Keller Dover (Hugh Jackman) je drsný chlap, ktorý stojí oboma nohami pevne na zemi a len tak niečo ho nedokáže vyviesť z miery. Lenže keď na Deň vďakyvzdania ktosi unesie jeho malú dcérku Annu (Erin Gerasimovich) a jej kamarátku Elizu (Zoë Soul), jeho život, pokoj i vyrovnanosť sa v jedinej sekunde zosypú ako domček z karát! Začne sa horúčkovité pátranie, ktoré vedie mladý, ambiciózny detektív Loki (Jake Gyllenhaal). Nájde sa síce množstvo rôznych, na prvý pohľad sľubných stôp, tie však akoby nikam neviedli... Už i tak dosť zlá situácia sa nebezpečne vyhrotí, keď je Loki nútený jediného podozrivého, duševne zaostalého Alexa Jonesa (Paul Dano), prepustiť pre nedostatok dôkazov na slobodu. Zúfalý Keller sa totiž rozhodne vypátrať pravdu i dcériných únoscov na vlastnú päsť – a toto rozhodnutie ho zavedie na nemilosrdnú cestu pokrútenej spravodlivosti, v ktorej je sám žalobcom, sudcom katom! (TV Markíza)

cukorek

Viete si predstaviť čo by ste robili ak by Vám zmizlo vlastné dieťa? Hugh Jackman zahral nekompromisného a obetavého otca ozaj presvedčivo. Voľba nenáročného prevedenia filmu je však len klamlivou zásterkou v takticky presnom plánovaní tvorcov, pretože prichádzajúca a stupňujúca atmosféra prevalcovala každý menejcenný nedostatok. Podobný štýl preferoval aj C. Eastwood vo svojich filmoch, takže bolo fajn sledovať priamočiare reakcie jednotlivých postáv bez akého koľvek prifarbovania. Veľmi dobre bola zrealizovaná aj krimi zápletka, ktorá tajuplnými, postupnými krokmi ukázala nevšednosť obrátenia sa veriacej ženy. Nie je filmu čo vytýkať, takže dávam 90%. ()

Arsenal83

Typ filmu, ktorý môžem. Pochmúrna atmosféra, hľadanie neznámeho úchyla, herecky kvalitné výkony a perfektný záver. Psychologická dráma par excellence. Gyllenhaal špeciálne stúpa v mojich očiach čoraz viac. Odporúčam a sám si to rád pozriem opakovane. ()

silentname

Konečne máme krimi film s výbornou zápletkou, ktorá nie je len jednoliate klišé a nemáme tu dokonalých detektívov, ktorí všetko zvládnu v každej situácii. To sa mi veľmi páči. Rovnako ako aj práca s kamerou, režisérske schopnosti Dennisa Villeneuva a skvelá hudba. Plus aj vynikajúce herecké výkony, ktoré ťahajú celý film nikam inam, než hore. Človek čaká, ako to celé dopadne a film veľmi dobre vie odvádzať pozornosť iným smerom, aby opäť celý prípad poriadne zamotal. Bol som skutočne nadšený a súčasne si film ani nedáva servítku pred ústa. A je to len dobre. Prisoners sa rozhodne vidieť oplatilo, rovnako ako všetky ostatné filmy od Villeneuva, ktoré som zatiaľ stihol vidieť. ()

Ratemus

To napětí opravdu přetéká v každém záběru, naprosto úžasný napínavý počin v čele s dvěmi hvězdami. Proměna Jackmana z milujícího vyrovnaného otce v naprosto šíleného násilníka kterej udělá vše pro záchranu dcery, byla skvělá, Hugh je výbornej herec no a výkon Jaka byl taktéž ohromující. Hodně to připomíná Zodiaca, atmosféra se dá krájet, opravdu výborné dílo. ()

Yoshitsune

Jako totálně psycho a ještě naprosto odporný, hnusný a slizký, tohle se Denisovi prostě povedlo na výbornou. Ať se tedy Denis radši drží tohohle tématu a nezkouší podobný věci, ala Sicario. Tady člověk prostě neočekává žádné artové akční scény a podobné věci, které sou právě v Sicariovi a mají jako tedy bejt totální terno. Však i tenhle film má akční scény, jako je naháněná přes zahrady, pokus o útěk, záchrana a to je rozdíl, mezi akčním filmem a filmem který má akční scény, vždycky sem pro tu druhou možnost. Protože pokavaď má film pouze akční scény, jako je naháněná, tak si režisér na tom dá záležet a chce aby to působilo šokujícím efektem, zatímco akční film má prostě nonstop akci a ta prostě zanikne, sou samozřejmě vyjímky - Die Hard: With a Vengeance, Raid 2, The Terminator a The Revenant u kterých si člověk pamatuje každou akční scénu, byť jejich tam hodně . Atmosféra byla jak v hororu, hnusný počasí, hnusný úchylové a jejich odporné manýry a zlozvyky a asi nejhorší konec, však za takový konec, nutno pochválit, moc často se takovýhle nevidí. O hercích ani nemá cenu něco nějak vypisovat, svých rolí se zhostily výborně a trochu sem se u Jackmana bál že tady na mně bude působit efekt ala Wolverin, tak nepůsobí, Gyllenhaal vynikající tady je to bez debaty a Paul Dano prostě fuj. Kamera byla výborná, hudba niajk výrazně neohromí klasická klavírní, takže tady také nelze nic vytknout. Takže film neni pro slabé povahy...........ale ten konec, ten mi prostě nedá. ()

