Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

tempus

Aneb jedna koruna vládne všem. Bylo to předvídatelné s dobře viditelných chyb. (samotné ho mě to překvapilo, kolik toho jsem dokázal správně odhadnou, např. aktivní/rozžhavená koruna se po zabití zrádce království král obrů si nasadí na dva prsty,). Jen že tento film velmi rychle ubíhá a stane se zde toho hodně, podobně jako u Nekonečného příběhu (a asi bych ho měl i u Hobita, ale jen pokud by byl jeden film a tedy nerežírovaný Jacksonem)(normálně by film s tolika událostmi měl o takovou půl hodinu více). Obři byli snadno rozpoznatelní, že jsou prací počítačů, ale i tak vypadají jako nepřátelé, kterých by se měli hlavní postavy bát. Líbil se mi docela dost konec, který je sice střeštěný ( Král obrů je zabit fazolí, která začala klíčit v žaludku, jež je tam vhozen Jackem) ale má jistý akční náboj (padání fazolového stonku a následná bitva), který po vzácné chvíli zvolnění připomíná něco mezi Narnií a Pánem prstenů (od tohoto filmu si budu ještě víc cenit Tolkiena) + jistá míra nadhledu, bez které by to celé dopadlo citelně hůř. PS: hlášek je tady po poskrovnu, ale jsou tu (při mučení mnicha: „kápnul už božskou“), zhlédnuto s cz titulky. ()

Indy

Po Ceste do Krajiny Oz ďalšia biedna rozprávka. Nadnesené CSFD hodnotenie asi pramení z dobrej povesti režiséra Bryana Singera, ktorý však zárukou výborného filmu už nejaký ten piatok nie je. Jack je toho dôkazom, pretože okrem mdlého scenára ho charakterizuje aj mdlá réžia a mdlé herecké výkony korunované zlým castingom titulnej úlohy. Jack v podaní N. Houlta je nevýrazný a aj jeho vizuál s tou ofinkou pôsobí úplne mimo, pritom ten herec nie je úplný fail, ako Beast v X-Men:First Class bol v pohode. Plusom v hereckej družine je iba pekná princezná a môj obľúbený Ewan McGregor. Nestači to však, rovnako ako na vylepšenie dojmu nestačia iba štandardne vyrenderovaní trikoví obri, či slušná final action. Singer momentálne točí ďalších X-Menov, tak snáď ho pobozká múza (v jeho prípade mužského rodu) geniality. 5/10 ()

Michelle75

Myslím,že pro děti do dvanácti let, ideální. Pro dospělé,kteří jsou s něma, nic moc. Začátek trošku nudí a táhne se,máme sice možnost docela jasně poznat jednotlivé postavy,ale těch příjemných a sympatických tam moc není a to ani mezi těmi kladnými. S fazolema na obzoru se film trošku zabarví a dostane tu pravou šťávu. Nahoře, v zemi obrů, je to mnohem zábavnější. Přesto tomu něco chybí a napětí,které se ke konci stupňuje, mě nechalo spíše chladnou. 3* a to jsem hodná. ()

Mistickzz

Netreba ten film brať príliš vážne, nie je to nič prelomové a na Singera i trochu málo. Ale i tak to svižne ubehlo, malo to svoje čaro a skvelú hereckú zostavu, čo si viac priať. 70% ()

DavidS.

Zanechme velebení Singera za to, že natočil Obvyklé podezřelé a dal filmový život X-Menům, protože už Superman byl rozčarováním a Valkýra pouze lepším průměrem...Jack je zase předraženou pohádkou, která i přes slušné digitální obry vypadá jako televizní inscenace, má prapodivný nesourodý casting a netuší, zda má být vtipná nebo velkolepá, co vyprávět, jakému publiku a kterým postavám dát prostor...Zasloužený komerční neúspěch... ()

Testament

Singer natočil svojsky film o Jackovi a fazoli. Příběh začíná, kdy tatínek vypráví svému synovi pohádku o obrech (paralelně pohádku poslouchá i malá princezna Isabela) a...pak nás příběh přenese o pár let později, kdy Jack a Isabela jsou již ve věku dospělosti. Film nás provede jejich prvním seznámením, tím jak Jack získá fazole, jak dojde k jejich náhodnému vyklíčení, během čehož se princezna dostane do země obrů. A cesta za jejím nalezením (dobrodružstvím) začíná. Vydá se za ní (překvapivě) Jack, pak muž - co by se měl stát jejím manželem a skupina nevýznamných "podrž-tašek", aby někdo tady byl do počtu, no...K samotnému provedení lze říci to, že obri jsou vyvedeni parádně - jejich interakce s prostředím je perfektní, holt grafici si zase jednou mákli... K čemu to ale je, když nikdo z herců nestojí extra za zmínku a v podstatě mi bylo jedno, jak to celé dopadne. Nicholas Hoult jako Jack je nevýrazný. Singer je v mých očích kvalitní režisér, ale buď špatně vedl herce, nebo tentokrát naverboval skutečná dřeva. "Jack a obřiů na mě působí jako produkt - typicky popcornová "vypatlávačka", kdy forma vítězí nad obsahem. Hlavně, že triky jsou super, ale jinak je to celé taková pozlacená bublina. Navenek super, uvnitř prázdné. Dlouho jsem se rozmýšlel, ale budu smýřlivější a dávám 3 hvěězdy. Ale bylo to opravdu jen o fous... ()

