Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

Veruska.Kuru

No tak ty obří byli absolutně hnus, a fuj.. Asi bych to dětem moc nepoustela. Ale pro větší bomba. Dcera má ráda Jacka a fazoli, tak tohle bylo pro ni jako dělané. A Jack v podání toho herce byl Topka i něco pro moje oči. Ne jen pro dceru 😂🙈 ()

stevkoI

Videne v 3D-celkom zbytocne spraveny v tridecku, takmer ziadne efekty na tento format. Ako celok hodnotim film celkom pozitivne. Uz uz som videl koniec ale nieco mi stale nedalo ze to koniec nemoze byt a veru nebol, este asi pol hodinku :-) ()

beaverkiller

Velké zklamání. Podle traileru jsem čekal pořádnou bitvu mezi obry a lidmi, ale vyklubala se z toho pohádka pro děti na prvním stupni základní školy. Vizuální zpracování je hezké, ale na vtipy jako strčit si ruku do podpaždí a pak si k ní čuchnout (to byla nejvtipnější scéna z celého filmu), sem asi moc starý. Kdyby ta princezna byla aspoň hezká... Pro mne vyhozený prachy za lístek. ()

Kolja_89

Příjemná fantasy, která se rozjíždí velmi pozvolně. Děj mi přišel trošku uspěchaný, ale do dvou hodin se toho muselo vejít až moc. Pohádka jak pro malé, tak i pro velké. ()

Henriette

Velmi pěkná pohádka v příjemném klasickém stylu bez zbytečných vychytávek a snah být moderními za jakoukoli cenu. Na tomto filmu se budete cítit trošku jakoby zpátky v dětství, protože je to natočeno mile dětinsky přístupným způsobem; na druhou stranu se však nudit nebudete...Mohu jen doporučit. ()

Birdalone

Nenudilo, ale druhy den uz jsem si z toho nic nepamatovala. Jedine snad Nicholase Houlta, ktery - musim rict- prodelal dost zmenu z toho otravnyho malyho kluka z Jak na vec. ()

Sekyn

Fá, Fó, Fam, Fí, neptej se odkud bouře přichází.....a i když začala tato říkanka v českém dabingu malinko jinak, (což už jsem si nevzpomněl jak bylo, ale znělo to lépe) nepřišel mi nijak špatný a rozhodně mi nezkazil zážitek z celého filmu. Zrovna tak mi nezkazil mé očekávání samotný film, spíše naopak. Nečekal jsem, že by se tento snímek mohl takto povést. Osobně bych si dovolil nesouhlasit, že je snímek spíše pohádkou. V tom případě je pohádkou i Pán prstenů. Ostatně jak může být příběh o obří fazoli a obrech více konvertován do vážnější podoby než byl? Některým kritikům se hold ani Bryan Singer nezavděčí. U mě se mu to však povedlo. Hvězdičku dolů za některé do očí bijící nelogičnosti v závěrečné bitvě, která byla jen přetahovačkou o padací most, což bylo celkem zklamání. Co se týče humoru, bavil jsem se celý film. Takže pokud jste průměrnými filmovými spotřebiteli (jak by řekl můj nejoblíbenější diktátor admirál generál Aladeen) jako já, určitě se vám Jack a obři budou líbit a nebudete cestou z kina celou cestu nadávat, ale přijedete domů nadšení a spokojení z pěkného filmového zážitku. Toť pravím já Sekyn z kmene normálních filmových fanoušků :-) ()

Dr.Zed

Bylo to úžasný. Proste pohádkový příběh okořeněný akcí a romantikou. Celkově se mi ztvárnění filmu líbilo, ale ke konci mi přišlo, že to vzalo moc velmi rychlý průběh a hned všechno končilo. Také obsazení rolí nebylo špatné a vtipně scénky dobře pobavili. Mohu jen doporučit náštěvu tohoto filmu a proto ode mě dostává 80% (Kino, 3D, Dabing). ()

lolkaa

Volné lístky do kina, devět hodin večer, co dávají? Babovřesky nebo Jack a obři - volba byla jasná ! ...Byla jsem vážně natěšená na Ewana a na nějakou tu zábavu večer. Dabing strašnej, film milej, tak pro desetiletý děti, kdyby nebylo to kino tak hlasitý, tak furt koukam co dělají lidi přede mnou...jak v tom mohl Ewan hrát ??? Slabší 3* a jsem ráda, že to bylo zadarmo... ()

Sirenie

Hned od začátku mě film vtáhnul do sebe a po dvou hodinách, když mě pustil, jsem litovala, že to skončilo. Děj byl úžasný, herci podávali skvělé výkony. Příjemně mě překvapil Jack, protože vypadal jako úplný idiot a naráz z něho byl někdo úplně jiný. Bitva o hlavní město byla trochu odbytá a konec byl na můj vkus až moc rychlý. Moc mě neoslovila ani úvodní animovaná část, ale to je jediné, co bych tomuto filmu mohla vytknout. Moje hodnocení: 90% ()

Shagrat

Konečně zajímavý fantazy filmek se slušnými hereckými výkony. Rozhodně bylo na co koukat a když už jsem myslel, že bude konec, rozjela se skvělá akce "na zemi". Jsem prostě fanda S&F dávám jedině 5*. ()

ellouw

Jack a obři, ani jsem netušila, že mě to tak bude bavit. Děj byl napínavý až do konce. A Ewan McGragor byl úžasný, ten jeho oslnivý účes, stálo to za to :D ()

p3g

Dobré, môže byť.. Choďte do prdele so všetkými "byl by to dobrý fantasy snímek", nasrať, je to rozprávka, tak ako aj predloha a preto sa na to dá pozerať. Ale ono to tak dopadne, keď má niekto čerstvých 18, vidí plagát na záchode svojho olúbeného ZOC, kúpi si lístky do kina a tam zrazu rozprávka. To nasere, vtedy sa nedá výjsť von a machrovať ako dobre využil svojích vreckových 5€. Ako rozprávka - dobré, efekty - super, spracovanie predlohy - super. Celkovo 90%. ()

Kesinka

Možná by bylo jednodušší vyjmenovat, co se mi možná líbilo. Toho totiž bylo jednoznačně méně. Líbila se mi výprava. Vše ostatní bylo ... špatně. Herecké výkony úděs. Animace obrů hrozná. Děj prakticky žádný. Zbytečné nechutnosti a násilí. Zkrátka - dávám jednu hvězdičku a to možná přeháním. Jednoznačné zklamání. ()

eaglestar

Pokud vám stačí k dobrýmu zážitku digi matlála paprťála, tak si to užijete, ale film jako takový stojí za hovno. Dokonce i ten padouch Tukan nic moc a Hoult, ....holt ten je zkrátka takovej malej, mladej bukevníček, kterýmu teče indulona po ..... Jedinej dobrej "herec" byl kuchta Babica jak dělal rolky. ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)