eLeR

Scenár, réžia, kamera a výprava jedna fantázia, a musím pochváliť aj Jóhannssona, lebo hudobný podmaz, ktorý sa vinul celým filmom bol geniálny, navodzoval neskutočnú atmosféru. A herci hrali naozaj parádne .. všetci .. myslím si, že Villeneuve z nich dostal všetko, čo mohol. ()

Bachy

Zmizení je poměrně klasická thrillerusa, které chybí takové to něco výjimečného, něco perfektního navíc. Třeba jen jedna naprosto úžasná scéna, kterou bych chtěl vidět tisíckrát. To, co umí do filmu hodit třeba Fincher. ALE Prisoners jsou taky filmem bez jediné chybičky, filmem s hutnou atmosférou, který mě ohromně bavil a tak nemám nejmenší potřebu na něm cokoliv vytahovat a dělat hnidopicha. Opravdu jsem moc chtěl přijít na to kdo a proč za vším stojí. Zároveň to pomalé tempo a 146 dlouhých minut deště a tmy! Ňam. Navíc jsem po probuzení na něco přišel. Prisoners vlastně to něco navíc mají. Gyllenhaal je tady taaaaak výbornej. Mám obří radost, že jsem jeho i Jackmana zase viděl v nějakém bez debaty kvalitním filmu a u toho Gyllenhaala je ta radost ještě násobená tím, jak moc jsme mu fandili. A teď SPOILER JAKO PRASE! Nevím, jestli by bylo lepší, kdyby Jackman zůstal dole a zajímalo by mne, jestli nad tím scénáristé taky přemýšleli a nemuseli tam tu zvláštní linku s píšťalkou domontovat. Nevím, ale baví mě nad tím přemýšlet. ()

Rocky62

Jakmile film skončil, vstal jsem ze židle a zatleskal. V tomto případě jsou superlativy na místě, neboť všechny filmové atributy se tu sešly ve vrcholné formě a společně učiní z tohoto veledíla ojedinělý kult. Gyllenhal-Jackman hrají tak skvostně, že pokud nebudou alespoň nominováni na zlatého plešouna, tak bude vážně ohroženo mé duševní zdraví. Guzikowski má zlaté ruce a jeho práce plná geniální tvůrčí invence je jednoduše řečeno dechberoucí. Villeneuve už několikrát dokázal, že své práci dobře rozumí a zde to úchvatným způsobem jen potvrdil. Každý záběr je do detailu promyšlen a dost možná se tu objevuje nová definice pro pojem dějová gradace. Umělecké dílo ve všech směrech. ()

Happens

Bylo to silné kafe, hutné s příchutí pepře. Drama spojených států se severským počasím drsného podnebí se dokonale snoubí s thrillerem prvotřídního příběhu s tak sehranou dvojící detektiva a "detektiva". ()

Chrustyn

Po dlouhé době nebývale hutná, atmosferická, inteligentní a skvěle zahraná detektivka, zpracovávající silné a poutavé téma, únosu dětí. Film má dvě a půl hodiny a délka je pro diváka vyčerpávající, stejně jako pátrání pro všechny zúčastněné, ale to vše přesně sedí k celkovému temnému vyznění, po jehož skončení nebude divákovi dvakrát dobře. Přesto bude chtít vidět film znovu, aby zjistil, jestli mu něco neuniklo. Výborný film. ()

klerik

Podaj by Fincher radšej točil takéto poctivé temné krimitrilery ako experimenty typu ZODIAC, GONE GIRL či MUŽI, KTORÍ NENÁVIDIA ŽENY. Možno by som si scenár vedel predstaviť so skrátenou verziou záporáckeho vysvetľovania a s trochou menšou záverečnou doslovnosťou, ale to by asi amícke publikum netušilo, ktorá bije. Perfektnú atmosféru i dobre budované napätie dokresľuje účinná minimalistická hudba... ()

SeBig

Je to sice jen film o unose, ale ten průběh, dej a atmosféra je boží. Líbí se mi, že ten film překvapí a není predvidatelnej. Hugh drsnej s vousama. Ten konec mi přišel takovej divne fiklej. ()