KoRner

Viac vtipov, aby to bolo ešte rozprávkovo nadnesenejšie, alebo trochu viac krvi, aby to bolo temnejšie a pouvažoval by som nad 4* ()

Seti

Poprvé pohádkový a bohužel také zoufale průměrný Singer. Průměrný námět, hoodně průměrné triky, nevýrazní herci v čele s hlavním hrdinou...no prostě celkově nemastná neslaná záležitost se sterilní atmosférou a s jediným nadprůměrným aspektem - indexem zapomenutelnosti a zbytečnosti. Jsem rád, že se Bryan vrací k X-Menům. ()

666Carnage

Dobře natočené dobrodružství jedné staré pohádky co zná snad každý :) Celkem dobře obsazeno, přijde mi, že Ewan McGregor nestárne :) Skvělá hudba a celkově ten film neni vůbec špatně provedený! U mě za 4* :) ()

figgo jr.

Mám rád pohádku o Jackovi a fazolích, mám rád filmy Bryana Singera a mám rád Ewan McGregora. Přesto mě tenhle film nudil od začátku do konce což vůbec nechápu. ()

anaxtal

Chápu, že je to pohádka, ale mohl by tam někdo vložit alespoň pár nepředvídatelných prvků? Jediná zajímavě natočená věc bylo konečné zničení hlavního zlouna. Ale jinak? A mohl by někdo Ewanovi McGregorovi vysvětlit, že i když je to film pro děti, neznamená to, že na plátně bude střídat pouze dva výrazy? Za mě 50 % a to díky slušně udělané digitální úpravě a pečení prasat. ()

Nassau

Nebýt Nicholase Houlta, chabé výpravy a nízké úrovně digitálních triků, mohlo to být stravitelnější. Takhle je to pouze další pohádka, na kterou člověk rychle zapomene. Škoda. (60%) ()

Han22

Po paměti moc pěkná fantasy na motivy pohádky o fazolovém stonku. Efekty byly fajn, obři hrůzostrašní a přiliš se nesrali s vedlejšíma postavama a celé to končilo parádním obléháním hradu. Takové předělávky pohádek budu mít vždycky v oblibě. ()

iXtr3m3

Perfektné triky, perfektná výprava, perfektné 3D (videné aj v kine aj doma na aktívnom 3D). Vynikajúce obsadenie a nie až tak detské spracovanie, ja som bol spokojný. ()

JamesSi

Mám rád spoustu herců (Nicolas Hoult jako Petr z Veliké je boží, to samé McGregor nebo Ian McShane) a kostýmy jsou hezké. Problém je ten původní nápad. Udělat velkolepou fantasy z příběhu o Jackovi a fazoli je prostě stupidní námět. A i když občas hlášky fungujou, tak jako celek je to totální blbost, která se nedá brát vážně i když se většinu času tak bere. Scénář se občas snaží - jsou tak dobré call-backy a příběh je dost promyšlený, jen to sakra nedokáže překonat ten základní nápad. Líbili se mi montáže, kdy vidíme podobné vyrůstání Jacka a Isabelly, triky jsou špatné až na pár vyjímek. Naprosto pochopitelný propadák. Film pro nikoho. Není to pro děti a starší na to nepůjdou kvůli založení na velmi primitivní pohádce. ()

Orthank

Jasný predskokan letných blockbusterov sa snaží ako sa len dá, no jeho mohutnosť a digitálna vypiplanosť nestačí slabému scenáru, ktorý ponúka jeden nezmysel za druhým. Inak sa jedná o podarenú trikovú jazdu s parádnym zvukovým mixom a "rozlietanou" kamerou, pri ktorej je nutnosťou vypnúť a nechať sa unášať zábavou. Je cítiť skúsenú režisérsku ruku a kontrolu nad jednotlivými scénami. Absencia humoru (tých pár zábavných situácií sa objavilo už v traliery) a žalostne napísané dialógy trochu potiahli najmä Ewan McGregor a charizmatický McShane. Toť vše, na max. 50%. ()

Yangus

Flik, Flok, Flák, Flek. Víš kde má hrom svůj počátek? Parádní film. Největší sympaťák hned po Jackovi byl rozhodně Ewan McGregor v roli Elmonta. ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)