin i Armada

04.04.2018

Leckdo se bál, že se z adaptace Ready Player One vyklube brutální propadák. Film už má však na kontě 186 milionů dolarů a měl by s klidem nastřádat půl miliardy, takže Steven Spielberg opět skončí v… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Koncert filmové hudby PFO

Koncert filmové hudby PFO

26.04.2016

Pražský filmový orchestr s dirigentem, zakladatelem a multiinstrumentalistou, Jiřím Koryntou přináší další koncert věnovaný výpravné hudbě nejznámějších hollywoodských filmů už 21. května od 19.00 ve… (viac)