Crocuta

Komentářům svého oblíbence verbala se vždycky rád zasměju a protože už trochu znám jeho vkus, bylo mi jasné, že "Zmizení" nebude ztracený čas a možná předčí i to šnečí porno :-D. A protože snímek už okomentovali i DaViD´82, Faidra, flanker.27 a castor, nebudu tentokrát nosit sůvy do Athén a jen jejich komentáře vřele doporučím a zdařilý snímek ohodnotím jak zaslouží :-). ()

mcb

Takhle temná detektivka tady nebyla od Sedm. Morálně ambivalentní drama Prisoners (originální název obsahuje na rozdíl od toho českého důležitou metaforu) v sobě nese dva žánrové přístupy (psychologické drama, kriminální pátrání po vrahovi), které se podařilo skloubit do jedinečného celku, aby vznikla strhující hra s očekáváním a zobrazovanými informacemi. Film by to ale byl stále poloviční, nebýt brilantní technické stránky, která svými dlouhými záběry, ambientní hudbou a pedantskou režií dokáže vtáhnout diváka účinně do depresivního světa bezmoci a na konci ho vyplivnout zpět do „vlídné“ reality. Zmizení tak dokáže nejen téměř nonstop intenzivně působit na emoce a nechat diváka neustále přehodnocovat své morální stanovisko, ale také ho ponořit do strhujícího thrillerového vyprávění, v němž je odhalování dějových souvislostí nemálo opojným blouděním v bludišti. ()

Marze

Ano, úder se dlouze chystá a nastavuje. Kulisy jsou deštivé, ženy se hroutí, muži zatínají pěsti a policie všechny bezmocně chlácholí. Falešných stop je na seriál, čemuž odpovídá přemrštěná dvouapůlhodinová délka. ()

Yardak

Dokonalá atmosférická thrillerovka. Výborný casting se silnou režií ještě umocňuje zajímavá kamera a velmi solidní scénář. Zcela jasných pět hvězd. ()

lillien

Tak tohle bylo nakonec příjemné překvapení. Už jsem ten film totiž začala nenávidět. Nejdřív mě od něj prudce odrazoval verbal, pak mi ho zase fanaticky vychválil special one. Vzhledem k nestydaté délce jsem od něj jeden večer v necelé půlce utekla a vrátila se k němu až za dva dny. Ale zřejmě mě ten zbytek zastihl ve správné náladě. Přistoupila jsem na tempo a styl, smířila se s tím, že úderné muziky se nedočkám a prostě jen sledovala, jak se to nakonec vyvrbí. Strašně moc se mi líbil Jackman. Nemám o něm zkažený dojem z x menů a podobných akčních píčovin, tady hrál jak o život. Gyllenhall sice pořád trochu vypadá jako bukvice, ale vymysleli mu boží oční tik, což mě hypnotizovalo a byl to jeden z detailů, který mě pomohl překonat nudnější části. Chápu, že pro fascinaci očním tikem neexistuje rozumné vysvětlení, ale detektiva Lokiho mi to pomohlo zesympatizovat. Jednu hvězdu musím sundat na tu nevycválanou délku, ale hlavně za nevyjasněné detaily. A když už se s tím prděli dvě a půl hodiny, mohli na závěr ještě jeden záběr přidat. Tyhle konce, kdy to utnou těsně před výstřikem prostě nesnáším. ()

heyda

Sice jsem ještě neviděl filmy: Rivalové a Kapitán Phillips, ale už teď jsem si jistej, že tohle bude jedna z největších pecek roku a pro mě určitě jeden z hlavních kandidátů na nějaké ty Oskary. Takto famózní krimi, které si dokáže 2 a půl hodiny držet napětí, jsem už roky neviděl. Za mě jasných 5 hvězd ! ()

mat.ilda

Nikdo by se neměl poddávat svému zoufalství natolik, aby se snížil k podobně hrozným věcem, které se staly jemu samotnému, a už vůbec ne na základě chatrných domněnek, a právě tak neomluvitelný je i tichý nesouhlas se samozvanou investigací... tolik k psychologické stránce filmu, která je pro mě ze všech složek, kterými se snímek pyšní, nejvíc oslovující. V žánru thrilleru má zase slušně našlápnuto závanem fincheroviny, která je zpočátku cítit skutečně silně, předlouhou stopáží v kombinaci s nejasnými přehmaty však hodně rychle vyvane... No a krimi složka je zjevně nejslabším článkem, to asi nebyly moc složité případy, co detektiv Loki vyřešil, tipnu si, zaběhnuté kočky? I když jeho neschopnost rozhodně nespadá do filmových krimi klišé a hodně se přibližuje realitě, až taková míra amatérismu pro mě není akceptovatelná. V hořkém zklamání nejásám ani nad herci, Hugh Jackman přehrával jak trhovec a Jake Gyllenhaal se ho pokoušel dohnat, ostatní se už jen rozdělují na odpudivé a ty, co mně byli naprosto fuk. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (viac)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson